Skocz do zawartości
IGNORED

Amplituner który zagra na poziomie dobrego wzmacniacza stereo


Neonix
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od okolo 2ch lat mam Cambridge Audio 751R (nie wiem czy bym go komus polecil, ze wzgledu sterowanie) i kolumny Monitor Audio GX (z opisu ponizej).

Jesli chodzi o dzwiek (oczywiscie mowa o muzyce w stereo) wszystko zalezy od zrodla. Jesli plyta jest dobrze nagrana to jest dobrze, jesli zle to niestety zle... (ampli przy muzyce gra w trybie DIRECT). Teraz zastanawiam sie czy osobny wzmacniacz stereo do frontow wniosl by cos pozytywnego...

wniósł by sporo! nie tylko do stereo ale i do kina, gdyż odciążone są fronty i dźwięk jest bardziej czytelny i dynamiczny.Co do stereo to wzmacniacz musi być dobry.. Mam kolegę co ma marantz-a sr7009 i mówi że mu starcza w stereo a mój brat ma sr7010 i marantza pm8005 i dalej jest niezadowolony.Dla mnie prostym testem jest np jakaś płyta Diany Krall, kiepskie wzmacniacze grają tak że wokal jest głośny ale drugi plan czyli instrumenty są ciche i mało czytelne.Dobry wzmacniacz pięknie ukazuje przekaz, słuchasz nie głośno a wszystko słyszysz.. Nie wspomnę różnorodnym basie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wniósł by sporo! nie tylko do stereo ale i do kina, gdyż odciążone są fronty i dźwięk jest bardziej czytelny i dynamiczny

duzo ludzi pisze, ze odciazy amplituner, ale ten CA 751R ma po 120W RMS (przy 7 kanalach 8 ohm) a ja mam tylko 5 (i to mozna by powiedziec ze 4ohm) wiec mocy to mu chyba nie brakuje...

 

jaki utwor polecasz do testowania?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

SONY HW55, DENON PMA-2020AE + Cambridge Audio 751R, Monitor Audio: GX200, GX50, GXC150, Silver W12, Oppo BDP-95 (ISO), Mede8er 600X3D, DAC Nostromo 5 & wzm. Nostromo, Denon AH-D7200, BT: qudelix5k & 10kg kabli wszelakiej maści 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma to sensu może dla ciebie,oglądanie filmów czy koncertów w stereo,jest delikatnie pisząc kiepskie.

popadamy ze skrajności w skrajność.

Bez sensu.

Miałem w sumie trzy amplitunery. Harman Kardon, Onkyo, Denon. W akcie rozpaczy wypożyczyłem ze sklepu najwyższy model Pioneera. W sumie dałem ponad 2000 Euro kaucji. No i co. Używany wzmacniacz stereo za który zapłaciłem 200 Euro rozwałkował na placek amplituner za 2000 Euro pod każdym aspektem brzmienia. Wtedy odpuściłem sobie kino domowe. Co najciekawsze im nowszy model tym gorzej brzmiał.

 

duzo ludzi pisze, ze odciazy amplituner, ale ten CA 751R ma po 120W RMS (przy 7 kanalach 8 ohm) a ja mam tylko 5 (i to mozna by powiedziec ze 4ohm) wiec mocy to mu chyba nie brakuje...

 

jaki utwor polecasz do testowania?

Nie ekscytujcie się tak mocami. Staruszek NAD3020 który ma 25W ma większe kopyto niż większość amplitunerów. Wiem bo porównywałem z Denonem. Denon to przy nim ciepłe kluchy bez wyrazu i bez barwy. Tu nie chodzi o moc ale o to jaki prąd potrafi oddać wzmacniacz w krótkich impulsach. Amplitunery szczególnie tanie przy szybkich impulsach tak jak uderzenia stopy i werbla razem, się po prostu na pewien czas przytykają i nie ważne ile mocy mają. Ważne jak szybko potrafią dostarczyć prądu do obciążenia i czy ten prąd nadążą za sygnałem. Od tego zależy czy wzmacniacz ma kopyto. Od tego zależy jakie przyspieszenie potrafi osiągnąć membrana. Jeżeli prąd płynący przez głośnik nie potrafi odpowiednio szybko rosnąć to niestety spowolni to transjenty i wzmacniacz będzie po prostu skrzyżowaniem muła z kanapą i nie ważne jaką ma moc.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez KrzysiekA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka iż żaden amplituner nie zagra jak wzmacniacz. Lepiej kupić ciut tańszy amplituner i po "pre out" do wzmaka (main in) i mieć radość w KD i Stereo niż kupić drogi amli i mieć niedosyt.

Mam Denona avr-x6200w, niby drogi i powinien też być dobry w muzyce bo ma osobną sekcje dla stereo ale niestety tak nie jest do końca, jak dla mnie to po połączeniu z Denon pma-1510ae to zaczęła się magia w stereo i tego powinnyśmy się trzymać. Jeśli chcemy mieć efekt i w stereo i w KD to trzeba kupić i wzmacniacz i amplituner. Takie jest moje zdanie :)

 

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Denon AVR-X6200W / Denon PMA-1510AE / Denon DBT-3313UD

Monitor Audio Silver 10 / Silver Center / Silver 1 / Dali sub E-12F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety w ramach odchudzania amplitunerów multi-ch. wycięto wyjścia pre-out i właściwie pojawiają się w okolicach 3-3,5 tyś.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka iż żaden amplituner nie zagra jak wzmacniacz. Lepiej kupić ciut tańszy amplituner i po "pre out" do wzmaka (main in) i mieć radość w KD i Stereo niż kupić drogi amli i mieć niedosyt.

Mam Denona avr-x6200w, niby drogi i powinien też być dobry w muzyce bo ma osobną sekcje dla stereo ale niestety tak nie jest do końca, jak dla mnie to po połączeniu z Denon pma-1510ae to zaczęła się magia w stereo i tego powinnyśmy się trzymać. Jeśli chcemy mieć efekt i w stereo i w KD to trzeba kupić i wzmacniacz i amplituner. Takie jest moje zdanie :)

 

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka

Jeśli dobrze zrozumiałem posta to grasz w stereo ale poprzez podłączenie z ampli ,czyli z preampowych koncówek avr??daj dobrego daca to będzie kolejny progres,oczywiście bezpośrednio do wzmacniacza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez darulok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Jeśli dobrze zrozumiałem posta to grasz w stereo ale poprzez podłączenie z ampli ,czyli preampowych koncówek??daj dobrego daca to będzie kolejny progres.

Nie nie nie, przy stereo to tylko dbt->pma (2rca-2rca)

Gdy kd to pma w końcówkę ustawiam po pre out. Czyli dbt->avr(pre out)->pma(main in).

 

 

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Denon AVR-X6200W / Denon PMA-1510AE / Denon DBT-3313UD

Monitor Audio Silver 10 / Silver Center / Silver 1 / Dali sub E-12F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ekscytujcie się tak mocami. Staruszek NAD3020 który ma 25W ma większe kopyto niż większość amplitunerów. Wiem bo porównywałem z Denonem. Denon to przy nim ciepłe kluchy bez wyrazu i bez barwy. Tu nie chodzi o moc ale o to jaki prąd potrafi oddać wzmacniacz w krótkich impulsach. Amplitunery szczególnie tanie przy szybkich impulsach tak jak uderzenia stopy i werbla razem, się po prostu na pewien czas przytykają i nie ważne ile mocy mają. Ważne jak szybko potrafią dostarczyć prądu do obciążenia i czy ten prąd nadążą za sygnałem. Od tego zależy czy wzmacniacz ma kopyto. Od tego zależy jakie przyspieszenie potrafi osiągnąć membrana. Jeżeli prąd płynący przez głośnik nie potrafi odpowiednio szybko rosnąć to niestety spowolni to transjenty i wzmacniacz będzie po prostu skrzyżowaniem muła z kanapą i nie ważne jaką ma moc.

 

no dobra, a taki paramert (dynamiki) jest gdzies okreslony w specyfikacji?

recenzje nawet pod wzgledem muzyki stereo ten 751R ma dobre (super jak na amplituner, porownywalne do wzm. stereo)

teraz moje obawy sa takie, ze wydam znowu z 5-8tys zl (na wzmak), bede mial mini burze w domu ze kolejny klocek (a ona nie ma gdzie kwiatka postawic...) i coraz trudniej wlaczyc sobie cokolwiek :) a efekt bedzie niesatysfakcjonujacy (zblizony do tego co jest teraz).

 

czyli na moc w ogole nie ma co patrzyc?

 

cytat z recencji:

"W chwilach największego szaleństwa Azur 751R potrafi zassać z sieci aż 1,7 kW"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

inny cytat:

"To zaskakujące, ale recenzenci wskazują, że 751R jakością dźwięku może z powodzeniem konkurować z wieloma tylko odrobinę tańszym wzmacniaczami stereo!"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez hp13

SONY HW55, DENON PMA-2020AE + Cambridge Audio 751R, Monitor Audio: GX200, GX50, GXC150, Silver W12, Oppo BDP-95 (ISO), Mede8er 600X3D, DAC Nostromo 5 & wzm. Nostromo, Denon AH-D7200, BT: qudelix5k & 10kg kabli wszelakiej maści 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz przecież wypożyczyć w q21 np takiego denona 2020AE skoro budżet 5-8tys i sam się przekonać.. Myślę że wątpliwości się pozbędziesz momentalnie i sam ocenisz. Zresztą kolega BaliGdynia podsumował jak to wyglada a ma również silny ampli.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie słyszałem 751R to ci nic na ten temat nie powiem. Wcale nie tak łatwo jest zestawić dobre stereo. To co mam jest wynikiem wieloletnich poszukiwań i ciągłego zmiany sprzętu a więc wcale nie jest takie oczywiste że każde stereo jest lepsze od każdego kina domowego.

Nie chciałbym żebyś był potem rozczarowany bo ktoś cię namówił na stereo.

Dynamika to jest jeszcze co innego, moc co innego, a wydajność prądowa to jeszcze co innego. Jedno z drugim jest bardzo luźno powiązane. Moc interesuje cie jedynie wtedy gdy masz bardzo duże pomieszczenie i przy normalnych głośnościach możesz doprowadzić do przesterowania końcówki mocy. Przy czym trzeba sobie jasno powiedzieć że ponad połowa mocy przenoszona jest do 200 Hz i przenoszona jest przez subwoofer. Powinieneś raczej zadbać o to żeby subwoofer miał odpowiednią moc.

Wydajność prądowa to to co odpowiada za przenoszenie szybkich impulsów bo przyspieszenie membrany zależy od siły działającej na cewkę i wynika to z drugiej zasady dynamiki a ta zależy od prądu jaki przez tą cewkę przepływa. Jeżeli wzmacniacz ma ograniczenie prądowe to będzie miał też ograniczenia w przenoszeniu transjentów. Najśmieszniejsze jest to że żaden producent takich parametrów nie podaje.

Dynamika wzmacniacza to w zasadzie odległość szumu od maksymalnej głośności bez przesterowania i w zasadzie mówi ci czy przy cichym słuchaniu będziesz słyszał szum. Obecnie każdy wzmacniacz ma wystarczającą dynamikę i jest to w zasadzie mało ciekawy parametr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś przeprowadziłem test w warunkach domowych, wzmacniacz Pioneer A-50 ,Amplituner Yamaha RX-V 771, źródło odtwarzacz CD,takie same kable, kolumny MA Okazało się, że różnica (moje subiektywne odczucia)między dźwiękiem w stereo z amplitunera jest trudna do uchwycenia, zapewniam że w ślepym teście na pierwszy odsłuch trudno by było odgadnąć które źródło gra. Po dłuższym odsłuchu i analizie minimalnie lepsze brzmienie to jednak wzmacniacz stereo. Różnica była tak mała , że porównując te dwa urządzenia zdecydowałem się na Yamahę -771 ze względu na funkcjonalność.

 

Amplituner obsługuje TV i projektor , dysk sieciowy , laptopa , telewizję, dvd, blu-ray mogę oglądać na TV lub projektorze, jeden pilot , wejścia HDMI itd.

Wzmacniacz stereo, pewnie też by się dało jakoś to wszystko połączyć i skonfigurować używając dodatkowych urządzeń,pilotów, przełączników itd. ale dla mnie to zbyt skomplikowane, nie wspominając o tym, że cała rodzina musiała by odbyć szkolenie z obsługi.

 

Jeżeli ktoś słucha dużo muzyki, a może tylko muzykę to jednak stereo na pewno będzie lepsze. Ja wybrałem amplituner kina bo pozwolił zbudować pewnego rodzaju centrum multimedialne, oglądamy filmy, słuchamy muzyki, przeglądamy zdjęcia, internet, itd, po prostu życie się toczy.

 

Piszę to po to żeby uświadomić nie którym krytykom stereo z amplitunera, że nie jest taki zły. Właśnie czytając to forum byłem przekonany, że stereo z amplitunera kina jest nie do słuchania, a jednak wybrałem inaczej. Amplituner z dobrze wybranymi kolumnami może przynieść dużo radości.

 

I jeszcze jedna uwaga na koniec, dobrze dobrane stereo, też może nas przenosić w inny świat dźwięków pewno nie osiągalnych na takim sprzęcie który używam, ale to już inna bajka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jaki ampli kupimy to też zależy od naszych oczekiwań, wiadomo...funkcjonalność, multi wej/wyj hdmi itp. Ilość kolumn jaki set ma być czy 5.1 a może Atmos 7.2.4, to też ma znaczenie bo przy większej ilości podłączonych kolumn to moc już w amp av spada na kanał i tak jak producent pisze iż 200W na kanał to jest przy stereo ale już przy 9 kolumnach to zamiast 200W na kanał to mamy 80W.

Ja nie twierdze iż sam amplituner av na początek przygody jest zły. Sam od tego zaczynałem. Miałem Denona3200w przy zakupie sprzedawca mi go doradził ze względu na (pre out) wyjście. Jego słowa: ZOBACZY PAN, KIEDYŚ TO SIĘ PRZYDA i tak było, przy secie 7.1 jakoś za cicho, sprawa zmieniła się jak wzmacniacz po pre out na frontu dałem.

Moim zdaniem jeśli ktoś nie ma wymagań to ok, Onkyo656, Marantz5010 czy Denon3200w na początek wystarczy. Jeśli ktoś chciałby już mieć i stereo i kd i efekt to lepiej już zakupić avr z pre out a później wzmacniacz z main in....wiadomo da rade też i bez main in podłączyć ale to troszkę niewygodne połączenie.

Dobrze dobrane kolumny też mają znaczenie jak rozmiar pokoju i jego akustyka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Denon AVR-X6200W / Denon PMA-1510AE / Denon DBT-3313UD

Monitor Audio Silver 10 / Silver Center / Silver 1 / Dali sub E-12F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Denona avr-x6200w, niby drogi i powinien też być dobry w muzyce

 

Jeżeli ten Denon AVR-X6200 wyglada w środku tak jak na obrazku poniżej to szkoda wręcz słów.

Jeżeli ktoś chce wzmacniacz wielokanałowy do kina jak i dobry wzmacniacz w jednym to należy zwrócić uwagę na Denony z serii AVC (3800, A1, A1D, A1SR, A10, A11 itp). Owszem, to stare konstrukcje, ale zbudowane z przeogromną starannością. Zero dekoderów i HDMI ale dzisiaj już się nie produkuje maszyn na takim poziomie. Same kondensatory o pojemności 33000uF jeden już wzbudzają szacunek a trafo w A1D waży 7kg.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sprzęt studyjny i oprogramowanie studyjne. Edytory, sekwencery, stacje robocze (DAW), authoring, stoły, maszyny i linie replikacyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu sie z Tobą zgadzam, stare Denony piękne są do dziś i cena też zacna jest :)

Denon POA A1HD / AVC A1HD

2efa6042134fd1727662eb908367c9e4.jpg

ebb35d97ae8776f5b2817e331df6679c.jpg

b49c2947745bed8ffab42b94a2d6b8ce.jpg

ff159f9e0bdfae713ff2e21f86910640.jpg

Takiego czegoś już nie zobaczymy w nowych amplitunerach niestety :huh:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Denon AVR-X6200W / Denon PMA-1510AE / Denon DBT-3313UD

Monitor Audio Silver 10 / Silver Center / Silver 1 / Dali sub E-12F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jego słowa: ZOBACZY PAN, KIEDYŚ TO SIĘ PRZYDA i tak było, przy secie 7.1 jakoś za cicho, sprawa zmieniła się jak wzmacniacz po pre out na frontu dałem.

 

za cicho? O nie to nie u mnie. U mnie mozliwosci sa jeszcze bardzo bardzo duze.

skala glosnosci jest od -80 do 0 dB (gdze 0dB oznacza MAX)

normalnie slucham na -50 a Kino -40 / -30 (max) czyli jeszcze 30dB zapasu

(za cicho to nie moja opcja)

 

Kiedyś przeprowadziłem test w warunkach domowych,...

 

dokladnie.

kiedys myslalem ze MONITORY+SUB vs KOLUMNY PODLOGOWE to to samo, bo przeciez przenosi "wszystkie" czestotliwosci i po tescie zdecydowalem sie na podlogowki (po prostu WOW), tak jesli chodzi o wzmacniacz vs ampli to sam nie wiem (zapas mocy jest - glosnosci mi nie brakuje, dynamiki w sumie tez nie)

 

Jeżeli ten Denon AVR-X6200 wyglada w środku tak jak na obrazku poniżej to szkoda wręcz słów.

 

czyli uwazasz ze takie wnetrze jak to*, to tez lipa?

36-38_07_2013_02.jpg

(*foto CA 751R - moj)

 

jesli to* jesli lipa, bo jaki wzmacniacz dokupic (jesli sie zdecyduje)?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

SONY HW55, DENON PMA-2020AE + Cambridge Audio 751R, Monitor Audio: GX200, GX50, GXC150, Silver W12, Oppo BDP-95 (ISO), Mede8er 600X3D, DAC Nostromo 5 & wzm. Nostromo, Denon AH-D7200, BT: qudelix5k & 10kg kabli wszelakiej maści 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

za cicho? O nie to nie u mnie. U mnie mozliwosci sa jeszcze bardzo bardzo duze.

skala glosnosci jest od -80 do 0 dB (gdze 0dB oznacza MAX)

normalnie slucham na -50 a Kino -40 / -30 (max) czyli jeszcze 30dB zapasu

(za cicho to nie moja opcja)

 

 

 

dokladnie.

kiedys myslalem ze MONITORY+SUB vs KOLUMNY PODLOGOWE to to samo, bo przeciez przenosi "wszystkie" czestotliwosci i po tescie zdecydowalem sie na podlogowki (po prostu WOW), tak jesli chodzi o wzmacniacz vs ampli to sam nie wiem (zapas mocy jest - glosnosci mi nie brakuje, dynamiki w sumie tez nie)

 

 

 

czyli uwazasz ze takie wnetrze jak to*, to tez lipa?

36-38_07_2013_02.jpg

(*foto CA 751R - moj)

 

jesli to* jesli lipa, bo jaki wzmacniacz dokupic (jesli sie zdecyduje)?

b6d3192857708ba977c58cb8c3942105.jpg

A no niestety, pokój był około 35m2, Denon avr-x3200 w secie 7.1 delikatnie mówiąc słaby jest, co to za frajda aby kręcić volume na max prawie, u mnie skala od 0.0db do 90db. Seans filmowy na 75db trzeba było robić aby jakiś efekt był w filmach, do stereo ten Denon się nie nadaje wcale, wzmacniacz nadrobił lukę :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Denon AVR-X6200W / Denon PMA-1510AE / Denon DBT-3313UD

Monitor Audio Silver 10 / Silver Center / Silver 1 / Dali sub E-12F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie, no ja mam 22m2 wiec mocy wystarcza :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

SONY HW55, DENON PMA-2020AE + Cambridge Audio 751R, Monitor Audio: GX200, GX50, GXC150, Silver W12, Oppo BDP-95 (ISO), Mede8er 600X3D, DAC Nostromo 5 & wzm. Nostromo, Denon AH-D7200, BT: qudelix5k & 10kg kabli wszelakiej maści 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
nie, no ja mam 22m2 wiec mocy wystarcza :)

Ja nie mówię że 3200w to tragedia, set z Dali jest ok ale dla mnie taki NIEDOSYT był a po zakupie pma1510ae juz było lepiej i tak pma został :)

Zawsze można wypożyczyć i samemu sprawdzić różnice.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Denon AVR-X6200W / Denon PMA-1510AE / Denon DBT-3313UD

Monitor Audio Silver 10 / Silver Center / Silver 1 / Dali sub E-12F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze można wypożyczyć i samemu sprawdzić różnice

po pierwsze to najpierw trzeba wiedziec CO wypozyczyc

a po drugie... zeby to bylo takie proste z tym wypozyczaniem (nie ma mnie w PL)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

SONY HW55, DENON PMA-2020AE + Cambridge Audio 751R, Monitor Audio: GX200, GX50, GXC150, Silver W12, Oppo BDP-95 (ISO), Mede8er 600X3D, DAC Nostromo 5 & wzm. Nostromo, Denon AH-D7200, BT: qudelix5k & 10kg kabli wszelakiej maści 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze to najpierw trzeba wiedziec CO wypozyczyc

a po drugie... zeby to bylo takie proste z tym wypozyczaniem (nie ma mnie w PL)

Moim zdaniem to przede wszystkim muszą być chęci :)

Ja 2mc szedłem pożyczyć pma ale udało w końcu się dojść. Już nie przesadzajmy teraz to praktycznie w każdym salonie audio można wypożyczyć na testy elektronikę, kaucja i testy w domu. W sklepie zawsze ktoś coś doradzi lub tu na forum, ja iż miałem avr Denona i generalnie mi się ta marka podoba to chciałem mieć i wzmacniacz od Denona ale generalnie aby pracował też jako końcówka mocy czyli wej "main in"/"amp in" różne nazwy ale to samo działanie.

 

@hp13

i właśnie od tego forum jest aby nabyć jakieś info jak kogoś nie ma w PL lub nie ma możliwości na testy gdzie to podstawa bo każdy człowiek ma inne ucho i każdy lubi co innego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Denon AVR-X6200W / Denon PMA-1510AE / Denon DBT-3313UD

Monitor Audio Silver 10 / Silver Center / Silver 1 / Dali sub E-12F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyny amplituner, który gra na poziomie bardzo dobrego wzmacniacza stereo to bodaj Primare.

Sprawdź nasze wyprzedaże, zapytaj o rabaty dla forumowiczów. 

https://sklep.rms.pl/wyprzedaz-promocje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Tak się przysłuchuję dyskusji i, jeżeli dobrze rozumiem, wniosek z tego taki - jeżeli ktoś ma kupić za 6 tys. zł amplituner do kina i muzyki stereo, to lepiej żeby kupił za 3 tys. amplituner z pre-out i osobno za drugie 3 tys. wzmacniacz stereo?

Miałem na myśli troszkę inny zamysł,

jeśli szukasz czegoś do stereo i do kd to nie da się tego pogodzić w jednym klocku niestety. Owszem Onkyo RZ czy Denon 6200 lub 7200 Marantz 7010 czy Pionek seria SC-LX powinny dobrze grać, baa dla niektórych ludzi super ponoć w stereo gra, ale jednak to wciąż jest amplituner kina domowego i a nie wzmacniacz stereofoniczny.

Teraz wiem gdybym miał od początku budować system i miał bym 6k to 4k na avr a 2k na wzm bym przeznaczył oczywiście używana elektronika :)

Pisać, mówić na prawdę można dużo i ja też na początku nie wierzyłem w to ale kiedy pożyczyłem wzmacniacz to zmieniłem zdanie a wszystkiego na raz nie trzeba kupować tylko małymi kroczkami.

Lepiej kupić parę kolumn frontowych niż set 5.0 i być nie zadowolony z efektów i się później z nim bujać na sprzedaży.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Denon AVR-X6200W / Denon PMA-1510AE / Denon DBT-3313UD

Monitor Audio Silver 10 / Silver Center / Silver 1 / Dali sub E-12F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Wszystkich którzy są obeznani w temacie proszę o udział w wątku:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

SONY HW55, DENON PMA-2020AE + Cambridge Audio 751R, Monitor Audio: GX200, GX50, GXC150, Silver W12, Oppo BDP-95 (ISO), Mede8er 600X3D, DAC Nostromo 5 & wzm. Nostromo, Denon AH-D7200, BT: qudelix5k & 10kg kabli wszelakiej maści 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Tak się przysłuchuję dyskusji i, jeżeli dobrze rozumiem, wniosek z tego taki - jeżeli ktoś ma kupić za 6 tys. zł amplituner do kina i muzyki stereo, to lepiej żeby kupił za 3 tys. amplituner z pre-out i osobno za drugie 3 tys. wzmacniacz stereo?

Dokładnie tak

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak z ciekawości zapytam dalej:

jeżeli mam pięciokanałową końcówkę mocy (trafo 1500VA, bateria 80mF, ponad 200W/4ohm/2kanały) to podłączenie średniej klasy przedwzmacniacza (używka za ok 1000zl) zamiast procesora kd coś znacząco zmieni (w odsłuchu stereo) ?

...

(procesor robi mi też za dac)

(widziałem gdzieś urządzenie przełączające dwa wejścia a takie w tym przypadku by się przydało)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez ro35
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście zrezygnowałem a amplitunera bo nie ma to najmniejszego sensu. Wolę oglądać filmy w porządnym stereo.

To masz ograniczony chłopie odbiór, bo żadne stereo nie da efektów 5.1, chyba że to seriale bez akcji to jeden karabin w sumie czy słuchasz to na telefonie czy stereo i tu pełna zgoda.

 

>pmcomp ma niestety rację i nic tu nie zmieni twoje małe doświadczenie " w temacie" .

NIE MA RACJI, z prostej przyczyny, gust, gdyby każdy lubił płaskie charakterystyki byłby tylko jeden model wzmaka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zauważyłem tego :)

Faktycznie jak można stereo do kd porównywać hehe może jeszcze Atmos lepiej brzmi :)

 

Zrezygnować z amp dla muzyki w stereo to ok ale dla filmów....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Denon AVR-X6200W / Denon PMA-1510AE / Denon DBT-3313UD

Monitor Audio Silver 10 / Silver Center / Silver 1 / Dali sub E-12F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A no niestety, pokój był około 35m2, Denon avr-x3200 w secie 7.1 delikatnie mówiąc słaby jest, co to za frajda aby kręcić volume na max prawie, u mnie skala od 0.0db do 90db. Seans filmowy na 75db trzeba było robić aby jakiś efekt był w filmach

Daj poziom sygnału wejścia na +5 i włącz audyssey dynamic eq i volume, zejdziesz na 50 db i mniej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj poziom sygnału wejścia na +5 i włącz audyssey dynamic eq i volume, zejdziesz na 50 db i mniej.

Teraz mam avr-x6200 i pma-1510ae.

Avr-x3200 do tego zestawu to się nie umywa :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez BaliGdynia

Denon AVR-X6200W / Denon PMA-1510AE / Denon DBT-3313UD

Monitor Audio Silver 10 / Silver Center / Silver 1 / Dali sub E-12F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz mam avr-x6200 i pma-1510ae.

Avr-x3200 do tego zestawu to się nie umywa :)

gratuluję, a masz włączone audyssey dynamic eq i volume?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.