Skocz do zawartości
IGNORED

Wzmacniacz do Monitor Audio RX -8


Gość Stivi89
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Stivi89

(Konto usunięte)

Witam. Poszukuje wzmacniacza do Kolumn Monitor Audio RX-8. Cena do 8tys ,słucham wszystkiego począwszy od Keity Melua po Pink Floyd, salon 28m2. Do tej pory odsłuchałem: Marantz sa8005, Cambridge Audio Cxa60, Arcam A29, Roksan K3. Oczywiście zapomniałem ze odsłuch był na kolumnach Silver 8. A wiec tak Marantz w porównaniu do CA grał nijako jak by za kotarą scena wąska, srednica cofnięta, góra przytłumiona, bas taki se w CA scena szeroka, srednica sterylna ale lekko do przodu wysunieta, góra przejrzysta z detalami, bas hmm było go mniej niż w Marantz-u, nastepny klocek to Arcam I tu już pojawiło sie to czego szukałem ale nie do końca, srednica miekka, analogowa, wysunieta do przodu, góra miekka ale zapiaszczona, bas był z dobrym zejściem, do tej pory było go jak najwiecej i było go pod dostatkiem, już myślałem że to jest to czego szukam dopóki nie został w piety Roksan K3 góra miekka, detaliczna, średnica piekna, miekka, analogowa, ciepła bas punktowy, było go czuć w jelitach, dobre zejście, było go najwiecej ze wszystkich wymienionych wzmacniaczy I jak na razie jestem to mój faworyt, pytanie tylko czy z Rx-ami bedzie też tak pieknie jak z Silverami??? Dodam że moje kolumny zostały w Niemczech stąd porównanie do Silverów.

 

I pytanie drugie czy sa jeszcze jakieś wzmacniacze które warto odsłuchać???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie MA Silver 6 gra z Music Hall co prawda a25.2 ale mocy wystarczy by napedzic te kolumny.

Spr może wyższy model MH a35.2 badz konstrukcje dual mono MH a70.2

Z moich odsluchow wynika ze MA lubi się z MH.

Może warto sprawdzić, chociaż roksan k3 to na pewno tez dobry klocek i dobre polaczenie z MA

 

Wysłane z mojego LG-H850 przy użyciu Tapatalka

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro spodobał się Roksan to koniecznie sprawdź Musical Fidelity M3si

http://sklep.rms.pl/musical-fidelity-m3si-m3-si-audiofilski-wzmacniacz-zintegrowany

Sprawdź nasze wyprzedaże, zapytaj o rabaty dla forumowiczów. 

https://sklep.rms.pl/wyprzedaz-promocje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz jeszcze Audiolaba 8200 lub 8300 ja miałem ten zestaw jakiś czas u siebie i było to dosyć dobre połączenie. Czy lepiej niż z Roksanem ciężko powiedzieć Roksan to jedno z najlepszych połączeń z MA RX

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam RX8 i Audiolaba 8200 do tego nie polecam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Monitor Audio RX8, RX Center, Silver 1; DAC : 8-ch DIYINHK ES9016, XMOS Multichannel; Power AMP : 6-ch TPA3255

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawy temat... postadam Monotor Audio Gold i tez zastanawiam sie czy nie targnac sie na jakis bardziej dopasowany wzmacniacz. Chyba mozna powiedziec ze RX-8 i GOLDy to podobnej klasy kolumny jesli chodzi o wymagania co do wzmacniacza?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

SONY HW55, DENON PMA-2020AE + Cambridge Audio 751R, Monitor Audio: GX200, GX50, GXC150, Silver W12, Oppo BDP-95 (ISO), Mede8er 600X3D, DAC Nostromo 5 & wzm. Nostromo, Denon AH-D7200, BT: qudelix5k & 10kg kabli wszelakiej maści 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.

Na pewno warto posłuchać wzmacniacz Musical Fidelity M3si (http://q21.pl/musical-fidelity-m3si.html) lub model wyższy M5si (http://q21.pl/musical-fidelity-m5si.html). To urządzenia, które moim zdaniem bardzo dobrze sprawdzą się w połączeniu z MA. Równie ciekawą i bardzo często wybieraną przez naszych Klientów konfiguracją jest hybryda lampowa Vincent SV-237 (http://q21.pl/vincent-sv-237.html). To moc i dynamika tranzystora w połączeniu z plastycznością i lekkim ociepleniem lampy.

Jeśli lubisz dynamiczny, szybki, energetyczny dźwięk, posłuchaj koniecznie integrę Atoll IN200SE (http://q21.pl/atoll-in200se.html).

 

Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, w przypadku pytań oczywiście służę pomocą. Zapraszam jednak serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania poszczególnych rozwiązań. Na miejscu możesz liczyć na dostępność powyższych wzmacniaczy oraz jeszcze wielu innych, równie ciekawych urządzeń oraz komfortowy odsłuch.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Stivi89

(Konto usunięte)

Co do Musical Fidelity M3si też sie właśnie zastanawiałem nad odsłuchem z tym że w obrębie 100-150km nie ma gdzie posłuchać tak żeby były I MA. Jest we Fusic ale tam obsługa jest fatalna I nie miła. Jeżeli nie masz zamiaru kupować to sie nie pokazuj w tym sklepie tak to odczułem jak prosiłem by mi podłączyli gramofon by posłuchać. Natomiast wcześniejsze wzmacniacze odsłuchiwałem w MDBaudio I nie mieli żadnych problemów I wiem że z checią jeszcze u nich zawitam. Co do Atola to on bardziej pasuje do Dynaudio niż Monitor Audio. A hybrydy nigdy nie słuchałem to raz a dwa obcowanie z lampami mnie przeraża

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stivi89 mów co chcesz ale takich rabatów jak Fusic Wrocław nie da Ci nikt ( i nie mówię to u żadnych ex demach itp. zwrotach).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Stivi89

(Konto usunięte)

Stivi89 mów co chcesz ale takich rabatów jak Fusic Wrocław nie da Ci nikt ( i nie mówię to u żadnych ex demach itp. zwrotach).

 

Ja nie mówię że nie ale jeżeli nie spodoba mi sie brzmienie to co zrobie? Jeżeli go specjalnie dla mnie beda musieli zamówić od producenta...??? Kupić. I zostane z czymś czego nie chciałem. A dwa rabat mnie nie interesuje mnie ma zadowolić dzwiek a nie rabat...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to się nazywa klient heh. Ok.

To sprawdź tego MF M5si, on teoretycznie powinien być najlepszym wyborem do Twoich MA.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Adam 38

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

U mnie z MA gs20 pogrywa Nad c356bee po modzie i jestem bardzo zadowolony a to ułamek kwoty jaką chcesz wydać.

Słyszałem też ostatnio Calyx Cti i to połączenie też było super. Myślę że do 8 tysi spokojnie znajdziesz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno słyszałem MA Silver 8 ze wzmacniaczem Exposure 1010. Grało to przepięknie u...znanego w Polsce gitarzysty. Z tym - wyższym modelem może być tylko lepiej :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

*****Sprzęt: Bezprzewodowy Boombox Hykker Sound Storm z Biedronki*****

                                 Idź Pod Prąd. Z prądem płyną śmieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Bezdyskusyjnie lampa. Fezz audio czy lepiej cayin a55tp i zostaje jeszcze na calkiem dobre źródło.

Padło tu wiele.propozycji ciekawych tranzystorów. Jednak monitor audio grają swoim dość specyficznym dźwiękiem. Po dłuższym odsłuchu staje się deczko męczący. Stąd idealne dopasowanie z lampą.

 

Podjedz do nas na odsluch i później odpiszesz kolegom na forum.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cos w tym jest co pisze s4home, plumkaly u mnie silvery i makrodynamika i detalicznosc bardzo ok ale ktos zapomnial w nich o srednicy, bas i gorna srednica podbita a wokal bez dociazenia i jakos tak suszylo, zwlaszcza jak sluchalem na zmiane castle knight 2. Lampa to moze byc to czego im trzeba.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Stivi89

(Konto usunięte)

Dziekuje wszystkim za zainteresowanie. Co do wzmacniaczy jestem za Roksanem po testach ale napisałem tu by dowiedzieć sie jeszcze z jakimi innymi wzmacniaczami je połączyć. Wspominałem że lampa nie. Szukam tranzystora który ociepli środek i da punktowy bas jak na dzień dzisiejszy wygrywa Roksan...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musical Fidelity M5si, używkę można dostać w dobrej cenie na gwarancji jeszcze.Ten wzmak ma chyba wszystko czego potrzebujesz, jak dla mnie gra idealnie bo gra równo, nie góra, dół, średnica nic się nie wybija, wszystko jest na miejscu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Stereo: Sony E9000ES + N9000ES; Sony MXD-D3; Technics SL-1200 mk2; kolumny: Usher CP-730 Kino: Yamaha rx-v767 + Usher CP730 + Focal.JMlab (cent, rear, sub)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fezz Audio Titania !!!

Monitor Audio i lampowy wzmacniacz to jest dla siebie stworzone. Mimo że Fezz nie gra aż tak bardzo "lampowo".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I pytanie drugie czy sa jeszcze jakieś wzmacniacze które warto odsłuchać???

 

Do tej marki i z takim budzetem zdecydowanie Denon PMA 2020AE uzywke mozna trafic za 5k.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zastrzegam sobie prawo zmiany pogladow bez podania przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Do tej marki i z takim budzetem zdecydowanie Denon PMA 2020AE uzywke mozna trafic za 5k.

Chętnie bym porównał go z moim Nadem bo ponoć ten Denon służył jako jeden ze wzorców do moda.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Stivi89

(Konto usunięte)

 

 

Do tej marki i z takim budzetem zdecydowanie Denon PMA 2020AE uzywke mozna trafic za 5k.

 

Proponujesz Japońca do Brytyjskich kolumn hmm słuchałem Marantza i szału nie robił choć to jeden koncern, wiem jak to gra z Amplitunerem Denona i właśnie średnica mi w tym połaczeniu nie odpowiada, szukam ciepła, analogu niż suchości i wycofanej średnicy. Do kina takie połączenie pasuje gdzie u Ciebie to pasuje, dla mnie niestety ale nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Japończyk ale trzeba wiedzieć jaki.ostatnio próbowałem marantza pm15 oczywiście tego flagowego 30kg tylko 50sztuk na cały Świat z Tannoy nie było to udane zestawienie. Tu raczej zdecydowanie lepiej zagrał Denon QS10. Poszukaj również ASR Emitter wycisnie wszystko z M A

 

Linn Maijk lub zestaw lk140 + Wakonda również Linn

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Proponujesz Japońca do Brytyjskich kolumn hmm słuchałem Marantza i szału nie robił choć to jeden koncern, wiem jak to gra z Amplitunerem Denona i właśnie średnica mi w tym połaczeniu nie odpowiada, szukam ciepła, analogu niż suchości i wycofanej średnicy. Do kina takie połączenie pasuje gdzie u Ciebie to pasuje, dla mnie niestety ale nie.

 

Z Marantza ,tylko seria 11 gra przyzwoicie z duzymi kolumnami.

Porownywanie ampli z dedykowanym wzmacniaczem to nie jest rozsadne podejscie delikatnie mowiac.

Jezeli cos Ci brakuje w graniu to predzej wina tych przecietnych kolumn jak tego wzmacniacza. Mialem serie rx, gx rozne modele teraz platinum wiem jakie sa przeskoki jakosciowe, ze slabej kolumny nie wydobedziesz wiecej nawet i wzmakiem za 20k. Poza tym dochodzi jeszcze okreslona sygnatura grania i akustyka pomiemieszczenia co zapewne wiesz.

Monitor Audio nie sa jakos wybitnie ostre, ale do analogu i lampowego ciepelka maja daleko ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zastrzegam sobie prawo zmiany pogladow bez podania przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłeś na jakiś odsłuchu? Propozycji kilka padło. A założe się jeśli odsłuchasz je to wybierzesz Cayina, no ewentualnie z tranzystorów Musical Fidelity.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Stivi89

(Konto usunięte)

Byłeś na jakiś odsłuchu? Propozycji kilka padło. A założe się jeśli odsłuchasz je to wybierzesz Cayina, no ewentualnie z tranzystorów Musical Fidelity.

 

Jestem umówiony z Q21 na czwartek. Posiadają najwiekszy wybór sprzetu I maja go na stanie a nie tak jak inni na stonie internetowej jest a na sklepie niiimmmaaa... 250 km nie dużo a wybór jest. Po odsłuchu napisze pare słów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 lata później...
On 2/13/2017 at 4:39 PM, Guest Stivi89 said:

 

Jestem umówiony z Q21 na czwartek. Posiadają najwiekszy wybór sprzetu I maja go na stanie a nie tak jak inni na stonie internetowej jest a na sklepie niiimmmaaa... 250 km nie dużo a wybór jest. Po odsłuchu napisze pare słów...

Witajcie, chcialbym odnowic watek gdyz sam jestem przed wyborem wzmacniacza do MA RX8. Moje kolumny tak jak i kolegi, ktory zakladal ten watek byly produkowane (2010-2014) jeszcze przed wprowadzeniem nowej serii Silver, i niekoniecznie to co dobre dla nowej serii jest/bedzie dobre dla moich RX8. Aktualnie mam je podlaczone do amplitunera Yamaha RX-A820 i gra to w stereo ladnie, jak na aplituner, ale:

1. Bas wydaje sie dosc slaby w wiekszych pomieszczeniach.
2. Wkrotce przenosze je do salonu 40m2 z otwartym sufitem. Planuje sporo drewna, zaslon takze o akustyce pomieszczenia nie zapomne, ale chcialbym by te kolumny graly a do tego potrzebuja odpowiedni naped. Ewentualnie jesli to sie nie uda, bede rozwazal ich sprzedanie.

Lista wzmacniaczy, ktore rozwazam:

Denon PM-1600 (2x140W na kanal przy 4 Ohmach). Wedlug specyfikacji MA RX8, powinny grac dobrze od 80 do 250W na kanal, ale jak juz zostalo w tym watku wspomniane, te kolumny lubia pokazac pazur przy mocy powyzej 200W.
Yamaha AS-1200 (nie wiem czy to dobry pomysl)
Cambridge Audio CXA81 (spotkalem sie z opinia, ze to dobra konstrukcja pod MA ale czy nie maja za malo mocy na kanal porownojac chociazby z Roksan K3)
Musical Fifelity M5SI (polecana przez was konstrukcja)
Roksan K3 (rowniez polecana kosntrukacja)
Vincent SV-237MK (rowniez polecana kosntrukacja)
Fezz Audio Titania
Cayin A-55TP

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Yamachy to ja mam obrzydzenie od lat po próbie zakupu SACD SONY i odsłuchach co do tematu z MA świetnie sprawuje się DENON PMA1500ae i wyższe do tego kable CHORD ODYSSEY a najlepiej Tellurium Q 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.