Skocz do zawartości
IGNORED

Jaki projektor do jaskini?


szejk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Za kilka mc-y moj jvej zaliczy dwa latka...obecnie mam wytrzaskane na lampie cale az 191h ?

i tak sobie dzis doszedlem do wniosku, ze zamawiam kalibracje..... 

?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez hifibloke

Zastrzegam sobie prawo zmiany pogladow bez podania przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Za kilka mc-y moj jvej zaliczy dwa latka...obecnie mam wytrzaskane na lampie cale az 191h
i tak sobie dzis doszedlem do wniosku, ze zamawiam kalibracje..... 

Czy ja dobrze zrozumiałem? Masz go dwa lata i dopiero kalibracja?

I dopiero 190h? Szok

Za kilka mc-y moj jvej zaliczy dwa latka...obecnie mam wytrzaskane na lampie cale az 191h
i tak sobie dzis doszedlem do wniosku, ze zamawiam kalibracje..... 

Czy ja dobrze zrozumiałem? Masz go dwa lata i dopiero kalibracja?

Sorry. Coś chyba zacięło.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój ma 217h w ciągu 4 miesięcy ? kkalibracje robiłem jak miał coś koło 100h. Rafał jak był u mnie to widział już obraz po kalibracji... ? naprawdę warto głównie hdr będziesz miał dużą poprawę. Przy sdr jvc w trybie thx już bardzo dokładnie świeci. Ja robiłem oba tryby.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie na temat ale ja robiłem kalibrację na oledzie. I widać różnicę. I nie tylko w HDR. Podejrzewam że nawet jak będę mieć proja z średniej czy niższej półki to też zrobię kalibrację. Jeśli będzie taka możliwość.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, Bipo napisał:

Mój ma 217h w ciągu 4 miesięcy ? kkalibracje robiłem jak miał coś koło 100h. Rafał jak był u mnie to widział już obraz po kalibracji... ? naprawdę warto głównie hdr będziesz miał dużą poprawę. Przy sdr jvc w trybie thx już bardzo dokładnie świeci. Ja robiłem oba tryby.

Bo ogladasz dzien w dzien te Netflixy to natrzaskales godzin ?

Bana za chwile dostaniemy na netflixa to proj odpocznie ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Lolo2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, burz napisał:

Kalibracja proja typu sony hw czy jvc jest podstawą, że tak powiem, bezdyskusyjną ?

Kalibrował ktoś w "skalibrujtv.pl" ? Firma godna polecenia ?

Czy możne polecicie jakaś firmę z Wrocławia lub okolic.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kalibrowalem u nich już 3 projektory, jeśli bym się sparzył na pierwszym projektorze więcej bym ich nie za prosił. A że chłopaki znają się na rzeczy i robią to profesjonalnie to każdy kolejny projektor jest przez nich kalibrowany. Od sienie polecam, raczej nie znajdziesz nikogo lepszego w Polsce...

Wiele osób z forum było u mnie i widziało skalibrowane projektory mając takie same u siebie wiec mogą potwierdzić czy panowie pogorszyli czy poprawili wyswietlany obraz... ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Bipo

.Jeszcze jedno.Czy jest sens kalibrować X3? Przymierzałem się do wymiany na X500 ale jakoś szkoda mi mojego X3 tym bardzie ze ma tylko przelatane trochę ponad 300h.Pewnie bym był bardziej zdecydowany gdybym porównał bezpośrednio u mnie X3 z X500 ?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

na ebayu jest kilka JVC X3 i X30 za kwoty 700-900 EUR. Za tą kasę nie kupicie nic lepszego. Szczególnie od X30. Miałem X7, mam RS520, wiec co piszę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Gdzie z ekranem , Yodas pomyśl.  Vat srat,  jestem Janusz a nie firma czy WOŚP to co mnie netto ceny obchodzą,  też nie odliczam od podatku . Okolice 7200 tysięcy polskich złotych za sam projektor !  Całość za 7200 z ekranem ?? Z konia spadłeś  czy jak ? Czyli sam projo około 5 k ? Biorę 6 od razu jak znajdziesz taką cenę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

No tak tak z VAT bo inne ceny mnie nie interesują.  Możliwe że na całości z ekranem np adeo plano czy coś w tym stylu jeszcze urwanie 100 czy 200 możliwe czyli kombi poniżej 10k ( jak adeo plano np Reference White)

Naszła mnie ochota na nowy łuk z osprzętem więc zaczyna się robić ciekawie ( jakieś 5- 5,5k) więc chyba się zmuszę do wysłania jakiejś zaliczki żeby nie zostać ze starym tv i dwoma łukami na zimowe wieczory hahahahah

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, często przez telefon ceny bez VAT podają...taki zwyczaj ;) ...

Co do ekranu jak masz jaskinie to dobry wybór, jak nie masz "czarno jak w doopie" (o ściany chodzi) w pokoju to zastanów się nad ALR....

Ale najpierw jedź i zobacz do kogoś jak dany zestaw świeci...

Nie kupuj po opiniach...nie mówię że opinie są oszukane ale wydane na podstawie innych oczu...a jak wiemy tu jest różnie jeśli chodzi o jakość widzenia poczczególnych osobników...

Po drugie projektor też trzeba odpowiednio ustawić pod dany ekran...różne gusta i guściki...jeden lubi żywe kolory jak w LCD i kontrast go nie interesuje, dla innego kontrast to całe życie itd.itp.

 

P.S.

Co do łuków...u mnie miałbyś dużo roboty... ;) ...hehe

 

 

 

 

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za taka kase nowy to bier... nic nie podskoczy temu soniakowi z tych tanszych baaa jest przepasc a do jiveja juz ma blizej jak dalej, wiec hw65 to b.dobry wybor 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zastrzegam sobie prawo zmiany pogladow bez podania przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
12 minut temu, Yodas napisał:

Wiesz, często przez telefon ceny bez VAT podają...taki zwyczaj ? ...

Co do ekranu jak masz jaskinie to dobry wybór, jak nie masz "czarno jak w doopie" (o ściany chodzi) w pokoju to zastanów się nad ALR....

Ale najpierw jedź i zobacz do kogoś jak dany zestaw świeci...

Nie kupuj po opiniach...nie mówię że opinie są oszukane ale wydane na podstawie innych oczu...a jak wiemy tu jest różnie jeśli chodzi o jakość widzenia poczczególnych osobników...

Po drugie projektor też trzeba odpowiednio ustawić pod dany ekran...różne gusta i guściki...jeden lubi żywe kolory jak w LCD i kontrast go nie interesuje, dla innego kontrast to całe życie itd.itp.

 

P.S.

Co do łuków...u mnie miałbyś na co polować..patrząc na Twój awatar...hehe

 

 

 

 

 

Czarno jak w D nie będzie ale dość raczej bo ściany bym pomalował matowymi farbami od tikkurili i zasłonięte okno ( z resztą żądko oglądam przed wieczorem ). Co do ekranu to każdy pisze inaczej bo ci do których dzwoniłem polecają biały jak i niektórzy z forum przy temacie Sony hw65 , inni jak ty szary , więc jak to jest w realu ?  Zakładam ze i tak efekt mi się spodoba i chce to zrobić na zasadzie trochę eksperymentu na samym sobie długo terminowego . Malowanie , ekran , projo , kalibracja itp itd coś by się działo....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Był przed chwilą JVC X35 za ... 650 EUR. Juz poszedł. Czyli ... 2730 PLN.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Znakomity projektor fullHD.

Co wy tu jakies dyrdymały o SONY za 7 tys opowiadacie !!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się ma np. JVC RS 500 ( 4 lata ) do nowszych ( 2019 ) typu RS 540 ?

Jak bardzo nowinki typu HDR i inne ulepszacze obrazu w nowych JVC są lepsze ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Jak się ma np. JVC RS 500 ( 4 lata ) do nowszych ( 2019 ) typu RS 540 ?
Jak bardzo nowinki typu HDR i inne ulepszacze obrazu w nowych JVC są lepsze ?
HDR to nie "ulepszacze" to inna Bajka.
Są lepsze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, subfan napisał:

 bo ściany bym pomalował matowymi farbami od tikkurili

A gdzie w sklepie budowlanym widziałeś błyszczące farby do ścian? Wszystkie są matowe!

1 godzinę temu, subfan napisał:

X35 był porównywany do hw55 .

Ciemniejszy od hw65 1800 vs 1300 

1300 Ansi w 100% wystarcza nawet przy ekranie 130". JVC i Sony ma faktycznie tyle ile piszą. Np. Benq ma parametry wyssane z palca. Miałem kiedyś Sony HW 30 i świecił jaśniej jak Benq gdzie niby podawali 2000 Ansi. Optyka Panie Optyka...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
15 minut temu, Marek-stereo napisał:

A gdzie w sklepie budowlanym widziałeś błyszczące farby do ścian? Wszystkie są matowe!

Nie pisz jak nie wiesz o czym . Matowe a matowe to różnica.  Nie próbuj zrobić z kogoś idioty . Poczytaj co to są warianty głęboko matowe jak optiva ceramic super mat 3 lub 5 do których wybrać możesz kolory z palety producenta . Zawsze jakiś kozak się znajdzie co bierze wszystko dokładnie na chłopski rozum budowlańca i pisze zszokowany jak niedawno " gdzie Rzym,  gdzie Krym a gdzie spust do łuku?"

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, subfan napisał:

Nie pisz jak nie wiesz o czym . Matowe a matowe to różnica.  Nie próbuj zrobić z kogoś idioty . Poczytaj co to są warianty głęboko matowe jak optiva ceramic super mat 3 lub 5 do których wy rac możesz kolory z palety producenta . Zawsze jakiś kozak się znajdzie co bierze wszystko dokładnie na chłopski rozum budowlańca i pisze zszokowany jak niedawno " gdzie Rzym,  gdzie Krym a gdzie spust do łuku?"

Możesz kupić nawet super mat 100. Jak ściany będą jasnego koloru to będziesz miał biedę! 
 

 

6 minut temu, subfan napisał:

Poczytaj co to są warianty głęboko matowe jak optiva ceramic super mat 3 lub 5 do których wy rac możesz kolory z palety producenta . 

Po 5, powinien być przecinek! co to jest "wy rac"? bez składu i ładu. Chyba RAL. Po prostu paleta barw RAL.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
1 minutę temu, Marek-stereo napisał:

Możesz kupić nawet super mat 100. Jak ściany będą jasnego koloru to będziesz miał biedę!

No i widzisz jak chcesz dokuczyć to nawet o czytaniu ze zrozumieniem nie ma mowy ! GDZIE NAPISAŁEM O TYM ZE BEDE MIAŁ JASNE ŚCIANY????????????? KOLOROWE LUB INNE NIŻ CZARNY MAT TO TYLKO JASNE????????????? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze są farby satynowe. Przy świetle wpadającym dodatkowo rozświetlają pomieszczenie. Też w sklepie budowlanym.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.