Skocz do zawartości
IGNORED

Firma DNM, opinie


limono

Rekomendowane odpowiedzi

Macie panowie jakies doswiadczenia z wyrobami tej angielskiej manufakturki ? Chodzi o te male ,drogie, plastikowe pudelka z tanimi elementami w srodku i cenami ok. 10.000 GBP za sztuke .I jeszcze moze jak starsze serie owych urzadzen sie maja do biezacej oferty.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A i owszem. Posiadam, użytkuję i z Morecroftem też udało mi się zamienić parę maili doprecyzowujących.

Wszystko totalnie inaczej niż w mainstreamie : połączenia DIN sygnałowe, dwa potencjometry po jednym na kanał i to nie skalowane logarytmicznie tylko liniowo, wyjścia głośnikowe na bananki 2 (!!) mm , wyodrębnione zasilacze dla preampu i końcówki mocy. Także wzmacniacz to 4 pudełka. Ale też nie ma problemu z synergią kabli - i tak pasują tylko DNM. Nie wiem czy jeszcze ktoś ma to w Polsce ? Bardzo niszowy to produkt - ale ja go właśnie chciałem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz coś więcej, jak i z czym grają, a najlepiej wrzuć zdjęcie, bo to faktycznie produkty niszowe....

Ja mam pre Tesserac-a i też nikt nic o tym nie wie;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zestaw taki, jak testował Art Dudley w Stereophile :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Moim zdaniem to sprzęt umiarkowanie uniwersalny, ale pewne zestawienia zostały uznane za bardzo udane i tak się przyjęło. Dość istotną robotę wykonał tu szwajcarski Reson. Nazwa DNM Reson pochodzi od twórcy Denisa Morecrofta i firmy Reson, która wykonywała te urządzenia na zasadzie licencji czy innego porozumienia z DNM. W naszym kraju wszyscy znają kable DNM Reson - to to samo żródło, tyle że kable relatywnie tanie, a plastikowe skrzyneczki drogie. Są wiec dwa żródła tego sprzętu - wykonywane w UK przez manufakturę Morecrofta i wykonywane w Szwajcarii przez Resona. Podobnie z kablami.

Ów szwajcarski Reson (chociaż Reson to brand, a firma nazywa się Audio System) miał udział w lansowaniu pewnego zestawienia, polecane takze przez Morecrofta - z kolumnami Rehdeko. Weber Rehde, twórca Rehdeko odwdzięczał się promowaniem kabli DNM, stwierdzając wprost, ze to najlepszy produkt jaki zna w tej kategorii, stosując go oczywiście w wewnętrznym okablowaniu kolumn. Amerykańscy zaś fani DNM założyli w Kaliforni firmę Resolution Audio i do pomocy w projektowaniu elektroniki namówili Morecrofta. Tak powstał system Opus, w tym odtwarzacz CD. I taki zestaw właśnie u mnie gości :

preamp DNM 3C primus, wzmacniacz mocy DNM PA3S, CD Resolution Audio Opus, kolumny Rehdeko (wiem, krytykowane bardzo lub wielbione), okablowanie DNM Reson

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZTCP DNM zaprojektował tylko końcówkę mocy do systemu Resolution Audio. Z CD nie miał nic wspólnego. Co nie zmienia faktu, ze to dobry odtwarzacz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje [] Ja tez mam odtwarzacz Resolution Audio Opus 21 (GNSC) i jest to bardzo przyjemne zrodlo. Poczatkowo chcialem dokupic do niego dedykowany wzmacniacz S30, ktory powstal przy wspolpracy firmy DNM ale jest on prawie nieosiagalny na rynku. Pomyslalem , ze byc moze zestaw DNM bylby dobrym pomyslem, tym bardziej ,ze gramofon to integralna czesc mojego systemu grajacego , karta przedwzmacniacza phono bylaby jak najbardziej pozadana . Niestety ,nowe modele sa poza zasiegiem $$$ a oferta na rynku wtornym jest bardzo ograniczona. Chyba dobrym pomyslem jest bezposredni contact z Denisem Morecroftem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po modach GNSC nie słuchałem, ale czytałem bardzo entuzjastyczne opinie w sieci.

 

Seryjnego Opusa 21, jako swój referencyjny player, bardzo długo używał Kevin z Living Voice'a. Nawet swoje topowe kolumny, wraz z pełnym systemem Kondo za setki tysięcy funtów, prezentował na tym w sumie niedrogim odtwarzaczu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak , mam tam te LV Avatar II w schowanku, tylko slimacze sie ze zlozeniem mojej wersji M5 + i pseudo kegonow zbalansowanych ....za to kable i odtwarzacz juz dawno kupilem he he. Te audiofoolskie idiotyzmy :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 rok później...

No wiec udalo mi sie w koncu skompletowac zestawik firmy DNM (3Bse primus i PA1) z kolumnami Rehdeko RK125 i Musze przyznac , ze z przyjemnoscia sie tego slucha. Chocby dlatego , ze o ile komponenty DNM sa juz leciwe i to slychac to kolumny Rehdeko graja na tyle "inaczej" ze na razie nie mysle o jakichs tam kombinacjach choc mam lepsze komponenty na polce. Kolumienki sa nieco krzykliwe i po prostu zbyt zakolorowane tonalnie na klasyce ale dziwnym sposobem nie jest to jakis wiekszy problem. Pewnie gdyby mi sie udalo kiedys kupic RK 175 to moglby to byc moj "emerytalny" zestaw bo nie wiem czy mi sie uda zlozyc jakis sensowne glosniki na tubach. Tak czy owak choc zakup Rehdeko to byla cala Trylogia z nieoczekiwanymi zmianami akcji to absolutnie nie zaluje calego tego zamieszania .Nie mowiac o tym ze mam najbardziej kultowe paczki w calej wsi .Pozdrawiam z Detroit.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZTCP to Jasik (HiFi Sound Studio z Nieporętu) ma jeszcze jedną parę demo jakiś kolumn Rehdeko-podobnych - powstałych jakoś po zniknięciu Rehdeko, podobno to jakaś ulepszona wersja. Kolumny stoją u niego chyba z 10 lat lub lepiej, chyba na dobrą sprawę nigdy nieużywane i ... zapomniane. Chyba nawet nie specjalnie wie co z nimi zrobić :)

 

Wspominam, bo może temat wart zgłębienia przez Rehdeko-maniaków.

 

Update: znalazłem u siebie na dysku - te kolumny nazywają się Tokaro.

 

Znalazłem nawet opis:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Model to 42E

 

Jak widać, sprzedają to ludzie, którzy zajmują się także Rehdeko i Crimsonem.

post-579-0-88960400-1540066384_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadzwoniłem do Jasika przed chwilą i okazuje się, że ... dalej ma te Tokaro 42 (zdjęcie powyżej zrobiłem w ... 2013 roku).

 

Facet który je robił - Miguel - był największym dystrybutorem Rehdeko, w jakiś tam sposób zaangażowanym podobno w ich konstrukcję. Po śmierci właściciela Rehdeko, otworzył Tokaro i zaczął produkować swoją wersję tych głośników. Nawet wyglądały podobnie, efektywność także kosmicznie wysoka - okolice 100dB no i oczywiście pozbawione zwrotnicy.

 

 

 

A tak wyglądają wszystkie Tokaro:

 

42D_without_grilles.jpg

 

a74962fd2179210e23dc072e94294c54.jpg

 

tocaro_45D_without_grilles.jpg

 

Jak dostanę przyjdzie do mnie mój Graaf OTL, to może po Audio Show jakoś spróbuję ich posłuchać ... no sam nie wiem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sluchalem Rehdeko rk 125 rk 145 rk 175. Teraz mam sam Rehdeko rk 50 swietne granie. Bardzo przejzyste. Elektronika musi byc bardzo dobra. Wtedy pokaza swoje oblicze.

 

 

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podlaczylem monobloki VTL125 (EL34 PPP-trioda ) i Pre Nagra PL-P . Dodalem pare starych subwoferow Avantgarde .Interkonekty to AN- Vx a glosnikowy Crimson. Niby wszystko lepiej ale czar prysl...Hmmmm

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Limono podłącz dobry szybki wzmacniacz SET i usłyszysz magię.

Co to za problemy miałeś z kolumnami ?

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje Lok. Poszukam szybkiego wzmacniacza SET .Problemu z kolumnami nie mam zadnego oprocz moze tego ze troche zbyt male do pomieszczenia. Po prostu dziele sie wrazeniami z nowo nabytej zabawki ..Pozdrawiam .L

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem przez chwile 125 w za małym mocno wytłumiony pomieszczeniu. Wzmacniacz na lampie 2a3 nie mógł napędzić tych kolumn. Grały słabo. Takie telefoniczne granie.

Gratuluje nowych kolumn. Mało popularne u nas.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Limono a skąd pomysł na takie głośniki. U nas są one nie bardzo popularne.

Długo ich poszukiwałeś. Na rynku wtórnym bardzo rzadko się pojawiają.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Długo ich poszukiwałeś. Na rynku wtórnym bardzo rzadko się pojawiają.

 

Pewnie dlugo, gdyz w Stanach nie mogl w ogole ich znalezc az w koncu znalazl je u mnie :-)

Historia byla na tyle ciekawa i niezwykle zaskakujaca dla mnie, ze ktos (limono) ze Stanow napisal do mnie (jeszcze w stycznie 2017 r.), iz chcialby kupic te kolumny, wychodzac jednoczesnie z propozycja, ze zaplaci za nie z gory, a odbierze w blizej nieokreslonym terminie. Bylo to dla nie wielkim zaskoczeniem, gdyz raz: zupelnie mnie nie znal, dwa: kolumn nie slyszal i nawet nie widzial na oczy (tylko ze zdjec), a trzy: zaproponowal zaplate za nie z gory, mimo takich okolicznosci. Malo tego... On wiedzial, ze ja ich nie wysle (obawy o uszkodzenie, a stan ich jak nowe) i tylko wchodzi w rachube odbior osobisty.

I wyobrazcie sobie, ze dopiero teraz w zeszlym miesiacu przylecial do Polski i je odebral.

 

Co to za problemy miałeś z kolumnami ?

 

Sadze, ze najwiekszym problemem dla limono byl wlasnie odbior, odpowiednie bezpieczne zapakowanie i wyslanie kolumn.

 

 

Miałem przez chwile 125

 

Minello troche lat i z pamiecia kiepsko, ale czy na testach nie mieales u siebie wtedy wlasnie tych samych 125-tek, ktore ma ode mnie limono, a w koncu zdecydowales sie wzialec jednak te trojdrozne Rk-50, bo o ile pamietam posiadalem w tym czasie jednoczesnie te 125-ki i 50-tki ?

Lok.., a pamietasz te slawetne odsluchy Rehdeko u Vectora - kupe lat temu ?

 

A tak w ogole, to miales w okresie wakacji wpasc do mnie na posluchanie w nowym pomieszczeniu...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, ale co to za amatorka ?

 

:)

 

Paco Cases lub AZ Case bez problemu zrobi na wymiar odpowiedni flight case, z oddzielną 'szufladką' wyłożoną gąbką na każdą kolumnę. Cena z wodotryskami pewnie ok 1200-1500zł. I wtedy już można wysyłać na cały świat. Lepsze to niż oryginalne kartony.

 

Zobaczcie jaki case mi zrobili ostatnio, gdy musiałem wysłać monosy Levinsona do Australii:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-579-0-23037600-1540389324_thumb.jpg

post-579-0-92894900-1540389329_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lutek tak to kolumny limono miałem u siebie. Wybrałem rk 50. 125 miałem jeszcze kiedyś pożyczone właśnie od Vectora u siebie. Z lampą 2A3 i w moim pomieszczeniu grało to słabo. 2A3 to za słaba lampa do tych kolumn.

Jaki ten świat mały.

O wizycie cały czas pamiętam. Brakuje mi tylko czasu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, ale co to za amatorka ?

 

:)

 

Paco Cases lub AZ Case bez problemu zrobi na wymiar odpowiedni flight case, z oddzielną 'szufladką' wyłożoną gąbką na każdą kolumnę. Cena z wodotryskami pewnie ok 1200-1500zł. I wtedy już można wysyłać na cały świat. Lepsze to niż oryginalne kartony.

 

Zobaczcie jaki case mi zrobili ostatnio, gdy musiałem wysłać monosy Levinsona do Australii:

 

Cos takiego wykombinowalem z pomoca kolegi. Nasze "flight cases " poszly oczywiscie w drzazgi dzieki uprzejmosci firmy Lufthansa, ktora to firma stosuje takze niezbyt sympatyczne praktyki jesli chodzi o cene dodatkowego bagazu. Jak zauwazyl pan kasjer na lotnisku widzac moje zdziwienie z powodu 2.5x wyzszej ceny za dodatkowy bagaz w stosunku do tego co podawala broszurka zalaczona do biletu "...no wie pan , statystyczny pasazer zabiera tylko jedna dodatkowa walizke a nie trzy ..."

Tak czy owak musze powiedziec , ze swietnie sie czulem w Polsce po 17 latach nieobecnosci . Takze dlatego, ze moim znajomym, kolegom a takze znaczacej czesci rodziny powodzi sie sporo lepiej niz mnie wiec nie bylo presji...No a wracajac do Rehdeko to juz wiele lat temu postanowilem , ze jak tylko trafi sie szansa to sprobuje je zdobyc. Glownie dlatego , ze to chyba najbardziej kontrowersyjna manufakturka glosnikowa jaka powstala. Nie bardzo mieszczaca sie we wspolczesnych kanonach Hi-Fi., Mam ogolnie slabosc do glosnikow i trudno mi scierpiec hajendowe brzmienie. Juz dawno musialem sie pogodzic z mysla, ze "it's not all about music " tzn. zabawa ze sprzetami odtwarzajacymi jest rownie wazna jak sluchanie muzyki i ze w niczym nie roznie sie od panow zmieniajacych samochody co dwa lata czy pan potrzebujacych 25 torebek i 100 par butow. W koncu to juz latwiej z jedna kobieta wytrzymac niz z jednym wzmacniaczem (ale nie bede sie upieral przy tym twierdzeniu bo wszystkie sobie poszly -tylko wzmacniacze zostaly he he )

Transakcje internetowe zawsze wiaza sie z jakims tam ryzykiem. Po przeczytaniu kilku postow uznalem ze. p. Lutek ma po prostu klase i tak w istocie jest. Pozdrawiam .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.."Miałeś szczęście, ze trafiłeś na uczciwego i sympatycznego człowieka"...

 

Tak p. Lutek to uczciwy i sympatyczny czlowiek. Jestem pewien, ze reszta kolegow z forum tez. Nie zaryzykowalbym takiej transakcji z przypadkowa. osoba ktora pojawila sie znikad na forum i nie ma zadnej historii.

 

 

 

..."Sluchalem Rehdeko rk 125 rk 145 rk 175. Teraz mam sam Rehdeko rk 50 swietne granie. Bardzo przejzyste. Elektronika musi byc bardzo dobra. Wtedy pokaza swoje oblicze..."

 

 

Nie watpie choc pan Rhede zdaje sie projektowal te glosniki na raczej prostym zestawie firmy DNM , bodajze takim jaki wlasnie posiadam. Firma polecala tanie wzmacniacze NAD'a i CreeK'a na start a lampy to chyba wogole byly poza radarem.

Dobra rozrywka jest poczytanie forow francuskich z pomoca tlumacza Google. Rehdeko zdaje sie ma wiecej uznania za granica niz w ojczyznie i trudno byc prorokiem we wlasnym kraju :))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

limono jak będziesz miał chwilę dłuższą przeczytaj wątek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ja Rehdeko poznałem dzieki Vectorowi. W tamtym okresie wiele lat temu byłem zauroczony tymi głośnikami. Grały ze wzmacniaczem Sun Audio 300b PP.

Tak są bardzo kontrowersyjne. Kiedyś w dawnych czasach głośniki dzięki uprzejmości Vectora i determinacji Lancastera zawieźliśmy do Wrześni Tonsila żeby pomierzyli te głośniki.

Z tego co wiem właściciel Dartzeel stroi swoje wzmacniacze na Rehdeko RK 175. Głośniki bardzo kontrowersyjne. Opinie są skrajnie różne od najgorszych do najlepszych. Ja je uwielbiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten watek to cala rzeka ha ha, ale przyjemnie zanurzyc sie w typowo polskiej atmosferce, a kilka wypowiedzi typu filozoficznego to nawet musze sobie skopiowac. Kolumny ktore mam (RK 125) nie sa az tak kontorwersyjne jesli ktos mial okazje posluchac co tam sie w glowach roznych konstruktorow /wynalazcow dzieje. Maja dosyc charakterystyczne brzmienie efektywnych szerokopasmowcow z pewnymi interesujacymi niuansami, a takze pozwalaja uciec od typowego brzmienia High End . Odwiedzil mnie kolega ktory ma zacny zestaw oparty na AP Libra i dobrych komponentach Audio Research i Audio Note i rzeczywiscie zywosc brzmienia tego typu kolumn moze zaskoczyc osoby przywykle do kultury z jaka prezentuja dzwiek Libry.

Musze takze przyznac, ze podoba mi sie estetyka wykonania tych kolumn a mlodzienczy "minimalizm " jakby sie juz rozplynal , wiec wspolczesne trendy estetyczne glownego nurtu a la IKEA juz nie dla mnie (choc maja dobre tanie polki na plyty -gabarytowo.)

Na zdjeciu moja stajnia , wszytko oczywicie tymczasowe i w trakcie experymentu ktory nigdy sie nie konczy. Ewidentny brak kobiecej reki wiec zgodnie z zasada "przewrocilo sie niech lezy" Konkurencji dla watku p.Adama o najpiekniejszych pokojach odsluchowych raczej nie bedzie :) Pozdrawiam

PS. Podlaczylem miedziaki zamiast AN VX i jest inaczej choc nie umiem jeszcze powiedziec czy lepiej

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak p. Lutek to uczciwy i sympatyczny czlowiek.

 

Dzieki za mile slowa... Po prostu uwazam, ze - w przeciwienstwie do wielu osob z jakimi malem kontakty - umowy ustne, wczesniejsze uzgodnienia tak samo obowiazuja jak umowy na pismie.

Zreszta o Tobie moge dokladnie to samo powiedziec jak Ty o mnie. Rowniez dokladnie wywiazales sie z naszych wczesniejszych uzgodnien, a nawet zaoferowales mi pomoc gdybym potrzebowal cos kupic i sciagnac ze Stanow. Zreszta juz kupiles mi pare plytek, ktorych nie moglem dostac u nas, a nawet kilka mi dodatkowo podarowales, za co jestem bardzo wdzieczny. Kombinuj zatem z tymi Rehdeko, abys doszedl do takiego dzwieku kiedy to juz przestaniesz testowac, porownywac rozne uklady itp. Ja juz kupe lat temu zlapalem swojego króliczka i w okresie ponad 10-ciu lat jezdzac na rozne odsluchy - jak na razie - zadnych innych kolumn nie trafilem, ktore dalyby mi taki dzwiek, jaki mam, ktory to jest najbardziej zblizony (niestety, tylko zblizony) do charakteru grania zywych instrumentow, a przeciez jest to wzorzec dzwieku niedoscigniony. Jak pamietam, jesli chodzi o srednice z Rehdeko, to rowniez zaliczylbym je do tej kategorii kolumn.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktos napisal w watku o Rehdeko ze kolumn glosnikowych na cale zycie sie nie kupuje tylko trzeba je zrobic samemu. To w pewnym sensie racja choc niewielu jest sklonnych poswiecic czas i pieniadze.

Byc moze znajde jeszcze troche energii zeby zlozyc te 5-10 drozne glosniki tubowe.:)) Kazde pasmo z dedykowanym, wzmacniaczem na triodach bezposrednio zarzonych .

Rehdeko beda oddelegowane do mojej sypialni, gdzie beda grac z zestawem Opus 21 i DNM w lecie a jakas tam lampa (modyfikowany AN OTO albo clon Questa na 300B ktore sa na ukonczeniu od jakichs 3 lat ..) Mam tam "tanie" Verity Audio Tamino ktore mimo ze sa bardzo przyjemne i dosyc wyrafinowane to jednak docelowo maja ta "plastikowosc " w brzmieniu.

Podobno dopiero po przekroczeniu 20 par glosnikow w kolekcji czlowiek powinien sie zastanowic czy nie przydalaby sie jakas profesjonalna pomoc psychologiczna ...

 

PS. Gwoli nformacji dodam ze warunki odsluchowe sa raczej trudne . Dom to typowo polnocnoamerykanska szopa z drewna i tektury podparta na 1.5m slupkach. Podloga to dwie warstwy desek , izolacja z waty szklanej a pod spodem hula wiatr.(Ziman to i hula na wierzchu :) Pomieszczenie to ok 50 m2 jednak krotka scianka dzialowa odzielajaca wneke kuchenna ogranicza szerokosc czesci odsluchowej do OK 3.5m . Jeszcze do tego otwarta klatka na pieterko i drewniany sufit dopelniaja obrazu .Wiec zazwyczaj nie siedze w tym gustownym fotelu na srodku tylko leze ze szklaneczka na sofie jakies 6 m od glosnikow i nie przejmuje sie efektami stereofoniczymi .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zreszta juz kupiles mi pare plytek, [...], a nawet kilka mi dodatkowo podarowales

 

To nieczęste zachowanie, do tego ujmująca klimatem "stajnia", więc postanowiłem zadeklarować, że jeśli i następnym razem nie chcesz wyjechać z pustymi rękoma - a zarazem w związku z tym...

 

Ktos napisal w watku o Rehdeko ze kolumn glosnikowych na cale zycie sie nie kupuje tylko trzeba je zrobic samemu.

 

...przekażę moją "wersję" Rehdeko - w prezencie. Szerokopasmowy 8-calowy i stożkowy wysokotonowy.

W kwestii basu naprawdę nie ma się DO CZEGO przyczepić. Podobnie góra NIE ZWRACA na siebie uwagi. Nie każdy kuma temat, więc podpowiedzmy, że nie trzeba czytać między wierszami, lecz odpowiednio odszyfrować to, co jest napisane WPROST :-)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Dystans w podejściu wskazany i czasem coś dla zabawy też warto zrobić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...przekażę moją "wersję" Rehdeko - w prezencie. Szerokopasmowy 8-calowy i stożkowy wysokotonowy.

W kwestii basu naprawdę nie ma się DO CZEGO przyczepić. Podobnie góra NIE ZWRACA na siebie uwagi. Nie każdy kuma temat, więc podpowiedzmy, że nie trzeba czytać między wierszami, lecz odpowiednio odszyfrować to, co jest napisane WPROST :-)

 

Serdecznie dziekuje i absolutnie wierze ze nie mozna sie do niczego przyczepic ani czytac miedzy wierszami . Jak mowia Brytole (nie mylic z brutalami ) i w parafrazie "piekno jest w oczach patrzacego"

Mysle jednak, ze jakis nieskalany jeszcze audiophilia adept skocznych melodii zrobi wiele zeby "posiasc " te glosniki. Sa naprawde nienagannie wykonane.

Usilnie walcze zeby " stajnia " przybrala jakis cywilizowany charakter,ale jak ktos sie urodzil w PGRze to chocby sie"staral ladnie siedziec i wyslawiac"....no nie jest latwo powiem krotko :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.