Skocz do zawartości
IGNORED

Jaki projektor do jaskini?


szejk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, fetek napisał:

w teorii do każdego ekranu inaczej ustawiasz... tzn robiąc porównanie na dwóch ekranach jeden zawsze wyjdzie lepiej drugi gorzej.

Wszystkie filmy jakie prezentowałem są na standardowych ustawieniach projektora. Zawsze ustawienia można zmienić pod dany ekran, aby było jeszcze lepiej... Ale to tylko kosmetyka w obrazie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, mah33 napisał:

To chyba coś pomieszałem. Gdzie się ustawia lampę bo przeszukałem całe menu i nic innego nie znalazłem?

Włącz menu i w pierwszej zakładce 4 wers: Cinema black pro dalej jak w to wejdziesz to na samym dole masz wers od ustawienia lampy. Naciśnij to i otworzy ci się low lub high ustawiasz na low.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwielbiam te nasze fora audio/video.
Tyle ciekawych rzeczy, informacji i oczywiście podejście do życia
Jak zwał tak zwał. Gdybym nie siedział w 4k na bank miałbym sonego pewnie 55 i szary ekran 0,8 Gain. Do średnio przystosowanego pokoju. Jakiś kolor ścian, żaluzje czy zasłony na okno i projekcja na wieczór. Miód malina.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Dobra. Ja jestem teraz w potrzebie. Dostałem wycenę z jednej firmy ( nie ukrywam sprawdzonej) Jvc RS540 za 19tyś. Czy na ten moment uważacie to dobra cena?

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Ja kiedyś też zadałem podobne pytanie . Bipo napisał coś mętnie i nie na temat , jakiś Rambo zareklamował swój stary projektor wystawiony na allegro , fetek napienił się ,że mam pseudo 4K  a nie 4K ( skorzystam z okazji i wygarnę Fetorowi -  Twój Jvc x7900 w szafie też jest  pseudo 4K  ) .
Bez  złudzeń . Oni nic nie wiedzą bo nie używają projektorów . Chyba czytałeś jeden nabił 190 h przez dwa lata , drugi od niespełna roku czeka na remont i nic nie nabił . Nie oglądają bo cały dzień i noc siedzą na forach . Napiszą co bezmyślnie wyczytali w testach albo splagiatują innych równie bezmyślnych userów . Subfana moje spostrzeżenia nie dotyczą . On jest poza wszelką klasyfikacją . 
Tak k...a skaluje a całe p ... e o żródle jest bez sensu .
Ja ci mogę napisać to co widziałem u Bipo.
Zaadaptowany pokój, biały ekran i projektor z kalibracją i jest miodzio.
Co jest proste jak drut i czego nie zrozumiem ??? Tego że każdy ma inne warunki i w jakiś określonych twoje ekrany są lepsze ? Gówno prawda bo warunki każdy ma podobne o ile o nie zadba a i tak ludzie nie wybierają twoich ekranów nad czym zapewne ubolewasz i wybierają zwykłe za 2 tyś a nie twój MS( Magic Shit) za ponad 4 tysie. Możesz jeleni szukać w tych którzy mają proja w salonie przy oknach balkonowych ale to inne zagadnienie i stan umysłu. 
Ja bym zaryzykował nawet te 4 albo 5 albo 6 tyś na ekran rozwijany alr ale każdy mój komentarz na temat "kiedy będą rozwijane" jest skrupulatnie omijany, zostawiany bez odpowiedzi.
Słuchaj wieśniaku... Właśnie, że wybierają bo są mądrzejsi od Ciebie... Jeleń Ty jesteś bo Cię nie stać i gul lata, że inni mają... a Ty nawet proja jeszcze nie masz więc co się śmieciu wypowiadasz...!!! W d...e byłeś g...o widziałeś... Pajacu. Napisz jeszcze raz coś do mnie lub na mój temat to pogadamy inaczej... K....wa!
Nasza pierniczę.
Branża tak się wypowiada....
To chyba powinien moderator jakiś zareagować i kogoś tu zbanować na maxa.
Ok ok namówiłeś mnie , kupię go
Ja za słowa " prujpupa,  dno" dostałem 30 dni , ty za to jakieś 16 lat sprawiedliwie licząc
Wypadało by opublikować gdzieś ten post , ciekawe jak by wpłynął na sprzedaż??
Nie trzeba być Wieśniakiem, żeby mieszkać na wsi... Ale gość... Nie rozumie prostych wpisów...
Czyli wieśniak... Nie rozumie, ale dalej wie lepiej... Tak jak Ci napisałem, jeszcze raz coś napiszesz, to pogadamy inaczej... Zjem Cię na śniadanie... 
Hehehe.
Ja tam na Corfu siedzę w domku z widokiem na może all inclusive, pewnie wolę jakieś greckie śniadanie zjeść niż kolegi kości chrupać

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Napisze tak, ekran typu maggic screen ma dwie wady, które dla mnie go wykluczają i go nigdy nie kupie chyba, że to poprawią. Ja to widzę i mnie na tyle to denerwuje i przeszkadza, że cały czas bym na to zwracał uwagę. Tj.srebrzenie i hot spot. Kiedyś Lolo u siebie idealnie to ujal na zdjeciu odnośnie hot spot.  Inne osoby nie zwracają na to uwagi lub na tyle widza że im to nie przeszkadza dlatego są zadowolone. Kolega Hifibloke czy Yodas mają te ekrany i są zadowoleni.

 

 

To co Lolo ujął na zdjęciu nie ma nic wspólnego z rzeczywistością przy odpowiednim ustawieniu projektora... w tym temacie troszkę się pogryźliśmy z Lolo i też wrzuciłem fotki aby udowodnić swoją rację, na których to jest także hotspot ale minimalny... oczywiście hotspot istnieje w ekranach ALR (taka wada tej technologii) ale przy odpowiednim ustawieniu sprzętu jest do zaakceptowania i jest minimalny, ale to też zależy od sceny, w większości scen nie ma tego efektu...najbardziej widoczny jest przy jednolitym obrazie typu niebo czy trawa, ale tak jak pisałem jest minimalny i do zaakceptowania...w moich warunkach salonu z jasnymi ścianami zysk na jakości obrazu jest ogromny przy ekranie MS i jego wada w postaci delikatnego hotspot to nic w porównaniu do zalet w moich warunkach...

Zdjęcia wrzucone przez Lolo to było jakieś mega,mega złe ustawienie...

Co do srebrzenia to przy MS RS ja tego nie uświadczam....

 

Pisałem o tym już kiedyś, jak goszczę znajomych i oglądamy meczyk czy cuś tam to myślą że to wielki TV...dopóki nie zobaczą proja pod sufitem, bo żeby go usłyszeć to raczej nie możliwe....hehe

 

Co do zasadności stosowania MS w jaskini się nie wypowiem bo takowej nie posiadam....a nigdy nie wypowiadam się w tematach , których nie doświadczyłem organoleptycznie...

 

Zawsze powtarzam , tylko osobista prezentacja, ale u kogoś kto ma wszystko odpowiednio poprawnie ustawione, bo naprawdę można tak poustawiać maszynki , że proj i ekran wysokiej klasy zaświeci gorzej niż prześcieradło i rzutnik za tysiaka...

 

 

 

 

 

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Marcinos89 napisał:

@Warm Hoxton jak byś czytał i śledził to byś wiedział

A Ty to kto  , adwokat ? Bo myślałem .że galerianek . Pięknie podziękowałeś za odpowiedź na zadane pytanie .

8 godzin temu, RAF77 napisał:

Polecam ten hotel.
Są pokoje i domki i super obsługa i prywatna plaża.

RAF77 do lansowania jest Exclusive Cinema .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, hifibloke napisał:

Telegraficznie...od Optomy i ekranu badziewia z allegro przez kolory scian... lepszego ekranu, hw45, nastepne kolory, nastepny ekran juz markowy, nastepne ciemniejsze kolory scian, MS wow,  czarne sciany uuu ? JVC wow, a teraz czekam na kalibracje.

Może napisz o wersjach zaciemniony , odciemniony czyli z gardiną lub bez to będzie ze dwadzieścia wersji .Szacun .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Markus77 napisał:

Tak jak Ci napisałem, jeszcze raz coś napiszesz, to pogadamy inaczej... Zjem Cię na śniadanie... 

Nie mogę się doczekać chwili ,w której Subfan da ogłoszenie o sprzedaży SVS . Na pewno pojadę do niego zobaczyć ,posłuchać . Jak by co możemy zrobić odsłuch zbiorowy , kolega w pinglach też się pewnie podłączy . Swoją drogą nie godzi  się tak odzywać do niepełnosprawnego na umyśle . Po prostu obiecaj mu VIP cenę czyli 2000 zł za 60" i Subfan zostanie ambasadorem MS .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Warm Hoxton
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
52 minuty temu, Yodas napisał:

To co Lolo ujął na zdjęciu nie ma nic wspólnego z rzeczywistością przy odpowiednim ustawieniu projektora... w tym temacie troszkę się pogryźliśmy z Lolo i też wrzuciłem fotki aby udowodnić swoją rację, na których to jest także hotspot ale minimalny...

u mnie przy poprzednim proju DLP nierównomierna jasność była bardzo widoczna, środek był drastycznie jaśniejszy a na jednolitym tle efekt żarówki na środku. Przy JVC ten problem praktycznie nie występuje, tzn musisz o tym wiedzieć by to zobaczyć. Nie wiem jak będzie z HDR bo oglądałem tylko dema, w tej chwili jestem ograniczony przez HDMI 1.3

MS kupowałem bo mam jasne ściany, sufit i delikatnie mówiąc nie miałem wyjścia. Duża zaletą MS są kolory, praktycznie żadnego projektora nie korygowałem. Zarówno DLP jak i  LCOS z reprodukcją radzę sobie bardzo dobrze.

 

13 minut temu, Warm Hoxton napisał:

Swoją drogą nie godzi  się tak odzywać do niepełnosprawnego na umyśle

?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez fetek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Marcinos89

(Konto usunięte)
Godzinę temu, Warm Hoxton napisał:

A Ty to kto  , adwokat ? Bo myślałem .że galerianek . Pięknie podziękowałeś za odpowiedź na zadane pytanie. 

Ja przynajmniej normalnie odpowiedziałem a nie tak jak tu niektórzy skaczą sobie do gardeł...l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Patrzę określenie ekskluzywnosci spodobało się @fetek no bo go stać haha a projo w szafie dalej siedzi i paraolimpiada trwa.

Umiejętność logicznego przeczytania i wyciągnięcia wniosków nie jest tak ważna jak chęć dokopania komuś czyimiś wpisami .

Jeżeli masz w miarę przyszykowane pomieszczenie i projektor z powiedzmy " dobrych" zastanów się jeden z drugim czy wtedy odpowiedzią w wyborze ekranu jest tylko ten srebrzący się shit? Na logikę,  jeżeli jest tak zajebisty i jedyny w każdym pomieszczeniu to dlaczego nie zdominował rynku ? Gość mami was " kogo stać to ma " i propsy zbiera używając języka jakiego na forum nie widziałem jak żyje.  I oczywiście " liczy się całokształt " haha ludzie są podstawowe 3 składowe dobrego obrazu i nie ma co komplikować bo to nie akustyka i wybór głośników do systemu . Pomieszczenie , projo i ekran i jaki inny całokształt można wymyśleć.....aha no taki że ten ma kogo stać- nowy warunek w kinie domowym . Rozumiem można się szczycić gdyby to było 20k za sam ekran. To technologia dla naiwnych i tyle albo dla tych którzy chcą oglądać w dzień.  Czemu kina nie są w nią wyposażone? Kupisz słaby projektor , będziesz szukał możliwości poprawy , może następnie kupisz MS jak się naczytasz o jego cudownych właściwościach itp 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Subfan co z Tobą ? Fetek inteligentnie mnie wkręcił bo przed drugim drinkiem to jest dowcipny , nie powiem , że nie . A ty wyżalasz się jak zdradzona kochanka .

Tak bardziej serio to napisz czy cena podana przez Ciebie to faktycznie brutto . Sprawdziłeś ? Jakby trzeba było to wszyscy z forum poświadczą , że ty zwykły Janusz jesteś . Ja prześlę do Sony Poland screeny świadczące o tym , że właściwie to jesteś prawie pracownikiem Sony i należy Ci się dodatkowy rabat .Fiu ,fiu może i ze 25 % .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

@Warm Hoxton po co w ogóle zabierasz głos? Nie chcesz nic kupić,  nie piszesz co masz czy nawet co widziałeś a najwięcej się udzielasz szukając zadymy . Masz tyle do powiedzenia przez Internet czy w realu też taki kocur z Ciebie,  sprawdzimy to ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
47 minut temu, subfan napisał:

. To technologia dla naiwnych i tyle albo dla tych którzy chcą oglądać w dzień.  Czemu kina nie są w nią wyposażone? Kupisz słaby projektor , będziesz szukał możliwości poprawy , może następnie kupisz MS jak się naczytasz o jego cudownych właściwościach itp 

Tu masz przyklad tej magii Magicscreena. 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Następny.  To jest miarodajne wg ciebie ? Oglądasz w takich warunkach ?  Jak tak to faktycznie to kup. 

Dzwoniłem do 2 sklepów i pytałem o nie , mają na zamówienie ale pytanie było " ogląda pan w dzień czy ma jako takie warunki ? Jak jest pomieszczenie przygotowane to po co to panu ?"  Efekt  - zamiast wciskać ekran za 4 polecili za 2 haha no i o hot spotach też wspominali. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, subfan napisał:

Następny.  To jest miarodajne wg ciebie ? Oglądasz w takich warunkach ?  Jak tak to faktycznie to kup. 

Dzwoniłem do 2 sklepów i pytałem o nie , mają na zamówienie ale pytanie było " ogląda pan w dzień czy ma jako takie warunki ? Jak jest pomieszczenie przygotowane to po co to panu ?"  Efekt  - zamiast wciskać ekran za 4 polecili za 2 haha no i o hot spotach też wspominali. 

Wstawilem zebys wiedzial do czego sluzy ekran ALR. 

Ja przykladowo mam jaskinie wiec mi ALR jest nie potrzebny. Dla twojej informacji mam MS wiec wiem co pisze. 

Ale niektorzy maja ekran powieszony w salonie i staraja sie uzywac projektora zamiast TV. Normalnie w dzien, przy wlaczonym swietle.  Wtedy ekran ALR jest jak najbardziej na TAK. 

 

Wiec twoje wywody na temat Magicscreena sa bez sensu. Piszesz bzdury. 

 

Przez telefon dobrze ci powiedzieli. Jak masz przygotowane pomieszczenie to nie kupuj.  Jak chcesz powiesic w salonie to sie zastanow bo moze warto. 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Więc moje wywody są jak najbardziej trafione , sam to napisałeś że dla tych oglądających w dzień w słabym pomieszczeniu .

18 minut temu, Lolo2 napisał:

 

Ja przykladowo mam jaskinie wiec mi ALR jest nie potrzebny. Dla twojej informacji mam MS wiec wiem co pisze.

 

To w końcu masz czy nie masz MS. I czytaj to co napisałem raz jeszcze bo napisałeś to samo a zarzucasz że pisze bzdury. Czy masz MS a wypowiadasz się na temat ALR , wyprostuj bo to dziwne . 

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
RAF77 do lansowania jest Exclusive Cinema .
Jak byś nie zauważył, to odpowiedziałem na twoje pytanie na temat ekranu, skomentowałem twórczość słowną "branży", no i się "zalansowałem".
Ty za to uwielbiasz kręcić gówno burze.
Powinieneś sobie jeszcze taki temat założyć "gówno burza" i tak się popisywać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze Screen Innovations za ile ? 3..4x wiecej ? takich filmikow na tube sa setki ....

 

 

Tu jest boczne swiatlo.... i da sie ogladac. Widac lekka mgielke, ale jak zasloni ta kotare to juz ma dobry obraz.

Ja mam MS w jaskini i taki obraz mi sie podoba...dla lepszego zrozumienia to tak jak jednym starcza LED a inni chca OLED.

Przy zwyklym ekranie na tym filmiku byloby g... widac.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zastrzegam sobie prawo zmiany pogladow bez podania przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, RAF77 napisał:

Ty za to uwielbiasz kręcić gówno burze.

No lubię . I co mi zrobisz ?

 

Godzinę temu, subfan napisał:

Nie chcesz nic kupić,  nie piszesz co masz czy nawet co widziałeś a najwięcej się udzielasz

Skąd ten wniosek ? Narobiłeś mi smaka na HW 65  za sześć koła , którego za dwa lata można będzie sprzedać za 8 koła to się udzielam .

I co mi zrobisz ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

No jak się ma takie wielkie okna zaraz obok ekranu to trzeba kombinować. 

Farba będzie tikkurila matowa , widziałem u @Mateusz80 zajebisty odcień brązu,  będzie coś w tym stylu . Oświetlenie LED  w podwieszanym suficie i nie wiem czy rozwijany czy ramowy ekran . Przy zwijanym znalazł bym zastosowanie dla tv ale za to słabiej się prezentuje . Tak czy inaczej będzie zajebiscie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, hifibloke napisał:

Przy zwyklym ekranie na tym filmiku byloby g... widac.

No polemizował bym , podobny efekt jak w drugim filmiku to mam na zwykłej białej ścianie . Za parę dni zrobię filmik .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Skąd ten wniosek ? Narobiłeś mi smaka na HW 65  za sześć koła , którego za dwa lata można będzie sprzedać za 8 koła to się udzielam .
I co mi zrobisz ?
Żeby było bardziej fimowowo, powinieneś napisać.
" Co mi zrobisz, jak mnie złapiesz."

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, subfan napisał:

Umiejętność logicznego przeczytania i wyciągnięcia wniosków nie jest tak ważna jak chęć dokopania komuś czyimiś wpisami .

i to mówi koleś, który łyka kit o projektorze w szafie. Warm Hoxton sobie wymyślił bajeczkę a Ty to łykasz jak ostania ciamajda. 

Innym ubliżasz a sam wpisujesz się w idealny szablon trepa / lewaka, zgodnie z teorią kłamstwo powtarzane tysiąc razy staje się prawdą, Ciebie Hoxton załatwił pięcioma powtórzeniami.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez fetek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, subfan napisał:

Cytując mistrza " i co mi zrobisz ?". Nie możesz przeboleć że tak napisałem? Solówki zrobiły się modne na forum , jak w podstawówce.  Spotkamy się po lekcjach ? ????

Ostatnio byłem na zawodach w DE, mogliśmy się bujnąć przed budą

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.