Skocz do zawartości
IGNORED

Amplituner który zagra na poziomie dobrego wzmacniacza stereo


Neonix
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Kolego KrzysiekA napisałeś cytuję :

 

Nie ekscytujcie się tak mocami. Staruszek NAD3020 który ma 25W ma większe kopyto niż większość amplitunerów. Wiem bo porównywałem z Denonem. Denon to przy nim ciepłe kluchy bez wyrazu i bez barwy. Tu nie chodzi o moc ale o to jaki prąd potrafi oddać wzmacniacz w krótkich impulsach. Amplitunery szczególnie tanie przy szybkich impulsach tak jak uderzenia stopy i werbla razem, się po prostu na pewien czas przytykają i nie ważne ile mocy mają. Ważne jak szybko potrafią dostarczyć prądu do obciążenia i czy ten prąd nadążą za sygnałem. Od tego zależy czy wzmacniacz ma kopyto. Od tego zależy jakie przyspieszenie potrafi osiągnąć membrana. Jeżeli prąd płynący przez głośnik nie potrafi odpowiednio szybko rosnąć to niestety spowolni to transjenty i

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) będzie po prostu skrzyżowaniem muła z kanapą i nie ważne jaką ma moc.

 

 

"powiedz" w takim razie na co zwrócić uwagę chcąc kupić taki energicznie grający o niedużej mocy wzmak. Nie chcę (bo nie mam :) )wydawać tysięcy na wzmacniacz chyba, że taki energiczny "gnojek" jest dość drogi Mógłbyś podać jakieś klocki warte uwagi). Pytam bo noszę się z zamiarem kupna do swoich budżetówek jakiś wzmak bo jadę na amplitunerze i czuję a tylko słyszałem, że pod "opieką" wzmaka mogą pokazać coś więcej. Na co zwrócić uwagę, czy trzeba podejść do takiego "delikwenta" z miernikiem jakimś czy co. Oglądać zdjęcia rozebrane i patrzeć na trafo?

 

Z góry dziękuję.

 

A odnośnie tematu to już gdzieś czytałem, że takie proponowane podpięcie wzmaka pod PRE (co sam kiedyś podpowiadałem i sam chciałem się w to pobawić) amplitunera, nie za ciekawe PRE (ampli ze średniej półki, nie za grube tysiące) nie wniesie aż tyle korzyści niż by się spodziewało a dwa wzmak zmieni charakter brzmienia frontów, może inaczej, barwę frontów względem reszty z zestawu. Dało mi to do myślenia więc postanowiłem kupić wzmaka i po prostu przepinać sobie kolumny (banany). Dla mnie to żaden problem. Byłaby to kwestia wpięcia w gniazda oddalone o kilkanaście cm.

 

Myślę też, że niepotrzebnie się spieracie chcąc udowodnić wyższość "swojego" bo każdy ma inne preferencje i dla każdego będą inne kryteria oceniania brzmienia i fajnie ktoś tu określił kwitując proponowany test :

 

"kto będzie oceniał"

 

Ile oceniających tyle byłoby werdyktów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie zastanawia cały czas , czy wpięcie 5 x Audiolab M-PWR ( 2 x 40 wat , w testach wyszło blisko 50 wat ) pod Onkyo RZ 1100 i Klipsch ma sens .

A , ciężko z wypożyczeniem takiej ilości końcówek :(

Może wystarczy M-PWR pod sourandy ( 6 głośników ) , a fronty i centralny z Onkyo RZ 1100 ? Ale , co ze spójnością w brzmieniu i kalibracją ? :(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówicie o mocach 40W w stereo i plujecie na amplitunery?

Jak to się ma do średniego amplitunera o mocy 170W na kanał i mocy zasilania 500W.

W 5.1 odda z palcem w dupie po 80W na kanał mocy ciągłej a ponieważ nie ma takiej gęstości sygnału jednocześnie we wszystkich kanałach to średnio wyjdzie po owe 170W na kanał.

W stereo przy podłączeniu (spośród kanałów 7, 2 oddajemy na fronty [mostkowanie lub biamping]) w mostku na fronty można puścić 340W na kanał. Średnia wyjdzie z 200W wobec ograniczeń zasilania.

Dopiero klasa średnio-wyższa wzmacniaczy stereo daje radę.

 

A teksty o tym, ze 40 W z wzmacniacza X zagra głośniej niż 100W z Y to między bajki.

Widocznie takie to wzmacniacze ;-).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Max720 tak się składa ze mam koncowke m-pwr i mogę Ci powiedzieć ze podłączona do procka gra zadziwiająco dobrze z dużymi trojdroznymi kolumnami diy. Jak bym nie widział to bym nie uwierzył że tak mały piecyk ogarnia te kolumny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klipsch jest wysoko efektywny , może byłoby i dobrze , ale ponoć jest za jasny do tych głośników :( Cena teraz przystępna , ale nie zgrają się z 62II

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówicie o mocach 40W w stereo i plujecie na amplitunery?

Jak to się ma do średniego amplitunera o mocy 170W na kanał i mocy zasilania 500W.

W 5.1 odda z palcem w dupie po 80W na kanał mocy ciągłej a ponieważ nie ma takiej gęstości sygnału jednocześnie we wszystkich kanałach to średnio wyjdzie po owe 170W na kanał.

W stereo przy podłączeniu (spośród kanałów 7, 2 oddajemy na fronty [mostkowanie lub biamping]) w mostku na fronty można puścić 340W na kanał. Średnia wyjdzie z 200W wobec ograniczeń zasilania.

Dopiero klasa średnio-wyższa wzmacniaczy stereo daje radę.

 

nie każdy amplituner, i na pewno nie da na same fronty 2x200W. Nigdy w życiu. 170 waciaków to przy podłaczonej (wysterowanej) jednej kolumnie i popatrz, odda tyle, tylko tyle przy zasilaczu 500 W a Ty chcesz, żeby dał 2xpo 200W :)) Nie rozśmieszaj mnie.

 

 

A teksty o tym, ze 40 W z wzmacniacza X zagra głośniej niż 100W z Y to między bajki.

Widocznie takie to wzmacniacze ;-).

 

a to Kolego zależy od skuteczności samych kolumn a nie od mocy wzmaka. Nawet jeśli podłączysz jednakowej skuteczności powiedzmy Klipsche bo mają zaje wysoką powiedzmy 97dB do wzmaka 40W i 100W bedą grały równie głośno.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, wysoka skuteczność w kd to podstawa.

Kto z was gra na wysoko skutecznych kolumnach? Moje mają 100db/1w, 15 watowa und lampa urywa dosłownie łeb :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to Kolego zależy od skuteczności samych kolumn a nie od mocy wzmaka. Nawet jeśli podłączysz jednakowej skuteczności powiedzmy Klipsche bo mają zaje wysoką powiedzmy 97dB do wzmaka 40W i 100W bedą grały równie głośno.

Myślałem, że wątek dotyczy wzmacniacz stereo vs wzmacniacz w amplitunerze.

Czyli zaczyna się manipulacja.

Gdzieś jest napisane, że do wzmacniaczy stereo podłącza się wysokoefektywne ZG a do amplitunerów niskoefektywnw?

W jakiejś instrukcji obsługi czy coś...?

 

 

nie każdy amplituner, i na pewno nie da na same fronty 2x200W. Nigdy w życiu. 170 waciaków to przy podłaczonej (wysterowanej) jednej kolumnie i popatrz, odda tyle, tylko tyle przy zasilaczu 500 W a Ty chcesz, żeby dał 2xpo 200W :)) Nie rozśmieszaj mnie.

To powiedz ile odda?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj przyklad pomiaru:

 

W naszym laboratorium SR7010 pokazał znacznie więcej, niż to sugerowały dane producenta. Przy jednym kanale wysterowanym oddaje 171 W przy 8 omach i 249 W przy 4 omach, w stereo będzie to odpowiednio 2 x 160 W i 2 x 221 W, a w trybie pięciokanałowym 5 x 73 oraz 5 x 106 W.

 

 

Denon już poprzednim modelem zasygnalizował, że oficjalna obsługa kolumn 4-omowych przestaje być problemem, więc i AVR-X7200W z takimi obciążeniami sobie radzi. Moc każdej z końcówek to aż 180 W przy 8 omach i 289 W przy 4 omach. Oczywiście i tym razem zasilacz nie jest w stanie utrzymać takiej mocy przy większej liczbie wysterowanych końcówek, tym niemniej 2 x 168 W (8 ohm) i 2 x 239 W (4 ohm), i odpowiednio 5 x 108 i 5 x 122 W, to znakomite rezultaty.

 

Ps. Nie wiem czy zrodlo mozna podac, czy nie groza za to bany jak na innych forach wiec nie podaje. :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzecz w tym, że nie ma żadnej korelacji między jakością końcówki mocy w wzmacniaczu stereo a końcówką mocy w amplitunerze.

W tanich w jednych i drugich wkładają jakieś kości monolityczne, ostatnio dominuje klasa D (impulsowe, żeby ktoś nie chwytał za słówka).

W drogich stosuje się odpowiednio poważniejsze rozwiązania.

W najdroższych jako 5.1 czy 7.1... stosuje się tyleż monobloków ile potrzeba.

Wystarczy tylko procesor.

Ale widać nie chcemy zrozumieć zupełnie innej roli wielokanału od stereo.

 

Kiedyś był taki tu wątek o mono.

Jest wielu wielbicieli odsłuchu mono (sic).

 

Czy zatem powinni oni udowadniać wyższość wzmacniacza mono nad stereo?!

No bo, że będzie lepszy w każdym aspekcie to chyba oczywiste... ;-)

 

Tutaj przyklad pomiaru:

 

W naszym laboratorium SR7010 pokazał znacznie więcej, niż to sugerowały dane producenta. Przy jednym kanale wysterowanym oddaje 171 W przy 8 omach i 249 W przy 4 omach, w stereo będzie to odpowiednio 2 x 160 W i 2 x 221 W, a w trybie pięciokanałowym 5 x 73 oraz 5 x 106 W.

Mogę zbudować system, jak ktoś dysponuje dużą gotówką, w którym przy 8 omach każdy kanał odda 800W, przy 4 omach 1600W a przy 2 omach 3000W...

Niezależnie od ilości kanałów...

I nie jest to żart!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Grzegorz7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś jest napisane, że do wzmacniaczy stereo podłącza się wysokoefektywne ZG a do amplitunerów niskoefektywnw?

 

chciałem tylko zaznaczyć, ze głośność zależy od efektywności kolumn (Klipsche to tylko przykład, równie dobrze mogłem zapodać przykład kolumn 90-cio dB-owych) a nie od mocy wzmaka a podałem przykład na jednakowej efektywności bo na różnych będzie różna głośność, ma się rozumieć, że te z wyższą zagrają głośniej nawet jeśli będą podłaczone do słabszego wzmaka od kolumn z niższą efektywnością podłączonych do mocniejszego wzmaka.

 

Gdzieś jest napisane, że do wzmacniaczy stereo podłącza się wysokoefektywne ZG a do amplitunerów niskoefektywnw?

W jakiejś instrukcji obsługi czy coś...?

 

a gdzie ja napisałem, ze tak ma się podłączać,

 

poza tym skoro Ty robisz takie (znaczy znasz się na tym) rzeczy to aż dziwią mnie Twoje pytania w tym zakresie oraz stwierdzenie, że mocniejszy wzmak zagra głosniej a nic nie wspomniałeś o chyba najważniejszym - właśnie skuteczności samych kolumn bo chyba nie powiesz mi, że kolumny o efektywności 87dB zagrają głośniej od kolumn 92dB gdzie oba komplety podłączy się do wzmaka 2x40W lub nawet amplitunera o mocy w stereo 2x80W.

 

 

Nawet jeśli podłączysz jednakowej skuteczności powiedzmy Klipsche bo mają zaje wysoką powiedzmy 97dB do wzmaka 40W i 100W bedą grały równie głośno.

Myślałem, że wątek dotyczy wzmacniacz stereo vs wzmacniacz w amplitunerze.

 

to powiedzmy, że 2x40 to wzmak a 2x100 amplituner, gdy podłączysz do wzmaka kolumny o większej skuteczności powiedzmy 92 a do ampla (2x100) o niższej , np wspomniane wcześniej 87dB to co amplituner zagra głosniej bo ma większą moc.

 

Zgadza się, wysoka skuteczność w kd to podstawa.

Kto z was gra na wysoko skutecznych kolumnach? Moje mają 100db/1w, 15 watowa und lampa urywa dosłownie łeb :)

 

no i amen no i nie tylko w kd. Myślisz, że 15-to W-owa lampka pociągłaby Ci kolumny o skuteczności 87dB :) Cienko to widzę.

 

 

W naszym laboratorium SR7010 pokazał znacznie więcej, niż to sugerowały dane producenta. Przy jednym kanale wysterowanym oddaje 171 W przy 8 omach i 249 W przy 4 omach, w stereo będzie to odpowiednio 2 x 160 W i 2 x 221 W, a w trybie pięciokanałowym 5 x 73 oraz 5 x 106 W.

 

no popatrz, a jaki ma pobór prądu , ponad 700W więc tak ale nie przy pięćsetce, bez jaj. To dość wysoki model więc musi być dopracowana sekcja zasilająca.

 

nie każdy amplituner, i na pewno nie da na same fronty 2x200W. Nigdy w życiu. 170 waciaków to przy podłaczonej (wysterowanej) jednej kolumnie i popatrz, odda tyle, tylko tyle przy zasilaczu 500 W a Ty chcesz, żeby dał 2xpo 200W :)) Nie rozśmieszaj mnie.

To powiedz ile odda?

 

wszystko zależy od producenta (znaczy jaka firma to robi- wezmy pod uwagę bardziej popularne firmy- Denon,Yamaha,Marantz,Pioneer itd), i tu w stereo może da 2x110, niektóre poniżej stu natomiast wielokanałowo 5x od 65 do 80. Ale nie "mówię" tu o klockach z półki tego Marantza SR7010 z poborem 710W tylko 500W.

 

Denon to też pobór ponad 700W (780 dokładnie) więc jak to się ma do 500, po co to przytoczanie skoro mowa była o 500Watach. I popatrz, 2x190 u Denona 7200 przy 780W poboru a Ty chcesz 2x200W przy 500W poboru. Zastanów się.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak z czystej ciekawosci mierzyles pobor proadu? Czy czytasz z tabliczek wartosci, ktore (elektrykiem nie jestem) informuja cie jaki moze byc pobor pradu, jakie powinienes miec zabezpueczenie w sieci.

 

Powiem ci ze atmos 7.0.4 na marantzu 7010 + Denon 1500ae to zuzycie pradu ponizej 100w a nie jak na tabliczkach okolo tysiac watow (avr + wzmacniacz)

 

Mam UPS 700w i smialo takich marantzow 7 sztuk by ogarnal.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

 

Wiec panowie dajcie sobie z tymi Watami na luz. Onkyo 9755 jaki ma pobor pradu a ile ma W muzycznych?

 

Ostatnio gdzies czytalem ze fale dzwiekowe o czystej mocy 10w potrafia sciane wyburzyc i zabic czlowieka. A byle plastki (glosniki), ktore kupimy marketu maja niby 100w rms.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzegorz7 wątek już jest o czym chcesz:)

I tak każdy ma inne zdanie więc wątek przeinacza się w inny gdzie jest szansa znalezienia bici porozumienia:p

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Ostatnio gdzies czytalem ze fale dzwiekowe o czystej mocy 10w potrafia sciane wyburzyc i zabic człowieka "

 

wszystko zależy od częstotliwości tej fali i jej natężenia.

 

Masz racje, zostawmy już to w spokoju bo temat , że tak powiem zszedł na psy :)

 

A wszystko to są odczucia obiektywne i jeśli Tobie (założycielowi tematu, Kolego Neonix) amplituner powiedzmy za 5 tys zagra dobrze to nie ważne jak zagra wzmacniacz za 1 tys zł sprzed 10 lat z górnej wtedy półki. Ważne co dla Ciebie gra dobrze. Ludzie, po co sobie komplikować. I popatrz jaka wynikła z tego dyskusja.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się przysłuchuję dyskusji i, jeżeli dobrze rozumiem, wniosek z tego taki - jeżeli ktoś ma kupić za 6 tys. zł amplituner do kina i muzyki stereo, to lepiej żeby kupił za 3 tys. amplituner z pre-out i osobno za drugie 3 tys. wzmacniacz stereo?

 

No to prawie...1500 PLN amplituner używany z pre out za resztę wzmacniacz z opcja końcówki mocy...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chciałem tylko zaznaczyć, ...

Uznajmy, że nie rozumieliśmy się.

O efektywności ZG to wszyscy wiedzą...

... co nie przeszkadza aby niektórzy tu lampami o mocy 2W wyburzali ściany... (są takie wątki).

 

Co zaś do tych mocy to podałbyś chociaż efektywność poszczególnych klas wzmacniaczy (A, B,...). A o D nie pomyślałeś. Z 500W mocy zasilania z palcem w d... dadzą ponad 400W...

Ale rozumiem trzymamy się kurczowo z góry ustalonych pozycji... ;-)

 

To świadczy o tym jak postrzegamy całe to audio.

 

Prawdą jest, że 10W z ZG (teraz mnożymy razy ilość kanałów) potrafi wstrząsnąć i to nie koniecznie wysoko efektywnymi ZG w małym salonie.

Ale bez przesady.

 

W kinie domowym (KD) czasami aby efekt był słyszalny trzeba w impulsie wpuścić w ZG i ponad 100W. Wiem bo badałem zjawisko. Taka natura kina. Obraz wciąga i silne akcentowanie akcji daje niezapomniane wrażenia. Średnio czy nawet cicho to sobie może grać muzyczny temat przewodni.

Dźwięki mają być dosadnie wyrażone.

I stąd wymóg aby amplituner KD miał czym strzelić a jednocześnie skoro nie daje rady (taki marketowy w cenie wzmaka stereo) to opinia negatywna o amplitunerach.

Tyle, że w KD stereo wcale się nie sprawdza.

 

Stereo da się posłuchać przy mocach kilku watów.

Kina tak się nie da.

I tyle.

 

A jak tam mono.

Słuchacie monofonicznie?

Ileż to razy lepszy wzmacniacz...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A o D nie pomyślałeś. Z 500W mocy zasilania z palcem w d... dadzą ponad 400W...

 

masz w zupełności rację zapomniałem o D ale pierwsze ale , mieliśmy dać sobie spokój z tym i drugie ale (wracam :) ) ile kosztuje amplituner klasy D mający pobór pradu 500W . Amplituner Yamaha 1060 ma pobór 350W i kosztuje w granicach 6 tys, Onkyo RZ1100 po przecenie ok 6500 ale pobór 320W , Onkyo RZ3100 kosztuje 11500zł pobór 340W ??? ... , myslisz, że założyciel tematu dałby tyle (wracamy do tematu) poza tym jak chwile wcześniej pisałem, że to czy amplituner wg właściciela tego amplitunera zagra lepiej od wzmacniacza zależy tylko i wyłącznie od niego i jego doznań,preferencji. I to czy on będzie kostował 3 tys czy 6 tys nie ma znaczenia. Niech sam sobie zada pytanie czy dawać tyle kasy na amplituner , żeby zagrał wg kogoś całkiem innego, mającego inne preferencje lepiej niż wzmacniacz znowu wg tego kogoś.

 

Tak z czystej ciekawosci mierzyles pobor proadu?

 

bo ja mam nasrane w głowie , żeby latac z miernikiem do każdego amplitunera i sprawdzać jego pobór prądu. A co ja mam 10 lat, zeby mnie to ciekawiło jak to dziecko. Co mnie ciekawiło to było opierdzielone wzdłuż i wszerz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Użytkownik Adek45 dnia 07.03.2017 - 09:24 napisał

bo ja mam nasrane w głowie ,......

 

To faktycznie wiele tlumaczy.

 

a ja myślałem, ze TU są ludzie z klasą a tu są tylko Polacy, nic dziwnego, ze padają takie teksty.

 

ŻAL MI WAS.

 

Nic pomocy tylko wyśmiewanie i oczernianie oraz udowadnianie, że JA mam rację nikt inny. Q..wa co za ludzie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie bez spinek. No po co.

W dziale stereo jest temat ile podkrece gałka mocy zanim spale wzmacniacz i lub kolumny, ale nie ważne że słyszę już jeden wielki hałas. :)

Są osoby które lubią czysto techniczne dane.

Adek rozumiem cię że tego nie sprawdzasz, ale tak robią i tyle.

No po co te klutnie.

Ostatnio zauważyłem że podawanie poboru jest mocno oszukane na urządzeniach. Słuchajcie da się oszukać emisję spalin tak? Więc w czym problem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No po co te klutnie.

 

I znów oczy me krwawią.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez yayacek

Sprzęt studyjny i oprogramowanie studyjne. Edytory, sekwencery, stacje robocze (DAW), authoring, stoły, maszyny i linie replikacyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz to moja wina :(

 

Jest jakiś sposób na tapatalku na edycję postów?

 

To forum zezwala na edycje postow jedynie do 5minut po napisaniu. :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 lata później...

Jakiej klasy wzmacniacz stereo według was będzie przebijał AV Yamaha rx-v1073 lub Onkyo tx-sr605.  Do głośników q acoustic concept 20 .w małym pokoju 3x3m 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Scun
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.