Skocz do zawartości
IGNORED

Jaki projektor do jaskini?


szejk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym zasięgnąć pomocy w upgradzie projektora.

 

Obecnie używam Benq W1070. Przyzwoity sprzęt za te pieniądze.

 

 

Iść w stronę Sony, np. Hw55es czy może coś ze stajni JVC?

Zależy mi na 3D, stąd pytanie który z nich będzie sobie radził lepiej.

 

Budżetu nie podaję, bo będę polował na coś z drugiej ręki. Chodzi mi bardziej o koncepcję w którą stronę pójść.

 

Pokój stricte kinowy, ciemne ściany, czarny sufit.

 

Ogranicza też trochę odległość rzutu. Obecnie to ok. 3.8m na ekran 113". Chciałbym uzyskać zbliżoną wielkość.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widzialem jvc w kompletnie zaciemnionym pomieszczeniu, ale i tak sony, ktore mam w porownaniu do projkow klasy benka w1070 itp. to przepasc :))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zastrzegam sobie prawo zmiany pogladow bez podania przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba problem rozwiązany. mam podpiętego PS4, na którym czasem się coś odpali. Więc zostaje Sony.

 

Szukać 55ES czy coś innego z rodziny Sony HW?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...vpl-hw55 lub 65... oczywiscie 40 i 45 to tez super maszyny tylko bez kilku "bajerów" które mają 55 i 65..."55" miała w komplecie 2 pary okularów 3D pozostałe niestety nie...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Yodas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...vpl-hw55 lub 65... oczywiscie 40 i 45 to tez super maszyny tylko bez kilku "bajerów" które mają 55 i 65..."55" miała w komplecie 2 pary okularów 3D pozostałe niestety nie...

 

 

A mozna jakos bardziej szczegolowo odnosnie tych sony?

 

Co strace kupujac poszczegolne serie? One maja problem z tecza?

 

Za miesiac/dwa planuje rozejzec sie za jakims projektorem obowiazkowo w 3d, jakies gierki (bardzo zadko) no i filmy.

 

Tak wstepnie myslalem o epsonach tw5xxx za 3k, Bipo ma sony55 no i obraz jest mega swietny.

 

Jaki projektor taki dla normalnego uzytkowania zeby mial wszystko co potrzebne ale bez zbednych wodotryskow.

 

Ile monkow $ trzeba szukowac na bardzo dobry projektor?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sony i jvc to projektory w technologii LCoS... a ta łączy wszystkie zalety technologii DLP i LCD , ale eliminujac ich wady... nie ma mowy o tęczy...

 

..wszyscy jesteśmy normalnymi użytkownikami ,tylko o różnych wymaganiach co do obrazu... ;)

 

...okolice 10 tyś to koszt dobrego proja....tak ogólnie i z grubsza...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Yodas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TW53xx "chodzą w innej wadze" niż sony/jvc.

Wymiana W1070 na TW53xx raczej nie ma sensu.

Jaskinie są fajne, ale z dobrym projektorem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez philippo

... i szacunek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Jak będziesz sprzedawać Benq W1070 daj znać :D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kolumny: Monitor Audio PL500II oraz Franco Serblin Accordo Essence ::: Wzmacniacz: VTL MB 185 Series 2 Monoblock ::: PRE: Lamm LL2.1 :: DAC: DIY by Pan Waldemar + Audiobyte Black Dragon ::: IC: Audioquest SKY DBS 72V, Van Den Hul The D-102 III XLR Głośnikowe: Transparent Audio Reference 2x4m, Coaxial: Apogee Wyde Eye + WBT Nextgen 0110Cu::: Zasilające: Shunyata Sidewinder + 4x Wireworld Aurora 7.2, Ekran: Adeo Velvet 135" Projektor:JVC X7900/RS540 4K::: Amplituner:Onkyo TX-RZ50 + NAD M25 + NAD C352 Kolumny Dolby Atmos 7.4.2: Monitor Audio PL500II (front) ,Franco Serblin Accordo Essence (boki) Focal Chorus 806(tył, sufit), Monitor Audio PLC3500II (centralny), 4x SW800V (Subwoofer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, kolega nie pisze w temacie od Dwoch tygodni. A nie ma sensu abym zakladal nowy temat podobny, wiec zapytam tu:

 

Chce kupic projektor do swojej salki kinowej. Ostatecznie przemyslalem wszystkie za i przeciw i doszedlem do wniosku ze na "lepszy" projektor sobie poczekam az ceny 4k stopnieja a z drugiej strony uzywam projekcji okolo przez 300h rocznie wiec nie ma sensu cudowac.

 

Miejsce przeznaczenia - dedykowana salka

Szerokosc ekranu 235cm 16/9

Odleglosc projektora najlepiej okolo 4m

Dotychczasowy projektor emp tw700

 

 

Mysle nad kupnem Epsona 5350 lub Benq 1070.

 

Po licznych testach na youtube wydaje mi sie ze Epson bedzie dobrym wyborem DLP, brak obawy o efekt teczy, Miracast, podobno dzialaja okulary od (tv samsunga a mam takie)

 

Co o tym sadzicie? Chcialbym wydac do 5000zl za nowy projektor.

 

No i pytanie gdzie kupie projektor z dobrym rabatem? Jakas branza z tego forum sprzedaje projektory?

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że niedługo wystawię swojego Benq, bo mam na oku Hw55.

 

 

Kolego Lolo2, 3D masz zamiar oglądać? Albo grać na jakiejś konsoli podpiętej do projektora? Jeśli nie, to popatrz za używanymi JVC.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że niedługo wystawię swojego Benq, bo mam na oku Hw55.

 

 

Kolego Lolo2, 3D masz zamiar oglądać? Albo grać na jakiejś konsoli podpiętej do projektora? Jeśli nie, to popatrz za używanymi JVC.

 

Obowiazkowo musi byc 3D.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do Sony kontra JVC to od niedawna używam oba w mojej jaskini. Przewaga obrazu JVC jest duża (żeby nie napisać ogromna) - zupełnie inny poziom kontrastu. Zaletą Sony jest to, że jest cichszy. Co prawda pomiędzy moimi projektorami jest też duża różnica cenowa, ale mając do wyboru Sony i JVC w podobnej cenie, to ja bym się nie zastanawiał.

 

860492ba33b541c70ffb7e723a88c9a2_orig.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RS500 i HW50 - inna klasa. Ale pomiędzy X500 (którego miałem wcześniej) a RS500 nie ma już tak dużej różnicy.

Co do fotki, to jak ją zrobię telefonem, to nie odda to różnicy, a nic innego nie mam pod ręką...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze zwykłego BR w fullHD nie potzreba X500. Mój X7 + Darbee jest wystarczająco znakomity. W kinowości obrazu bije mojego OLEDa 4K na głowę. O różnicy w przekątnej z litości nie wspomnę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz coś napisać o 3D w JVC? Sony słyszałem, że lepiej sobie z tym radzi. Przynajmniej HW55.

 

Będzie ciężko bo choć mam okulary (kupione jeszcze do X500), to oglądałem na nim jedynie raz. Teraz, w nowym pomieszczeniu nawet nie zainstalowałem transmitera (podłączany z tyłu projektora). Efekt 3D był, ale lepszy czy gorszy trudno mi wyrokować, bo na Sony nie oglądałem ani razu :) Chyba wrzucę je na allegro jeśli jeszcze działają ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pacman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadne zdjęcie nie odda tego, co widzisz na żywo, ale myślę, że z punktu widzenia czytelnika forum, chociaż fotka telefonem by się przydała :) Prosimy.

Może uda się zasłonić pół obiektywu każdego projektora i zrobić bezpośrednie zestawienie? Niewiele osób ma okazję zobaczyć i przeprowadzić takie bezpośrednie porównanie :)

 

Ok, spróbuję wieczorem ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz coś napisać o 3D w JVC? Sony słyszałem, że lepiej sobie z tym radzi. Przynajmniej HW55.

 

Stare JVC przy dużej przekątnej ekranu do 3D są za ciemne.

U mnie na 120" 2D chodzi na niskiej mocy lampy na 50% jasnosci. A 3D w trybie jaśniejszym na 100% jest słabe. Okulary aktywne zabierają ponad 70% światła. A z przekątną i odległością jasność spada.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

X7 - 900 lm , X 500 - 1300 , RS 500 - 1800 lm , tyle samo , co Sony 55 . Czyli powinno być na tym samym poziomie ( RS 500 vs 55 )

Tyle , żeby mieć dobre 3D , trzeba pomyśleć o kalibracji , bo o ile w 2D jest O.K , to 3D przed kalibracją jest rozjechane ( a napewno w JVC )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Mysle nad kupnem Epsona 5350 lub Benq 1070.

Co o tym sadzicie? Chcialbym wydac do 5000zl za nowy projektor.

 

 

z tym epsonem jest jeden problem - dość głośny nawet w EKO mode

w normal jest po prostu głośny =

u kolegi oglądam dość często - 2 m od głowy i jest wyraźnie słyszany w eko - nie głośno ale jest słyszalny wyraźnie

koniecznie to sprawdź

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Mój Lankasterze... Ryka... Ryki już nie ma...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.