Skocz do zawartości
IGNORED

Kolumny Magnat QUANTUM 727 opinie + dobór wzmacniacza


RobertoIQ

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mój pierwszy post, zatem dzień dobry wszystkim.

Niedługo będę kupował zestaw audio do nowego mieszkania. Kolumny już w zasadzie znalazłem, myślę o quantumach 727, a w zasadzie o całym zestawie 720 od magnata.

Proszę znawców o informację o tych kolumnach, czy ktoś ich słuchał na poważnie i może wyrazić swoją opinię? Praktycznie opinii czy testów nie znalazłem.

Czy można je w jakiś sposób porównać do quantum 677??

Potrzebuję dobrać do nich amplituner, sam myślałem o Onkyo TX-NR656.

Dodatkowo proszę o info czy dodatkowa para QUANTUM 723 (podstawkowe z zestawu) może być podwieszona pod sufit jako głośniki atmosa? Uważacie że to ma sens?

Nie jestem bardzo doświadczonym audiofilem, nie mam budżetu z kosmosu, wiem, że często są spory czy ampli jest lepszy od wzmacniacza stereo do muzyki, ale mam

cel kupić sprzęt i do kina i do muzyki. 50/50. Dlatego proszę doświadczone osoby o wyrażenie zdania.

Wybór magnata ponieważ lubię mocne brzmienie basu a tam pewnie jest go sporo.

Do tej pory miałem zestaw z kolumnami quadral quintas 700 coś takiego:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

tam basu zdecydowanie było za mało.

Proszę też info jakie grube kable mam zastosowac.

To pierwszy post, jeśli napisałem coś niezgodnie z zasadami to z góry przepraszam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdajesz sobie sprawę z tego jeśli chcesz mieć kd i stereo na poziomie to najlepiej mieć i amplituner av + wzmacniacz który w kd będzie pracować jako końcówka mocy a w stereo bezpośrednio z źródłem.

 

Ponadto Onkyo656 nie posiada wyjście "pre out" tylko wyjście na Zone2.

 

Aby Atmosa zrobić to tylko set 5.1.2 z Onkyo uzyskasz

261001fd2e972aa5cc2752815679ade9.jpg

Dla lepszego efektu zaleca się głośniki sufitowe i montaż jak na rysunku 50cm od widza na wysokości kolan.

 

Co do samych kolumn to najlepsza opcja jak sam pójdziesz się na testy.

 

Podobno bo tak słyszałem Onkyo super brzmi kolumnami Klipsch, sam tego potwierdzić nie mogę bo nie słyszałem.

Ja z mojej strony mogę polecić Heco Music Style, Dali Zensor, Monitor Audio Silver ale to z Denonem.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Denon AVR-X6200W / Denon PMA-1510AE / Denon DBT-3313UD

Monitor Audio Silver 10 / Silver Center / Silver 1 / Dali sub E-12F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testy magnatow widziałem na stronie producenta, jakieś wycinki z gazet, ale nie ma co za bardzo takich recenzji brać do siebie, lecz trochę takich informacji na pewno pomoże przy odsluchach.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel RA-980BX+Heco Aurora 700 SONY 550ES + Emit M20@Nostromo Wolf2 - Solid Core audio cable set

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

Zatem po kolei. Mamy te kolumny u siebie i mogę Ci dać rzetelną opinię i recenzję o nich. Ale zapraszam Cie na odsłuch i sprawdzenie kilku modeli.

Seria 720 gra lepiej od serii 6. W zasadzie to jest to coś pomiędzy 6tką o 75.

6 Gra jasno z mocnym basem ale czasem potrafi sie zagubić. Model 755 np. Gra dużo lepiej kontrolowanym basem ale ma go mniej.

727 to coś pomiędzy. Większa ilość basu ale lepsza kontrola od serii 727. Do tego bardzo dobre wykonanie i design kolumn, spotykany raczej w droższych konstrukcjach.

Co do Atmosa to nie ten model się nie nada. Gdyż jest stosunkowo głęboki. To typowy monitor lub głośnik surround. Co do głośników atmosowych kolega z forum ma tu płaskie HECO 200F i spisują się podobno rewelacyjnie

Więc albo płaskie konstrukcje albo te typowe montowane w sufit.

 

W razie pytań lub wycen zapraszam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.