Skocz do zawartości
IGNORED

Obcy - Przymierze


Peter75

Rekomendowane odpowiedzi

Podobno od wczoraj w kioskach po 29,90 zł ale nie miałem okazji sprawdzić osobiście.

 

18425012_1306200669433825_8753362022750654557_n.jpg?oh=80ec340d6649a6378a13d2066dadfd32&oe=59AC9D52

 

18491356_1307976669256225_1663980645919629969_o.jpg?oh=b2ff9223dba9b3f100aefe9d044894ff&oe=59C15470

 

 

nie od wczoraj tylko od 15.05 czyli poniedziałku... pisałem o tym kilka postów wczesniej... czytasz troszkę czy tylko wpadasz i piszesz.?... :) ;)

 

Na stronie dodatki do gazet piszą ludzie ze nakład prawie cały został już wyprzedany bo nie moga nigdzie kupić

 

....można zamówić .......tutaj...

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie od wczoraj tylko od 15.05 czyli poniedziałku... pisałem o tym kilka postów wczesniej... czytasz troszkę czy tylko wpadasz i piszesz.?... :) ;)

 

Czytam ale nikt nie jest idealny a dodatkowo jestem wzrokowcem... nie było zdjęcia nie było tematu ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozpiszę się na temat najnowszej odsłony ... i mimo, że byłem w tanią środę, mimo, że nikt na sali nie wpierdzielał popkornu i nie siorbał koli, była to najgorzej wydana kasa na bilet do kina.

 

Gdyby nie lejąca się krew, byłoby to kino w sam raz dla szkoły podstawowej ... dzieci może nie widziałby feerii idiotyzmów.

 

PS. Czy w każdym nowy filmie musi być obowiązkowo pokazany, choćby przez szparę w drzwiach, klimat "homoseksualnopodobny"?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

... żeby był jakiś porządek i sens tego wszystkiego nieznanego i tajemniczego, stworzył człowiek bogów, osadził ich w miejscach niedostępnych i ich mocom oddał swój los ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehh czyli jednak Prometeusz to nie byla tylko "chwilowa" wpadka.... nie wiem czy kto inny teraz te filmy sprawdza przed puszczeniem dla publiki czy publika jest tak durna ze łyka wszystko ale fakt faktem ze majac dzisiejsze zaplecze techniczne mozna by pokusic sie o zrobienie arcydzieła pod kazdym wzgledem (fabuła ujecia efekty)...

a robi sie filmy które 20 lat temu by tylko na VHS sie nadawały :D

 

Az boje sie nowego Blade Runnera...oby tylko tego nie spiepszyli

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robert film jak film - jeśli nastawiałeś się że to będzie dzieło to na pewno się zawiodłeś - ja szedłem z myślą ze będzie to poziom Prometeusza i jak dla mnie film może być.. Uważaj na to co piszesz "spiepszaj" - rozumiem że to z nerwów :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wszystko zależy od tego jak się podchodzi do tego tematu :-) jak podejdziesz z dystansem to nie będziesz aż tak bardzo zawiedziony.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już kiedyś o tym pisałem... to nie jest tak do końca , że kręcą coraz gorsze filmy, tylko My (po setkach obejrzanych pozycji) jesteśmy coraz bardziej wybredni i trudniej Nas zaskoczyć i Nam "filmowo" dogodzić....

Gdybyśmy 20-30 lat temu obejrzeli obecne filmy na które teraz narzekamy (i nie mówię tu tylko o efektach) to szczeny zbieralibyśmy z podłogi... ;) :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robert film jak film - jeśli nastawiałeś się że to będzie dzieło to na pewno się zawiodłeś - ja szedłem z myślą ze będzie to poziom Prometeusza i jak dla mnie film może być.. Uważaj na to co piszesz "spiepszaj" - rozumiem że to z nerwów :-)

 

Jeszcze nie ogladalem.., i chyba odpuszcze sobie kino.

Spiepszyli napisalem specjalnie- kazdy moze cos spiepszyc nawet taki ikoniczny temat.

 

.

Gdybyśmy 20-30 lat temu obejrzeli obecne filmy na które teraz narzekamy (i nie mówię tu tylko o efektach) to szczeny zbieralibyśmy z podłogi... ;) :)

 

Moze tak moze nie...

Nie chodzi o strone wizualna ale o ...hmm historie i braki w fabule które raza w oczy np taki :

 

Indiana Jones - Kryszałowa czaszka to bylo dla mnie dno totalne gdzie nawet feelu starych luzackich filmów nie bylo. To zlepek scen jak w teledysku MTV luzno powiazanych ze soba tematycznie a jesli juz to pod idiotycznym pretekstem.

 

Stare filmy byly z przymruzeniem oka ale mialy klimat.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stare filmy byly z przymruzeniem oka

A obecne bierzesz na poważnie;)

 

Zgadzam się z @Yodas, im dalej w las tym więcej obcych. W S-F ciężko czymś zaskoczyć, oczywiście zdarzają się rodzynki. Jak dotąd żadna kontynuacja klasyków nie powaliła na kolana. Ten obcy też nie, ale przynajmniej jest pełen akcji i fajnych efektów. Nie można też odmówić oryginalności konceptu iż zbudowany byt chce być stwórcą. Mi się ten wątek podoba i zastanawia pod kątem filozoficzno-moralnym.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno nie naczytalem sie tylu glupot . Prometeusz słaby? To tak jak z muzyką,trzeba ja zrozumiec,dojrzec do niej. Nie porownujcie pozostalych czesci Obcego do jedynki bo porownywac nie ma czego. 8 pasażer Nostromo to arcydzielo ,reszta to tylko usilne i bezskuteczne probowanie dorownania mu. Prometeusz to nie wielki film,ale dobry a moze nawet bardzo dobry obraz z klimatem. Niebawem wybiore sie do kina na Obcego i cos mi mowi ,ze znow moj ulubiony rezyser mnie nie zawiedzie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prometeusz był słaby - ale i tak jest niezły przy nowym Obcym, którego można określić jednym słowem: kicha. Stężenie grandilokwencji w tym fresssku jest wręcz toksyczne a poziom infantylizmu większości postaci równa do najgłupszych slasherów. To poziom Obcy vs Predator 1. Dwójka jest już lepsza od nowego dzieła pana Ridleya, podobnie jak Predators, Life i tym podobne średniako-słabiaki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Minęły 2tyg i kolejny Obcy w kioskach, cena 29.99zł :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wszystkie filmy na blu-ray mają być po 29.99zł

bc0f72df57b50bbef275d8a5c22e1cbe.jpg1f495feba0beefe8b21447a4e0fed4bb.jpg2dac90659c2a5239418ff5cc6b043caa.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Denon AVR-X6200W / Denon PMA-1510AE / Denon DBT-3313UD

Monitor Audio Silver 10 / Silver Center / Silver 1 / Dali sub E-12F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jak dorwę gdzies w kiosku to dokupię bo więcej te filmy nie sa wartę Obcy vs predator 2 części bo nie kupowałem przedtem bo słabe są ale za 30zł to dam będzie ładnie wyglądać na półce cała antologia

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Ja jak dorwę gdzies w kiosku to dokupię bo więcej te filmy nie sa wartę Obcy vs predator 2 części bo nie kupowałem przedtem bo słabe są ale za 30zł to dam będzie ładnie wyglądać na półce cała antologia

Masz daty kiedy co wychodzi :)

Za 30zeta nie jest źle.

Wiem że w MM było promo 2za49.99zł ale nie było wszystkich części. 12deee5f4990e23494edee187dda090c.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Denon AVR-X6200W / Denon PMA-1510AE / Denon DBT-3313UD

Monitor Audio Silver 10 / Silver Center / Silver 1 / Dali sub E-12F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jeśli są kłopoty z kupnem to trzeba ładnie poprosić Panią z kiosku aby odkladala co drugi poniedziałek Obcego... ja tak zrobiłem i Alien zawsze na mnie czeka chociaż oficjalnie już wyprzedany. ... ;)

 

 

Wszystkie filmy blu-ray powinny tyle kosztować to piractwo by zdechlo. .. bo np.ja mając do wyboru jakiegoś nawet dobrego ripa darmo wolałbym mieć tytuł na płycie i na półce... ale ceny powodują że torenty i dobrej jakości ripy są poza konkurencją... ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

i ja w końcu dotarłem do kina

 

Film niestety słaby. Ogólnie

 

Słabszy niż Prometeusz, który również nie zachwycał..

 

Już na wstępie filmu, po krótkiej i chaotycznej akcji wybudzania załogi było widać jakich skrótów dopuścili się producenci filmu.

 

+ za ładne widoki z Islandi.

+ ładne zdjęcia kadłuba statku.

+ za wątek homo androidów

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość bartosz_55239

(Konto usunięte)

Nie wytrzymałem i bylem w kinie. Tak długo czekałem na kontynuację Prometeusza i.... Klapa. Co za rozczarowanie. Po obejrzeniu przymierza Prometeusz jeszcze bardziej zyskuje na wartości. Nawet zakończenie jest gorsze niż w Prometeuszu.

Teraz nie wiem czy w ogóle czekać na nowego blade runnera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 5 tygodni później...

Obcy Przymierze - w kategorii wariacji na znany temat, dla mnie jest dziełem absolutnie rewelacyjnym. Oczywiście nieco przesadzam ale byłem bardzo sceptyczny a wyszedłem zadowolony. Scott poszedł po rozum do głowy i w zasadzie jednym zdaniem i jedną sceną zamknął puszkę pandory, którą mniej lub bardziej chcący otworzył w prometeuszu gdzie jeden absurd i nonsens gonił następny. W Przymierzu fabuła jest zwarta, w miarę logiczna, załoga nawet protestuje przy zmianach planu, mogliby się nieco bardziej zainteresować skąd obcy się wziął po powrocie na statek no ale dooooooooobra. Generalnie bardzo się obawiałem że będzie prometeusz 2 czyli potworniak w stylu kolejnego sezonu zaginionych gdzie wszyscy są zagubieni, z twórcami na czele - a tu całkiem miła niespodzianka.

 

W mojej prywatnej klasyfikacji film wchodzi do klasyki obok części I - III.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to już zupełnie inny "gatunek" filmu. Nic kompletnie mi się nie skleiło z resztą serii. Nawet Prometeusz podczas oglądania dawał nadzieje... Eh duże rozczarowanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Zrobiłem sobie maraton pt. OBCY i stwierdzam że "Prometeusz" , to b.dobry film...dla mnie nie jest on typowym horrorem sci-fi jak części 1-4. Efekty b.dobre w końcu reżyser nie byle jaki ,fabuła ok dająca obraz "jak i skąd" ten Obcy powstał w tak doskonałej formie.

"Prometeusza" obejrzałem kiedyś dawno zaraz po premierze i byłem rozczarowany, teraz natomiast jestem bardzo na tak. I co mnie najbardziej uderzyło po maratonie to jakość obrazu ,która w porównaniu ze starymi częściami jest po prostu niesamowita, zero ziarna ,niesamowite kolory i ostrość.

Teraz czekam na Blu-ray Obcy-Przymierze. Mam nadzieje że się nie zawiodę. :)

 

P.S.

...Idealnie opisał "Prometeusza" @arkadowski w poście #45, w akapicie "Po 2....." :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Promoteusz byłby dobry, gdyby pod koniec nie zamienił się w coś na kształt groteski. Taka np scena z operacją i szwami na spinacze rozwaliła mnie całkiem. Co ciekawe kobicie prawie w ogóle to nie przeszkadzało. A potem całkiem o tym zapomniała i poleciała podyskutować ze stwórcami :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem i ja.

Zdecydowanie lepszy niż "Prometeusz", więcej akcji, większa dynamika....tylko jaki jest sens ciągnąć ten "serial" w nieskończoność, zwłaszcza że pomysłów już brak ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Dla mózgu najważniejsza jest logika i spójność, a nie prawda. Osoby które powielają fałszywe stwierdzenia, są przekonane, że mówią prawdę i zszokowane, gdy okazuje się, że fakty są inne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Obejrzałem i ja.

Zdecydowanie lepszy niż "Prometeusz", więcej akcji, większa dynamika....tylko jaki jest sens ciągnąć ten "serial" w nieskończoność, zwłaszcza że pomysłów już brak ?

...dla kasy..... :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kolejnym odcinku serialu Michael Fassbender będzie grał trzy androidy. ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"...Kto zagląda pod powierzchnię, czyni to na własną odpowiedzialność..."

Don Kichote to zły człowiek był...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.