Skocz do zawartości
IGNORED

Subwoofery i wszystko na ich temat


hifibloke
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

Jak działa wyłącznik w klipsach bo widzę nie mają klasycznego czy ten ogólny Pod ON,Auto OFF działa jak klasyczny wyłącznik tylny i wyłącza sub na zero z czuwania i również wyłącza zasilacz wewnętrzny jak w klasycznym wyłączniku z tyłu. Pisałem w formularzu do Klipsa i zero odzewu widać jak traktują ludzi i przyszłego klienta . Czy da się czy nie da w ogóle ich wyłączyć z tyłu jak inne suby całą elektronikę na zero bo ja chcę kupić z wyłączanym z tyłu ?

dołączam fotke

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez spinacz66

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję że nie zostanę zlinczowany tym zapytaniem. Dzień dobry

.

Chcę wprowadzić kilka zmian w moim systemie, na tą chwile mam Pioneer'a 923 z Sonusami TT na froncie, efektowe głośniki to avance V-3 + woofer Focal 800SW w kwadracie około 15m2. Chciałbym przebudować system i dodać kilka nowych elementów i jednocześnie pozbyć się stereo czyli hegla h70. Wymyśliłem sobie woofer o taki Monitor Audio Gold W15 lub taki Velodyne SPL-1200 Ultra połączony tym Marantz SR6011 i tym Oppo UDP-203.

Pytanie takie czy taki woofer ma sens w 15m, czy będzie to zbędny wydatek, jestem niestety słabo doinformowany w kwesti kalibracji takiego systemy, a satry system ustawiałem tylko przez mikrofon z amplitunera, w Monitor Audio Gold W15 brak takiej kalibracji, drugi zaś woofer ją posiada. Oczywiście jest kalibracja w amplitunerze ale czy poradzi sobie z tak dużym wooferem.

Proszę nie bijcie mnie jeśli coś źle pisze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15m2???? Czy to nie pomyłka :)

Za duże suby jeśli 15m2, nie wykorzystasz ich potencjału.

Velo eq12max, Dali e12f, Klipsch sw112w wystarczą też aż nadto :) a kasy mniej zapłacisz.

Najlepiej aby wszystkie kolumny (set 5.0) był z tej samej marki, jeśli zaś chodzi o suby i kalibracja to jeśli takowy posiada swoją to najpierw ją robisz a potem dopiero następną przy pomocy amp av.

Widzę oppo :) czyli 4k idziesz i Maraś fajny czy może Atmos też będzie???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Denon AVR-X6200W / Denon PMA-1510AE / Denon DBT-3313UD

Monitor Audio Silver 10 / Silver Center / Silver 1 / Dali sub E-12F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zestaw 5.0 mam z Avance v3, Sonusy TT mam pod heglem H70 ale tak naprawdę nie ma okazji i czasu na to, za dużo sobie nawymyślałem hobby :). pokój z kuchnią więc tak naprawdę będzie tego jeszcze raz tyle, zagracony meblami mojej drugiej połowy. Zmiany chciałem wprowadzi ze względu na TV EU65KS9000, stary system nawet jest niewłączany na tą chwile bo mnie obrzydził się.... Na tą chwilę chciałbym zmienić woofer na coś zabójczego, tak żeby mi płuca grały. Amplituner tak czy inaczej zmienię bo musze (tak mi się wydaję) a ten Marantz SR6011 mieści mi się w mebelek żony, chciałem Marantz SR7011 ale jest za wysoki. Chciałbym to zrobić z głową i bez pośpiechu. Sonusy i hegla sprzedam raczej bez żalu, chociaż może warto było by je wrzucić jako fronty z tymi V-3, za dużo tego i się gubię.

Strasznie sobie wbiłem do głowy te dwa suby i teraz reszta wygląda na takie biedne. To tak jak z samochodem jak raz zobaczysz i się wbije w pamięć to wszystkie inne są beznadziejne.

Pomocy potrzebuje od WAS.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak "wbiłeś do głowy" to najlepiej by było wypożyczyć suby do domu :)

Moim zdaniem za dużych nie ma co kupować bo i tak amp av wyciszy je do minimum i zamiast cieszyć się to nie wykorzystasz ich.

A jaki system chcesz zbudować...5.1 czy 7.1 czy coś pod Atmos 5.1.2 itp???

Możesz też na Denona zerknąć avr4300.

A próbowałeś z ustawieniami u siebie? Pisałeś iż tylko mic użyłeś i to wszytko. A co z odcięciem suba, jak kolumny masz ustawione itp.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Denon AVR-X6200W / Denon PMA-1510AE / Denon DBT-3313UD

Monitor Audio Silver 10 / Silver Center / Silver 1 / Dali sub E-12F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiedziałem że tak będzie :) myślałem nad Atmos ale to totalne przemeblowanie pomieszczenia bo nie dopuszczalne są kable na widoku, a jak wrzucić przetworniki na sufit bez tego. Wszystko ograniczone jest miejscem i możliwościa aranżacji, więc zostanę przy 5.1, myślę że jak zrobie to z głową to efekt będzie przyzwoity. Tylko ten sub mnie nurtuje, 15 calowy przetwornik fajnie będzie bujał powietrzem. Musze popytać o możliwość wypożyczenia.

Chociaż Atmos kusi tyle że zestaw głośników jest już drogi bardzo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie za bardzo. Chcesz wydać kasę na Marasia jak i suba dobrego to model niższy amp i będzie na parę głośników pod Atmosa :)

Generalnie zdecyduj się co chcesz. Dobrze rozstawiony set 5.1 zadowoli Ciebie w zupełności ale do tego szkoda tego Marasia co chcesz kupić ze względu na nie wykorzystane końcówki.

Czy spojrzałeś też na inne amp av np. Onkyo RZ810 czy coś od Denona avrx3300h lub 4300 jak też Anthem.

Co do suba i wypożyczeniu to wiem że tu jest @S4Home i oni dają do domu zabawki na testy :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Denon AVR-X6200W / Denon PMA-1510AE / Denon DBT-3313UD

Monitor Audio Silver 10 / Silver Center / Silver 1 / Dali sub E-12F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Jak działa wyłącznik w klipsach bo widzę nie mają klasycznego czy ten ogólny Pod ON,Auto OFF działa jak klasyczny wyłącznik tylny i wyłącza sub na zero z czuwania i również wyłącza zasilacz wewnętrzny jak w klasycznym wyłączniku z tyłu. Pisałem w formularzu do Klipsa i zero odzewu widać jak traktują ludzi i przyszłego klienta . Czy da się czy nie da w ogóle ich wyłączyć z tyłu jak inne suby całą elektronikę na zero bo ja chcę kupić z wyłączanym z tyłu ?

dołączam fotke

Tak jest to klasyczny wyłącznik typu off. Odcina zasilanie całkowicie.

 

Stosowanie wielkich 15 calowych subwoofer w takim pomieszczeniu może nie być takie głupie. Ale na pierwszy ogień sprawdził bym jeden. Ewentualnie 2xale 112.

Możesz wypożyczyć od nas ten sub i sprawdzić w domowym pomieszczeniu.

Czy ten marantz z dali nie gra za łagodnie dla ciebie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...

To dla tych co zadaja konkretne dobre pytania, ale w niewlasciywych watkach... juz oni wiedza a teraz widza :)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zastrzegam sobie prawo zmiany pogladow bez podania przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dla tych co zadaja konkretne dobre pytania, ale w niewlasciywych watkach... juz oni wiedza a teraz widza :)))

Oj tam, oj tam :) Po co te nerwy ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Oj tam, oj tam :) Po co te nerwy ;)

 

A powiedz czy ustawiajac fizycznie suba szukales miejsca gdzie najlepiej gra ? czy poprostu postawiles tam gdzie Ci pasowal ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zastrzegam sobie prawo zmiany pogladow bez podania przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiedz czy ustawiajac fizycznie suba szukales miejsca gdzie najlepiej gra ? czy poprostu postawiles tam gdzie Ci pasowal ?

Niestety ale nie mam możliwości postawić suba w innym miejscu gdzie jest teraz ! Jedyne co mogę zrobić to prawa lub lewa strona... wybrałem prawą, bo moim zdaniem ma tam więcej miejsca na "oddychanie"... cały dzień dzisiaj przestawiam, ustawiam itd. Coś tam powoli się klaruje... zastanawiam się jeszcze nad podłączeniem dodatkowo starego Energy power 12, ale on niestety musiałby stać za kanapą, pod oknem, ściśniety byłby strasznie ;) jak zernkiesz na fotki to zobaczysz mniej o co mi chodzi... chociaż nie wiem czy jest większy sens by tak kombinować...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Liter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kombinuj kolego bo nie wiadomo jak one się zgraja a żeby mieć dla sztuki to nie tedy droga.Ja tu też pisałem bo chciałem drugi kupić i miałbym ustawienie jeden koło drugiego jakieś 50/60cm od siebie ale mnie tu uświadomiono bo bym miał tylko więcej dB nic poza tym więc do remontu odpuściłem.Poza tym dwa różne suby dynamika jakość basu itp nie zgraja się dobrze

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez spinacz66

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co mi szkodzi spróbować ;) zawsze mogę powrócić do jednego :) ewentualnie, jak bym musiał w nich ustawić crossover, fazę i głośność ? Tu i tu jednakowo ?

 

U mnie w salonie jakieś dziwne rzeczy się dzieją :) Praktycznie za każdym razem suba ustawia mi na +3, +5, ale dziwne jest to że gdy zwiększe na nim głośność, to podczas kalibracji zmienia mi się odległość... z poprzednim subem miałem to samo, ale zgonilem to na to że Energy power 12 nie jest jakiś wybitny... z tym jest to samo, a jest znacznie lepszy... ktoś potrafi to logicznie wytłumaczyć ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jest jak pisze kolega wyżej sam mierzyłem metrówka i wychodzi inaczej niz kalibracja ustawia chyba jest to związane z aktywnym wzmacniaczem suba a miedzy kolumnami i opóźnieniem miedzy nich

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez spinacz66

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze panowie, to wytłumacz ie mi podstawy... dlaczego sub przy kalibracji tzn. jego faza musi być ustawiona na "0", skoro ma płynną regulacje aż do 180 ? Czy po kalibracji można "kombinowac" ? Jak to się stosuje ? Dzięki za pomoc :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może po kombinować bo ja też robiłem kalibracja mi ustawiła na 0 jak ustawiłem na 180 to bas po czasie sie odzywał niż w kolumnach czyli z opóźnieniem więc kalibracja dobrze mi ustawiła. Zobacz u siebie metoda prób i błędów

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały dzień przeprowadzam testy i już coraz bardziej głupieje... dałem suba na maxa głośność, to mi ustawilo odległość frontów na 60 cm (normalnie jest ok. 3,5 metra) o co tutaj chodzi ? Powoli mam chyba dosyć na dzisiaj :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze panowie, to wytłumacz ie mi podstawy... dlaczego sub przy kalibracji tzn. jego faza musi być ustawiona na "0", skoro ma płynną regulacje aż do 180 ? Czy po kalibracji można "kombinowac" ? Jak to się stosuje ? Dzięki za pomoc :)

 

O ile dobrze wszystko rozumiem, to: większość pokręteł na subie jest do zmian manualnych. Jeśli korzystasz z kalibracji automatycznej z amplitunera to właśnie amplituner powinien zadbać np. o to, żeby subwoofer grał w fazie z pozostałymi kolumnami.

 

Może kalibracja w twoim amplitunerze nie jest najlepsza, skoro takie cyrki się dzieją? W każdym razie nie poddawaj się :) Jak dojdziesz do zadowalających efektów to podziel się na forum, chętnie poczytam bo też nie skończyłem jeszcze zabawy ze swoim zestawem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amplituner to onkyo 800-ka, więc nie rozumiem dlaczego takie cyrki się dzieją... zwiększam głośność na subie - zmieniają się odległości na frontach... czeski film...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za dużo rzeczy na raz robisz. Ustaw subwoofer na połowę głośności, faza na zero. Zrób kalibrację. Po kalibracji nic nie zmieniaj. Z czasem zobaczysz czego brakuje i jakie funkcje są pomocne. Te różne dynamic coś tam, czy tylko podłość kanał lfe, czy gałka na subie.....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michal Cebo napisał (nie działa cytuj selektywnie)

 

"Na tą chwilę chciałbym zmienić woofer na coś zabójczego, tak żeby mi płuca grały"

 

Velo SPL lub

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

lub

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

ale raczej ten

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

bas z Definitive Technology jest bardzo sprężysty, szybki, zróżnicowany i potrafi jebn.ą.ć tam gdzie trzeba z odpowiednią mocą, wiem to na przykładzie mojego DT Pro Sub 1000 n a10-cio calowym głośniku i membranie biernej a co potrafią zrobić dwie 14-to calowe membrany + 14-to calowy głośnik i 1800W w RMS-ie.

 

Kolego Liter, na subie to nawet nie podchodz do połowy głośności bo i tak podczas kalibracji zaniży Ci ją, jak zapodasz granice 10-11:00 to maks. Na jakiego maksa , pogięło Cię :), dobra dałeś na maksa to powiedz mi z jaką głośnością zagra gdy podgłośnisz go amplitunerem bo po wszystkich ustawieniach i włączeniu filmu to amplituner steruje wszystkim tak, jest on dla suba przedwzmacniaczem tak, to skoro już suba (który robi jako końcówka mocy) dasz na "całą parę" to co się stanie podgłaśniając amplitunerem, od kiedy tak się robi, człowieku zadziałają wszelkie zabezpieczenia tego suba bo gdy Ci w pewnym momencie w czasie akcji j.e.b.n.i.e :) to gdyby nie zabezpieczenia to by Ci membranę wypluło z suba. Ja w swoim tylko raz na początku dałem połowę glosności na subie (ręczne ustawienia, bez kalibracji) i gdy dałem głośniej w czasie akcji wyłączył mi się sub jak je.b.ł.o. Zmniejszyłem głośność na między 9 a 10:00 i jest gicio. Nie jest za cicho podczas scen akcji. No i nie tylko akcji :) Gdy dałeś głośność suba na maxa patrzyłeś jaką zostawiło głośnośc dla niego po kalibracji, na pewno zjechało na -12 jeśli taka jest skala. Zwiększając głośność suba może dla tego systemu kalibracji zagłuszasz fronty i ustawia Ci je , że niby stoją bliżej ale to, nie, bo jeśli kolumny stoją blisko to nie daje się ich zbyt głośno w stosunku do kolumn stojących dalej od miejsca odsłuchowego, a jaka jest głosnośc dla frontów po kalibracji.

 

Ustawienie fazy zależy od tego czy bas z suba i kolumn się znosi. Tutaj jak napisał Kolega spinacz66 trzeba próbować kręcić do momentu kiedy bas będzie najlepszy wg Ciebie. I czy to będzie 0 (zero) czy 90 nie ważne, ważne , żeby bas był ok.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na poczatek powinien ustawic galki na subie tak: volume na godzine 10-12, faza na 0, odciecie na 100, ta ostatnia galke wylacz na zero.

 

Na tych ustawieniach robisz kalibracje i powinno byc ok.

 

Dopiero pozniej robisz korekte.

Jak bedziesz za duzo grzebal to nic nie ustawisz.

 

Albo zagadaj aby sklep ci wyslal na testy suba Velodyne lub Rel. Porownacz tego Heco do prawdziwych subwooferow i bedziesz wiedzial czy wina w subie heco czy wina w ampli.

 

 

W ampli marantza masz o tyle lepiej ze gdy wlaczasz kalibracje to najpierw kalibruje ci suba - kaze ustawic taka glosnosc az bedzie lampka zielona. Wiec wiadomo jak ma byc ustawiona galka volume.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mega mocne i nisko schodzące suby to duże pieniądze i głównie amerykańskie suby. SVS PB 13 Ultra lub PB 16. Przetworniki z SVS przewyższają inne o podobnej wielkości, stąd nawet taki sub SVS na 12 calach zagra jak 15" suby Klipscha lub Velodyne (przynajmniej jeśli chodzi o moc, o jakości basu nie wspominam). SVS dorobiło się dystrybucji na Europę, więc może będzie szerzej dostępne. Drugą marką jest Rythmik, który robi suby z serwo mechanizmem, potężne i szybkie. Najtaniej wyjdzie opcja DIY, głośnik Dayton 18", w ostateczności 15" + dobrze spasowana, solidna obudowa + filtrowanie + wzmacniacz estradowy (jakiś Behringer w klasie D).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.