Skocz do zawartości
IGNORED

Mini Amplituner Stereo + Monitory


tytanowy_janusz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

od jakiegoś czasu przymierzam się do zakupu jakiegoś małego systemu do sypialni (15mkw). Nie potrafię się jednak pogodzić z jakością oferowaną przez "gotowce", więc postanowiłem zainwestować nieco więcej i zbudować sobie taki system z osobnych elementów. Dodam, że odtwarzacz CD na pokładzie nie jest warunkiem koniecznym, i tak nie będę biegał z płytami z salonu do sypialni :) Najważniejsze są funkcje sieciowe i wejścia cyfrowe, żebym mógł podłączyć TV.

Na razie w moje oko wpadły poniższe pozycje jeśli chodzi o elektronikę, proszę o Wasze opinie, również w kwestii kolumn do poniższej elektroniki. Zakładany budżet na zestaw wynosi około 4/5 tysięcy złotych.

MARANTZ MCR611

PIONEER HC-HM86D

 

Z góry dziękuję za propozycje i opinie

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jaką masz możliwość rozstawienia kolumn w sypialni, ale zakładam że będą one stały na jakiejś komodzie blisko ściany. W takim wypadku szukałbym czegoś z BR z przodu.lub z obudową zamkniętą. Proponuję zainteresować się małymi głośnikami USHER S-520 ale pierwszą wersją. Czasem można je wyrwać za 1-1,3kzł w zależności od wykończenia. Są to stosunkowo młode głośniki i naprawdę fajne. Bardzo często używane są jako głośniki do tzw. średnio budżetowych systemów i bardzo dobrze spełniają swoje zadanie. S-520 swego czasu zyskał świetną prasę i jako jeden z niewielu produktów audio na pochlebne opinie w pełni sobie zasłużył. O ile dobrze pamiętam to w 2005r. na AS w połączeniu z Primą Luną Proloque One zyskały miano dźwięku wystawy i tez nie było to wyssane z palca.

Zdaje sobie sprawę że co użytkownik to będzie inna propozycja. Ja w każdym razie polecam S-520.

Pozdrawiam,

Paweł

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Najgorsze to mieć do czynienia z zakompleksionym Polaczkiem, któremu dano odrobinę władzy.

"Beware of all those in whom the urge to punish is strong". Nietzsche.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pioneer wypada na prawdę dobrze. Do niego spore monitory elac debut b6 i gra to bardzo udanie.

Zapraszam na odsluch i po lepsze ceny

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marantz to świetne i doskonale wyposażone mini . stosunkowo duża moc pozwoli podpiąć nawet podłogówki o większej skuteczności . Osobiści zaopatrzyłem go w rezerwowe monitorki oraz sub .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.

Jesli zależy Ci na dobrym i uniwersalnym systemie, spójrz na pewno na Pioneer XC-HM86D (http://www.q21.pl/pioneer-xc-hm86d.html) oraz Onkyo R-N855 (http://www.q21.pl/onkyo-r-n855.html). Warto także rozważyć wyższy model Pioneer NC-50DAB (http://www.q21.pl/pioneer-nc-50dab.html).

Każde z powyższych urządzeń powinno Cię w pełni usatysfakcjoniwać w kwestii jakości dźwięku i wyposażenia.

 

Kwestia kolumn - spójrz proszę na kolumny Monitor Audio Bronze 2 (http://www.q21.pl/monitor-audio-bronze-2.html) oraz Cambridge Audio Aero 2 (http://www.q21.pl/cambridge-audio-aero-2.html). Monitor Audio zapewni uniwersalny, szybki, analityczny dźwięk. Cambridge Audio natomiast doda do tego lepsze dociążenie i ocieplenie,

 

Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, w przypadku pytań oczywiście służę pomocą. Zapraszam jednak serdecznie do naszego salonu na odsłuchy.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NC-50DAB za szeroki, celuję w coś zdecydowanie węższego, stąd właśnie pomysł na Marantza lub HM86D. O tym modelu Onkyo jeszcze nie słyszałem, na papierze wygląda OK, pytanie jak brzmieniowo w porównaniu z Marantzem i Pioneerem?

Co do kolumn, Monitor Audio już w swoim życiu przerabiałem w oparciu o bardzo pochlebne opinie w necie, ale to chyba nie moja szkoła niestety. Biorąc pod uwagę że wzmacniacz/źródło maksymalnie pochłonie 2995 zł, to dla dobrego efektu jestem w stanie przeznaczyć do 2500 zł na kolumny podstawkowe. Co sądzicie o poniższych?

- Dali Zensor 3

- Focal 706

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz przy nich usypiać, to raczej Dali; są niedaleko wątki o doborze

szczególnych wzmacniaczy do Focali z tą wysokotonówką.

Bez dłuższego odsłuchu na różnym materiale nie polecam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem,

Dali zwoferują cieplejsze, spokojniejsze brzmienie. Focal są kolumnami bardziej rockowymi, dynamiczniejszy.

Onkyo to najnowsze urządzenie, to konstrukcja trochę zbliżona do Pioneer, brzmieniowo trochę cieplejszy, spokojniejszy i bardziej gęsty dźwięk.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tych dwóch dali. Ale w podobnej cenie zwróć uwagę na magnat quantum 753, heco celan gt 302 i monitor audio bronze 2.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc jestem po pierwszym odsłuchu, MCR611 vs N855 z ZENSOR 3. Muszę jeszcze porównać Onkyo z Pioneerem, Onkyo do mnie przemówiło wagą i jakością wykonania. Muszę teraz jeszcze porównać z Pioneerem. W kolumnach raczej zostanę przy Dali, nie chcę sobie za bardzo namieszać w głowie, a akurat dźwięk tych kolumn mi spasował.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Między tymi dwoma też bym obstawial onkyo. Ale nie napisałeś nic o dźwięku. Jak wypadło porównanie. Waga, wykonanie ma znaczenie ale przecież tego słuchamy też, czasem, może....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przeciwieństwie do Marantza, Onkyo przede wszystkim wykazało się już od niskich głośności. Mam wrażenie że kontrola niskich tonów była znacznie lepsza, oczywiście to moje subiektywne odczucia. W średnicy również więcej się działo. W obydwu przypadkach brakowało mi nieco przestrzeni, może to być również wina kolumn, niemniej nie jest to parametr najważniejszy, ponieważ w sypialni i tak nie będę się przejmował stereofonią ze względu że słuchać ich będę w łóżku, a nie jak w przypadku warunków salonowych w jakimś centralnym punkcie.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serdeczne dzięki za sugestie i porady. Zakup dokonany. Wprawdzie budżet który zakładałem nieco musiałem nagiąć, ale efekt za to przedni :) Padło na R-N855 z Dynaudio Emit M20. Od początku nastawiałem się na Dali, ale pewien krakowski salon jednym odsłuchem wybił mi pomysł z głowy.

 

Teraz zostaje tylko do załatwienia temat wciąż nie zakończonej sprawy PMC do salonu i będę na jakiś czas spełniony :)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdę mówiąc to jesteś zadowolony bo nie sluchales nic więcej chyba.

Wyniki ci pomysł Dali a nie wybili ci łączenia ich z rn855?

To chyba wiem kto:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdę mówiąc to jesteś zadowolony bo nie sluchales nic więcej chyba.

Wyniki ci pomysł Dali a nie wybili ci łączenia ich z rn855?

To chyba wiem kto:)

 

Od końca:

wiesz kto? Brawo. Wygrałeś.

 

"Wyniki ci pomysł Dali a nie wybili ci łączenia ich z rn855?" - lepiej z Magnat czy Elac? Miałem kiedyś styczność z obydwoma. Moja opinia jednym słowem- NOPE... Z dala od klimatu który zakładałem.

 

Bo nie słuchałem? Dużo słuchałem i wiele słyszałem. Uwierz albo nie :)

 

Podsumowując:

Onkyo- spełnia moje oczekiwania pod względem- funkcjonalności, wykonania i dźwięku (kontrola, barwa)

Dynaudio- Barwa, przestrzeń, wygląd.

Czyli chyba osiągnąłem to co chciałem. W sumie nie "chyba", jestem przekonany że osiągnąłem to co chciałem :)

 

Pozdrawiam

 

PS. Zensor 3 w połączeniu z RN855 koniec końców wypadły najmilej dla mojego ucha (był jeszcze Marantz i Pioneer słuchany). Czemu ktoś miałby, jak to określiłeś, wybić mi z głowy pomysł łączenia Zensor 3 z RN?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Dynaudio. Pisałem tylko, w kontekście "wybicia mi z głowy łączenia Zensora z R-N855, efekt z Dali+Onkyo podobał mi się najbardziej.

A Dynaudio+Onkyo dwa razy lepiej więc wybrałem właśnie tą opcję.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 33

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.