Skocz do zawartości
IGNORED

Kolumny do yaqin mc100b


rafiru

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

Z jakimi kolumnami grają Wasze janki lub z czym tworzyły naprawdę wybitne waszym uchem połączenie.

Kupilem jakiś czas temu xaviany xn125es i niestety yaqinowi brakuje trochę mocy, nie tego oczekiwałem. Więc szukam czegoś innego.

Idealnie żeby były to monitory.

A może pójść inną drogą i wymienić janka. Co myślicie. Nie lubię wymieniac sprzętu. Szukam czegoś co pogra przynajmniej z 5 lat i będzie w stanie tyle czasu mnie czarować.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak oceniasz "brak mocy" - co konkretnie się dzieje?

Jakie duże masz pomieszczenie odsłuchowe?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"...dźwięk oceniać dostępnym osobniczo aparatem do tego stworzonym a nie logiczna połówką mózgu." Ś.P. Mamel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak oceniasz "brak mocy" - co konkretnie się dzieje?

Jakie duże masz pomieszczenie odsłuchowe?

Pomieszczenie ok. 18 m2.

Monitory wysunięte od scian ok. 1m.

Wczesniej sluchalem na AE evo one bylo lekko z fajnym drivem basu nie za dużo ale za to konturowy, punktowy.

Teraz jest stereofonia magiczna (kolumny zniknęły) jednak dzwiek taki bez emocji miękki rozmyty. Nie dociera do mnie. Kupilem te monitory w ciemno, nadarzyła się okazja.

Nie wiem czy je wymieniać czy szukać innego wzmaka?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam na 14m2 (więc niewiele mniej) i monitory Impuls Audio Alize (coś jak Proac Studio 118, nie ma ich już w produkcji, niedługo będzie kolejny model), wcześniej miałem Usher S520. Te i te wymagają mocnego wzmacniacza. MC100B nigdy nie miał problemu z ich wysterowaniem.

Miękki i rozmyty dźwięk - u mnie tego nie ma. Może nieco było przed modyfikacją na słabych kablach miedzianych. Przerzuciłem już kilka wzmacniaczy do 6000 zł i nie znalazłem niczego lepszego. Próbowałbym raczej zmienić kolumny a po drodze mógłbyś jeszcze spróbować kabli głośnikowych Chord Odyssey (w porównaniu do Qed Ruby różnią się większą otwartością i punktowym, sprężystym basem).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"...dźwięk oceniać dostępnym osobniczo aparatem do tego stworzonym a nie logiczna połówką mózgu." Ś.P. Mamel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam na 14m2 (więc niewiele mniej) i monitory Impuls Audio Alize (coś jak Proac Studio 118, nie ma ich już w produkcji, niedługo będzie kolejny model), wcześniej miałem Usher S520. Te i te wymagają mocnego wzmacniacza. MC100B nigdy nie miał problemu z ich wysterowaniem.

Miękki i rozmyty dźwięk - u mnie tego nie ma. Może nieco było przed modyfikacją na słabych kablach miedzianych. Przerzuciłem już kilka wzmacniaczy do 6000 zł i nie znalazłem niczego lepszego. Próbowałbym raczej zmienić kolumny a po drodze mógłbyś jeszcze spróbować kabli głośnikowych Chord Odyssey (w porównaniu do Qed Ruby różnią się większą otwartością i punktowym, sprężystym basem).

Łazi mi po głowie coś ze stajni hegla 100 lub 200.

Niestety zakup znowu pewnie w ciemno.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak coś zacznie za człowiekiem chodzić to pozamiatane :-)

Za mną zaczyna chodzić Oppo Sonica Dac.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"...dźwięk oceniać dostępnym osobniczo aparatem do tego stworzonym a nie logiczna połówką mózgu." Ś.P. Mamel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.