Skocz do zawartości
kivlov

Kivlov PC Audio

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, zelo7 napisał:

DSD dir.png

To jakaś wariacja Soekrisa, czy Twój pomysł? Wygląda znajomo, taki zmodowany. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie to nie ma nic wspólnego z Soekrisem ,to sa rejestry przesuwne plus drabinki rezystorowe 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mój to nie jest Sygnalist ale sama koncepcja jest wzorowana na nim . Niektórzy mówią ,że jest to dźwięk najlepszy jaki dotąd słyszeli .Ja nie wiem ale nie słyszałem jeszcze DAC-a który zagrał by lepiej .Fakt faktem nie słyszałem wielu topowych np. MSB ,DCS ,MBL, Accphase itp.ale to wszystko kwoty ponad 100kzł.

12 godzin temu, hi_aro napisał:

Tak... taki R2R z przesuwnymi rejestrami. Trafa symetryzujące.

Bardzo ciekawa sprawa, jakie nap. na na wyjściu? Jak on brzmi?

https://www.diyaudio.com/forums/group-buys/320647-official-gb-dsd-dac-signalyst-dscv2.html

To nie jest R2R jak Soekris ,ale fakt jest to drabinka rezystorowa która konwertuje DSD a nie PCM jak Soekrisie. Soekris aby odtworzyć DSD przekonwertowuje do PCM więc nie jest to przetwornik DSD.

Niestety jest to duża upierdliwość bo wymaga bardzo mocnego komputera do konwertowania w locie w algorytmach które ma zaimplementowane chyba tylko HQ player.  używanie malin i komputerków na celeronach ,foobara itp. niweczy cały efekt.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To nie jest konwerter na drabince R2R jak Soekris , tylko filtr cyfrowy o bardzo stromym zboczu aby wyfiltrować wysoko energetyczny szum a zarazem nie wnieść zniekształcen fazowych. Konwertując DSD wysoko przesuwamy widmo szumów coraz wyżej poza pasmo akustyczne a wtedy jest coraz łatwiej je odfiltrować .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Właśnie przeczytałem wątek i wszystko się wyjaśniło. Zbyt szybko wyciągałem wnioski, że to R2R sugerując się topologią PCB

@zelo7 robisz wyjście na trafie, czy swój bufor. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ktos wspomnial ze nie plyt dostosowanych pod audio, cos w tym temacie jest np. G1. sniper B5 od gigabyte,

mozna podmieniac wzmacniacze operacyjne, zapewne sa nowsze plyty

albo jeszcze lepiej

G1.Sniper Z87 

Edytowane przez luk1985

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie wiem czy da się odczuć wpływ płyty głównej, ale nie porównywałem więc nie powiem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
11 hours ago, kivlov said:

Nie wiem czy da się odczuć wpływ płyty głównej, ale nie porównywałem więc nie powiem.

Da się. W końcu każda ma inny projekt, ścieżki, kondensatory, regulatory napięcia itd.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 godziny temu, kivlov napisał:

Wiem, rozumiem to, ale czy faktycznie to słychać?

Płyta główna w sensie cała platforma ma ogromne znaczenie. Ja u siebie mam płytę Supermicro X11SSH-F, procesor Xenon E3 o niskim TDP i 8G RAM ECC UDIM i różnica w stosunku do takiego zwykłego komputera jest ogromna. Tego typu przemysłowa płyta serwerowa nie dość że jest zaprojektowana do pracy w warunkach zwiększonych zakłóceń i jest wykonana z lepszych podzespołów, nie posiada żadnych niepotrzebnych peryferiów (karty muzyczne, graficzne, LEDy, itp), inne peryferia można w niej sprzętowo (zworkami) bądź softwareowo wyłączyć (kary sieciowe, BMC, kontroler SATA, kontrolery USB, itp.). Można powiedzieć że to podstawa dobrego dźwięku z PCeta.

bL2OxB.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi