Skocz do zawartości
IGNORED

Korektor Graficzny(Cyfrowy 14 pasm)


Mateon
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Odświeżam własny temat. Znalazłem być może pasujące mi urządzenie/a. Mianowicie: Alesis DEQ230D oraz Alesis DEQ 830 Ktoś ma/zna? Mam zwłaszcza pytanie o DEQ230D. Tam można podłączyć 8 kanałów. Czy to w praktyce oznacza że można podłączyć 4 urządzenia stereo? Jakie to ma zakres? +/- 12 db? Czy jest opcja przełączania między korekcją prawego a lewego kanału bądź dwóch na raz? Czy sygnał cyfrowy i analogowy działają jednocześnie? Czy mogę podłączyć odtwarzacz CD przez cyfrę a wyjść analogiem? DEQ 830 wyda się być prostszy w obsłudze dlatego się nim bardziej interesuję niż Behringherem DEQ24/96

 

Ten DEQ830 ma cyfrę w formacie ADAT, CD podłączyć tam się nie da.

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 lata później...

Powracam do tematu po latach. Wtedy niczego nie kupiłem

I mam parę pytań/kwestii:

(1) DEQ1024

Czy DEQ1024 działa w domenie cyfrowej tak jak  DEQ2496,tyle ze nie ma wejść i wyjść optycznych?(takich jak  DEQ2496)

Widzę na zdjęciach że ma wyjście i wejście oznaczone  S/PDIF. To jest to samo co COAXIAL?

Ile razy zachodziła by w nim konwersja sygnału? 

Czy suwaki mogą trzeszczeć jak w tanich "zabawkowych" korektorach (oczywiście po czasie)  mimo toru cyfrowego ? 

(2) DEQ2496

O co chodziło z tym że   DEQ2496 nie jest mikserem? Ze nie wypuszcza z siebie sygnałów cyfrowych i analogowych na raz? Mnie chodziło o to czy mogę bez odłączania kabli zmienić wychodzący dźwięk z tego, który wchodzi w korektor wejściem cyfrowym na ten wchodzący  przez analog? I też go puścić wyjściem cyfrowym  (np. Magnetofon). Możliwe też że będę chciał dać mu sygnał cyfrowy i analogowy i przesyłać jeden i drugi (nie w tym samym czasie) wyjściem analogowych-korzystając z korektora jako przetwornika. Poruszam ten kwestie ,bo w podpowiedzi padło sformułowanie ze wszystkie gniazda sa aktywne.

Czy serio potrzeba ozywać gniazd  XLR i przejściówek z nich na RCA? Czy użycie gniazd Jack 6,3 spowoduje spadek jakości w stosunku do XLR?

Jak oceniacie jakość przetwornika w DEQ2496? Czy to jest jakość porównywalna z tym co siedzi we wzmacniaczach z wejściem optycznym? Takimi z cenie 2500-4000 typu CA AXA60 czy np. Yamaha as 701. Ktoś ma porównanie z przetwornikiem siedzącym w Marantzu NA6005? Zdarza mi się go używać.  

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Mateon napisał:

Czy DEQ1024 działa w domenie cyfrowej tak jak  DEQ2496,tyle ze nie ma wejść i wyjść optycznych?(takich jak  DEQ2496)

Widzę na zdjęciach że ma wyjście i wejście oznaczone  S/PDIF. To jest to samo co COAXIAL?

tak 

tak

13 godzin temu, Mateon napisał:

Ile razy zachodziła by w nim konwersja sygnału? 

Czy suwaki mogą trzeszczeć jak w tanich "zabawkowych" korektorach (oczywiście po czasie)  mimo toru cyfrowego ? 

mam staruszka nie trzeszczą suwaki , ale lubią pękać te plastiki co diodę w środku trzymają.

13 godzin temu, Mateon napisał:

O co chodziło z tym że   DEQ2496 nie jest mikserem? Ze nie wypuszcza z siebie sygnałów cyfrowych i analogowych na raz?

nie sumuje kanałów .

13 godzin temu, Mateon napisał:

Ze nie wypuszcza z siebie sygnałów cyfrowych i analogowych na raz?

to też

13 godzin temu, Mateon napisał:

Czy serio potrzeba ozywać gniazd  XLR i przejściówek z nich na RCA?

tak

13 godzin temu, Mateon napisał:

Czy użycie gniazd Jack 6,3 spowoduje spadek jakości w stosunku do XLR?

nie , ale to nie zwykły jack tylko trs

alternatywą jest też fbq1000 z korektorem parametrycznym , obsługiwanym z poziomu programu rew5 , przez midi . Dobra rzecz jak w rew-ie mierzysz

Edytowane przez bolo_senor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jakaś różnica między cyfrowym sygnałem optycznym (to się chyba tak nazywa) a cyfrowym sygnałem elektrycznym? 

Rożnica w jakości dźwięku/wierności przekazu. Czy zastosowanie konwertera może coś pogorszyć?

Co do trzeszczenia suwaków to chodziło mi o to czy to jest w ogolę możliwe  w urządzeniu cyfrowym? Tak sobie myślałem gdyby sygnał puszczać cyfrowo to taki problem nigdy nie powinien wystąpić. Choć nie wiem co dokładnie powoduje przełącznik na panelu z "digital" i "analog"  Podobno przy ustawieniu "Dygital" dźwięk idzie na wyjściu przez cyfrę i analog. 

I jeszcze jedno pytanie,skoro go posiadasz: W opisie znalazłem takie info: "Rewolucyjny system detekcji sprzężeń FBQ. Może być również używany jako analizator audio"  Jak to działa? Chyba nie tak jak w  DEQ2496 albo w programie komputerowym.

Nigdzie nie zmalałem np. filmiku,który by to pokazywał  

Co do sprzętów sterowanych przez komputer...To dziękuję

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Mateon napisał:

Jest jakaś różnica między cyfrowym sygnałem optycznym (to się chyba tak nazywa) a cyfrowym sygnałem elektrycznym? 

jest , jeden to psdif drugi toslink .

5 godzin temu, Mateon napisał:

Czy zastosowanie konwertera może coś pogorszyć?

nie wiem  

5 godzin temu, Mateon napisał:

Choć nie wiem co dokładnie powoduje przełącznik na panelu z "digital" i "analog" 

przełącza wejścia i ponoć zmienia tryby pracy eq

5 godzin temu, Mateon napisał:

I jeszcze jedno pytanie,skoro go posiadasz: W opisie znalazłem takie info: "Rewolucyjny system detekcji sprzężeń FBQ. Może być również używany jako analizator audio"  Jak to działa?

diody na suwakach migają , jedne jaśniej drugie słabiej , ja nie używam tego .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, bolo_senor napisał:
21 godzin temu, Mateon napisał:

O co chodziło z tym że   DEQ2496 nie jest mikserem? Ze nie wypuszcza z siebie sygnałów cyfrowych i analogowych na raz?

nie sumuje kanałów .

tu źle się wyraziłem powinno być sygnałów , czyli nie możesz wejść osobno ściszać i na wyjściu mieć sumę np z wejść xlr i spdif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
On 5/29/2020 at 9:25 AM, bolo_senor said:
On 5/29/2020 at 4:09 AM, Mateon said:

Jest jakaś różnica między cyfrowym sygnałem optycznym (to się chyba tak nazywa) a cyfrowym sygnałem elektrycznym? 

jest , jeden to psdif drugi toslink .

Hmmm, raczej oba to spdif, a różnica jest właśnie taka, że jeden jest elektryczny, a drugi optyczny ?

Zaleta optyka to separacja galwaniczna, choć niektórzy twierdzą, że toslink gra gorzej. Wada to ograniczenie Fs, zwykle do 48 lub 96kHz, co w przypadku Behringera wielkiego znaczenia nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

A wiecie może czy istnieją takie korektory z wejściem i wyjściem HDMI? Wchodzę zdekodowanym PCM 7.1 i koryguję każdy kanał osobno. To byłoby świetne rozwiązanie do kina domowego.

projektor: Epson LS10000; procesor/blu-ray: Cambridge CXU; końcówka mocy: Arcam FMJ P7; kolumny: Polk Reserve R700 + Paradigm CC-590 v4 + Studio 10 v5; sub: Paradigm Seismic 110; DAC stereo: Loxjie D40 pro; wzm. słuchawkowy: Schiit Asgard 3; słuchawki: AQ NightOwl, AKG K550

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Witajcie koledzy po przewie. Zakupiłem Behringer DEQ2496. 

Choć nie znam angielskiego to trochę już potrafię z jego obsługi ? 

Mam jednak problem z zaprogramowanie ustawień . Ilekroć go ustawię i naciskam "Memory"  to dźwięk wraca do flat ? 

Jeszcze zanim zdarzę nazwać prest i go zapisać. Co robię żle? I czy to normalne że korektor przechodzi do flat zawsze gdy cokolwiek zmienię np. przejdę do wyświetlania widma albo wskaźników wysterowania? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 26.07.2020 o 08:33, tomgda napisał:

Nie powinien wracać do flat.

Swoją drogą fenomenalne urządzenie. Można dostosować sobie system pod akustykę pomieszczenia lub swoich preferencji bez kosztownych wymian reszty sprzętów.

Problem już rozwiązany ? Jest OK.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.