Skocz do zawartości
IGNORED

Pomoc w doborze kolumn ale nie tylko


Andrzej Szulczewski

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Pierwszy raz zwracam się z prośba do takiego gremium. Posiadam gramofon Pro-ject Debiut Carbon Esprit jako wzmacniacz i odtwarzacz CD pracuje Block CVR 100+ MKII kolumny Usher S-520. Muzyki słuchałem od zawsze różne rodzaje i na rożnych nośnikach. Ostatnio powróciłem do słuchania i kolekcjonowania winyli. Powrót do czasu młodości. słucham głównie blues rock (Clapton, Free, Patto, stary Fleetwood Mac itd.) progres (Pink Floyd, King Crimson, Pendragon,Geniesis, Steve Hackett) no i jazz akustyczny male składy nie stronię również od muzyki poważnej . Miałem duża kolekcje CD około 2 tys ale większość sprzedałem i kupuje winyle. Myśle że to nie tylko ze względu na jakość dźwięku ale sposób słuchania. CD często było puszczone w tle a robiło się coś innego natomiast puszczenie winyla dopinguje do tego żeby usiąść i słuchać. Zawsze było mi szkoda pieniędzy na sprzęt wolałem kupić płyty. Tak więc nie mogę zaliczyć się do prawdziwych audiofilów. Mimo wszystko chciałbym aby to co słyszę mnie zadowalało. A teraz do rzeczy. Chciałbym zmienić kolumny bardzo proszę o pomoc nie mam żadnych sugestii poza tym żeby otwór bas-refleksu był z przodu (kłopoty z ustawianiem kolumn mały metraż 15mm2) Jeśli macie Państwo inne sugestie chętnie je przyjmę. Kolumny mogą być również używane w cenie do około 3k PLN Przejrzałem forum i nie tylko to przekopałem internet pozostał mi galimatias w głowie. Na koniec dodam że bardzo lubię dobry bas szczególnie można to posłuchać na płytach jazzowych (Chambers, Haden ...) ale nie tylko. Dodatkowo zwracam uwagę na wszelkie smaczki w stylu skrzypiące krzesełko na którym gra Glen Gould i jego pomrukiwania, szuranie ręką po gryfie itd)

 

Pozdrawiam Wszystkich

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.

Biorąc pod uwagę Twoje preferencje i wielkość salonu, moim zdaniem zdecydowanie najlepiej sprawdzi się polska konstrukcja Audio Academy Phoebe III (http://q21.pl/audio-academy-phoebe-iii.html). To kolumna, oferująca bardzo spójne, równe brzmienie z analityczną, ale neutralną górą pasma i dobrym, niskim, kontrolowanym basem. Phoebe bardzo dobrze sprawdzi się w 15m2.

 

Zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, na miejscu będziesz mógł porównać i posłuchać w komfortowych warunkach wiele kolumn, które bedą dopasowane do Teojej konfiguracji oraz założonego budżetu.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Pierwszy raz zwracam się z prośba do takiego gremium. Posiadam gramofon Pro-ject Debiut Carbon Esprit jako wzmacniacz i odtwarzacz CD pracuje Block CVR 100+ MKII kolumny Usher S-520. Muzyki słuchałem od zawsze różne rodzaje i na rożnych nośnikach. Ostatnio powróciłem do słuchania i kolekcjonowania winyli. Powrót do czasu młodości. słucham głównie blues rock (Clapton, Free, Patto, stary Fleetwood Mac itd.) progres (Pink Floyd, King Crimson, Pendragon,Geniesis, Steve Hackett) no i jazz akustyczny male składy nie stronię również od muzyki poważnej . Miałem duża kolekcje CD około 2 tys ale większość sprzedałem i kupuje winyle. Myśle że to nie tylko ze względu na jakość dźwięku ale sposób słuchania. CD często było puszczone w tle a robiło się coś innego natomiast puszczenie winyla dopinguje do tego żeby usiąść i słuchać. Zawsze było mi szkoda pieniędzy na sprzęt wolałem kupić płyty. Tak więc nie mogę zaliczyć się do prawdziwych audiofilów. Mimo wszystko chciałbym aby to co słyszę mnie zadowalało. A teraz do rzeczy. Chciałbym zmienić kolumny bardzo proszę o pomoc nie mam żadnych sugestii poza tym żeby otwór bas-refleksu był z przodu (kłopoty z ustawianiem kolumn mały metraż 15mm2) Jeśli macie Państwo inne sugestie chętnie je przyjmę. Kolumny mogą być również używane w cenie do około 3k PLN Przejrzałem forum i nie tylko to przekopałem internet pozostał mi galimatias w głowie. Na koniec dodam że bardzo lubię dobry bas szczególnie można to posłuchać na płytach jazzowych (Chambers, Haden ...) ale nie tylko. Dodatkowo zwracam uwagę na wszelkie smaczki w stylu skrzypiące krzesełko na którym gra Glen Gould i jego pomrukiwania, szuranie ręką po gryfie itd)

 

Pozdrawiam Wszystkich

 

 

Zacząłbym od tego, że te Ushery wyglądają na niegłupie monitorki – nówki kosztowały chyba ok. 2 kpln więc przesiadka na paczki za 3 kpln ma sens tylko w przypadku używek. Sęk w tym, że np. monitory za 5 kpln (czyli 3 kpln za używkę) to już mogą być dość wyrafinowane skrzyneczki – pytanie brzmi jak to zagra z urządzeniem all-in-one.

Generalnie widzę sporo niekonsekwencji. Twierdzisz, że nastawiasz się na vinyle(mam nadzieję, że przynajmniej zgrałeś CD , których się pozbyłeś ;-)), ale największa Twoja inwestycja to na razie all-in-one, z funkcjami sieciowymi i CD. Żeby było jasne, sam lubię koncepcję all-in-one, ale gdybyś miał preferencję: mam 2000 CD nie chce ich zgrywać ale nową muzykę chce słuchać z plików i sieci – to by się wszystko trzymało kupy.

Zanim zaczniesz wymieniać kolumny(nie słyszałem ale na oko – wydają się mocniejszym punktem zestawu niż Block) zrób sobie jednak podsumowanie:

Czy zestaw Block+Usher na pewno brzmi słabo ze źródeł cyfrowych(funkcjonalnie i wielkościowo wydaje się dobrze dopasowany do pokoju 15 m.)

Czy gramofon w tym zestawie brzmi lepiej – a może gorzej?

Skoro środki masz ograniczone to odsprzedaż każdego elementu zawsze wiąże się ze stratą i niepotrzebnym marnowaniem środków. Jeśli okazałoby się, że aktualny tor brzmi OK w cyfrze – to może lepiej skupić się na analogu. Np. pożyczyć jakiś zewnętrzny przedwzmacniacz gramofonowy, potem pokombinować z lepszą wkładką, interkonekt(czy też interkonkety – jeśli deck ma wyjścia RCA) też może być ważny. Ja miałem kiedyś Goldringa GR-1 z wkładką Elektra – zmiany interkonektu(od strony phono, pod od decka RCA był zamontowany na stałe) prznoisły istotne zmiany w brzmieniu.

Co do basu – to, jako posiadacza 2000 CD, pewnie to wiesz, ale na wszelki wypadek dodam – bas w rocku to zupełnie inna rzecz niż bas w jazzie, choćby dlatego, że w rocku często sprzęt musi wspomagać słabą realizację i dodawać basu tam gdzie na nagraniu jest tylko jazgot. Nigdy nie słyszałem na żywo Hadena, ale z natury jego nagrań(tych, które słyszałem) można wysnuć wniosek, że to bardzo anty-efekciarski muzyk, więc jeśli w jego medytacyjnych solówkach sprzęt pokaże jakieś super efektowne basowe atrakcje – to będzie to raczej powód do niepokoju.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To inne trochę granie, ale może coś takiego:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

prawdziwy bas jak u B&W plus przejrzysta, choć może niezbyt finezyjna góra pasma.

 

Są i Dynaudio i Studio 16 Hz, ale nie wszystkie tolerują dosunięcie bliżej, niż 20 cm.

Są i Focale, ale to trzeba posłuchać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

Do 15 m polecam ci jednak podstawkowe, studio 16 hz canto grand, magnat 803, ewentualnie mniejsze podłogowki jak elac fs77 czy debut f5.

 

Zapraszam na odsluch

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzarro dziękuje za kompleksową odpowiedź. Zastanowię się nad Twoją propozycja i poeksperymentuje z przedwzmacniaczem. Zmiana wkładki wchodzi oczywiście w grę ale o tym już nie pisałem. W dalszym ciągu myślę jednak o zmianie kolumn ponieważ dodając ok 2k PLN mogę kupić dość dobre używane podstawkowe. W zakresie 3-3.5K PLN jest dość duży wybór i tutaj własnie mam kłopot.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.