Skocz do zawartości
IGNORED

Subwoofery i wszystko na ich temat


hifibloke

Rekomendowane odpowiedzi

Moje subiektywne zdanie. Pokój zamknięty ale nie wielki to sb3000. Sb4000 spotęguje wrażenia. Przestrzeń otwarta dopłaciłbym do pb 3000.

Wiem, że odpada. Ale inaczej nie napiszę. Nie mogę. Nie podejmę za Ciebie decyzji. Każdy oczekuje czegoś innego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, STELVIO napisał:

Moje subiektywne zdanie. Pokój zamknięty ale nie wielki to sb3000. Sb4000 spotęguje wrażenia. Przestrzeń otwarta dopłaciłbym do pb 3000.

Wiem, że odpada. Ale inaczej nie napiszę. Nie mogę. Nie podejmę za Ciebie decyzji. Każdy oczekuje czegoś innego.

dorzuce pb 3000 jako kolejnego do odsluchu tak bedzie najlepiej 😄

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu poczułem chęć zmiany subwooferów. Chciałem coś polepszyć, udoskonalić. Po prostu przyszedł czas na zmiany. Odwiedziłem parę salonów w trójmieście. W dwóch udało mi się "coś" posłuchać. Ogólnie śmiech na sali. Totalne nie przygotowanie i marny wybór. Ale to już nie ważne. Od początku byłem nastawiony na firmę Svs. Moje dwa Klipsch R-112sw poszły już dawno w odstawkę. Bez subów byłem kupę czasu. Więc moim największym marzeniem w tym momencie był svs pb 2000pro. Taki chyba oczywisty wybór w tej klasie po Klipschach. Ale od dawna byłem bardzo ciekawy konstrukcji zamkniętych. Czy dają radę w kinie. Jaki w ogóle mają bas. Dlatego zdecydowałem, że jak już bawię się w następny test to muszę skorzystać z paru opcji. I na tapetę poszły: oczywiście wymarzony pb2000 pro, z ciekawości sb3000 i dla podbicia poprzeczki pb3000. A nóż coś pokaże za te pieniądze. No to tak: Na początek pb2000 pro/sb3000.
Każdy z nich z osobna jest lepszy od moich dwóch na raz klipsch r-112sw. Bez dwóch zdań. Inny bas.Oglądałem z 10 razy każdą (z 6 filmów) scenę. Żeby wyłapać jak najwięcej różnic. Żeby się nie podpalać od razu. Pb2000 pro to był mój plan od dawna, ale ciekawość konstrukcji zamkniętej nie dawała mi spokoju. Tyle o nich mówią, chwalą. Że wystarczą do kina, że dają radę.  Chciałem wyrównać szansę dlatego nie brałem sb2000 pro tylko mocniejszy sb3000. W pb2000 przecież konkretne wyloty powietrza i nie mała moc. Moim i jeszcze czwórki innych osób zdaniem sb3000 zmiażdżył pb2000 pro. Pb2000 pro to taki misiu. Mocny, fajny, miękki bas kinowy. Przyjemniejszy niż stare klipsch dwa na raz. Ale sb3000.. To moc (i to odczuwalna), szybkość, precyzja, dokładność. Czystość. Kuźwa tam wszystko można bez problemu wyłapać. Ja dalej nie wierzę, że on był wstanie tak zagrać. Nie wiem czy to ta membrana 13" i 800W zrobiło? Cieszę się, że go mogłem porównać jeden do jednego. Zapewne pomieszczenie i akustyka swoje wtrąca. Ale ja z synem lubimy właśnie to zejście. I dlatego byliśmy tak zaskoczeni. Bo nikt z nas nie obstawiał na jego zejście. Pb 2000pro jakby trochę pod jakimś kloszem był. Oczywiście w bezpośrednim porównaniu z sb3000. W tym momencie dla mnie svs pb2000 pro idzie na bok. Więc bratni pojedynek. Pb 3000/sb3000. Myślałem, że pb3000 jest dużo większy od pb2000 pro. A tu zdziwko. Nie wiele. Testy zrobione. Ciężko przepracowane. I co mogę powiedzieć? No cóż. Svs pb3000 z tej trójki jest po prostu bezapelacyjnie najlepszy. To już jest poziom świetnego, kinowego subwoofera. No cudo. Jak dla mnie. Rany, ile on radochy daje w kinie. Dla mnie super doznanie. W moich oczach sb3000 zmiażdżył pb2000 pro. Inna liga i tyle. Ale sb3000 niestety musiał odejść na bok gdy walczył z bratem pb3000. Nie został zmiażdżony. To na pewno. Ale pb3000 jest subem kinowym z prawdziwej krwi i kości. W sumie mogę powiedzieć, że to najlepsze połączenie pb2000pro z sb3000. Przyjemna miękkość i moc konstrukcji otwartej połączona z szybkością i precyzją konstrukcji zamkniętej. Jestem pod wielkim wrażeniem. Idealny na ciepłe dni. Bo tak mieli powietrze, że szok. Ciśnienie, zejście. I tu jest dla mnie mały problem. Ja docelowo idę w 2szt. Więc jak wstawię dwa pb 3000 to  przeciąg murowany. A to jest mały dyskomfort. Nie wiele ponad dwa metry mam nogi od suba. I to chyba za blisko z tego wynika.
Ok Dla mnie w tym teście bezapelacyjnym zwycięzcą jest pb3000. Miód dla uszu. Ale duży gabaryt i ten wiatr. Wracając do konstrukcji zamkniętej. Svs sb3000 zrobił na mnie i innych takie wrażenie,że zacząłem się nad nim bardzo mocno zastanawiać. Ale on znowu jest taki mały. Dziwnie to u mnie wygląda. Wymiarowo klipsch r-112sw był super. W moim pokoju oczywiście. Więc... Zawsze podobała mi się membrana w wyższych modelach, a co za tym idzie w zamkniętych cały czas gabaryty w normie. Wziąłem na testy sb4000. I tu od razu muszę dodać, że tak jak pb2000 pro potrzebował czasu do dopasowania go pod ucho, to sb4000 jeszcze więcej. Dwa razy więcej. Ktoś kiedyś na forum napisał, że właśnie sb4000 nie zrobił na nim żadnego wrażenia lub nawet ma słaby bas. Moim zdaniem dał mu za mało czasu. To mogę już stwierdzić, bo miałem podobnie. Ale jak dasz mu szansę to... Ja pier**l... To jest maszyna. Jeszcze bardziej bas czuć niż z sb3000. Ta membrana zapierdziela jak głupia (w muzyce akurat). Ale w kinie zajefajnie mieli membraną. Te krótkie strzały głośnika robią mega świetną reanimację klaty. Tego nie było nawet w pb3000. Sb4000 ma trochę inny bas niż sb3000. Zapewne osprzęt robi swoje. Ma także mocny,szybki i punktowy bas (chyba lekko się rozciąga) ale przyjemniejszy. I czy tu moc i większa membrana robi robotę? Zapewne. Ale różnica w cenie dosyć duża. I tu jest problem. Czy warto? Z sb3000 dopłacać do sb4000 ewentualnie?
Dobra. Dobijamy do końca. Moja subiektywna opinia. Co bym nie wybrał będzie lepiej niż miałem. Bez dwóch zdań. Ale przy pb2000 pro jak dla mnie za mały przeskok. Jak na parę lat spokoju. Sb3000 mega sub. Jak kogoś stać to nie brać sb2000 pro. Moc i membrana robią kolosalną różnicę. Pb3000 chyba najlepszy z tego zestawienia. Gdybym miał trochę inne warunki lokalowe (dłuższy pokój) to brałbym od razu. Sb4000 super sub w konstrukcji zamkniętej. Ale sporo trzeba dopłacić do sb3000. Kurcze ale za całokształt chyba warto.
Nie wiem czy komuś to pomoże. Czy ktoś skorzysta. Ale obojętnie jakiego sprzętu,testy polecam. Warto sprawdzić na własnej skórze. Pozdro.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
115403620_IMG_20210421_1116421.thumb.jpg.91c7ce0f9ecf6c1c03c375d6aed1d787.jpg
1206209315_Screenshot_20210512_201506_com.android.gallery3d2.thumb.jpg.dbab5ea654560977df096f7db16b1bff.jpg
2013603994_Screenshot_20210512_201455_com.android.gallery3d1.thumb.jpg.50e8a1bd90b4719873225d5b87fc541d.jpg
Masz może zdjęcia sb3000 i sb4000, obok siebie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie. Sb4000 przyszedł ostatni i chyba już nie myślałem o tym. Tamte trzy prawie razem przyjechały.
Jedynie takie coś. Ale to nie to samo.

882d2290d837dea726ce08491cbeb04e.jpgdd3d12cac6f2c8eb53615b02788e48a6.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duzo zalezy od pomieszczenia. U mnie na zamknietych 20m2 dwa SB3000 fajnie to hula.  Na otwarty salon od 30m2 warto wziac cos mocniejszego z portem x2 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zastrzegam sobie prawo zmiany pogladow bez podania przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, STELVIO napisał:

Jakiś czas temu poczułem chęć zmiany subwooferów. Chciałem coś polepszyć, udoskonalić. Po prostu przyszedł czas na zmiany. Odwiedziłem parę salonów w trójmieście. W dwóch udało mi się "coś" posłuchać. Ogólnie śmiech na sali. Totalne nie przygotowanie i marny wybór. Ale to już nie ważne. Od początku byłem nastawiony na firmę Svs. Moje dwa Klipsch R-112sw poszły już dawno w odstawkę. Bez subów byłem kupę czasu. Więc moim największym marzeniem w tym momencie był svs pb 2000pro. Taki chyba oczywisty wybór w tej klasie po Klipschach. Ale od dawna byłem bardzo ciekawy konstrukcji zamkniętych. Czy dają radę w kinie. Jaki w ogóle mają bas. Dlatego zdecydowałem, że jak już bawię się w następny test to muszę skorzystać z paru opcji. I na tapetę poszły: oczywiście wymarzony pb2000 pro, z ciekawości sb3000 i dla podbicia poprzeczki pb3000. A nóż coś pokaże za te pieniądze. No to tak: Na początek pb2000 pro/sb3000.

Każdy z nich z osobna jest lepszy od moich dwóch na raz klipsch r-112sw. Bez dwóch zdań. Inny bas.Oglądałem z 10 razy każdą (z 6 filmów) scenę. Żeby wyłapać jak najwięcej różnic. Żeby się nie podpalać od razu. Pb2000 pro to był mój plan od dawna, ale ciekawość konstrukcji zamkniętej nie dawała mi spokoju. Tyle o nich mówią, chwalą. Że wystarczą do kina, że dają radę.  Chciałem wyrównać szansę dlatego nie brałem sb2000 pro tylko mocniejszy sb3000. W pb2000 przecież konkretne wyloty powietrza i nie mała moc. Moim i jeszcze czwórki innych osób zdaniem sb3000 zmiażdżył pb2000 pro. Pb2000 pro to taki misiu. Mocny, fajny, miękki bas kinowy. Przyjemniejszy niż stare klipsch dwa na raz. Ale sb3000.. To moc (i to odczuwalna), szybkość, precyzja, dokładność. Czystość. Kuźwa tam wszystko można bez problemu wyłapać. Ja dalej nie wierzę, że on był wstanie tak zagrać. Nie wiem czy to ta membrana 13" i 800W zrobiło? Cieszę się, że go mogłem porównać jeden do jednego. Zapewne pomieszczenie i akustyka swoje wtrąca. Ale ja z synem lubimy właśnie to zejście. I dlatego byliśmy tak zaskoczeni. Bo nikt z nas nie obstawiał na jego zejście. Pb 2000pro jakby trochę pod jakimś kloszem był. Oczywiście w bezpośrednim porównaniu z sb3000. W tym momencie dla mnie svs pb2000 pro idzie na bok. Więc bratni pojedynek. Pb 3000/sb3000. Myślałem, że pb3000 jest dużo większy od pb2000 pro. A tu zdziwko. Nie wiele. Testy zrobione. Ciężko przepracowane. I co mogę powiedzieć? No cóż. Svs pb3000 z tej trójki jest po prostu bezapelacyjnie najlepszy. To już jest poziom świetnego, kinowego subwoofera. No cudo. Jak dla mnie. Rany, ile on radochy daje w kinie. Dla mnie super doznanie. W moich oczach sb3000 zmiażdżył pb2000 pro. Inna liga i tyle. Ale sb3000 niestety musiał odejść na bok gdy walczył z bratem pb3000. Nie został zmiażdżony. To na pewno. Ale pb3000 jest subem kinowym z prawdziwej krwi i kości. W sumie mogę powiedzieć, że to najlepsze połączenie pb2000pro z sb3000. Przyjemna miękkość i moc konstrukcji otwartej połączona z szybkością i precyzją konstrukcji zamkniętej. Jestem pod wielkim wrażeniem. Idealny na ciepłe dni.😉 Bo tak mieli powietrze, że szok. Ciśnienie, zejście. I tu jest dla mnie mały problem. Ja docelowo idę w 2szt. Więc jak wstawię dwa pb 3000 to  przeciąg murowany. A to jest mały dyskomfort. Nie wiele ponad dwa metry mam nogi od suba. I to chyba za blisko z tego wynika.

Ok Dla mnie w tym teście bezapelacyjnym zwycięzcą jest pb3000. Miód dla uszu. Ale duży gabaryt i ten wiatr. Wracając do konstrukcji zamkniętej. Svs sb3000 zrobił na mnie i innych takie wrażenie,że zacząłem się nad nim bardzo mocno zastanawiać. Ale on znowu jest taki mały. Dziwnie to u mnie wygląda. Wymiarowo klipsch r-112sw był super. W moim pokoju oczywiście. Więc... Zawsze podobała mi się membrana w wyższych modelach, a co za tym idzie w zamkniętych cały czas gabaryty w normie. Wziąłem na testy sb4000. I tu od razu muszę dodać, że tak jak pb2000 pro potrzebował czasu do dopasowania go pod ucho, to sb4000 jeszcze więcej. Dwa razy więcej. Ktoś kiedyś na forum napisał, że właśnie sb4000 nie zrobił na nim żadnego wrażenia lub nawet ma słaby bas. Moim zdaniem dał mu za mało czasu. To mogę już stwierdzić, bo miałem podobnie. Ale jak dasz mu szansę to... Ja pier**l... To jest maszyna. Jeszcze bardziej bas czuć niż z sb3000. Ta membrana zapierdziela jak głupia (w muzyce akurat). Ale w kinie zajefajnie mieli membraną. Te krótkie strzały głośnika robią mega świetną reanimację klaty. Tego nie było nawet w pb3000. Sb4000 ma trochę inny bas niż sb3000. Zapewne osprzęt robi swoje. Ma także mocny,szybki i punktowy bas (chyba lekko się rozciąga) ale przyjemniejszy. I czy tu moc i większa membrana robi robotę? Zapewne. Ale różnica w cenie dosyć duża. I tu jest problem. Czy warto? Z sb3000 dopłacać do sb4000 ewentualnie?

Dobra. Dobijamy do końca. Moja subiektywna opinia. Co bym nie wybrał będzie lepiej niż miałem. Bez dwóch zdań. Ale przy pb2000 pro jak dla mnie za mały przeskok. Jak na parę lat spokoju. Sb3000 mega sub. Jak kogoś stać to nie brać sb2000 pro. Moc i membrana robią kolosalną różnicę. Pb3000 chyba najlepszy z tego zestawienia. Gdybym miał trochę inne warunki lokalowe (dłuższy pokój) to brałbym od razu. Sb4000 super sub w konstrukcji zamkniętej. Ale sporo trzeba dopłacić do sb3000. Kurcze ale za całokształt chyba warto.

Nie wiem czy komuś to pomoże. Czy ktoś skorzysta. Ale obojętnie jakiego sprzętu,testy polecam. Warto sprawdzić na własnej skórze. Pozdro.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

IMG_20210421_111642[1].jpg

Screenshot_20210512_201506_com.android.gallery3d[2].jpg

Screenshot_20210512_201455_com.android.gallery3d[1].jpg

W jakiej wielkości pomieszczenia testy? Zastanawiałem się nad pb 2000pro i sb3000, ale nie miałem okazji ich razem testować, no i 1000zł. różnicy w cenie zaważyła. Lubię tą miękkość bassu w pb, ale zastanawiam się jak sb w porównaniu do pb gra poniżej tych 20hz. ? Jakąś duża różnica w głośności, albo raczej odczuciu ? 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Jakub_60783 napisał:

W jakiej wielkości pomieszczenia testy? Zastanawiałem się nad pb 2000pro i sb3000, ale nie miałem okazji ich razem testować, no i 1000zł. różnicy w cenie zaważyła. Lubię tą miękkość bassu w pb, ale zastanawiam się jak sb w porównaniu do pb gra poniżej tych 20hz. ? Jakąś duża różnica w głośności, albo raczej odczuciu ? 

 

Pokój zamknięty 17m2. Ja też lubię ogólnie miękkość basu. Do konstrukcji zamkniętej podchodziłem bardzo sceptycznie. Ale svs sb3000 to zmienił. Tak jak napisałem wyżej. Szybkość, precyzja, większa moc (odczuwalna), przesunęła miękkość na dalszy plan.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, Jakub_60783 napisał:

W jakiej wielkości pomieszczenia testy? Zastanawiałem się nad pb 2000pro i sb3000, ale nie miałem okazji ich razem testować, no i 1000zł. różnicy w cenie zaważyła. Lubię tą miękkość bassu w pb, ale zastanawiam się jak sb w porównaniu do pb gra poniżej tych 20hz. ? Jakąś duża różnica w głośności, albo raczej odczuciu ? 

w PB możesz zatkać porty i zrobić zamknięte suby, nie będzie to objętość idealnie przystosowana do głośnika jak firmowo to jest już w SB, ale charakter zmian basu odczujesz 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, don111 napisał:

w PB możesz zatkać porty i zrobić zamknięte suby, nie będzie to objętość idealnie przystosowana do głośnika jak firmowo to jest już w SB, ale charakter zmian basu odczujesz 

Oczywiście masz rację. Można zatkać porty w pb2000 pro. Tylko,że w tym momencie ewentualnie zrobisz z niego sb2000 pro. A sb3000 to naprawdę inna bajka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście dochodzi większy przetwornik. Różnicę w "poruszaniu" powietrza i swobodniejszy dźwięk będzie słychać, a raczej czuć :) Przeszedłem z otwarto-zamkniętego (3 porty) SVS 12" na 18", mam m.in. aktualnie takiego jak niżej, w obudowie zamkniętej :) I trochę zmienił mi się pogląd na to, że jak "szybki i precyzyjny" bas to tylko gdy sub ma mniejsze przetworniki. Choć trzeba przyznać, że SVS ma (szczególnie do kina) super typ basu i jak na rozmiary przetworników w swoich subach gra potężnie, jak dobrej klasy suby innych marek, o co najmniej rozmiar większe. Jak ktoś nie chce się bawić w DIY to można w ciemno zaufać SVS, ceny mają rozsądne jak na moc i jakość swoich subów.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, don111 napisał:

w PB możesz zatkać porty i zrobić zamknięte suby, nie będzie to objętość idealnie przystosowana do głośnika jak firmowo to jest już w SB, ale charakter zmian basu odczujesz 

Tak wiem, przekonałeś mnie, żeby końcu to sprawdzić, jestem w szoku, zyskał ok 15 db przy 13hz i ogólnie poniżej 20hz ma równe zejście do 13hz przy tylko -1-2db, dopiero od 13hz w dół robi się spory spadek db. Tak po szybkich testach. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Jakub_60783 napisał:

Tak wiem, przekonałeś mnie, żeby końcu to sprawdzić, jestem w szoku, zyskał ok 15 db przy 13hz i ogólnie poniżej 20hz ma równe zejście do 13hz przy tylko -1-2db, dopiero od 13hz w dół robi się spory spadek db.

Tak średnio chce mi się w to wierzyć. No chyba, że masz idealnie dostosowane akustycznie pomieszczenie, to nie mam pytań. Suby przeważnie grają dość równo w swoim paśmie, a wszystkie jego wahania to już w większości odpowiedź pomieszczenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez qbakos

projektor: Epson LS10000; procesor/blu-ray: Cambridge CXU; końcówka mocy: Arcam FMJ P7; kolumny: Polk Reserve R700 + Paradigm CC-590 v4 + Studio 10 v5; sub: Paradigm Seismic 110; DAC stereo: Loxjie D40 pro; wzm. słuchawkowy: Schiit Asgard 3; słuchawki: AQ NightOwl, AKG K550

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, xajas napisał:

A jak to testowales?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )   i mierzone w miejscu odsłuchu aplikacja na telefonie sound level master. Tak wiem nie jest to profesjonalne, ale jakiś pogląd daje i sam fakt, że na ucho słychać znaczną różnicę. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myslisz ze mikrofon w telefonie siega do 13Hz?
Nawet proste dedykowane mikrofony pomiarowe maja w tym zakresie problemy

Sam „test“ i porownania tych ustrojstw jest fajny, ale takie pomiary i twoje wnioski oparte o te pomiary sa raczej „bezwartosciowe“.


PS.

Ciekawszy niz pomiar maksymalnego poziomu basu jest pomiar przebiegu poziomu basu w calym odtwarzanym zakresie (pomiar w miejscu odsluchu).
Bo co mi daje superduper glosny bas przy 20Hz i 80Hz, jesli mam dziure i brakuje go przy 40-60Hz.

To jest wieksza sztuka!

Ale do ogarniecia, jesli masz do dyspozycji kilka subwooferow

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, xajas napisał:

Myslisz ze mikrofon w telefonie siega do 13Hz?
Nawet proste dedykowane mikrofony pomiarowe maja w tym zakresie problemy

Sam „test“ i porownania tych ustrojstw jest fajny, ale takie pomiary i twoje wnioski oparte o te pomiary sa raczej „bezwartosciowe“.


PS.

Ciekawszy niz pomiar maksymalnego poziomu basu jest pomiar przebiegu poziomu basu w calym odtwarzanym zakresie (pomiar w miejscu odsluchu).
Bo co mi daje superduper glosny bas przy 20Hz i 80Hz, jesli mam dziure i brakuje go przy 40-60Hz.

To jest wieksza sztuka!

Ale do ogarniecia, jesli masz do dyspozycji kilka subwooferow

Zgadzam się, sprawdzałem wszystkie częstotliwości praktycznie do 200hz są dołki i górki na ile dałem rady wyrównałem, grunt że słychać poprawę. Można zawsze kupić minidsp, dobry mikrofon program rew na kompa i bawić się dalej.  

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Jakub_60783
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozna i warto. Szczegolnie jak sie ma wiecej takich skrzynek. Moze sie nawet uda obejsc bez minidsp

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O cholera, STELVIO pozamiatałeś tymi ,,zakupami" aż mam ochotę pchnąć mój Velodyne SPL 1200 ultra i wymienić na SB 4000.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja bym się zdecydował na suby Arendal. Ostatnio mieli wysprzedaże bo nowa linia wchodzi. Sam zakupiłem monitory 1723 (ze standami do nich za darmo, a normalnie 645€) i center 1723s.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Cześć,

 

Pytanie odnośnie Subwoofera KLIPSCH R-115SW

1) Czy faktycznie poprawili elektronikę ( podobno sypały się po dwóch latach )

2) Czy obecna cena ok 2800 jest ok ?

3) Czy kończą ich produkcję ?

Dzięki za ewentualną odpowiedź

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.05.2021 o 16:37, xajas napisał:

Mozna i warto. Szczegolnie jak sie ma wiecej takich skrzynek. Moze sie nawet uda obejsc bez minidsp

Jest to ogólny temat o subach, więc zapytam tutaj .W mojej salce kinowej o wymiarach 3.55m szer.x4.6 dł.x2.2m wys.,  planuję system SBA oparty na Subach firmy JBL model cs 1214 12cali.4 Suby na siadce w 28 litrów skrzynka .Suby będą na stelarzu w obudowach zamkniętych na krótszej ścianie  (3.55m )Ściana z subami będzie wyścielona 30cm wełna kamienną,a ściana przeciwna(absorbująca ) ok.50cm wełny. Wszystko zasilane Wzmacniaczem Crown XTi1002. Czy jest to dobra konfiguracja i czy suby w tych skrzynkach 28l będą wystarczające? Czy lepiej zwiększyć pojemność do 50l.?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

U mnie skrzynie maja 70l i będą dwie w systemie SBA a głośniki to Scan Speak 30W/4558T00 podłączone będą pod Dynacord L1300FD DSP Grobi.tv edytion. Moja ściana będzie głęboka na 50 cm licząc cześć wygłuszeniową ,całość 60 cm. 
 

Wole to niż dwa SVS SB2000Pro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, długi89 napisał:

U mnie skrzynie maja 70l i będą dwie w systemie SBA a głośniki to Scan Speak 30W/4558T00 podłączone będą pod Dynacord L1300FD DSP Grobi.tv edytion. Moja ściana będzie głęboka na 50 cm licząc cześć wygłuszeniową ,całość 60 cm. 
 

Wole to niż dwa SVS SB2000Pro

Kupujesz te gotowe zestawy od Grobi?Fajnie ,ja niestety posiłkuję się takim tanim  tipem z niemieckich forum ...polecają je bardzo.Udało mi się kupić 4 sztuki . Jak wiesz z innego tematu już zrobiłem 2 skrzynki na podstawie dołączonej instrukcji 28l zamknięta zabudowa.Zastanawiam sie czy to wystarczy ?Czy będzie  jeb....cie? Ogólnie na forach polecali 50 l ,ale czy to da taką wielka ròżnicę.W salonie mam Velodyne microvee .Obudowa 25x25cm? A jak puszczęjakiś Aktion ... słuchać taki fajny czysty soczysty bas .Ogólnie to szukam porad od ludzi siedzących w temacie ....ale mało tu konkretnych porad .Pozostaje czekać może ktoś coś podpowie ....konkretnie 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Gmow1977 napisał:

Jest to ogólny temat o subach, więc zapytam tutaj .W mojej salce kinowej o wymiarach 3.55m szer.x4.6 dł.x2.2m wys.,  planuję system SBA oparty na Subach firmy JBL model cs 1214 12cali.4 Suby na siadce w 28 litrów skrzynka .Suby będą na stelarzu w obudowach zamkniętych na krótszej ścianie  (3.55m )Ściana z subami będzie wyścielona 30cm wełna kamienną,a ściana przeciwna(absorbująca ) ok.50cm wełny. Wszystko zasilane Wzmacniaczem Crown XTi1002. Czy jest to dobra konfiguracja i czy suby w tych skrzynkach 28l będą wystarczające? Czy lepiej zwiększyć pojemność do 50l.?

Skrzynki pod suby trzeba policzyć a nie na pałę dobierać objętość. Poza tym to bardzo kiepskie głośniki niestety.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
28 minut temu, Gmow1977 napisał:

Kupujesz te gotowe zestawy od Grobi?Fajnie ,ja niestety posiłkuję się takim tanim  tipem z niemieckich forum ...polecają je bardzo.Udało mi się kupić 4 sztuki . Jak wiesz z innego tematu już zrobiłem 2 skrzynki na podstawie dołączonej instrukcji 28l zamknięta zabudowa.Zastanawiam sie czy to wystarczy ?Czy będzie  jeb....cie? Ogólnie na forach polecali 50 l ,ale czy to da taką wielka ròżnicę.W salonie mam Velodyne microvee .Obudowa 25x25cm? A jak puszczęjakiś Aktion ... słuchać taki fajny czysty soczysty bas .Ogólnie to szukam porad od ludzi siedzących w temacie ....ale mało tu konkretnych porad .Pozostaje czekać może ktoś coś podpowie ....konkretnie 

Tu w samoróbkach Ci nikt nie pomoże. Są tu osoby które wola wydać więcej na gotowca niż na DIY dzięki któremu można lepiej. Lenistwo jak widać góruje i nic na to nie poradzisz🤷‍♂️🤷‍♂️🤷‍♂️

1 minutę temu, Lukaszmut napisał:

Skrzynki pod suby trzeba policzyć a nie na pałę dobierać objętość. Poza tym to bardzo kiepskie głośniki niestety.

A kto tu mówi ze dobiera na pale? Znawca się znalazł. Ha ha jestem wstanie postawić 1000€ że zjedzą takiego svs 2000 na śniadanie ( SBA vs 1 SVS PB2000 ) względem zejścia, rozłożystość basu, uderzenia itp… 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Gmow1977 napisał:

.W salonie mam Velodyne microvee .Obudowa 25x25cm? A jak puszczęjakiś Aktion ... słuchać taki fajny czysty soczysty bas .

Bo Velodyne microvee to fajny mały subek. Jak mam trochę większego Paradigm Seismic, na pewno gra to podobnie - bas jest czysty i szybki. Radzi sobie tak samo dobrze w filmie jak w stereo. Ale tutaj nikt Ci tego nie powie, bo liczy się tylko wielkość przetwornika i skrzynki. I oczywiście jedyny słuszny producent to SVS 😉

Wielkość obudowy musisz policzyć - są do tego aplikacje, gdzieś też w necie widziałem stronę, która to liczy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

projektor: Epson LS10000; procesor/blu-ray: Cambridge CXU; końcówka mocy: Arcam FMJ P7; kolumny: Polk Reserve R700 + Paradigm CC-590 v4 + Studio 10 v5; sub: Paradigm Seismic 110; DAC stereo: Loxjie D40 pro; wzm. słuchawkowy: Schiit Asgard 3; słuchawki: AQ NightOwl, AKG K550

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

@Gmow1977 skoro oglądasz Grobi.tv to sam wiesz że u paru klientów oni te głośniki tez stosowali. I tam obudowy były większe niż te 28 L. Proponuje poszukać i ewentualnie napisać do nich jaka była objętość tam skrzynek zastosowana. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Lukaszmut napisał:

Skrzynki pod suby trzeba policzyć a nie na pałę dobierać objętość. Poza tym to bardzo kiepskie głośniki niestety.

Chłopie czytaj ze zrozumieniem Przecież napisałem, że zrobiłem  po instrukcji producenta ...a po forach piszą że 50l zagra  lepiej .Więc nie pisz żeby pisać a jak wiesz to podpowiedz....Skąd wiesz ,że to słabe suby ?Miałeś w Tico? 

6 minut temu, długi89 napisał:

@Gmow1977 skoro oglądasz Grobi.tv to sam wiesz że u paru klientów oni te głośniki tez stosowali. I tam obudowy były większe niż te 28 L. Proponuje poszukać i ewentualnie napisać do nich jaka była objętość tam skrzynek zastosowana. 

No właśnie 2 ostatnie które kupiłem od gościu przez ebay ...były w zabudowie 50 l w DBA.Sprzedawał 8 szt.po 50€ ale to było dla mnie za dużo wziołem 2 i teraz nie wiem te 50l czy wedł.producenta 28l ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 26

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.