Skocz do zawartości
IGNORED

Jaki projektor do jaskini?


szejk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, mah33 napisał:

Skoro odkopałem temat i otworzyłem puszkę Pandory to wypadałoby to jakoś pozytywnie zakończyć ?
Od dzisiaj jestem posiadaczem Sony VPL-HW65 ?

Bardzo dobry wybór, gratulacje i ciesz się teraz seansami na dużym ekranie.

Podpowiem tylko ustaw sobie kilka rzeczy:

Tryb obrazu : Reference 

- Reality creation : on i 30

- filtr noise 30

- upłynniacz obrazu Motionflow: low

- Cinema black pro - auto.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Jak to jest w końcu z tymi ekranami skoro w podanym linku przez Yodasa wynika " naukowo" że Gmeru twierdzi że wszyscy powinni mieć ekrany MS bo są one  naj naj nawet w przystosowanych pomieszczeniach itp . Dlaczego ekrany typu Reference White  i Grey  się w ogóle jeszcze sprzedaje? Sony hw65 ma teoretycznie słabą jasność i jaki ekran w takim zestawieniu najlepiej się sprawdzi ? Porównał ktoś w realu ? Im więcej o tym szukam info tym mniej rozumiem . @Yodas i @hifibloke macie te MS swoje do dziś ? Jakie wasze spostrzeżenia itp ? Oglądaliście napewno też na innych ekranach .

@Bipo masz biały i miałeś Sony,  dlaczego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Marcinos89

(Konto usunięte)

Ja zwrócę tylko uwagę ze każdy to zachwala proje ale nikt nie podaje na jakim ekranie wyświetla oraz co robi za źródło. Bo nie sztuka wydać ponad 20 kafli na proja a lecieć ze źródła za 500zl ?... czy to jest tak samo jak w stereo ze im lepsze źródło tym więcej nam pokarze smaczków, przestrzeń i stereofonie...??? Tak samo tyczy się to chyba blu ray ze im lepsze tym lepszy obraz otrzymujemy z proja, no chyba ze one maja tez skalowanie tak jak w ampli i tv...

jak to jest ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Marcinos89 napisał:

Ja zwrócę tylko uwagę ze każdy to zachwala proje ale nikt nie podaje na jakim ekranie wyświetla oraz co robi za źródło. Bo nie sztuka wydać ponad 20 kafli na proja a lecieć ze źródła za 500zl ?... czy to jest tak samo jak w stereo ze im lepsze źródło tym więcej nam pokarze smaczków, przestrzeń i stereofonie...??? Tak samo tyczy się to chyba blu ray ze im lepsze tym lepszy obraz otrzymujemy z proja, no chyba ze one maja tez skalowanie tak jak w ampli i tv...

jak to jest ???

Zrodlo? 

Jakbys byl na bierzaco to bys wiedzial ze zrodlo jest tylko jedni Oppo. Dziekuje dobranoc. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Źródło ma znaczenie ale pierwsze 3 to moim zdaniem projo , pomieszczenie i ekran - bez tego ani rusz . Projo w tym temacie po odgrzaniu to hw65 , teraz skoro ktoś ma w miarę przygotowane pomieszczenie zostaje ekran , kolega ma jak doczytałem MS 100" i właśnie... skoro pomieszczenie w miarę przygotowane dlaczego MS  a nie zwykły biały czy szary ?

Zrodlo nie wyciagnie ci czerni jeżeli twój projo będzie słaby w tym temacie czy kolory.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Marcinos89

(Konto usunięte)
3 minuty temu, Lolo2 napisał:

Zrodlo? 

Jakbys byl na bierzaco to bys wiedzial ze zrodlo jest tylko jedni Oppo. Dziekuje dobranoc. 

Te @Lolo2 jakoś go nie widzę w żadnym sklepie, chyba jestem ślepy jak koń i głuchy jak pień oraz tępy jak nóż...!!! 

Takim idiota jeszcze nie jestem by tego nie wiedzieć... chodziło mi bardziej o to z jakimi odtwarzaczami współpracują wasze projektory...jeżeli nie zrozumiałeś pytania to może dlatego ze je źle sformuowałem 

 

9 minut temu, subfan napisał:

Źródło ma znaczenie ale pierwsze 3 to moim zdaniem projo , pomieszczenie i ekran - bez tego ani rusz .

Tutaj subik musze Ci pogratulować ... tylko nie odbierz tego źle ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Zrodlo? 
Jakbys byl na bierzaco to bys wiedzial ze zrodlo jest tylko jedni Oppo. Dziekuje dobranoc. 
Oppo + Cambridge cxuhd. To są kombajny. Ale jeśli chodzi komuś o odtwarzanie tylko płyt to jest jeszcze Pioneer lx500, Panasonic UB9000. Średni Panasonic 820. A dla mniej wymagających to też wystarczy Panasonic 450. Tylko ten nie ma wi fi, i Netflixa itd. Starszy model 420 to wszystko miał. I jest tam 4k Hdr atmos. Wszystko co potrzeba.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Bipo napisał:

Bardzo dobry wybór, gratulacje i ciesz się teraz seansami na dużym ekranie.

Podpowiem tylko ustaw sobie kilka rzeczy:

Tryb obrazu : Reference 

- Reality creation : on i 30

- filtr noise 30

- upłynniacz obrazu Motionflow: low

- Cinema black pro - auto.

 

Dzięki, przetestuję. Na start ustawiłem to co polecał Maciej Koper w teście projektora:
Calib. Preset -> Reference
Motionflow -> Smooth Low
Sharpness -> 0
Expert settings -> MPEG NR -> Off
Expert settings -> NR -> Off
Źródło:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

PS Cinema black pro to ustawienie lampy normal/eco... czemu masz na auto?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Marcinos89

(Konto usunięte)

Oki w takim razie mając Panasonic 420 i do tego proj rs540 to co będzie wąskim gardłem w systemie ? Dodajmy jakiś tam ekran MS szare ściany i zestaw pod atmosa... czy ten projek w tedy wyciśnie, wyciągnie wszystkie niuanse, glebie kolorów kontrast z tak słabego odtwarzacza ?   O to mi właśnie się rozchodzi... a jak wiemy nie każdy posiada w domu Oppo lub Cambridga... a tak ogólnie to w Niemczech ceny używanych Oppo nieźle podskoczyły 1,5 tys € za używkę i więcej...

A koledze @mah33 gratuluje zakupu... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Oki w takim razie mając Panasonic 420 i do tego proj rs540 to co będzie wąskim gardłem w systemie ? Dodajmy jakiś tam ekran MS szare ściany i zestaw pod atmosa... czy ten projek w tedy wyciśnie, wyciągnie wszystkie niuanse, glebie kolorów kontrast z tak słabego odtwarzacza ?   O to mi właśnie się rozchodzi... a jak wiemy nie każdy posiada w domu Oppo lub Cambridga... a tak ogólnie to w Niemczech ceny używanych Oppo nieźle podskoczyły 1,5 tys € za używkę i więcej...
Zgadza się. Śledziłem to ostatnio przez parę miesięcy. Moim zdaniem ten odtwarzacz jest wystarczający ale jeśli ktoś kupuje RS540 wątpię aby był nim zainteresowany. Przynajmniej 820, bo tam dodatkowo coś z HDR można zrobić. Nie pamiętam teraz, bo u mnie temat zamknięty z blu-ray. Podejrzewam gdyby w Panasie 9000 można było poskładać napisy zewnętrzne to on byłby królem na tą chwilę. Ale Panasonic ma mały problem z otwieraniem dysków o dużej pojemności. Tak 1TB ok. Ale ja mam 5TB to już się mocno zastanawia co to jest. Niektórych folderów nie otwiera za każdym razem. Takie psikusy potrafi robić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Marcinos89 napisał:

no chyba ze one maja tez skalowanie tak jak w ampli i tv...

Ja kiedyś też zadałem podobne pytanie . Bipo napisał coś mętnie i nie na temat , jakiś Rambo zareklamował swój stary projektor wystawiony na allegro , fetek napienił się ,że mam pseudo 4K  a nie 4K ( skorzystam z okazji i wygarnę Fetorowi -  Twój Jvc x7900 w szafie też jest  pseudo 4K  ) .

Bez  złudzeń . Oni nic nie wiedzą bo nie używają projektorów . Chyba czytałeś jeden nabił 190 h przez dwa lata , drugi od niespełna roku czeka na remont i nic nie nabił . Nie oglądają bo cały dzień i noc siedzą na forach . Napiszą co bezmyślnie wyczytali w testach albo splagiatują innych równie bezmyślnych userów . Subfana moje spostrzeżenia nie dotyczą . On jest poza wszelką klasyfikacją . 

Tak k...a skaluje a całe p ... e o żródle jest bez sensu .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 hour ago, subfan said:

@Yodas i @hifibloke macie te MS swoje do dziś ? Jakie wasze spostrzeżenia itp ? Oglądaliście napewno też na innych ekranach .

Juz gdzies pisalem....ekran MS Reference jest moim czwartym ekranem i nie zamierzam go zmieniac na inny ( nie alr ) dopiero teraz jestem zadowolony z jakosci wyswietlanego obrazu. To dla mnie jak dual sub ...do jednego juz nie wroce.

Jesli chodzi o same projektory to zarowno Sony jak i JVC oferuja wysmienity obraz od podstawowych modeli przy czym duzo zalezy w jakich warunkach bedzie projekcja.

 

 

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zastrzegam sobie prawo zmiany pogladow bez podania przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Marcinos89 napisał:

Czy w takim razie Panasonic 420 i czy to proj rs540 to co będzie wąskim gardłem w systemie? Dodajmy jakiś ekran MS szare ściany i zestaw pod atmosa ... czy ten dziesięć projektów w tedy wyciśnie, wyciągnie wszystkie niuanse, rozjaśni kontrast kolorów z tak słabym odtwarzaczem? O to mi właśnie się rozchodzi ... a jak poznać, że nie każdy posiada w domu Oppo lub Cambridga ... a tak ogólnie to w Niemczech ceny usługi Oppo nieźle podskoczyły 1,5 tys.

A koledze @ mah33  gratuluje zakup ... 

Sprawa jest prosta. Projektor odda, to co dostanie z odtwarzacza. Ekran odda to co wyświtli projektor. Ekran jest pasywny, więc jego jakość nie da się zaktualizować. Aby sprawdzić w takim przypadku najsłabsze ogniwo, trzeba trochę się pomęczyć. Zaczynając od podmiany odtwarzacza, a kończąc na wymianie ekranu i projektora. Następnie możesz stwierdzić co jest najsłabszym ogniwem. Lecz w konfiguracji jak podałeś do szukania słabego, tylko wtedy, gdy ktoś szuka dziury w całym ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Markus77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
27 minut temu, hifibloke napisał:

Juz gdzies pisalem....ekran MS Reference jest moim czwartym ekranem i nie zamierzam go zmieniac na inny ( nie alr ) dopiero teraz jestem zadowolony z jakosci wyswietlanego obrazu. To dla mnie jak dual sub ...do jednego juz nie wroce.

Jesli chodzi o same projektory to zarowno Sony jak i JVC oferuja wysmienity obraz od podstawowych modeli przy czym duzo zalezy w jakich warunkach bedzie projekcja.

 

 

 

 

 

Miałeś wcześniej jakiś projektor Sony ( 55,65)  z nim ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, mah33 napisał:

Dzięki, przetestuję. Na start ustawiłem to co polecał Maciej Koper w teście projektora:
Calib. Preset -> Reference
Motionflow -> Smooth Low
Sharpness -> 0
Expert settings -> MPEG NR -> Off
Expert settings -> NR -> Off
Źródło:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

PS Cinema black pro to ustawienie lampy normal/eco... czemu masz na auto?

Chodzi mi o dynamiczną przesłone ustaw na autolimited. Lampa na niską. I tyle z podstawowych ustawień. Można jeszcze konwergencje paneli zobaczyć i dopasować ale jak nigdy tego nie robiłeś to nie zaprzątaj sobie głowy. 

Odnośnie ekranu

Napisze tak, ekran typu maggic screen ma dwie wady, które dla mnie go wykluczają i go nigdy nie kupie chyba, że to poprawią. Ja to widzę i mnie na tyle to denerwuje i przeszkadza, że cały czas bym na to zwracał uwagę. Tj.srebrzenie i hot spot. Kiedyś Lolo u siebie idealnie to ujal na zdjeciu odnośnie hot spot.  Inne osoby nie zwracają na to uwagi lub na tyle widza że im to nie przeszkadza dlatego są zadowolone. Kolega Hifibloke czy Yodas mają te ekrany i są zadowoleni.
Ja w średnio przystosowanym pomieszczeniu miałem Sony i szary ekran kaubera 0.8gain przez 7 lat i dla mnie to była pełna referencja. Nikt nie narzekał. Z czasem gdy pomieszczenie przystosowalem praktycznie w 90% do projekcji tj.wszystko na czarno tym obraz bardziej zyskał na jakości. Przy full hd gwarantuje Ci, że ten kauber lepiej się sprawdził niż obecny 1.0 biały.
Natomiast jeśli myślisz o 4k I hdr w przyszłości to możesz obecnie kupić 1.0 biały ale nie wiesz kiedy to będzie i czy projekcja Cię wogóle wciągnie dlatego radziłbym kupić szary. Najlepiej zrobisz jak podjedziesz do jednego salonu gdzie mają maggic screen i zwykły ekran to sobie porównasz. Pamiętaj że maggic screen występuje tylko jako ramowy brak zwijanego.  Jeśli Ci zależy na zwijany to już od reki go sobie skreśl i kup szary.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Bipo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Bipo napisał:

Chodzi mi o dynamiczną przesłone ustaw na autolimited. Lampa na niską.

To chyba coś pomieszałem. Gdzie się ustawia lampę bo przeszukałem całe menu i nic innego nie znalazłem?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Marcinos89

(Konto usunięte)

@Warm Hoxton jak byś czytał i śledził to byś wiedział ze @hifibloke miał przesiadkę z małej sali na większa i remont trzeba było wykonać od zera, dlatego ma tylko 191h nabite bo pół roku wyjechało z użytku...

Do @subfanz tego co pamietam to raczej miał @hifibloke już z tym ekranem SONY nie pamietam jednak modelu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Rozumiem jak ktoś używa tych ALR w salonach w dzień ale w pomieszczeniu typowo kinowym ? Nie ogarniam . Po zachodzie słońca żaluzje wystarczą więc wszystko zależy od farby jaką pomalujesz pomieszczenie ( warunki projekcji ) i w takim razie dlaczego MS a nie biały? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 minutes ago, subfan said:

Opisz trochę jak doszedłeś  do takich wniosków,  miałeś biały albo szary wcześniej?

Telegraficznie...od Optomy i ekranu badziewia z allegro przez kolory scian... lepszego ekranu, hw45, nastepne kolory, nastepny ekran juz markowy, nastepne ciemniejsze kolory scian, MS wow,  czarne sciany uuu ? JVC wow, a teraz czekam na kalibracje.

 

aaa no tak jest druga salka i lekko pol roku wylecialo... zrodlo caly czas oppo 105

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez hifibloke

Zastrzegam sobie prawo zmiany pogladow bez podania przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Telegraficznie...od Optomy i ekranu badziewia z allegro przez kolory scian... lepszego ekranu, hw45, nastepne kolory, nastepny ekran juz markowy, nastepne ciemniejsze kolory scian, MS wow,  czarne sciany uuu :) JVC wow, a teraz czekam na kalibracje.
Kurcze normalnie Przełęcz Ocalonych. To rześ przerobił.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Bipo napisał:

Chodzi mi o dynamiczną przesłone ustaw na autolimited. Lampa na niską. I tyle z podstawowych ustawień. Można jeszcze konwergencje paneli zobaczyć i dopasować ale jak nigdy tego nie robiłeś to nie zaprzątaj sobie głowy. 

Odnośnie ekranu

Napisze tak, ekran typu maggic screen ma dwie wady, które dla mnie go wykluczają i go nigdy nie kupie chyba, że to poprawią. J

Hifibloke i Yodas mają wersję RS i żadnego skrzynia nie ma... Co do, hodspta to pamiętaj, że pod ekrany ALR ustawiamy inaczej projektor i problem jest rozwiązany...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Najlepiej by było jakbyś mógł wybrać po prezentacji u siebie w domu ( możliwe? ) bo w te filmiki nie wierzę w ogóle.  Nie wiadomo jakie ustawienia na projektorach ( teoretycznie można tak nędznie ustawić obraz na białym że MS zawsze i wszędzie wyjdzie na zwycięzcę) test nie jest obiektywny .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w teorii do każdego ekranu inaczej ustawiasz... tzn robiąc porównanie na dwóch ekranach jeden zawsze wyjdzie lepiej drugi gorzej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, subfan napisał:

Rozumiem jak ktoś używa tych ALR w salonach w dzień ale w pomieszczeniu typowo kinowym ? Nie ogarniam . Po zachodzie słońca żaluzje wystarczą więc wszystko zależy od farby jaką pomalujesz pomieszczenie ( warunki projekcji ) i w takim razie dlaczego MS a nie biały? 

Nie rozumiesz i chyba nigdy nie zrozumiesz... Liczy się efekt końcowy, a nie technologia wykonania ekranu. Proste jak drut!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minutes ago, fetek said:

w teorii do każdego ekranu inaczej ustawiasz... tzn robiąc porównanie na dwóch ekranach jeden zawsze wyjdzie lepiej drugi gorzej.

to sie zgadza

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zastrzegam sobie prawo zmiany pogladow bez podania przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.