Skocz do zawartości
IGNORED

Kolumny używane do 6000zł


lewar1309

Rekomendowane odpowiedzi

Michał jak chce to potrafi pisać prawdę:

 

 

Kolumny na takich głośnikach i z takimi elementami na zwrotnicy jak mają Ariesy powinny kosztować około 20000zł i do tego dopiero dobieramy adekwatną elektronikę, czyli klocki za podobne pieniądze. Ktoś powie zaraz, że wystarczy wzmacniacz za 5000zł. Pewnie, że wystarczy, ale droższy i lepszy pokaże więcej możliwości tych kolumn.

 

 

 

I to jest bardzo dobra opinia, bo mnie też się nie podobało i po takim odsłuchu w takim systemie nie kupił bym swoich kolumn.

 

Powyższe cytaty pochodzą ze stron 49 i 50 Klubu AA.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pierwszym cytacie zdaje się chwale konkurencje, że dane kolumny powinny kosztować znacznie więcej.

W drugim, przyznaje się, że moje kolumny nie zagrały dobrze z jakąś elektroniką i sam bym ich nie kupił.

 

Wydaję mi się, że inaczej nie można tego zrozumieć i każdy normalny człowiek uznał by to za zaletę.

Ale jak zwykle znajdzie się ktoś z klubu Studio16Hz, kto za wszelką cenę będzie doszukiwał się w tym.....hmmm.... no właśnie, czego?

Nie mam pomysłu na twoją interpretacje zrozumienia moich słów. Jest to tak głupie, że nie wiem co powiedzieć.

Znaczy się, masz mi za złe i irytuje cię to, że dobrze wyraziłem się o konkurencji i zganiłem własne produkty???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlaczego uwazasz ze Ariesy powinny kosztować 20 tyś?

Za wkład materiałowy i należne 150% konstruktorowi czy za to że zachodnie konstrukcje grające na tym poziomie tyle kosztują?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyjąłem ekonomiczny punkt widzenia i zagraniczną dystrybucję. Wysyłając kolumny za granice, oddajemy handlowcom 70% ceny, więc przy 10000zł dokładalibyśmy do interesu. Oczywiście w Polsce taka sprzedaż ma sens, bo ceny skalkulowane są tylko na nasz kraj.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to chyba dobrze ze kosztuja tyle ile kosztują i nie są sztucznie napomopowane marżą dla wszystkich pośredników łącznie - pisząc że "powinny" utrwalamy trochę niebezpieczny trend. Audio samo w sobie ma już wystarczająco dużo podatków od luksusu

pewnie dlatego są konkurencją dla importowanych z zachodu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypadkowe odsłuchy, bez większego doświadczenia, bez dobrego źródła, akustyki pokoju i można skrzywdzić każdy sprzęt. Niestety to jest nagminna przypadłość na tym forum

Ostatnio zauważyłem że chyba nie każdy. Nie dawno pojawiło się w klubie S16 zdjęcie Minasow, o których gwarno tu sto lat, powciskanych między komody i ściany i wszyscy byli pod mega zachwytem brzmienia tego setu. To jak to w końcu jest?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to chyba dobrze ze kosztuja tyle ile kosztują i nie są sztucznie napomopowane marżą dla wszystkich pośredników łącznie - pisząc że "powinny" utrwalamy trochę niebezpieczny trend. Audio samo w sobie ma już wystarczająco dużo podatków od luksusu

pewnie dlatego są konkurencją dla importowanych z zachodu

 

To zależy dla kogo. Myśląc w ten sposób zamykamy drogę rozwoju polskim firmom i skazujemy je na wegetację na naszym rodzinnym rynku.

 

20000zł nie jest sztucznie napompowane. To tylko my mamy takie spojrzenie na temat. Jest to zwykła chłodna kalkulacja obliczona na rozwój firmy, inwestycje i wszelkie opłaty. Z pary Ariesów wysyłanej za granice otrzymujemy lekko ponad 3000zł. przy cenie detalicznej 20000zł. To dużo? Zrób sobie na magazyn ze 20 takich par. Będzie to jakieś 80000zł.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja rozumiem że koszty działalności utrzymania firmy itd. ale w innych branżach marże oscylują w granicach 10% i też się firmy utrzymują a umówmy się składanie kolumn nie wymaga wyspecjalizowanego parku maszyn i nowoczesnych technologii bo parę firm kleci swoje sprzęty w garażach - kwestia skali i filozofii czy lepiej się narobić i wyprodukować 100 sztuk rocznie za mniejszą kasę niż 30 za większą - każdy producent musi sam do tego dojść

koszt materiałowy nie jest trudny do obliczenia dlatego są jakieś granice przyzwoitości wobec klienta docelowego

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczy się, masz mi za złe i irytuje cię to, że dobrze wyraziłem się o konkurencji i zganiłem własne produkty???

Moim zdaniem to szczyt szczerości. Też nie kupiłbym Twoich produktów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.

W niektorych branżach ceny muszą byc napompowane, bo musi zarobić twórca części, producent, i dystrybutor. Nikt nie będzie zamrażał 100tys na magazynie, żeby zarobić za rok 20tys zł. bo to jest absurd.

Sam pracuje w branży gdzie marże są na poziomie 30-200% i powiem Wam... że wcale nie jest super łatwo się na rynku utrzymać i jeszcze do tego rozwijać...

 

Jak ktoś uważa, ze to zdzierstwo - może sięgnąć po jeden z miliona schamatów DIY i zrobić sobie kolumny w lepszym stosunku cena / jakość.

Jak komuś się nie chce - niech bierze np Pylony, gdzie może dostać 30% rabatu i jeszcze grubo zarobi na tym sklep, a klient ma przekonanie, ze kupił dobrej klasy kolumny za ok 10tys / para.

 

Pomiędzy niektorymi konstrukcjami (zarówno wzmaki jak i kolumny) są większe roznice , pomiędzy innymi mniejsze. Jeżeli jedna w miarę osłuchana osoba pieje nad kolumną X, a druga twierdzi że to lipa - to skądś się to brać musi. Po sobie mogę stwierdzić - 1) pokój odsłuchowy 2) źródło 3) gust 4) autosugestia.

 

Brzydko mówiąc: czasami wystarczy komuś powiedzieć , że puściło się bąka, żeby ten poczuł smród....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

www.wieczorzanalogiem.pl - moj dziennik przygód audio, dużo lamp, troche vintage'u, ale nie tylko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[moderacja tematu]

Panowie.

Proszę powrócić do tematu wątku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale w innych branżach marże oscylują w granicach 10%

chyba tylko w spożywczej.

Sam pracuje w branży gdzie marże są na poziomie 30-200% i powiem Wam... że wcale nie jest super łatwo się na rynku utrzymać i jeszcze do tego rozwijać...

Dokładnie tak.

 

Sory za off :/

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko pewnie przez te cały czas rozwijające się produkcje na dalekim wschodzie..

 

Jak wytłumaczyć duże różnice cen tych samych produktów audio w Europie..?

 

Jeśli chodzi o kolumny do 6kzł i Focal to bardziej seria Electra..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lubię słuchać.. oglądać.. czytać.. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego z S4Home. Widzę masz dostęp do wszystkiego i znasz się też jak mało kto ;)

Jak jest z graniem poszczególnych kolumn ( chodzi o porównanie góry i średniego i basu ) oraz tego "czegoś" którego niektóre kolumny nie mają:

 

- FOCAL ELECTRA LUB ARIA

- QUADRAL M50

- MINAS ANOR PREMIUM

 

Mam pokój całkowicie wygłuszony matami. Rozmawiając z kolegą lukag72 myślę że mogłem przesadzić bo robiłem bez pomiarów. I teraz nie wiem w którą stronę uderzyć.

Myślę że uda się spotkać bo kolega lukag72 obiecał wpaść. Miło by było się spotkać i pogadać ;)

z pozdrowieniami dla wszystkich.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wytłumaczyć duże różnice cen tych samych produktów audio w Europie..?

Różni dystrybutorzy. Producent ten sam. Rożne ilości pośredników.

Kolego z S4Home. Widzę masz dostęp do wszystkiego i znasz się też jak mało kto ;)

Jak jest z graniem poszczególnych kolumn ( chodzi o porównanie góry i średniego i basu ) oraz tego "czegoś" którego niektóre kolumny nie mają:

 

- FOCAL ELECTRA LUB ARIA

- QUADRAL M50

- MINAS ANOR PREMIUM

 

Trochę w życiu sprawdziłem, pracowałem także w paru .... no i wiedza jest

Ja lubie Focale ale to nie granie dla każdego, zwłaszcza w tej cenie. Gdyż nie są one neutralne. Nawet nie próbują. Mocny przekaż na basie, mocny na górze, ale absolutnie bez wyostrzeń.

M50 fajna konstrukcja z basowcami w komorze ciśnieniowej. Z reguły grają raczej wyższym basem, dopiero jak mają mocny wzmak a utwór tego wymaga mają potężne zejscie na basie. Góra nie należy do ciepłych

Minas Anor, to granie bliższe ciepłemu, nie mają tak potężnego zejscisa na basie jak kolumny poprzednie. Jednak średnica lepsza.

W tym gronie powinny się znaleść jeszcze Tannoy Precision 6.4 i PMC jako kolumny o optymalnie zrównoważonym dzwięku. Chodź nie grające tak potężnie jak M50 czy Focale.

 

Z tym wygłuszeniem jak przegiąłeś to będzie gorzej niż jakbyś zostawił echo :/ Ale tego nie wiem. Sprawdzisz wprowadzając kolumny

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różni dystrybutorzy. Producent ten sam. Rożne ilości pośredników.

 

 

Trochę w życiu sprawdziłem, pracowałem także w paru .... no i wiedza jest

Ja lubie Focale ale to nie granie dla każdego, zwłaszcza w tej cenie. Gdyż nie są one neutralne. Nawet nie próbują. Mocny przekaż na basie, mocny na górze, ale absolutnie bez wyostrzeń.

M50 fajna konstrukcja z basowcami w komorze ciśnieniowej. Z reguły grają raczej wyższym basem, dopiero jak mają mocny wzmak a utwór tego wymaga mają potężne zejscie na basie. Góra nie należy do ciepłych

Minas Anor, to granie bliższe ciepłemu, nie mają tak potężnego zejscisa na basie jak kolumny poprzednie. Jednak średnica lepsza.

W tym gronie powinny się znaleść jeszcze Tannoy Precision 6.4 i PMC jako kolumny o optymalnie zrównoważonym dzwięku. Chodź nie grające tak potężnie jak M50 czy Focale.

 

Z tym wygłuszeniem jak przegiąłeś to będzie gorzej niż jakbyś zostawił echo :/ Ale tego nie wiem. Sprawdzisz wprowadzając kolumny

 

dzięki za odpowiedź. Bardzo konkretna. ;)

Kolega ma właśnie Focale Aria 936 więc podjadę posłuchać. Zostanie jeszcze tylko do odsłuchu minas anor ;)

Wtedy zdecyduje ...

 

Co do wygłuszenia. Sprawdzałem tylko na kolumnach DALI 450 oraz KEF Q5. W salonie 30m2 z otwartą jadalnią grają przeciętnie ( myśle że za słabe kolumny i słaba akustyka bo wszedzie kafelki ) ale w pokoju gdzie wygłuszony grają zdecydowanie inaczej. Bez porównania lepiej.

W sumie cały pokój dokładnie nie jest wygłuszony. Ściana na której stoją kolumny ma ekran na rzutnik więc bez wygłuszenia, na jednej bocznej 2 duże obrazy i grzejnik, na drugiej ściana z kamienia łupka przy której stoi sprzęt. też na szerokości z 1,5mb. Całkowicie wygłuszony sufit i tył.. Co do paneli akustycznych to kwadraty ze skośnymi bokami, 5cm gr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kefy serii Q wogole grają przeciętnie. Ten temat ostatnimi czasy przewinął sięprzez forum wielokrotnie. Są często wybierane ze względu na "prestiż" marki. Jednak model mocno przeciętny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to mój gust ale dla mnie Arie nawet z A klasową lampą są nie do słuchania jeśli chodzi o górę. Takie moje wrażenia po odsłuchu w salonie.

 

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Może to mój gust ale dla mnie Arie nawet z A klasową lampą są nie do słuchania jeśli chodzi o górę. Takie moje wrażenia po odsłuchu w salonie.

 

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

 

Może rozwiń swoją wypowiedź...co nie tak z górą...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwyczajnie nie dało się tego słuchać. Straszny jazgot, natarczywość. Szybko zmieniłem kolumny do dalszych porównań wzmaczniaczy.

 

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zmianie kolumn było lepiej, były to Danish Physic. Reszta toru bez zmian.

To był UR Sinfonia plus cd Lyngdorfa.

Pewnie słuchałem płyty Slash , Bubble, taki mój standard.

 

 

 

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to mój gust ale dla mnie Arie nawet z A klasową lampą są nie do słuchania jeśli chodzi o górę. Takie moje wrażenia po odsłuchu w salonie.

 

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

Przetwornik za 2$ to i granie tak samo tandetne. Ciężko o gorsze kolumny jak Focal Aria.

Jedyny plus, że robione w Polsce.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.