Skocz do zawartości
IGNORED

Jaki projektor do jaskini?


szejk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No slyszalem ze glosny. I pechowo bede go chyba musial miec nad glowa bo ekran okolo 3,5 m od kanapy i szerokosc ekranu 230cm. Pokoj dlugi ponad 4m

 

Pisalem do 3 salonow i albo nie maja epsonow albo namawiaja na optome. Nie mam w okolicy zadnego salonu wiec chyba bedzie trzeba klepnac z allegro.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No slyszalem ze glosny. I pechowo bede go chyba musial miec nad glowa bo ekran okolo 3,5 m od kanapy i szerokosc ekranu 230cm. Pokoj dlugi ponad 4m

 

a może 6600 - budowany dla kina domowego

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Mój Lankasterze... Ryka... Ryki już nie ma...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

X7 - 900 lm , X 500 - 1300 , RS 500 - 1800 lm , tyle samo , co Sony 55 . Czyli powinno być na tym samym poziomie ( RS 500 vs 55 )

Tyle , żeby mieć dobre 3D , trzeba pomyśleć o kalibracji , bo o ile w 2D jest O.K , to 3D przed kalibracją jest rozjechane ( a napewno w JVC )

 

Nie wiem skąd brałeś te dane ale X7 ma jasność 1300 lumenów. Broszuta do znalezienia w sieci.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lolo tylko pamiętaj że BenQ 1070 blisko głowy tak kolo metra będzie słyszalny i uciążliwy w cichych scenach co może męczyć. ..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lolo tylko pamiętaj że BenQ 1070 blisko głowy tak kolo metra będzie słyszalny i uciążliwy w cichych scenach co może męczyć. ..

 

A podobno epson 5350 jeszcze glosniejszy.

 

Wiec nie wiem czy da sie zrobic puszke wygluszajaca wokol projektora "tak jak jedna osoba z naszego forum miala" czy isc w polke wyzej, a znowu jak mam kupic projektor za 5k to juz blisko do uzywanego sony i tak w kolko macieju.....

 

Myslac zdroworozsadkowo to chyba jednak kupie projektor epson 5350 glownie ze wzgledu na najlepszy stosunek ceny/jakosc no i ta jakosc zapewne mnie zadowoli. A potem jak najdzie era 4k za te "3 lata" to sie wymieni na cos lepszego.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lolo dla mnie najlepszy stosunek ceny do jakości to ma Epson eh tw7300, można na nim filmy 4k już puszczać.

Właśnie jutro sobie taki zapuszcze. Puszczalem go na tv 4k żeby zobaczyć, czy jest widoczna różnica do FHD, no i powiem, że różnica jest ale dupy nie urywa ciekawe jak na tw7300?

 

I ma coś czego w Sony nie ma. Sterowanie optyką z pilota i optyka szklana, nie plastikowa.

Widziałem w sklepie Sony hw 45 i staraszna lipa z wykonaniem tych pokręteł. Za taką kasę, to lipa okropna dla mnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez RAF77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RAF77 zgadza sie optyka manualna a pokretla sa mega lipne ;) jednak raz ustawisz i spokoj a efekt koncowy zn. jakosc obrazu jest naprawde w pyte! Projki budzetowe te w okolicach 5k nie maja startu do technologi LCoS. Epsona nie mialem przyjemnosci na zywca widziec to nie wiem jak swieici w porownaniu do sony, choc przyznam sam bylem blisko zakupu w ciemno modelu tw9300.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez hifibloke

Zastrzegam sobie prawo zmiany pogladow bez podania przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RAF77 zgadza sie optyka manualna a pokretla sa mega lipne ;) jednak raz ustawisz i spokoj a efekt koncowy zn. jakosc obrazu jest naprawde w pyte! Projki budzetowe te w okolicach 5k nie maja startu do technologi LCoS. Epsona nie mialem przyjemnosci na zywca widziec to nie wiem jak swieici w porownaniu do sony, choc przyznam sam bylem blisko zakupu w ciemno modelu tw9300.

 

I co Cię odwiodło od tej decyzji ? Zakupu Epsona.

 

Tu jest porównanie Sony HW 40 do Epsona 9300.

Mi się wydaje, że Epson prezentuje ciekawszy obraz... Zaznaczę wydaje mi się... W przyszłą sobotę postaram się zobaczyć sony w realu. I może wtedy docenię urban legends na temat obrazu sony :)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....to ja z innej beczki...kiedyś był u mnie znajomy ze swoim mitsubishi hc7800...bo chciał zobaczyć jak świeci jego mitsu z MS-em ... i po wszystkim poprosił abym włączył te same kawałki na moim sony hw55...i na końcu skwitował to jednym zdaniem....cytuję: "niepotrzebnie cię o to prosiłem".... :)

 

 

Niedawno montowałem u kogoś grzecznościowo epsona tw6700...co prawda to niższy model niż seria 7 czy 9.... ale sama plastyka obrazu mi nie pasowała... po prostu nie i już...

... osobiste preferencje są najważniejsze...i wyboru muszą dokonać oczy... na żywo a nie przez jakieś youtube i inne takie tam....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Yodas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na tym filmiku nic nie widze. Takie demo przez tuba ma jakis minimalny sens jak sa dwa obrazy obok siebie ....

Poza tym.....tak, ten koles ma dobre projki, tylko po co ??? zeby wyswietlac w absolutnie niezaadaptowanym pokoju i to jeszcze na zwyklej scianie :) zeby jeszcze choc ja pomalowal farba do ekranow. Przeciez on nawet nie wie jak te oba projki tak naprawde moga swiecic, dla mnie smiech na sali... wiem, bo mialem kilka kolorow scian i kilka ekranow i budzetowy projek wczesniej, dlatego takie cos mnie smieszy :) to tak jak kupic zestaw audio za ciezkie tys. a grac z mp3 hehe

 

Co do mojego wyboru to napewno zadecydowala tez ostatecznie cena. Stwierdzilem ,ze jak mialbym wydac 14k na 3lcd to juz lepiej poczekac dozbierac kupic jvc x5000 i pozamiatane :) no, ale jest ten sony i jestem mega zadowolony z jakosci obrazu i wyjatkowo cichej pracy proja.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zastrzegam sobie prawo zmiany pogladow bez podania przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem demonstrację w sklepie, Sony hw45 i Epson tw7300.

Pomieszczenia było średnia zaadoptowane do obrazu bardziej do dźwięku było przeznaczone ale mimo wszystko różnic między tymi dwoma projektorami nie widziałem w obrazie.

Hifiblock, ja właśnie ciągle zmieniam ustawienie soczewki, tak że dla mnie jest to najważniejsza funkcja.

Nie wyobrażam sobie robić tego manualnie.

Do 16:9 mam obrazu trochę zmniejszony, do 21:9 mam na całą szerokość ekranu i podniesiony do góry.

Oba ustawienia zapisane na pilocie. Jedno naciśnięcie i się przestawia soczewka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez RAF77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oo, super tutaj jest pokazany wpływ pomieszczenia na kontrast.

Te zasłony muszą być z konkretnego materiału, by pochłaniały dostatecznie światło ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy zwykła czarna matową zasłona. Dokładnie jest tak u mnie jak na tym filmiku bez zasloniecia salonu na czarno to nie ważny czy bym puszczał obraz z benq1070 czy sima obraz byłby taki sam czyli do d....y.. :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Epson 5350 dotarl do mnie wczoraj.

 

W porownaniu do mojegobdziadka Epsona emp700 jezeli chodzi o wykonanie to kosmos. Takie plastiki montuja, brak lens shiftu zirytowal mnie do potegi. A wieszak ktory dostalem do zestawu prawie dopedzil mnie do grobu.

 

Obraz dunamiczny, jest dosyc jasny, szczegulowosc na 4- oczekiwalem lepszego przeskoku, no i w trybie normalnym GLOSNY jak cholera ale....

 

Jak ktos chce w nocy puscic film i strzelic drzemke w trakcie to wystarczy wlaczyc tryb eco i wtedy projektor robi sie cichutki jak myszka. Kosztem jasnosci ekranu.

 

 

Teraz pytanie za 100pkt czy ta slaba szczegolowosc i jednak slaby obraz nie jest wina Rolety? ....

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Zdjecie telefonem, ale i tak widac ze to jeszcze nie to... Brak ostrosci konturow.

 

 

No i chyba bede musial pomyslec nad zaslonami bo sciany swieca na bialo ze masakra. Az denerwuje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Lolo2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i w trybie normalnym GLOSNY jak cholera ale....

 

Jak ktos chce w nocy puscic film i strzelic drzemke w trakcie to wystarczy wlaczyc tryb eco i wtedy projektor robi sie cichutki jak myszka. Kosztem jasnosci ekranu.

 

 

 

.... "cichy jak myszka"...dobre,dobre....

...epson...5350...i cichy jak myszka.. a myślałem ,że to nie możliwe....musiałeś słyszeć nieźle "ciche" myszki...hehe

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Yodas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Mam roletę, z której nie korzystam, bo nie podobał mi się obraz na niej. Jednak nie zaobserwowałem istotne straty ostrości spowodowane przez roletę. Moja daje brzydką fakturę, ale ostrości nie pogarsza.

 

A ustawiłeś projekt idealnie na wprost ekranu i na odpowiedniej wysokości? Nie ma lens shiftu, więc tak trzeba. Inaczej ostrość będziesz mógł ustawić tylko części ekranu (odległość od obiektywu jest różna na krawędziach i na środku ekranu).

 

Ściany świecą? temat nazywa się "projektor do jaskini" :)

 

Tzn. Z ta ostroscia moze zle sie wyrazam. Wydaje mi sie ze roleta ma wine ze nie widze konturow, sa lekko rozmyte. No ale wczoraj pozna godzina i jeszcze brak lens shiftu i badziewiasty wieszak dal mi popalic to mialem niezly wnerw. Dzisiaj na spokojnie potestuje..... jak juz 5 lamp powiesze... (jakos zone musialem udobruchac) :)

 

Wydaje mi sie ze projektor mam dobze powieszone. Jezeli chodzi o srodek to jest idealnie, wysokosc moze by troche za duza (2,5m) lekka korekcje trapezu w pionie musialem wykonac. W poziomie nie.

 

 

Podloga ciemna i sufit zaciemniony wiec prawie jaskinia. No ale skosy scian po bokach pomalowane na biako... i swieca.

 

Jak przy rozpakowaniu wlaczylem projektor i obraz zucikem na biaka sciane (niebieskie standardowe tlo) to tak to mocno swieci/odbija ze telefon niebpotrafil zdjecia zrobic. Telefon glupial.

 

 

A co do glosnosci to w trybie ECO - kino to naprawde uuwazam jest bardzo bardzo cichy. Ale w trybie normalnym bardzo bardzo glosny az za glosny. Moj stary epson plasuje sie gdzies posrodku.

 

 

A kolejna sprawa dlaczegi mi borderybnie pasuja w 21:9. Bordery zrobione pod poprzedni projektor HD ready i w nowym Full HD 5cm u gory i na dole sa za duze. Obraz 16:9 jest taki sam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ta korekta trapezu, to właśnie nie pogarsza Czasem ostrości krawędzi?

Trzeba było kupić tw7300, to nie miał byś tych problemów ,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze glupie pytanie, ale jakiego programu uzywac na PC do odtwarzania filmow 3D ?

 

SBS - to jeszcze sie da wlaczyc w vlc - w filtrach opcja 3D ale Projektor pisze ze nie widzi sciezki 3D

 

OU 3D (obraz nad obrazem) z tym juz nawet vlc chyba sobie nie radzi.

 

Standardowo uzywam MPC ale on chyba nie ma wsparcia dla 3D??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

RAF77 to ja myślałem, że dopiero kupujesz ten swój sprzęt, a tu widzę, że już go używasz.

Ja się przymierzam do tego modelu, bo stosunek cena/jakość zdecydowanie najlepszy. Jedyne czego się boje to czernie. Np. tutaj

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) pokazują że czerń na tw7300 wygląda słabo w porównaniu z serią 9, z tym że nie chcę mi się wierzyć żeby było aż tak źle.

Dla mnie to takie testy z góry są lekko podejrzane, bo bardzo łatwo spreparować w niższym modelu gorszy obraz i nagonić klientów na ten droższy. Robiłeś test z jakimiś ciemnymi obrazami? Jak to wygląda w rzeczywistości?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

projektor: Epson LS10000; procesor/blu-ray: Cambridge CXU; końcówka mocy: Arcam FMJ P7; kolumny: Polk Reserve R700 + Paradigm CC-590 v4 + Studio 10 v5; sub: Paradigm Seismic 110; DAC stereo: Loxjie D40 pro; wzm. słuchawkowy: Schiit Asgard 3; słuchawki: AQ NightOwl, AKG K550

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smoła to chyba tylko na JVC, aż takich wymagań nie mam. Ważne żeby czerń była przyzwoita. W tym teście wygląda jak szara plama - czegoś takiego nie byłbym w stanie oglądać.

Może napisz jak bardzo są widoczne poziome pasy przy formacie 21:9 ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

projektor: Epson LS10000; procesor/blu-ray: Cambridge CXU; końcówka mocy: Arcam FMJ P7; kolumny: Polk Reserve R700 + Paradigm CC-590 v4 + Studio 10 v5; sub: Paradigm Seismic 110; DAC stereo: Loxjie D40 pro; wzm. słuchawkowy: Schiit Asgard 3; słuchawki: AQ NightOwl, AKG K550

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wcale ich nie ma. Do 21:9 ustawiam ekran na 21:9 czarne pasy są poza ekranem na czarnym materiale.pod ekranem i na oklejonej na czarno kasecie ekranu, dlatego potrzebuje zapisu ustawień w pamięci, często zmieniam z 16:9 na 21:9.

Na zdjęciu, bez ustawionego zaciemnienia.ae15d5abb1ac28e72275789675b8ee1d.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I prawidłowo, tylko mnie chodziło o to czy czerń na tych pasach (jeśli nie są usunięte poza ekran) jest jakoś wyraźnie widoczna? Pewnie ciężko będzie to opisać...

Pisałeś gdzieś wcześniej, że nie widziałeś szczególnej różnicy między tym Epsonem, a Sony HW45. To by było całkiem nieźle, bo obraz z Sony znam i dla mnie czerń była bez zastrzeżeń.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez qbakos

projektor: Epson LS10000; procesor/blu-ray: Cambridge CXU; końcówka mocy: Arcam FMJ P7; kolumny: Polk Reserve R700 + Paradigm CC-590 v4 + Studio 10 v5; sub: Paradigm Seismic 110; DAC stereo: Loxjie D40 pro; wzm. słuchawkowy: Schiit Asgard 3; słuchawki: AQ NightOwl, AKG K550

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak było, ale pomieszczenie nie było przystosowane, tzn ciemno było ale jasne ściany.

No oczywiście że są pasy widoczne na ekranie 16:9, mi one przeszkadzają dlatego zrobiłem tak, żeby ich nie było na ekranie.

Przecież, po to ludzie dodatkowe czarne pasy zakładają, żeby te wyświetlane przez projektor ukryć dla oka.

To jak są one "widoczne" zależy również od ekranu, nie tylko od projektora ale jaki by nie był ekran i projektor, to pasy będą i tak "widoczne" bez zastosowania jakiegoś sposobu, aby je ukryć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez RAF77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na prezentacji Panasonica at6000 i Sony hw40 pasy były ledwo co widoczne. Trzeba się było dobrze przyjrzeć, żeby je dostrzec, a już na pewno nie przeszkadzały. Z tym, że pomieszczenie w miarę przystosowane i ekran szary z gain 0,9.

Najgorsze, że tego Epsona nikt nie ma w okolicy, a do Warszawy nie chce mi się jechać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

projektor: Epson LS10000; procesor/blu-ray: Cambridge CXU; końcówka mocy: Arcam FMJ P7; kolumny: Polk Reserve R700 + Paradigm CC-590 v4 + Studio 10 v5; sub: Paradigm Seismic 110; DAC stereo: Loxjie D40 pro; wzm. słuchawkowy: Schiit Asgard 3; słuchawki: AQ NightOwl, AKG K550

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.