Skocz do zawartości
IGNORED

Zabawa dźwiękiem i kablami - poprawa basu i sopranu


1Ender

Rekomendowane odpowiedzi

Kolega - założyciel wątku takich prostych i oczywistych rad nie chce przyjąć do wiadomości i drąży temat nie tylko tutaj.

Chciałem zobaczyć te rotele i phonary i wyskoczyło mi w googlach, że kolega pyta również o to samo na trzech innych forach, a sprawa nie jest tego warta jak napisali Opteron i Porlick.

 

Powtórzę za nimi: kup cokolwiek najtańszego z czystej miedzi i będzie wystarczająco dobrze, zwłaszcza, że te terminale w kolumnach są, delikatnie mówiąc, marne i wkładanie do nich cudacznych kabli to nieporozumienie.

Kurde, czyli kable jestem na nie ale terminale jestem na tak. Trzyma się kupy: kable ze szpuli(DIJ dla początkujących) + wymiana terminali na takie lepsze z Castoramy (DIJ dla nieco bardziej zaawansowanych). Generalnie sprzęt najlepiej robić samemu(wszystkie części z Castoramy) i najlepiej słuchać na nim własnej, własnoręcznie wykonaną i nagranej muzyki(nagrywalbym w Castoramie po godzinach - super akustyka). Jest jeszcze lepszy i co najważniejsze tańszy patent. Muzykę można sobie samemu zaśpiewać a capella w łazience (wyposażenie łazienki w całości z Castoramy).

 

Wysłane z mojego MotoG3 przy użyciu Tapatalka

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde, czyli kable jestem na nie ale terminale jestem na tak. Trzyma się kupy: kable ze szpuli(DIJ dla początkujących) + wymiana terminali na takie lepsze z Castoramy (DIJ dla nieco bardziej zaawansowanych). Generalnie sprzęt najlepiej robić samemu(wszystkie części z Castoramy) i najlepiej słuchać na nim własnej, własnoręcznie wykonaną i nagranej muzyki(nagrywalbym w Castoramie po godzinach - super akustyka). Jest jeszcze lepszy i co najważniejsze tańszy patent. Muzykę można sobie samemu zaśpiewać a capella w łazience (wyposażenie łazienki w całości z Castoramy).

 

Wysłane z mojego MotoG3 przy użyciu Tapatalka

 

Ogarnij się i powiększ sobie to zdjęcie tych Phonarów i obejrzyj sobie ten terminal. Na oko wygląda na taki zaciskowy gdzie żaden grubszy kabel nie wejdzie o widełkach nie wspominając i nie chodzi tu o żaden wpływ na brzmienie jak próbujesz ironicznie sugerować tylko o fizyczne możliwości montażowe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat typu kij w mrowisko. Cóż trzeba obrać stronę sporu, który zaraz niechybnie nastanie.

Popieram porlicka.

Przyłączam się do Przedmówcy.

 

Zapomniał kolega dodać "Moim zdaniem" bo tylko z tym ktoś kto ma przyzwoity sprzęt i odrobinę słuchu moze się zgodzić.

Tutaj masz racje warto dodać "Moim zadaniem"

 

Gdzie ty chłopie widziałeś DNM Reson za 190zł/m, normalnie to on chodzi za 54zl/m chcesz to zapytam Hi-End Corner w Poznaniu.

Faktycznie cena z piekła rodem....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

De gustibus non est disputandum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem zwykły kabel OFC za 10 zł za mb - KLOTZ Twinax kabel głośnikowy LY225 2x2,5mm OFC.

Dziękuję

 

Kolega - założyciel wątku takich prostych i oczywistych rad nie chce przyjąć do wiadomości i drąży temat nie tylko tutaj.

Chciałem zobaczyć te rotele i phonary i wyskoczyło mi w googlach, że kolega pyta również o to samo na trzech innych forach, a sprawa nie jest tego warta jak napisali Opteron i Porlick.

 

Powtórzę za nimi: kup cokolwiek najtańszego z czystej miedzi i będzie wystarczająco dobrze, zwłaszcza, że te terminale w kolumnach są, delikatnie mówiąc, marne i wkładanie do nich cudacznych kabli to nieporozumienie.

 

Dla kolegi zdjęcia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-64313-0-86544300-1487075343_thumb.jpg

 

Kolumny zdjącie samych głośników - wysokość kolumn 81 cm

post-64313-0-22826800-1487075471_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem zwykły kabel OFC za 10 zł za mb - KLOTZ Twinax kabel głośnikowy LY225 2x2,5mm OFC.

Dziękuję

 

 

 

Dla kolegi zdjęcia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-64313-0-86544300-1487075343_thumb.jpg

 

Kolumny zdjącie samych głośników - wysokość kolumn 81 cm

post-64313-0-22826800-1487075471_thumb.jpg

 

No i super.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ogarnij się i powiększ sobie to zdjęcie tych Phonarów i obejrzyj sobie ten terminal. Na oko wygląda na taki zaciskowy gdzie żaden grubszy kabel nie wejdzie o widełkach nie wspominając i nie chodzi tu o żaden wpływ na brzmienie jak próbujesz ironicznie sugerować tylko o fizyczne możliwości montażowe.

 

Jak się ogarnę to (se) pojadę na Okęcie albo do Modlina i będę miał duży terminal bez powiększania.

 

A tak nie ironicznie - to albo coś gra albo coś nie gra, jak kable nie mają wpływu na brzmienie to zaciski i terminale też. Twierdzenie, że kable nie grają ale widełki mają wpływ jest śmieszne - tym bardziej, że normalnych rozwiązaniach najlepiej stosować banany bo widełki gwarantują jedynie większe prawdopodobieństwo zepsucia wzmacniacza kiedy kot/pies/dziecko/teściowa/złota rybka akwariowa przesuną kolumnę i coś się poluzuje.

 

Czy kable mają czy nie mają wpływu na brzmienie to już insza inszość.

Twierdzenie, że wszystko może mieć wpływ na brzemiennie jest zdroworozsądkowe(bo zakłada naszą niewiedzę), natomiast twierdzenie, że coś na 100% ma wpływ na brzmienie a coś innego na 100% nie ma takiego wpływu to doktrynerska bufonada(bo zakłada naszą wszechwiedzę). Ja wybieram zdrowy rozsądek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się ogarnę to (se) pojadę na Okęcie albo do Modlina i będę miał duży terminal bez powiększania.

 

A tak nie ironicznie - to albo coś gra albo coś nie gra, jak kable nie mają wpływu na brzmienie to zaciski i terminale też. Twierdzenie, że kable nie grają ale widełki mają wpływ jest śmieszne - tym bardziej, że normalnych rozwiązaniach najlepiej stosować banany bo widełki gwarantują jedynie większe prawdopodobieństwo zepsucia wzmacniacza kiedy kot/pies/dziecko/teściowa/złota rybka akwariowa przesuną kolumnę i coś się poluzuje.

 

Czy kable mają czy nie mają wpływu na brzmienie to już insza inszość.

Twierdzenie, że wszystko może mieć wpływ na brzemiennie jest zdroworozsądkowe(bo zakłada naszą niewiedzę), natomiast twierdzenie, że coś na 100% ma wpływ na brzmienie a coś innego na 100% nie ma takiego wpływu to doktrynerska bufonada(bo zakłada naszą wszechwiedzę). Ja wybieram zdrowy rozsądek.

 

Ależ ja nigdzie nie ujawniłem swojego poglądu na temat tego co ma/nie ma na co wpływu, więc te uwagi są zbędne.

 

Intencją moją było tylko uchronienie kolegi Ender1 od nakładów nieadekwatnych do efektów jakie uzyska. Są tu przecież na forum tacy koledzy co na wszelkie akcesoria wydali więcej niż na podstawowe urządzenia. Podzieliłem zdanie Opterona, że lepiej zbierać na lepszy sprzęt niż wydawać na kable, które w tym momencie wystarczą takie jak napisałem wcześniej.

 

Co do kabli, terminali etc. to jestem równie sceptyczny co otwarty na autentyczne zmiany jeśli ich osobiście doświadczę. Bo tych prób opartych na czytelnictwie m.in. tego forum mam w kartonie na strychu za ładnych parę złotych i w związku z tym od jakiegoś czasu przestałem kombinować, a czas i środki poświęcam zakupom płyt i przede wszystkim ich słuchaniu:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

w związku z tym od jakiegoś czasu przestałem kombinować, a czas i środki poświęcam zakupom płyt i przede wszystkim ich słuchaniu:)

 

No to się zgadzamy... ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Intencją moją było tylko uchronienie kolegi Ender1 od nakładów nieadekwatnych do efektów jakie uzyska. Są tu przecież na forum tacy koledzy co na wszelkie akcesoria wydali więcej niż na podstawowe urządzenia. Podzieliłem zdanie Opterona, że lepiej zbierać na lepszy sprzęt niż wydawać na kable, które w tym momencie wystarczą takie jak napisałem wcześniej.

 

Staram się zawsze do ewentualnych zakupów podchodzić zdroworozsądkowo - wybierając najlepszą opcję dla mnie. Stąd też obecność na różnych forach, czytając uczę się i korzystam z wiedzy i doświadczenia innych. To trochę jak z chorobą, gdzie szuka się porady u różnych lekarzy. Więc niech nikogo nie dziwi taka postawa. Zaczynając swoją przygodę ze słuchaniem muzyki, dużo czytałem, dużo pisałem na forach i często na kilku na raz, i w końcu prawie zdecydowałem się na zakup zestawu - miał być Denon, ale trafił się Rotel - wyszło 2x drożej niż planowałem, ale teraz jestem zadowolony. Mogę powiedzieć, że całościowo jeżeli chodzi o same brzmienie zestawu. Brakowało mi tylko wykończenia, ostatniego szlifu, pewnych niuansów, które dopełniły by całość. Zmieniłem ustawienia kolumn, zadbałem o akustykę, wszystko niewielkim nakładem kosztów. Zacząłem eksperymentować z kablami głośnikowymi - takimi jakimi miałem pod ręką i wyszło, że przekrój żyły ma ogromny wpływ na bas, którego mi brakowało. Mam nadzieję, że może w końcu uda mi usłyszeć takie brzmienie jakiego oczekuję i zacznę się cieszyć, i delektować pięknymi dźwiękami muzyki. Może kabel Klotz coś pozytywnego wniesie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.