Skocz do zawartości
IGNORED

Subwoofery i wszystko na ich temat


hifibloke

Rekomendowane odpowiedzi

@Lolo2 do póki nie znajdziesz najlepszego miejsca dla suba względem modów pomieszczenia nie wiesz tak naprawdę nic o swoim subie a tymi wykresikami możesz pokój syna wytapetować. Tu może chodzić nie o miejsce suba tylko miejsce w którym siedzisz względem jego wymiarów ( długość,  szerokość) które można wyznaczyć nawet metrówką ( masz skosy więc ma to raz wpływ). Najlepsze miejsce na sub to nr 1 ( ma to tez wplyw na wyznaczenie twojego miejsca odsłuchowego ) ,pomiary to nr 2 , korekcja dsp to nr3 . 

Wrzucić suba i umika do jednego pomieszczenia to nie sztuka , sztuka to rozmieścić jedne względem drugiego poprawnie i wtedy zmierzyć. 

9 minut temu, fetek napisał:

dół wygląda ciekawie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Fetek , w ktorym milimetrze ten wykres wyglada ciekawie wg ciebie ? ??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raf mial 4 (2 bk i 2 inne) 
Teraz zmienil na 2 svs bodajze. 
Dwa Bk I dwa wharfedale SW 150.
Zmieniłem na jednego svs SB 3000

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Sf_svs napisał:

@Lolo2 do póki nie znajdziesz najlepszego miejsca dla suba względem modów pomieszczenia nie wiesz tak naprawdę nic o swoim subie a tymi wykresikami możesz pokój syna wytapetować. Tu może chodzić nie o miejsce suba tylko miejsce w którym siedzisz względem jego wymiarów ( długość,  szerokość) które można wyznaczyć nawet metrówką ( masz skosy więc ma to raz wpływ). Najlepsze miejsce na sub to nr 1 ( ma to tez wplyw na wyznaczenie twojego miejsca odsłuchowego ) ,pomiary to nr 2 , korekcja dsp to nr3 . 

Wrzucić suba i umika do jednego pomieszczenia to nie sztuka , sztuka to rozmieścić jedne względem drugiego poprawnie i wtedy zmierzyć. 

Fetek , w ktorym milimetrze ten wykres wyglada ciekawie wg ciebie ? ??

Dokladnie tak. 

Nr. 1 i nr. 2 mam wykonane, mysle ze prawidlowo. Mysle ze miejsce suba mam z "dokladnoscia do 25cm" w mojej salce. Miejsce w ktorym teraz stoi napewno nie byloby OK w salonie mieszkalnym, w dedykowanej salce to mam nalane ze sub stoi na srodku pokoju obok kanapy. Mi to nie przeszkadza. Bipo czy ktokolwiek inny napewno nie bylby w stanie posadzic suba w tym miejscu. 

Ja majac UMIKa dalem sobie czas i poprzesowalem suba w rozne miejsca i pomierzylem, wiec jest to olbrzymia pomoc. Szczerze watpie aby Homecinema znalazl lepsze miejsce dla suba. 

 

Kolejna sprawa to drugi sub. Mam suba jamo s360, kazdy z nas powiedzialby ze to wielkie G a nie subwofer. W dodatku mozna go kupic za 500zlociszy, wiec nawet nie porownasz go do subow SVS za 5000zl.  Ale gdy pelni role wspomagacza to niebo a ziemia.  Zreszta widac to na powyzszych wykresach. 

 

Pozostaje tylko punkt numer 3. Korekcja DSP. Ale  jak mozna zauwazyc bez zadnej korekcji suby juz maja bardzo ladna harakterystyke, w moim przypadku podejzewam ze korekcja DSP to tylko szlif koncowy, ktory nie wniesie nic wiecej. 

W twoim przypadku patrzac po wykresie byla cholerna roznica, ale powodem pewnie bylo tez to, ze nie pozwolilbys na umieszczenie swoich subow na srdoku pokoju.

Kolejny aspekt to, to ze:

Moje suby nie zejda do 18hz bo nie sa tak dobre. Twoje SVS pod tym wzgledem sa o wiele lepsze, tu nie ma co ukrywac. Moje suby sa warte 4000zl twoje dwa razy tyle. Cos za cos. 

 

 

ps. 

No i mowimy tu narazie tylko o subach. To akurat da sie okielznac. Problem dopiero zaczyna sie z reszta glosnikow. Frontow raczej nie po przestawiam na srodek. Sureoundy wisza na wieszakach, ich tez nie poprzesowam. 

I to zaczyna sie szopka na temat DSP i Akustyki pomieszczenia. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Lolo2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miejsce odsłuchu względem modów pomieszczenia jest tak samo o ile nie ważniejsze od miejsca na sub bo bez jednego jak i drugiego nie ma zgrania . Typowe miejsca znane z netu czy tym bardziej szukanie go pełzając na kolanach to mity ( jak sub w rogu,  pierwsze odbicia itp) powielane jak ktoś szuka drogi na skróty. 

Na końcu to dokładność i jakość pomiarów samych w sobie bo od tego zaczynamy i na tym kończymy,  ty @Lolo2 masz JEDEN umik za 500 , gdzie łączna wartość majków @Cinema Pro to ponad 15k a wszelkie wykresy i pomiary z nich to uśredniony wynik a nie łeb w łeb wykres z pojedynczego słabego majka - wynik ? Tak jest tego wynik jak próba zmiany rozrządu przy użyciu jednego klucza np nr 13 ???

Mody pomieszczenia - bez tego jesteś w lesie ( i tak jesteś ale bez tego to nawet światło do Ciebie nie dochodzi )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miejsce odsłuchu względem modów pomieszczenia jest tak samo o ile nie ważniejsze od miejsca na sub bo bez jednego jak i drugiego nie ma zgrania . Typowe miejsca znane z netu czy tym bardziej szukanie go pełzając na kolanach to mity ( jak sub w rogu,  pierwsze odbicia itp) powielane jak ktoś szuka drogi na skróty.  Na końcu to dokładność i jakość pomiarów samych w sobie bo od tego zaczynamy i na tym kończymy,  ty [mention=63791]Lolo2[/mention] masz JEDEN umik za 500 , gdzie łączna wartość majków [mention=71579]Cinema Pro[/mention] to ponad 15k a wszelkie wykresy i pomiary z nich to uśredniony wynik a nie łeb w łeb wykres z pojedynczego słabego majka - wynik ? Tak jest tego wynik jak próba zmiany rozrządu przy użyciu jednego klucza np nr 13

Mody pomieszczenia - bez tego jesteś w lesie ( i tak jesteś ale bez tego to nawet światło do Ciebie nie dochodzi )

 

 

Nie, na koncu to nie dokladnosc i jakosc pomiarow decyduje i na tym sie nie konczymy. To zaledwie poczatek. Same pomiary sa bezuzyteczne jesli nie potrafisz ich zinterpretowac i na na ich podstawie wyciagnac wnioskow. A tego nie zastapia nawek mikrofony za 150k

 

Jednym umikiem za 500 mozesz zrobic tysiac pomiarow i usrednic je na tysiac sposobow, jesli umiesz ta ilosc opanowac. A wynik?

 

Dla ciebie czarna magia

 

Zostaw temat majkow w spokoju, to nie twoja specjalnosc. Pozostan przy wymianach rozrzadow. Tam przynajmiej wiesz, jakich kluczy uzyc

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Ty klep Lolka po plecach i powtarzaj że da sobie radę jak unikasz odpowiedzi /podpowiedzi jak ognia ( gdzie sam go namawiałeś do zakupu).

Żeby interpretować to trzeba mieć co a żeby mieć wiarygodne pomiary , muszą być wykonane w najlepszy możliwy sposób bo od tej pory pociagną za sobą resztę ( efekt domina - jakość pomiarów początkowych = wynik końcowy)

Nie twierdzę że się na tym głębiej znam , to co chce dać dobitnie do zrozumienia to to że za około  dwa razy tyle ( koszt majka ) masz te wszelkie problemy  z głowy jak i rozterki, Dylematy znawców i doradzaczy... kiedy ty zmadrzejesz??!! Z xajasem daleko nie zajedziesz,  on ci pomoże zrobić głośniki czy sub ale na kalibracji się nie zna i pomiarach. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Sf_svs
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Sf_svs napisał:

Miejsce odsłuchu względem modów pomieszczenia jest tak samo o ile nie ważniejsze od miejsca na sub bo bez jednego jak i drugiego nie ma zgrania . Typowe miejsca znane z netu czy tym bardziej szukanie go pełzając na kolanach to mity ( jak sub w rogu,  pierwsze odbicia itp) powielane jak ktoś szuka drogi na skróty. 

Na końcu to dokładność i jakość pomiarów samych w sobie bo od tego zaczynamy i na tym kończymy,  ty @Lolo2 masz JEDEN umik za 500 , gdzie łączna wartość majków @Cinema Pro to ponad 15k a wszelkie wykresy i pomiary z nich to uśredniony wynik a nie łeb w łeb wykres z pojedynczego słabego majka - wynik ? Tak jest tego wynik jak próba zmiany rozrządu przy użyciu jednego klucza np nr 13 ???

Mody pomieszczenia - bez tego jesteś w lesie ( i tak jesteś ale bez tego to nawet światło do Ciebie nie dochodzi )

Albo mozesz mody wyliczyc, co w sali innej niz klasyczny prostokat zapewne jest praktycznie nie mozliwe. 

Albo mozesz je znalezc. Wystarczy prosta macierz kilka pomiarow i znalezione.  I bedzie to najlepsze rozwiazanie. 

 

Dokladnosc.   Watpie aby jednoczesny pomiar w 4 punktach byl dokladniejszy od pomiaru w jednym "sweet" punkcie.  Jak ogladam filmy samemu, wiec jeden pomiar moim zdaniem da lepszy wynik.  Usrednianie wynikow z kilku miejsc jaki ma cel w przypadku, gdy pomiary robimy dla jednego fotela? 

 

Kolejna sprawa czy jego drogie mikrofony lepsze pomiary robia?  W tym momencie jedynie zgadujesz pod pryzmatem ich ceny. 

 

Lepiej napisz jakiego masz DSP, do ktorego Home cinema wprowadzil ci korekty.  3 raz pytam, a jakos nie kwapisz sie do odpowiedzi. Czyzby tym DSP byl twoj marantz? 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Lolo2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takiego masz sweetspota że przesuniesz majka o 10-20cm i masz kibel z pomiarów ??? a sama cena majków nie wynika z tego np że są że złota ???? 

Mam dsp i tyle , pytaj dalej . Jak można to wgrać do marantza ??? ??? Co ci po nazwie jak ty nawet nie raczkujesz w tej dziedzinie ???

No i kto to jest Home cinema? Czyżby to @Cinema Pro ? Czy nowy gracz się pojawił na arenie kalibracji ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, RAF77 said:

Dwa Bk I dwa wharfedale SW 150.
Zmieniłem na jednego svs SB 3000emoji3.png

W pojedynke bedzie mu smutno ? kiedy drugi ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zastrzegam sobie prawo zmiany pogladow bez podania przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Sf_svs napisał:

Takiego masz sweetspota że przesuniesz majka o 10-20cm i masz kibel z pomiarów ??? a sama cena majków nie wynika z tego np że są że złota ???? 

Mam dsp i tyle , pytaj dalej . Jak można to wgrać do marantza ??? ??? Co ci po nazwie jak ty nawet nie raczkujesz w tej dziedzinie ???

No i kto to jest Home cinema? Czyżby to @Cinema Pro ? Czy nowy gracz się pojawił na arenie kalibracji ?

To tylko twoje przypuszczenia na temat hot spota. 

 

Co do DSP, jakbys mial to bys sie chwalil. DSP dla wszystkich glosnikow swoje kosztuje, wiec zapewne go nie masz. 

Jak mozna wgrac do marantza? To tego Cinema pro ci nie wytlumaczyl? Akurat on pierwszy z tego forum ogarnial audyssey pro. 

Zapytaj sie wojka google, kto to czy co to Home cinema. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety poznikały stare wykresy dla pomiarów CEA ale były bardzo dobre (nie tylko SPL ale i szybkości, zniekształceń) - BK Monolith to poziom bliski SVS do 4 tys (PB 2000). Nie wiem jak Monolith Plus ale doczytałem że podstawowy Monolith ma zabezpieczenie na 17hz, więc tam powinien mieć najbardziej  gwałtowny spadek, który na wykresie Lolo zaczyna się na ok 23-24hz, może to po prostu błąd pomiarowy mikrofonu abo wpływ pokoju

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie muszę wiedzieć jak można wykorzystać Audysey Pro bo mam dsp - kumasz @Lolo2  ? A co do nazwy , nie próbuj brać pod włos z chęcią chwalenia się bo nie działa.  System jako całość jest wart tyle ile kalibracja i pomiary wykonane przy jego zgraniu a nie cena zestawu czy użyte komponenty .... co jest wart procesor kina za 15 czy 20k jak nie masz podstaw ( pomiary, miejsca , mody ) to kasa w błoto i tyle . Byle ampli po pomiarach lepiej się spisze!!!!!!!

Doskonale wiem co znaczy "Home cinema" tyle że gość jak ty używa tego w formie osobowej , więc pytam kto to ? Jakieś dziecinne gierki uprawiasz czy to po prostu znajomość angielskiego tak słaba ( nawet nie to bo chyba zamierzone przekręcenie nicku i nazwy @Cinema Pro )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Sf_svs
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Sf_svs napisał:

Fetek , w ktorym milimetrze ten wykres wyglada ciekawie wg ciebie ? ??

tam gdzie jest prawie 40db więcej niż u Ciebie (16-25hz), sory chłopie ale przy Twoich subwooferach i 50db to śmiech na sali... i nijak się to ma do THX'a.

Godzinę temu, Sf_svs napisał:

Żeby interpretować to trzeba mieć co a żeby mieć wiarygodne pomiary , muszą być wykonane w najlepszy możliwy sposób bo od tej pory pociagną za sobą resztę ( efekt domina - jakość pomiarów początkowych = wynik końcowy)

w tych sytuacjach pomiary nie muszą być mega precyzyjne a byle jaka zmiana zmienia ich wynik. To nie jest pomiar sprzętu w komorze.

Godzinę temu, Sf_svs napisał:

Nie twierdzę że się na tym głębiej znam

głębiej ? Ty się gubisz w podstawach...

Godzinę temu, Lolo2 napisał:

Dokladnosc.   Watpie aby jednoczesny pomiar w 4 punktach byl dokladniejszy od pomiaru w jednym "sweet" punkcie.  Jak ogladam filmy samemu, wiec jeden pomiar moim zdaniem da lepszy wynik.  Usrednianie wynikow z kilku miejsc jaki ma cel w przypadku, gdy pomiary robimy dla jednego fotela? 

dokładność nie ma nic do uśredniania wyniku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez fetek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, fetek napisał:

tam gdzie jest prawie 40db więcej niż u Ciebie (16-25hz).

I to ja nie wiem o czym pisze ???? 

Wykres oczywiście uroczy ale gdyby był wyskalowany co 5db a nie co 20 db , to chociaż zrozumiesz?

Od kiedy to głośniej = lepiej jeżeli chodzi o pomiary ( jaki problem zwiększyć głośność u mnie ????)

Mam wrażenie jakby to Ciebie trzeba było zadowolić swoimi decyzjami i uważasz się za wyrocznie bez której aprobaty nie ma postępu podczas gdy nie masz nawet zielonego pojęcia na jakie wykresy  patrzysz ( ocena moich pomiarów) czy nie potrafisz nawet ich zinterpretować,  tyle że skaczesz do gardła coś starając się udowodnić.  Nie kumam takiego podejścia . Pierw chcesz mi dać do zrozumienia że mało o tym wiem chcąc mnie ośmieszyć,  potem podważasz pomiary i kalibracje samego @Cinema Pro a jak to wszystko nie wychodzi na koniec wyciągasz to jak się do niego odnosiłem na forum ponad rok temu ( jakby to miało wpływ na wyniki mojej kalibracji ??? ) nie wiadomo o co ci tak naprawdę chodzi i nie robisz nic innego jak tylko się ośmieszasz na potęgę.  Lola problemów też udajesz że nie widzisz choć to przy pomocy  takich kocurów jak was dwóch ( plus Xajas) powinny paść już końcowe " dziękuję " z ust @Lolo2 gdybyście wiedzieli choć połowę tego co Maciek . 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Sf_svs
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, fetek napisał:

Ty nawet nie wiesz dlaczego zrobił tak, nie inaczej i nie umiałeś odpowiedzieć na banalnie proste pytania. 

To cos w stylu patrzenia sie na RT60  i domaganie sie jego wykresu jak to sam zaprezentowałeś ?  Rozjeb robi się wtedy gdy ktoś nie uznaje twojej wyższości!  Więc dosyć często... 

Nie umiem odpowiedzieć na banalnie proste pytania ? Czemu w takim razie one padają skoro wszyscy ( przeważnie ty) uważasz się za alefe i omege,  po co takowe zadajesz , nie umniejszaj sobie mistrzu i zadawaj trudne pytania - trzeba pierw wiedzieć o co pytać ??? komedia trwa . Czy to może pytania w stylu - jaki masz dsp ? ???

I czemu pomiary kolumn wrzucasz a nie subów? Trzeba je pierw mieć,  zapomniałem...

Namawialiście Lolka na zakup umika a teraz nawet najmniejszego naprowadzenia co i jak ma robić,  honorowo,  nie ma co . Każdy zaś kto będzie to mu uświadamiał że dał się nabić w butle to ten kto rozwala tematy , logiczne . Czemu ma tyle pytań i nie może tego tyle czasu ogarnąć skoro wg was była to prosta operacja ( Xajas może by dał sobie radę,  ty byś poległ na 100% ) 

33 minuty temu, fetek napisał:

Ja nie jestem z branży i nigdy nie będę

WTF  ??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Sf_svs
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Sf_svs napisał:

jaki problem zwiększyć głośność u mnie ????

im głośniej tym większa energia fali akustycznej, przy DSP masz dodatkowy spadek głośności. Procedury są jasne i nie mam zamiaru z nimi dyskutować. Chętnie się dowiem dlaczego kalibracja została przeprowadzana na tak niskim poziomie głośności, zapewne jest jakieś drugie dno (sprzęt, wytyczne, sąsiedzi itd)

15 godzin temu, Sf_svs napisał:

To cos w stylu patrzenia sie na RT60  i domaganie sie jego wykresu jak to sam zaprezentowałeś ?  Rozjeb robi się wtedy gdy ktoś nie uznaje twojej wyższości!  Więc dosyć często... 

RT60 nie jest jedynym "wykresem" obrazującym czas pogłosu, Twoje w dodatku są bardzo mało czytelne, dla mnie bardziej obrazowy jest np waterfall

15 godzin temu, Sf_svs napisał:

Czemu w takim razie one padają skoro wszyscy ( przeważnie ty) uważasz się za alefe i omege,  po co takowe zadajesz ,

Już tłumaczę, nie byłem na kursie i nie interesowałem się konfiguracjami kinowymi więc chciałem się dowiedzieć dlaczego Ty masz liniową charakterystykę, z punku wiedzenia "książkowego" jak i  THX  jest ona niepoprawna.

15 godzin temu, Sf_svs napisał:

I czemu pomiary kolumn wrzucasz a nie subów? Trzeba je pierw mieć,  zapomniałem...

przeanalizuj pomiar to zrozumiesz. tak w chwili obecnej szukaj na olx

15 godzin temu, Sf_svs napisał:

Namawialiście Lolka na zakup umika a teraz nawet najmniejszego naprowadzenia co i jak ma robić,  honorowo,  nie ma co .

dostał propozycje, miał wykonać test i wyparował... po prostu uciekł ze swojego tematu.

15 godzin temu, Sf_svs napisał:

Czemu ma tyle pytań i nie może tego tyle czasu ogarnąć skoro wg was była to prosta operacja

pomiar wykona każdy , schody zaczynają się potem o czym doskonale wiesz (wypisz wymaluj Twoja osoba). Wybacz ale nie widzę by się z tym męczył, pytał i szukał rozwiązania, dla mnie olał temat albo nie ma czasu.

 

 

 

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez stench
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, fetek napisał:

im głośniej tym większa energia fali akustycznej, przy DSP masz dodatkowy spadek głośności. Procedury są jasne i nie mam zamiaru z nimi dyskutować. Chętnie się dowiem dlaczego kalibracja została przeprowadzana na tak niskim poziomie głośności, zapewne jest jakieś drugie dno (sprzęt, wytyczne, sąsiedzi itd)

RT60 nie jest jedynym "wykresem" obrazującym czas pogłosu, Twoje w dodatku są bardzo mało czytelne, dla mnie bardziej obrazowy jest np waterfall

Już tłumaczę, nie byłem na kursie i nie interesowałem się konfiguracjami kinowymi więc chciałem się dowiedzieć dlaczego Ty masz liniową charakterystykę, z punku wiedzenia "książkowego" jak i  THX  jest ona niepoprawna.

przeanalizuj pomiar to zrozumiesz. tak w chwili obecnej szukaj na olx

dostał propozycje, miał wykonać test i wyparował... po prostu uciekł ze swojego tematu.

pomiar wykona każdy pajac (nawet Ty), schody zaczynają się potem o czym doskonale wiesz (wypisz wymaluj Twoja osoba). Wybacz ale nie widzę by się z tym męczył, pytał i szukał rozwiązania, dla mnie olał temat albo nie ma czasu.

 

 

 

 

 

 

az z ciekawosci zrobie u siebie pomiar przy 50dB i porownam do powyzszych 80dB.

 

Co do mojej zabawy.... wiem. Mialem potestowac z welna ale....  ?

Narazie nawet kalibracji w avr nie zrobilem jeszcze i bocznych nie ustawilem.  Musze sie wziac wkoncu za to. ?

 

aczkolwiek nie wiem czy bede welne tachal do pokoju. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Lolo2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz kto to jest @Cinema Pro i co robi ? Niby nie podważasz tego co robi ale pytań tysiąc , dlaczego ? Czegoś chcesz się dowiedzieć do użytku własnego,  proste wnioski . Lata świetlne jesteś za nim z wiedzą na ten temat a kilka odpowiedzi które podstępnie byś uzyskał nic tak naprawdę nie zmienia bo nie znasz tematu od podstaw i brakuje ci lat praktyki w temacie , nic ci po tym . Usiądź,  pomyśl i nie miotaj się już.  Na krzywy ryj nic nie wyrwiesz,  nawet jak wyrwiesz to nie będziesz umiał dopasować tego puzla do całej układanki zwanej " kalibracją ".

Podsumowanie jednym słowem - ZAZDROŚĆ

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Sf_svs
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Cinema Pro

(Konto usunięte)

Bardzo proszę nie powoływać się na mnie w trakcie waszych polemik. Proszę również o dyskusję w formie nienaruszającej dóbr mojej firmy i nie snuć insynuacji, jakoby pomiary, czy też cała kalibracja, została wykonana nierzetelnie bądź niewłaściwie. Jeżeli ktokolwiek ma odmienne zdanie na temat procesu kalibracji, standardów THX, itd, to proszę je uzasadnić obiektywnymi warunkami technicznymi, a nie subiektywnym przypuszczeniem.

Przemek (Sf_svs), jako mój klient, otrzymał ode mnie odpowiedź na stawiane wcześniej pytania. Jeżeli zechce je opublikować, wszyscy będą znali odpowiedź. I na koniec, bo dostałem zapytanie na priv - tak wiem, kto to jest Sf_svs. Przemek osobiście mnie przeprosił, co doceniam, a ponieważ nie chowam urazy, tym ciekawsze było dla mnie podjęcie się kalibracji jego sprzętu. Chociażby dla samego faktu udowodnienia największemu sceptykowi zmian, jakie wnosi profesjonalna kalibracja. I jak bardzo się wcześniej mylił :-))) 

PS. Nie, nie wracam na forum. 

Edytowane przez Cinema Pro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Cinema Pro napisał:

Proszę również o dyskusję w formie nienaruszającej dóbr mojej firmy i nie snuć insynuacji, jakoby pomiary, czy też cała kalibracja, została wykonana nierzetelnie bądź niewłaściwie

 Jakoś nie zauważyłem owych insynuacji. Ani dyskusji o jakiejś firmie. Nadal aktywna ?  Z kolei brak zaufania do wiedzy hobbystów certyfikowanych to tak.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

popieram

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sony 85 XH 9505.Optoma UHD-51a. Yamaha RX-A3050. Sony UBP-X800M2 .Klipsch RF-7.Klipsch RC-64II.Klipsch RF-82II.Klipsch R-14S.Klipsch SW-310

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 9.02.2020 o 15:46, Cinema Pro napisał:

Bardzo proszę nie powoływać się na mnie w trakcie waszych polemik. Proszę również o dyskusję w formie nienaruszającej dóbr mojej firmy i nie snuć insynuacji, jakoby pomiary, czy też cała kalibracja, została wykonana nierzetelnie bądź niewłaściwie. Jeżeli ktokolwiek ma odmienne zdanie na temat procesu kalibracji, standardów THX, itd, to proszę je uzasadnić obiektywnymi warunkami technicznymi, a nie subiektywnym przypuszczeniem.

Przemek (Sf_svs), jako mój klient, otrzymał ode mnie odpowiedź na stawiane wcześniej pytania. Jeżeli zechce je opublikować, wszyscy będą znali odpowiedź. I na koniec, bo dostałem zapytanie na priv - tak wiem, kto to jest Sf_svs. Przemek osobiście mnie przeprosił, co doceniam, a ponieważ nie chowam urazy, tym ciekawsze było dla mnie podjęcie się kalibracji jego sprzętu. Chociażby dla samego faktu udowodnienia największemu sceptykowi zmian, jakie wnosi profesjonalna kalibracja. I jak bardzo się wcześniej mylił :-))) 

PS. Nie, nie wracam na forum. 

No i to wraca jak bumerang. Jeśli ktokolwiek pisze na temat twojej firmy i pomiarów to jest właśnie Sf_svs panicz Przemek. Nikt inny na temat Twojej firmy się nie wypowiadał. I jeśli za te wszystkie wpisy na Twój temat i Twoją pracę tego gościa (wtedy subfana) Tobie wystarczy "przepraszam" chcę być twoim klientem, zapłacę.... No to sorry. Totalny brak HONORU. Aż tak mało pracy, zajęcia? Szok.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, fetek napisał:

KRS takiej firmy na oczy nie widział.

 

Czyli faktury nie będzie? ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to że nie ma takiej firmy nie oznacza że nie ma działalności. Jak dobrze poszukasz to nip znajdziesz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 26

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.