Skocz do zawartości
IGNORED

Subwoofery i wszystko na ich temat


hifibloke
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Moje zdanie jest takie....to czy niskie z jednego suba są lokalizowalne zależy od wielu zmiennych m.in. metrażu , akustyki , miejsca ustawienia i kalibracji... mój pokój ma około 40m2 (4x10) i sub stoi prawie na środku długiej ściany... i nie ma mowy abym był w stanie go zlokalizować...

Jeszcze trzeba dodać czynnik najważniejszy, niskie częstotliwości same są nielokalizowane, lokalizację tworzą głównie wyższe harmoniczne im towarzyszące.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może chodzi o ucho ludzkie jak patrzysz na wprost to łapie równocześnie ale jak skręcisz głowę to już asymetria względem drugiej kolumny..chyba że tylko gały chodzą to co innego :)

Na prędze sprawdziłem . Kręcąc samymi gałami , nie ma już takiego efektu który opisywałem .

Podczas pierwszego eksperymentu po skręceniu głową w lewo , dźwięk " uderzał w tylną cześć muszli "

Pragnę jeszcze poinformować , że moje kolumny są bi-polarne i są odciągnięte od tylnej ściany 75 cm .

.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez czester15.30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Czy dwa suby po tej samej stronie w jednej linii oddalone od siebie 30cm mogą stać w KD czy takie ustawienie ma sens?

Bo zastanawiam się nad drugim ale nie wiem czy ma to sens jaki miało by to efekt czy nie dublowały by się czy nie było by przydźwięku albo innej negatywnej przypadłości tak małej odległości od siebie i warto kupować bo mam tylko jedno miejsce gdzie mogę go wsadzić obok tego co mam teraz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez spinacz66

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Czy dwa suby po tej samej stronie w jednej linii oddalone od siebie 30cm mogą stać w KD czy takie ustawienie ma sens?

Bo zastanawiam się nad drugim ale nie wiem czy ma to sens jaki miało by to efekt czy nie dublowały by się czy nie było by przydźwięku albo innej negatywnej przypadłości tak małej odległości od siebie i warto kupować bo mam tylko jedno miejsce gdzie mogę go wsadzić obok tego co mam teraz

Pierwszego dasz na 1/4 części linii ściany a drugiego na 3/4 lub w samych rogach ale to może spowodować podbicie basu.

Możesz też w jednym pobawić się z fazą czyli jeden na 0stopni a drugi na 180stopni

Generalnie zastosowanie większej liczby subów powinno dać spójny efekt basu podczas oglądania filmu bass nie będzie z jednego miejsca.

Ja wiem że jak znajdę okazję to na bank drugiego kupię ale to musi być okazja bo teraz też jest ok w kd :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Denon AVR-X6200W / Denon PMA-1510AE / Denon DBT-3313UD

Monitor Audio Silver 10 / Silver Center / Silver 1 / Dali sub E-12F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemeblowanie nie wchodzi w grę z braku miejsca jedynie mogę postawic obok drugiego w odstępie 30 cm pod szklany stolik tak jak pisałem ale czy to ma sens takie ustawienie jak to zagra?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez spinacz66

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zagra tak, że doda 3dB, poza tym 2 sub stosuje się w celu wyrównania ciśnienia w pokoju, a ustawianie go praktycznie obok drugiego poza dodaniem wspomnianych dB nie wniesie nic :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Przemeblowanie nie wchodzi w grę z braku miejsca jedynie mogę postawic obok drugiego w odstępie 30 cm pod szklany stolik tak jak pisałem ale czy to ma sens takie ustawienie jak to zagra?

O takie coś ustawienie???

Hmmm....ciekawe jak by to grało :)

29f12f457fce17ae706e4cffef8014fa.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Denon AVR-X6200W / Denon PMA-1510AE / Denon DBT-3313UD

Monitor Audio Silver 10 / Silver Center / Silver 1 / Dali sub E-12F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bali chodzi w jednej linii u mnie z prawej strony 2 stały by obok siebie w odstepie 30cm rozumiesz. Ty zapodałeś po obu stronach ja tak nie mam miejsca

@malikali dzieki za info widać że nie ma sensu dodanie u mnie wolałem zapytać przed kupnem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
@Bali chodzi w jednej linii u mnie z prawej strony 2 stały by obok siebie w odstepie 30cm rozumiesz. Ty zapodałeś po obu stronach ja tak nie mam miejsca

@malikali dzieki za info widać że nie ma sensu dodanie u mnie wolałem zapytać przed kupnem

Jak byś miał je na wprost miejsca odsłuchu to może by to coś dało. Szeroko rozstawione tak, na bank by dały efekt a tak hmmm...przy kalibracji by wyciszyło je. A za plecami nie masz nigdzie miejsca???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Denon AVR-X6200W / Denon PMA-1510AE / Denon DBT-3313UD

Monitor Audio Silver 10 / Silver Center / Silver 1 / Dali sub E-12F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za plecami jak i z boku fotela 30cm od ściany jak zaleca producent testowałem swojego magnata i tam mam dudnienie nie bas więc odpada takie rozwiązanie

No nic skoro takie ustawienie mi nic nie da to trudno może przy remoncie się uda przemeblować i wtedy wrócę do tematu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez spinacz66

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Za plecami jak i z boku fotela 30cm od ściany jak zaleca producent testowałem swojego magnata i tam mam dudnienie nie bas więc odpada takie rozwiązanie

No nic skoro takie ustawienie mi nic nie da to trudno może przy remoncie się uda przemeblować i wtedy wrócę do tematu

O i zdrowe podejście, nic na siłę :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Denon AVR-X6200W / Denon PMA-1510AE / Denon DBT-3313UD

Monitor Audio Silver 10 / Silver Center / Silver 1 / Dali sub E-12F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nic skoro takie ustawienie mi nic nie da to trudno może przy remoncie się uda przemeblować i wtedy wrócę do tematu

Nie tak nic, zwiększy się SPL i będzie głośniej, a co chciałeś ogółem uzyskać? Bo jak nagłośnić strefy, gdzie bas jest słabszy to bez kombinacji w różnych miejscach faktycznie się nie obejdzie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

basu chciałem dodać aby każdym miejscu pokoju był jednakowej mocy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez spinacz66

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
A jak wyobrażasz sobie połączenie DSP z equalizacją Audysey?

 

Wielokanałowy procesor DSP wpina się pomiędzy procesor i końcówkę mocy, można też jedno- lub dwukanałowy tylko na wyjście LFE. W procesorze DSP wykonuje się pełną, ręczną kalibrację i korekcję systemu (wszystkie kanały) zanim odpali się autokalibrację w procesorze. Sama autokalibracja niestety nie daje rady w skomplikowanych i wymagających instalacjach/środowiskach, np. Audyssey, który znany jest z problemów z integracją kilku subów w pomieszczeniu. Żeby była jasność, nie twierdzę, że Audyssey jest zły. Jest bardzo dobry. Problemem jest zawsze instalacja i akustyka pomieszczenia. Sam system autokalibracji jest narzędziem, które ma za zadanie poprawić to, co z założenia powinno spełniać jakieś podstawowe warunki. Jeżeli dostaje "śmieci" nie jest w stanie zrobić z nich "fiołków" i najczęściej tylko pogłębia problem. Autokalibracja powinna być "wisienką na torcie", a nie remedium na wszelkie zło, które najczęściej użytkownik aplikuje sobie na własne życzenie.

 

Możesz też w jednym pobawić się z fazą czyli jeden na 0stopni a drugi na 180stopni. Generalnie zastosowanie większej liczby subów powinno dać spójny efekt basu podczas oglądania filmu bass nie będzie z jednego miejsca.

 

Przykro mi kolego, ale niestety nie wiesz, o czym piszesz (nie ty jeden). To jest właśnie proszenie się o problemy. Subwoofer to nie kwiatek na parapet, decyzja o zakupie i instalacji powinna być przemyślana i uzasadniona. Samo postawienie i podłączenie dodatkowego głośnika sensu nie ma. Wtedy to tylko kosztowna zabawa.

 

ustawianie go praktycznie obok drugiego poza dodaniem wspomnianych dB nie wniesie nic :)

 

Ustawiając taki tandem dokładnie w węźle fali stojącej możemy znosić odpowiednie mody pomieszczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Magog

Czemu twierdzisz iż nie wiem o czym piszę? Ja nie każe robić i ustawiać, ja tylko daję propozycje, jeśli drugi sub pójdzie na tył (z plecy) to czemu nie można pobawić się z fazą 0/90/180stopi. Czy ja każe robić z suba kwietnik, gdzie ja takie coś napisałem? Po to producent umieszcza gałeczki, przełączniki itp abyśmy mogli sobie regulować pod siebie. Warunki są jakie są, w bloku nie ma ideałów ale to nie oznacza iż nie można 2lub4 subów posiadać, znam takich ludzi z 4subami :) jak ich stać to niech kupują. Ja wiem o co koledze chodzi, czemu chce dodatkowy sub, ale własnie z braku miejsca czy też akustyka pomieszczenia nie da satysfakcji i taki zakup mija się z celem.

Kolega uzasadnia czemu chce extra skrzynkę, więcej basu....mówisz instalacja przemyślana. Ja na początku nie miałem w planach Atmosa tylko 5.1 i co teraz mam zrezygnować z tego Atmosa bo mam głośniki pid set 5.1 i już nie mogę nic zmienić???? Bzdura i nic więcej.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Denon AVR-X6200W / Denon PMA-1510AE / Denon DBT-3313UD

Monitor Audio Silver 10 / Silver Center / Silver 1 / Dali sub E-12F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby była jasność, nie twierdzę, że Audyssey jest zły. Jest bardzo dobry. Problemem jest zawsze instalacja i akustyka pomieszczenia.

 

Akustyka to podstawa. Niestety inaczej robi sie ja do stereo, inaczej do kina. Choć ta do stereo nie psuje kina, a ta do kina psuje stereo, w dużym uproszczeniu.

 

Mam zamiar wkrótce przetestować Diraca w 11.2 jako alternatywę do Audyssey. Ale juz śni mi się po nocach ... Trinnov.

 

Pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy dwa suby po tej samej stronie w jednej linii oddalone od siebie 30cm mogą stać w KD czy takie ustawienie ma sens?

Nie ma sensu żadnego. Chyba że chodzi o efekt wizualny.

 

Ja nie każe robić i ustawiać, ja tylko daję propozycje, jeśli drugi sub pójdzie na tył (z plecy) to czemu nie można pobawić się z fazą 0/90/180stopi.

Ale on nie pisał o ustawieniu z tyłu, tylko zaraz obok siebie. A słyszałeś o falach znoszących? Jeśli tak to ustawi z przeciwną fazą to oba suby będą się znosiły i dostanie zmniejszony i odchudzony bas, a chyba nie o to chodzi. Podobne zjawisko wykorzystują systemy z aktywnym tłumieniem hałasu z zewnątrz w słuchawkach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez qbakos

projektor: Epson LS10000; procesor/blu-ray: Cambridge CXU; końcówka mocy: Arcam FMJ P7; kolumny: Polk Reserve R700 + Paradigm CC-590 v4 + Studio 10 v5; sub: Paradigm Seismic 110; DAC stereo: Loxjie D40 pro; wzm. słuchawkowy: Schiit Asgard 3; słuchawki: AQ NightOwl, AKG K550

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
Warunki są jakie są, w bloku nie ma ideałów ale to nie oznacza iż nie można 2lub4 subów posiadać, znam takich ludzi z 4subami :) jak ich stać to niech kupują.

 

Oczywiście, że można. Można też posiadać wielkiego różowego jednorożca i używaną oponę do Stara. Jak ktoś chce kolekcjonować suby, to chwała mu za aktywny wkład we wzrost PKB. Nie ma to jednak kompletnie nic wspólnego z jakością, a chyba o tym jest ten wątek.

 

Ale juz śni mi się po nocach ... Trinnov

 

Jak znajdę wolne pół dnia, to postaram się opisać cały proces kalibracji HAA-THX mojego kina, które przeprowadziłem wspólnie z Shawnem Byrne'em z EG. Fascynująca praca zapisana w dwóch 8-kanałowych procesorach QSC, która zostawia w tyle każdy system autokalibracji. Znając twój system proponuję spróbować najpierw tego (kalibrację HAA może ci zrobić np. Cinematic).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Oczywiście, że można. Można też posiadać wielkiego różowego jednorożca i używaną oponę do Stara. Jak ktoś chce kolekcjonować suby, to chwała mu za aktywny wkład we wzrost PKB. Nie ma to jednak kompletnie nic wspólnego z jakością, a chyba o tym jest ten wątek.

 

 

 

Jak znajdę wolne pół dnia, to postaram się opisać cały proces kalibracji HAA-THX mojego kina, które przeprowadziłem wspólnie z Shawnem Byrne'em z EG. Fascynująca praca zapisana w dwóch 8-kanałowych procesorach QSC, która zostawia w tyle każdy system autokalibracji. Znając twój system proponuję spróbować najpierw tego (kalibrację HAA może ci zrobić np. Cinematic).

Hehe dobre :)

 

Po części zgadzam się z Tobą bo chyba to miałeś na myśli, iż jeden spasowany sub zagra dobrze w KD, z drugiej zaś strony rozumiem też ludzi którzy szukają efektu i dokupują następny klocek "do kolekcji" aby niskie tony strzępiły nogawki w spodniach :)

Pytanie, czy lepiej mieć przykładowo jeden sub 12" czy lepiej dwa suby 10" lub 8" ale rozstawione po pokoju a cena identyczna jak za jeden.

Przykładowo jeden sub do 3-4tyś czy dwa za 1500-2000tyś. Taki Klipsch R-115SW czy dwa Klipsch SW-110 (To ten z czarną membraną, ciężko już je znaleźć)

I mam pytanie nie tylko do Ciebie, jaki masz punkt widzenia odnośnie własnej kalibracji suba np.tak jak to jest w Velodyne eq-max..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Denon AVR-X6200W / Denon PMA-1510AE / Denon DBT-3313UD

Monitor Audio Silver 10 / Silver Center / Silver 1 / Dali sub E-12F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Lepiej mieć dwa 12"

No widzisz a tu padają słowa że nie jest lepiej :) dobrze że o 4subach nie było mowy :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Denon AVR-X6200W / Denon PMA-1510AE / Denon DBT-3313UD

Monitor Audio Silver 10 / Silver Center / Silver 1 / Dali sub E-12F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z puktu widzenia precyzji/szybkości basu zawsze lepiej jest mieć mniejszy driver, kosztem gorszego SPL/zejścia. Ale ustawienie ich obok siebie jest słabym pomysłen, nie zyskasz równomiernego rozkładu basu w pokoju (jak w przypadku symetrycznego ustawienia subwooferów) a jedyny zysk to +3db do SPL. Więc w tej konkretnej sytuacji możesz liczyć tylko na to. Jeden większy driver (w ramach tego samego modelu i marki) zapewni jednak jeszcze większe SPL i niższe zejście (2x12" vs 1x15"), więc jeśli cenowo wychodziłoby podobnie (po sprzedaży tego co masz) to wg mnie jest to lepsze rozwiązanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
a tu padają słowa że nie jest lepiej

 

Mam wrażenie, że się nie zrozumieliśmy. Dwa suby będą zawsze lepsze niż jeden, a trzy lub cztery lepsze niż dwa tylko pod warunkiem właściwego rozmieszczenia i kalibracji. Tylko w takiej sytuacji możesz liczyć na równomierny rozkład basu w pokoju i niwelację wpływu modów pomieszczenia, a są to główne problemy w małych pomieszczeniach. Temat wałkowany wielokrotnie na tym forum (i nie tylko). Poszukaj i poczytaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Mam wrażenie, że się nie zrozumieliśmy. Dwa suby będą zawsze lepsze niż jeden, a trzy lub cztery lepsze niż dwa tylko pod warunkiem właściwego rozmieszczenia i kalibracji. Tylko w takiej sytuacji możesz liczyć na równomierny rozkład basu w pokoju i niwelację wpływu modów pomieszczenia, a są to główne problemy w małych pomieszczeniach. Temat wałkowany wielokrotnie na tym forum (i nie tylko). Poszukaj i poczytaj.

Ok. Już wszytko rozumiem. Tak masz rację nieporozumienie było.

Dziękuje za cierpliwość i wyrozumiałość.

No i takich ludzi trza szanować na forum, bez nerwów i docinek i wyjaśni i super :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Denon AVR-X6200W / Denon PMA-1510AE / Denon DBT-3313UD

Monitor Audio Silver 10 / Silver Center / Silver 1 / Dali sub E-12F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dwa subwoofery 10cio calowe w 11,5m2.. Początkowo ustawiłem na 1/4 długosci ściany przedniej,pomiędzy frontami..lecz najlepszy efekt jest na ścianie tylnej po bokach kanapy, najniższe częstotliwosci sąbbardziej odczuwalne.. Kalibracja audyssey ogólnie źle mi to ustawia.. Żeby było dobrze muszę ściszyc około 10 decybeli..Jako że to pokój tylko pod filmy, subwoofery ustawialem różnie.. Rogi.. Po bokach.. Ale wychodzi ze tył w moim pokoju jest najbardziej odpowiedni.. czy w nowym audyssey xt32 jest wgląd do charakterystyki pasm subwooferow(xt nie ma)? A teraz słowo 1 kontra dwa.. Jeśli ustawienie było z przodu gdy jeden wyłączlem lokalizacja trudna ale da się wyczuć i ogólnie slabiej to gra względem dwoch. Z tyłu koło kanapy jeden jest doskonale odczuwalny(czyli lokalizacja latwa) Dwa naprawiaja problem ale na środku jest deko mniej basu mimo wszystko względem boków.. Wiem że pokój mały ale symetryczny i bardzo dobrze się to wszystko rozkłada..burze deszcze przestrzeń.. Wszystko łączy się bardzo dobrze..do ideału napewno brakuje ale jestem zadowolony na tą chwilę

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez darulok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustawiając taki tandem dokładnie w węźle fali stojącej możemy znosić odpowiednie mody pomieszczenia.

Do tego jest potrzebne przemieszczanie, żeby znaleźć optymalne miejsca, a my tu mówimy o jednym wyznaczonym możliwym miejscu 30cm dalej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

napiszę tu ,,Pytanie troszkę z innej beczki.. Mianowicie jeśli centralny tniemy na 80hz i filmach są jakieś dialogi bardzo nisko schodzące, a są np byłem na pięknej i besti i tam głos, tudzież ryk bestii schodzi niżej napewno niż 80hz to ograniczamy przekaz z centralnego..???. Jak palnąlem jakąś głupotę to proszę mnie poprawić.. Wlaśnie centralny mi nie leży w tym całym cięciu, a mój schodzi do 40hz i gdy go odcinam to czuję jakby czegoś brakowało ...przyklad glosu ok 40hz trochę smieszne ale posluchać mozna

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) :)porównam to pózniej z centralnego na 80hz i na full ..Pzdr

 

Jako że mam w karcie dżwiekowej crossover to zrobilem test na szybko i różnica z początku filmu 80hz vs full jest ze tak powiem znaczna..test na słuchawka beyerdynamic dt770pro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa nowe sub wprowadza Amerykański GoldenEar ciekawe konstrukcje i zastosowania a jak w praktyce się sprawdzą

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez spinacz66

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.