Skocz do zawartości
IGNORED

Subwoofery i wszystko na ich temat


hifibloke
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Uwazasz, ze twoj przetwornik...

To 18Sound ( ale sa lepsze)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )


IMG_6199.thumb.png.6995b308c6c24050ce191010d64ab831.png

A czy sobie radzi?

Tak radzi sobie SVS 4000 albo SB16


IMG_6197.thumb.png.7479286f72cae961de25d484b8d1c8aa.pngIMG_6197.thumb.png.a96f2573697445bb5fe68136036c908e.png

A tak radzi sobie 18Sound, jak dam troche gazu (czyli z rezerwa) uzywajac Hypexa 400W

IMG_6200.png

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedno musisz sobie uzmyslowic.
Tak wyglada porownanie 12“ w gornej skrzynce (wielkoscia porownywalna z SVS4000 13“) z 18“ w dolnej skrzynce.

To nie sa zabawki, to sa powazne ustrojstwa ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
zbudujesz.
podane powyżej podzespoły to "ultymatywne" rozwiazanie
Ale wystarczy przetwornik za 500€ i jeden moduł stereo (nie zmostkowany) na dwa suby za 600€ albo dwa pojedyncze FA501 za 400€. Dolicz 200€ na obudowy



Razem pojedyncza sztuka ok. 1100€

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Na zdjęciu, Wirpool...?

Sb4000 ma 13.5 i to jak się przyłoży do 12, to widać różnicę.
Ale nie wygląda, jak pralka automatyczna

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Lobo Srobo napisał:

Ok. koledzy Xajas i don111 d.i.y. to zrobić samemu. Już wcześniej napisałem,że jak ktoś umie to zrobić i ma ma o tym pojęcie to może się w to bawić. Niestety większość nie ma pojęcia o tym w jaki sposób się do tego zabrać i dlatego musi liczyć na gotowe rozwiązania lub zlecić wykonanie komuś z zewnątrz. Teraz jeżeli d.i.y. to tylko zrobić samemu i nie zlecać tego komuś kto się na tym zna,to po co te teksty o gotowych projektach? Skoro d.i.y.,to proszę absolutnie wszystko od podstaw samodzielnie zaprojektować...,chyba że piszecie o gotowych kitach do złożenia.

Nic tylko subwoofery klepać. Skoro wszystko jest takie proste i oczywiste ,to zajmij się ich produkcją? Co można spieprzyć w subwooferze? Posłuchaj sobie kilku różnych i przekonaj się sam co. Każdy inaczej zagra jeden lepiej,a drugi gorzej. Gdyby to było takie proste jak piszesz,to na rynku nie byłoby słabych subwooferów,tylko same dobre,no bo jak sam piszesz co można tam schrzanić?

DIY znaczy tylko dosłownie "zrób to sam", co nie znaczy że musisz to zrobić sam. W domyśle składany ręcznie, nie seryjnie produkowany model.  Na wybranych przez siebie elementach, masz wolność wyboru. Czy komuś zlecisz czy sam będziesz to robił, nie ma znaczenia.

Miałem subów multum, mam też kilka DIY i wiem że są różne kiepskie suby, ale tylko te tanie seryjne, choć niektóre tanie seryjne są dobre, a niektóre nawet zaskakujące. Nie wrzucam wszystkich do jednego wora. Ale o co w tej dyskusji głównie mi chodzi - że nie ma taniego i dobrego suba o potężnej mocy i zejściu, tani i duży jest może tylko Klipsch SPL 150, który jednak prezentuje poziom średnio-niskich SVS a nawet gorszy (pod względem zejścia). Dlatego tutaj jest fajna furtka dla DIY. Gdy w grę wchodzi potężny sub - to tutaj wchodzimy w rejony cenowe seryjnych SVS na 13-15" głośnikach i tutaj tak jak Xajas pisze, można mieć nawet dwa w cenie jednego, optymalnie do kosztów dobierając głośnik i wzmacniacz. A może nawet i trzy jakby się uparł. Główny "trik" polega na tym, że przewagę zejścia/SPL tych "super" głośników w markowych subach, jakie by nie były (choć nie jest to top topów, ale nie ważne) - niwelujemy średnicą naszego tańszego głośnika, wstawiając nawet nie topową, a tylko "dobrą" i efektywną 18", a można nawet 21" - bo cenowo nie odstaje specjalnie, no i tym sposobem przebijemy serię 4000, a z droższymi 18" też i poziom PB16 lub wyższy nie stanowi problemu. 

56 minut temu, fetek napisał:

Nawet stary nsd 12 miał peerless'a który obecnie na wolnym rynku kosztuje ponad 1000 zł, zaś seria 4000 to zupełnie inna liga jeśli chodzi o głośnik 

Mam BK XXLS400 na tym samym głośniku 12" Peerleesa, jak również DIY z nim i z dwiema mebranami biernymi. To bardzo dobry, potężny głośnik i jakość też dobra - ale on jest potężny tylko jak na 12". Może konkurować z dobrymi ale już nie topowymi 15" i większymi. Tak samo w przypadku każdego innego głośnika. W kontekście cena / wydajność - to za tysiąc zł - przebić go nie jest problemem dobrą 15" i byle jaką 18", tylko nie każdy takie duże rozpatruje. Jeśli większe wchodzą w grę to tu nie ma czego nawet porównywać.  

Nie wiem jak SVS 4000 ale wyższa seria PB 16 ma też Peerleesa, innej serii, lekko zmodyfikowanego (oryginalnie coś koło 2,5 tys. zł), gdzieś podawałem jego dane. Wadą jest że jest bardzo nieefektywny, potrzeba kilowatów mocy, co też powoduje koszty. Dla DIY-owców nie kalkuluje się, chyba że użyłoby się cyfrowych estradowych wzmacniaczy zewnętrznych, a nie z panelem. No ale jak widać, same waty robią wrażenie na niezorientowanych, także marketingowo to dobry zabieg i wkalkulowany w koszty.

Jak wyżej wspominałem - przewagę super hiper głośników, jakie by nie były - niwelujemy po prostu większą średnicą w naszym, proste i skuteczne. A wybierając efektywny driver, oszczędzamy na wzmacniaczu.

2 minuty temu, Lolo2 napisał:

Ja jakos nie widze 500w suba w pomieszczeniu powyzej 70mkw. A juz takiego svs 4000 wydaje mi sie ze bedzie ok. Jakiej by sprawnosci nie mial ten przetwornik, to nadal nie uwieze "na slowo" ze bedzie gral gozej niz twoj 500w.

Akurat to jak potężnie zagrać może subwoofer jest przede wszystkim wypadkową efektywności głośnika i mocy wzmacniacza, rodzaju obudowy, strojenia. Samą mocą wzmacniacza nigdy sie nie ma co sugerować, bo nic to nie mówi o tym jak "potężny" jest subwoofer. Przykładowo - mam tego BK XXLS 400 co ma 400W RMS i mam SVS cylindrycznego z 525W, a potęga brzmienia w SVS jest "na ucho" ze 2-2,5x taka jak w tym BK (porównując obydwa suby w trybie zamkniętym). Z kolei do DIY na Dayton 18" (wysoka efektywność, chyba 93db) wystarczyło gdy podpiąłem 200W RMS zewnętrzny panel na próbę (głośnik może przyjąć 900W RMS) i na luzie przeskoczył SVS ze swoimi 525W, na 100W też wątpię że spadłby poniżej SVS. Więc niech te moce wzmacniacza nikomu nie mylą, bo one same nie decydują nawet w połowie o tym, jak głośno sub potrafi zagrać. 

5 godzin temu, Lolo2 napisał:

A co brzydka? Zrobisz ladniejsza?  Stolarz cie pogoni z zamowieniem jednej sztuki. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zaokrąglona obudowa to lekki problem, nie każdy się podejmie, ale można zamówić gotowe elementy do złożenia. A lakier piano którym się tak podniecacie, nie jest najmniejszym problemem, 200-250zł i załatwione. A za 300zł to już zrobią z polerką tak dokładną, że będzie błyszczał jak w lustrze, lepiej niż to fabrycznie robią ;) Ewentualnie jak komuś nie zależy na wyglądzie to można zrobić zwykłą budę z tym szarym obiciem, na wzór samochodowego suba, za pół ceny ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obicie „budy“ za grosze. Wyglada lepiej niz tandetne gotowce.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) IMG_6214.thumb.jpg.efd920de912071aa2f4dc597da639add.jpgIMG_6215.thumb.png.b3189fa7ea8ab649d350c4269a5351c1.pngIMG_6216.thumb.png.0d821dfa4ca87737525ca771f822192d.png
BTW.
Tutaj widac, dlaczego wczesniej pisalem o mojej koncepcji na 2x4 18“
IMG_6209.thumb.png.7326db7b53651b6f75355fca82340f76.png

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, don111 napisał:

Mam BK XXLS400 na tym samym głośniku 12" Peerleesa, jak również DIY z nim i z dwiema mebranami biernymi. To bardzo dobry, potężny głośnik i jakość też dobra - ale on jest potężny tylko jak na 12". Może konkurować z dobrymi ale już nie topowymi 15" i większymi. Tak samo w przypadku każdego innego głośnika. W kontekście cena / wydajność - to za tysiąc zł - przebić go nie jest problemem dobrą 15" i byle jaką 18", tylko nie każdy takie duże rozpatruje. Jeśli większe wchodzą w grę to tu nie ma czego nawet porównywać.  

? co mnie obchodzi 15 czy 18 ? tak ciężko trzymać się tematu ?

skoro głośnik jest taki fajny i montowany w bardzo tanim subie to nie kłam że gotowce mają gówniane drivery za 300 zł.

 

Godzinę temu, xajas napisał:

Obicie „budy“ za grosze. Wyglada lepiej niz tandetne gotowce.

Ten patent nie różni się niczym od SVS za 8-10k... kolumny podobnie, forniru na oczy nie widziały.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez fetek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy szanowni koledzy mieli do czynienia z subwooferami w układzie izobarycznym? Jakie jest Wasze zdanie na ich temat? Jak to w ogóle gra?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, don111 napisał:

nim i z dwiema mebranami biernymi

tylko że dwie membrany to finansowo prawie drugi głośnik ? ale fakt ludzie nie wiedzą że z 500W można wystrugać niezły sub.

 

Godzinę temu, xajas napisał:

Tutaj widac, dlaczego wczesniej pisalem o mojej koncepcji na 2x4 18“

qrde ładna ta wizualizacja

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, fetek napisał:

? co mnie obchodzi 15 czy 18 ? tak ciężko trzymać się tematu ?

skoro głośnik jest taki fajny i montowany w bardzo tanim subie to nie kłam że gotowce mają gówniane drivery za 300 zł.

Nie rzucaj się tak i nie manipuluj wypowiedziami, jak nie zrozumiałeś w ogóle czego dotyczyła . A BK to akurat mała manufaktura, sprzedają bezpośrednio. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy może ktoś widział porównanie subów svs pb 3000 / svs sb 16ultra? Coś tam znalazłem ale takie pierdoły nie ważne gadają, że ręce opadają. A to chyba dla mnie optimum jeśli chodzi o jedną sztukę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
z 500W mozna wystrugac niezly sub...


A teraz totalny odjazd.

Z 80W mozna wystrugac niezly sub.

Low cost project jako uzpelnienie glosnikow komputerowych

Dwa subwoofery. Wypadly troche wieksze niz komputerowe

Przetwornik Mivoc 12“ za 49€
Modul Mivoc 80W (!!!) za 100€
Skrzynka z MDF pomalowana farba do scian

Wszystko tandeta, ale... namierzona i sterowana przez super Hypexowski DSP

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) IMG_6220.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, don111 napisał:

Nie rzucaj się tak i nie manipuluj wypowiedziami, jak nie zrozumiałeś w ogóle czego dotyczyła . A BK to akurat mała manufaktura, sprzedają bezpośrednio. 

don111 - "gotowce" to głośniki noname za 300zł
fetek - "svs do 2000 tyś ma głośnik za 1200 zł"
don111 - bardzo dobry głośnik ale startu do 15 nie ma..

a 15 pewno nie ma startu do 18 i 21 i tak się cyrk kręci.

4 godziny temu, don111 napisał:

A lakier piano którym się tak podniecacie, nie jest najmniejszym problemem, 200-250zł i załatwione.

*jest najmniejszym problemem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kazdy subwoofer upchany w kat miedzy szala a sciana pod regalem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, xajas napisał:

A teraz totalny odjazd.

Z 80W mozna wystrugac niezly sub.

a robiłeś podchody do suba tl ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dalismy gazu (przypominam 80W !!!), to ksiazki z regalu pospadaly

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, xajas napisał:

Kazdy subwoofer upchany w kat miedzy szala a sciana pod regalem

zastanawiam się nad zabudową w rogach ale wszystko mówią że to zły pomysł.. od 2 lat nie mam jak sprawdzić..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sasiad nam powiedzial, zebysmy uwazali, bo dachowki sie trzesa.

Tyle na temat mocy subwooferow mierzonej w kilowatach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
54 minuty temu, fetek napisał:

don111 - "gotowce" to głośniki noname za 300zł
fetek - "svs do 2000 tyś ma głośnik za 1200 zł"
don111 - bardzo dobry głośnik ale startu do 15 nie ma..

a 15 pewno nie ma startu do 18 i 21 i tak się cyrk kręci.

Nie ma to jak wyciągnąć coś z kontekstu a potem na bazie tego fałszować czyjś przekaz. Nadal nie zrozumiałeś sensu oryginalnej wypowiedzi. I żadnego cyrku nie ma, jeśli nie jesteś mocno ograniczony rozmiarem do np 12" suba to ten XXLS jest kiepskim wyborem w kategoriach bezwzględnych, w swojej kat. cenowej. 

Godzinę temu, fetek napisał:
5 godzin temu, don111 napisał:

A lakier piano którym się tak podniecacie, nie jest najmniejszym problemem, 200-250zł i załatwione.

*jest najmniejszym problemem

No w końcu, mały sukces. Gratuluję. 

2 godziny temu, Lobo Srobo napisał:

A czy szanowni koledzy mieli do czynienia z subwooferami w układzie izobarycznym? Jakie jest Wasze zdanie na ich temat? Jak to w ogóle gra?

Kiedyś kupiłem z ciekawości taki wielki sub na 2x 12" Miller&Kreisel THX coś tam (nie pamiętam oznaczenia), niestety wzmacniacz padł zanim byłem w stanie go przesłuchać w normalnym ustawieniu, od tamtego czasu leży na uboczu i czeka na reanimację ale niechętnie do tego podchodzę bo waży ~40kg. Takie suby mają opinie mega szybkich, świetnych do muzyki, trochę opinii na ich temat jest na angielskich forach (m.in. o tym modelu M&K).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, Lolo2 napisał:

Uwazasz ze twoj przetwornik (nie wiemy jeszcze jaki) ma lepsza sprawnosc od tego svs, wzmacniacz 500w poradzi sobie lepiej od tego 1200w.

Sprawność nie ma znaczenia w przypadku subwoofera. Ten parametr załatwia się odpowiednim wzmacniaczem. Poruszanie tego kryterium oznacza całkowity brak rozeznania. To już więcej powie, który głośnik jest bardziej WYTRZYMAŁY. Więcej można z nim zrobić i nie iść na kompromisy.

DIY w przypadku subwoofera tak jak i kolumn - to skok do basenu bez wody na główkę. Kolumnę na ucho nie grającą jakoś tam możesz poprawić, nietrafiony subwoofer pozostaje już tylko wywalić na śmietnik.

Niestety, na początek można przyjąć, że im większy, tym lepszy. I z takiej grupy wybrać odpowiedni dla siebie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Wuelem napisał:

Sprawność nie ma znaczenia w przypadku subwoofera. Ten parametr załatwia się odpowiednim wzmacniaczem. Poruszanie tego kryterium oznacza całkowity brak rozeznania. To już więcej powie, który głośnik jest bardziej WYTRZYMAŁY. Więcej można z nim zrobić i nie iść na kompromisy.

DIY w przypadku subwoofera tak jak i kolumn - to skok do basenu bez wody na główkę. Kolumnę na ucho nie grającą jakoś tam możesz poprawić, nietrafiony subwoofer pozostaje już tylko wywalić na śmietnik.

Niestety, na początek można przyjąć, że im większy, tym lepszy. I z takiej grupy wybrać odpowiedni dla siebie.

Sprawność ma duże znaczenie bo pozwala zastosować słabszy ale np lepiej wyposażony wzmacniacz lub dużo tańszy. W przypadku zapotrzebowania na dużą moc - nie masz też żadnego wyboru między tradycyjną klasą AB a D, zostaje tylko to drugie

Porównanie z kolumnami jest bez sensu. To właśnie w przypadku subwoofera możesz zrobić wszystko wg samych wyliczeń, wystarczy dobrać na start jeden odpowiedni jakościowo głośnik, a kolumny ? Tu dźwięk to bardziej kwestia gustu, cała masa aspektów które mogą podejść lub nie, nawet jak zrobisz zgodnie ze sztuką - to charakter dźwięku może się nie spodobać z wielu powodów.  Z tym śmietnikiem dobry żart.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, don111 napisał:

To właśnie w przypadku subwoofera możesz zrobić wszystko wg samych wyliczeń

potem masz suba z furczącym portem, zbyt odważnie napisane.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.