Skocz do zawartości
IGNORED

Oppo Sonica Dac czy ktos slyszal juz?


Sprezyn1982
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość mircysko

(Konto usunięte)

Skoro aqs ma system już dobrej klasy i u niego streamer gra dobrze to co chcecie mu "udowodnić"...że ma jeszcze"za krótkiego?"

 

Qrwa...dosłownie "Tata a Szymon powiedział" ;-))?

 

z mojej strony, nigdzie nie napisałem że Sonica nie "gra" itp. powiem więcej ,nigdy go słyszałem, i nie mogę nic powiedzieć.

 

Sami wiemy jak to jest z naszym "trochę chorym hobby :)" , jest jakaś kasa , człowiek szuka czegoś innego, coś co zmieni na lepsze nasze granie. Przy Sonica troszkę się zamykamy jako źródło, ale oczywiście jak komuś to pasuje, jego sprawa, nic nam do tego.

Edytowane przez mircysko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

 

 

Sonica słuchałem stąd odnoszę się do tematu (czytaj tytuł tematu).

Piszę o swoich własnych doświadczeniach na temat tego klocka. Nikt nikomu nic nie chce niczego udowadniać. Nie mieszaj do tego Szymona bo robisz to bezpodstawnie.

Nie tylko Szymon słucha rożnych zestawień.

Najpierw posłuchaj kilkadziesiąt systemów potem zabieraj głos.

A czy Ty w ogóle słuchałeś Sonica ? Dotykałeś ? Przebrnąłeś przez zarządzanie aplikacją ?

Odpowiedz znam, więc nie musisz się wysilać.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Powiem tylko tyle i kończę...

Przykre jest to jak można się pomylić w ocenie niektórych osób :-(

Ludzie, których człowiek szanował okazują się być zwykłymi bufonami :-(

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Powiem tylko tyle i kończę...

Przykre jest to jak można się pomylić w ocenie niektórych osób :-(

 

Tak myślałem, że więcej nie masz nic do powiedzenia w tym temacie :)

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tylko tyle i kończę...

Przykre jest to jak można się pomylić w ocenie niektórych osób :-(

Ludzie, których człowiek szanował okazują się być zwykłymi bufonami :-(

 

Pewne doświadczenie i osłuchanie, a następnie dzielenie się tym na forum nazywasz bufonadą? Ja raczej traktuje jako cenne porady osoby, której chciało się coś z czymś porównać a następnie to opisać, właśnie takie wpisy nadają forum wartości w przeciwieństwie do teorii z mchu i paproci nie popartych żadnym doświadczeniem empirycznym. Natomiast różnice poglądów są czymś naturalnym, przy czym każdy pogląd można poddać weryfikacji...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez tb82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Natomiast różnice poglądów są czymś naturalnym, przy czym każdy pogląd można poddać weryfikacji...

 

Dlatego zaproponowałem wizytę aby porównać Sonica z LKS + malina podłączona po I2S.

Jak dotąd nie spotkałem się z aprobatą. Zamiast tego przeczytałem kilka nieuzasadnionych teorii.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość aqs

(Konto usunięte)

Dlatego zaproponowałem wizytę aby porównać Sonica z LKS + malina podłączona po I2S.

Jak dotąd nie spotkałem się z aprobatą. Zamiast tego przeczytałem kilka nieuzasadnionych teorii.

 

Jak będziesz miał coś z Lumina lub Nadac Player to możemy posłuchać, LKS-em nie jestem zainteresowany.

Nieuzasadnione teorie?

 

Dzisiaj nowe firmware do SDAC róbcie upgrade bo warto:)

 

Miłego weekendu wszystkim życzę, grillowania czas zacząć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Dzisiaj nowe firmware do SDAC róbcie upgrade bo warto:)

 

 

Jak będzie działać poprawnie gapless (szczególnie w Tidalu) to napewno warto.

Ja już przez te upgrade przechodziłem wielokrotnie w Oppo 105. Często bywało, że po aktualizacji cały system chodził mniej stabilnie (wieszał się).

Niestety firmware to jedna z bolączek Oppo.

Z doświadczenia wiem, że przed aktualizacją warto poczytać wpierw co wnosi.

Jeśli nasz firmware chodzi stabilnie a w nowym są tylko jakieś małe poprawki to ja osobiście dałbym sobie spokój z upgrade.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sonica urosła do rangi kultowego długo przed premierą,za sprawą Sabre stosowanego w urządzeniu za 40tysi.

Osobiście Sabre mi nie podeszło ale to był ze kilka moich systemów temu.

 

 

Zaś czipa trzeba dobrze zaaplikować,to samo dzieje się z kartami graficznymi.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Łokmen Saba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Dobre pytanie. Tidala można na sonice słuchać i bez ariesa mini ale takie połączenie dałoby odpowiedź na pytanie ile tak naprawdę wart jest ten dac bo jeśli nie jest wyraźnie lepszy od tego w mini to nie ma sensu wydawać 2 tyś więcej za bardzo podobne urządzenie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Dobre pytanie. Tidala można na sonice słuchać i bez ariesa mini ale takie połączenie dałoby odpowiedź na pytanie ile tak naprawdę wart jest ten dac bo jeśli nie jest wyraźnie lepszy od tego w mini to nie ma sensu wydawać 2 tyś więcej za bardzo podobne urządzenie.

 

Mam i się wkurwiam delikatnie mówiąc, Nie widzi mi ani pendrajwa ani dysku. tzn widzi , ale nie widzi katalogów. Dzwoniłem do serwisu mówią, że jest problem z niekórymi smartfonami. HMM mówie mam m4 sonego na to pan odpowiada zapisuje bo mam juz zgłoszenie, że nie widzi sony m2 teraz dojdzie m4 i wysyłam do centrali. No dobra myślę pech fon i już. Sprawdzam na LG i na Samsungu i dalej to samo ... , a podobno na samsungu śmigało im ... Delikatnie mówiąc sprzedawca mówił mi, że nie wszystkie dyski widzi. LOL no bez jaj ... Kupiłem sobie zabawke za 4 klocki i nie działa jak należy i nie wiadomo czy w ogóle będzie kiedyś działać. Aries też mocny cyrk tylko ajfon teoretycznie można kombinować z androidem. Nie rozumiem dlacego te imbecyle nie zrobią apki na pc po prostu. Zaczyna wątpić w nowoczesność zamiast słuchać muzyki ala kaseta vinyl szpula czy cd to ja siędzie kilak godzin i nie doszedłem do niczgeo konkretnego. Tidal działa, jak podpinam usb do rutera raz widzi raz nie LOL, ale jak widzi to działa czasem nie widzi wszystkiego co jest na pendrajwie. Nic włącza pc dodaje biblioteki do windows media playera udostępniam i próbuje grać przez pc i znów jaja jak sobie zobaczy , że jest w otoczeniu to zagra, ale potrafi gubić i nie widzi mi PC :-). Teraz trochę o graniu. Zbudowany jest jak czołg waga blisko 5kg (w instrukcji każą oszczędzać ekran, żeby się nie wypalił i najlepiej to dać na środek podswietlania lub wyłączyć no zajebisćie ... mój 40 letni sprzęt dalej świeci normalnie ... a tutaj od razu straszą) Tidal jak na granie po sieci gra bardzo dobrze, aczkolwiek jak dla mnie to nie to samo jak podpiąc kablem usb i żeby grał jako dac. SONIKA wywróciła granie z ampli yamaszki o 180 stopni. Amplik z dakiem wbudowanym oraz pylon diamond grał bardzo dobrze, natomiast z STX 500 źle. Po podpięciu oppo jest na odrwrót. Bas stał sie pełniejszy , góra łagodniejsza i elektrinio brzmią bardzo dobrze natomiast pylon stracił wiecej, jest za gęsto i potrafi zabuczeć 45m2 gdzie ta kolumna jest za mała do tego pomieszczenia. O wiele lepiej podoba mi się z dakiem wbudowanym, albo aune x1s. Będę próbował jutro ze wzmakiem róźne konfigurację. Sprawdzę infinity kappy mam nadzieję że mi ich nie za muli ... Tak więc nie zawsze droższe musi być lepsze dla danego zestawu, ale jak spasuje się z systemem wydaję m się , że to dobre urządzenie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

davero miałem ten sam problem z plikami USB z Xperią, support powiedział, że temat znany. W ostatnią środę wyszła aktualizacja aplikacji w sklepie Play i wszystko mi już działa.

 

Ekran OLED to dla mnie zbawienie, nienawidzę świecących po nocy sprzętów, a smolista czerń w ogóle nie rozprasza w przeciwieństwie do LCD. Dla mnie nawet przytłumione podświetlenie jest nieco za jasne, ale można je całkiem wyłączyć.

 

Granie z sieci u mnie bezproblemowo, ale może dlatego, że mam NAS Synology i działa 24/7. Nie wiem jak wygląda udostępnianie przez Windows.

 

Obsługa DSD512 czy Flac 768/32 to już czysta abstrakcja, nawet nigdzie takich plików nie widziałem. Mimo to fajnie mieć świadomość, że sprzęt odtworzy praktycznie wszystko to, co na niego rzucimy.

 

No i końcowo to co najważniejsze, czyli brzmienie - 9038 daje dynamikę, o jakiej tylko zawsze można było pomarzyć. W przeciwieństwie do 9018 nie jest tak analityczny i techniczny, ale to dla mnie wielka zaleta. Czuć takie przyjemne ciepło, które nie męczy uszu i pozwala się całkiem zatopić w odsłuchu.

 

Na początku narzekałem na brak pilota, ale z czasem się przyzwyczaiłem i według mnie obsługa za pomocą aplikacji na tablecie jest O NIEBO wygodniejsza niż pilotem. W pełni sprawny Tidal z pełnym interfejsem daje komfort, który pozwala skupić się na słuchaniu, a nie walce z obsługą.

 

Powiem tak - wahałem się mocno po lekturze tego wątku, ale dzisiaj nie żałuję ani złotówki. Widać, że producent wypuszcza aktualizacje firmware i aplikacji do sterowania regularnie, więc będzie tylko lepiej i znikają wady wieku dziecięcego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i końcowo to co najważniejsze, czyli brzmienie - 9038 daje dynamikę, o jakiej tylko zawsze można było pomarzyć. W przeciwieństwie do 9018 nie jest tak analityczny i techniczny, ale to dla mnie wielka zaleta. Czuć takie przyjemne ciepło, które nie męczy uszu i pozwala się całkiem zatopić w odsłuchu

 

Z jaką implementacją 9018 porównujesz, w jakim DACu?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

davero miałem ten sam problem z plikami USB z Xperią, support powiedział, że temat znany. W ostatnią środę wyszła aktualizacja aplikacji w sklepie Play i wszystko mi już działa.

 

Ekran OLED to dla mnie zbawienie, nienawidzę świecących po nocy sprzętów, a smolista czerń w ogóle nie rozprasza w przeciwieństwie do LCD. Dla mnie nawet przytłumione podświetlenie jest nieco za jasne, ale można je całkiem wyłączyć.

 

Granie z sieci u mnie bezproblemowo, ale może dlatego, że mam NAS Synology i działa 24/7. Nie wiem jak wygląda udostępnianie przez Windows.

 

Obsługa DSD512 czy Flac 768/32 to już czysta abstrakcja, nawet nigdzie takich plików nie widziałem. Mimo to fajnie mieć świadomość, że sprzęt odtworzy praktycznie wszystko to, co na niego rzucimy.

 

No i końcowo to co najważniejsze, czyli brzmienie - 9038 daje dynamikę, o jakiej tylko zawsze można było pomarzyć. W przeciwieństwie do 9018 nie jest tak analityczny i techniczny, ale to dla mnie wielka zaleta. Czuć takie przyjemne ciepło, które nie męczy uszu i pozwala się całkiem zatopić w odsłuchu.

 

Na początku narzekałem na brak pilota, ale z czasem się przyzwyczaiłem i według mnie obsługa za pomocą aplikacji na tablecie jest O NIEBO wygodniejsza niż pilotem. W pełni sprawny Tidal z pełnym interfejsem daje komfort, który pozwala skupić się na słuchaniu, a nie walce z obsługą.

 

Powiem tak - wahałem się mocno po lekturze tego wątku, ale dzisiaj nie żałuję ani złotówki. Widać, że producent wypuszcza aktualizacje firmware i aplikacji do sterowania regularnie, więc będzie tylko lepiej i znikają wady wieku dziecięcego.

 

Mi sprawę rozwiązał serwis szybciej ... podesłał mi beta wersje i wszystko działało już. Po nowej aktualizacji znów nie miałem plików na hdd, ale wgrałem wersje beta i jest OK. Też narzekam na brak pilota niestety. Telefon mam na innym piętrze zwykle, a sprzęt na innym tak więc za każdym razem muszę schodzić po niego :-). Najlepszym rozwiązaniem kupić tablet aby służył jako pilot. Muszę kiedyś wziąść aune x1s i sprawdzić w 40m2 z oppo różnica w cenie spora. W 20m2 sprawdzałem z kappami 8,2 i różnicy nie słyszałem, ale kappy w 20m2 po prostu cierpiały, a nie grały. Jeśli chodzi o elelctrinio 500 stx to faktycznie jeszcze w innym pomieszczeniu dość jasnym co do grania 45m2 ...oppo złagodził te kolumny. Ja lubie granie sabre, chociaż wielu twierdzi , że to nie gra. Ciekawi mnie pre amp yamahy cx1000 na burr brown. Na pewno sporą różnice w graniu słyszę przy zmianie wzmacniaczy potrafią one bardo różnie zgrać się z elektroniką, Jeśli chodzi o oppo sumarycznie jestem zadowolony po kilku miesiącach użytkowania, ale też mam spory szacunek do aune bo to tani dac , a potrafi wyciągnąc dynamikę i szczegóły. Innego porównania nie mam , ewentualnie do starych CD ze średniej półki, ale to inne przetworniki i inne granie. Nie mówię, że gorsze po prostu grają inaczej. W hierarchii katalogowo/cenowej oppo jest u mnie w najmocniejszym sprzętem. Mankament miałem jeszcze z porozumieniem z siecią. Chcąc nie chcąc otworzył mi się katalog z muzyką i włączyłem listę, a póżniej zawisł :) i nie mogłem sterować, trzeba było wyłączać z prądu i ponownie włączać. Na spory plus wi fi mega mocne. Ściana dość gruba jedna. druga a on full zasięg, gdzie reszta moich urządzeń już tak kolorowo nie wygląda, a wi fi ps4 przy tym to mega zabawka, która wymaga wzmocnienia sygnału.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez davero
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Dzisiaj odpaliłem sprzęta i z automatu zrobiłem aktualizację Tidala. Niestety, nie mogę się teraz zalogować przez OPPO do Tidala. Wyskakuje jakiś dziwny błąd i nie mogę połączyć się z serwerem. Macie lub mieliście coś takiego?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno się z Tobą nie zgodzić. Napisałem do Oppo, zobaczymy co odpiszą. Czy to tylko pojedynczy przypadek, czy grubsza sprawa. Ewidentnie problem jest aby zalogować się przez Sonicę do Tidala. Na komputerze wszystko ok, bez problemów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info, troszkę lżej na sercu. :)

W tej chwili mam podłączonego kompa do Oppo przez coaxial i przyznam szczerze, gra to tak sobie.

Nie pozostało mi nic innego, jak tylko czekać, aż usuną usterkę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość aqs

(Konto usunięte)

Odpowiedź z Oppo

 

 

W ostatni weekend nastąpiła awaria łączności między Sonica DAC a serwerami

Tidal i mamy świadomość istnienia problemu. Współpracujemy z producentem na

pełnych obrotach, aby problem ten jak najszybciej rozwiązać. Prosimy o

cierpliwość i będziemy niezwłocznie informować o postępach w rozwiązaniu

problemu.

Bardzo przepraszamy za niedogodności.

Pozdrawiamy,

OPPOdigital.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po problemie :) odpowiedź z Oppo Polska:

Ostatnio pojawił się problem z logowaniem do serwisu Tidal przez aplikację Sonica na urządzeniach z systemem Android.

Proszę zaktualizować aplikację Sonica za pomocą Sklepu Play do najnowszej wersji, która rozwiązuje ten problem.

Przepraszamy za niedogodności.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez fotomich
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Czy można w Sonice korzystać z obu wyjść analogowych jednocześnie?

 

Tak. Można. Mam na próbę i u mnie pracuje jako pre. w bi-ampingu. Po RCA idzie na bas, XLR na średnio-wysokotonowy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 rok później...

Fajny temat, fajny w teorii sprzęt. Ale mało porownań do innych DACów z przedziełu >2000zł.

Mi bardzo podszedł np DAC MYTEK Liberty + Aries Mini. koszt jakieś 6500zł te 2 sztuki. tu nawet 4tyś.

Wychodzi, że z Brooklynem przgrywa ale to dwa razy droższy dac (nie słuchałem Brooklyna) -  a z innymi? z Matrix'em/PRO? Z L.K.S.?

Fajnie, że ma ETH do NAS i osbłuzy go jako host a nie po USB (Choć apka z Synology jest OK.). Jako transport do dobrego DAC wystarczyć powinien nawet Chromecast Audio. A i on ma ETH. A i opcja braku aktualizacja Chormcast mało ważna bo wtedy wydaje 150zł za nowego :)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 7 miesięcy temu...

Oppo Samica mi się zbiesiła. Każdorazowo po włączeniu aplikacja Oppo na tablecie, czy w telefonie musi ją odnajdować od nowa. Wie ktoś co może być przyczyną?

Przy okazji wyrażę zachwyt Sonią Oppo. Zakochałem się w jej soniczności. Chyba wreszcie złapałem królicę.

 

 

 

 

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zapytaj lampy. Lampa bucha to Cię wysłucha! - powiedzonko dziecięce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.