Skocz do zawartości
IGNORED

Lampizator dac jaki wybrac


Blady99
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, piano napisał:

Gdzie nie wejdę, Baba ma wzięcie. Jak on to robi ? 

Wącha? Wciąga? Wlewa? Szprycuje?

 

?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, babatular napisał:

B&W skompromitowała

Jeśli tego nie słyszysz, razem z Kolegą pmcomp, to jak chcesz rozmawiać ?

B&W robi z dowolnego dźwięku - to samo... jaki by materiał muzyczny nie dotarł / do zestawu / , to zawsze słychać potworne, nie duże, nie spore, nie typowe, właśnie potworne zniekształcenia, nie chcę ich tu nazywać, ani opisywać skąd się biorą, bo obdarzony byłbym zapewne kolejnymi przymiotnikami.

 

Z tego też m in powodu wybrałem sposób przedstawienia zależności - niejako osobowy, uzasadniony celami, - że człowiek, firma po prostu wybrał, wybrała za cel generowanie zysków ekonomicznych, gdyż tak jest  w istocie.

 

Napisałem że Lampizator powinien posiadać niezwykle dokładny tor do odsłuchu urządzeń, które wykonuje, jeśli mają być adresowane do wymagającego odbiorcy.

Przykład z B&W jest tylko poglądowy, wyobraź sobie, że podobnie jeak ten głośnik "źle" czyli kompletnie niedopuszczalnie by użyć dane urządzenie w torze, - pracują źródło, k a b l e , połączeniowe, zasilające, w z m a c n i a c z , pre, - to ...można sobie tylko wyobrazić jaki powstaje  BAŁAGAN  ???

 

Przed takim stanem rzeczy, stanie konstruktor i naprzemiennie załóżmy odsłuchuje jakieś przez siebie przyjęte urządzenie referencyjne oraz własne dzieło ?

Jakie może więc w takiej sytuacji wyciągnąć wnioski i gdzie mogą one go doprowadzić ?

Nigdzie indziej jak tylko na manowce.

 

Można indywidualnie być zwolennikiem dowolnej powiedzmy "szkoły brzmienia", polubić, akceptować, dowolny sposób prezentacji, ale...no właśnie jest ale, jest nim odpowiedzialność za produkt, w prostej linii przekładająca się na odpowiedzialność za czasem z trudem zdobyte środki na jego zakup, to też odpowiedzialność za wszelkie konsekwencje jakie ponieść może słuchacz / przykładowo może być niedoświadczony i dopiero po latach zorientować się że błądził, będzie obciążony poczuciem straconego czasu, a ten jest bezcenny /.

 

Posiadać system referencyjny to jedno, jeszcze trzeba umieć go "słuchać".

Nie można go zestawić bez tej właściwości - powstaje w rezultacie błędne koło.

W rzeczywistości jest tak, że potrzeba wręcz gigantycznej wiedzy i rozumienia, by nie popełnić błędu przy jego zestawianiu, bo o istocie czy on taki jest czy nie, decydują nie tylko kompletne urządzenia jako takie, lecz przede wszystkim  podzespoły jakie znajdują się w ich wnętrzach, a to powoduje, że przechodzimy na poziom dostępny..no właśnie dla kogo ? / dla koncernów, lub specjalistów /

Nie dla osoby, pilnującej intersu - z 100 procentową pewnością !

Po prostu ona nie ma na to czasu, najzwyczajniej w świecie, nie wyćwiczy z tego powodu w sobie dostatecznej wrażliwości, czyli w rezultacie będzie w gronie błądzących, oczywiście w realu jest tak, że takie postacie są z gatunku " bezsprzecznie wszystko najlepiej wiedzących, jeszcze pouczających innych" - a jakże inaczej - przecież to "producenci są", ....tacy to...muszą wszystko wiedzieć, z najdrobniejszymi szczegółami...na pewno i na pewno rzetelnie, dobrze i krańcowo jednoznacznie właściwie...                          

.........

Tylko nie na pewno, na pewno to wiedzą ile chcą ...wiadomo co.

 

 

Vitus do B&W, jako do doświadcznego teoretycznie producenta, nie dorasta do pięt, to pomyśl jak może grać ?

Referencyjnie ?

 

Na wystawie specjaliści od wielu takich "referencji" czasami mają wykłady, słuchałem już kilku, a właściwie, próbowałem, gdyż po krótkim czasie w jakim potrafili przekazać stek bzdur, po prostu nie było innego wyjścia jak tylko opuścić pomieszczenie w dbałości o należną higienę umysłu..

A był to m in DCS , MBL, Ayon i inni..

Sami experci.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, 747 napisał:

Jeśli tego nie słyszysz, razem z Kolegą pmcomp, to jak chcesz rozmawiać ?

Wypraszam sobie, konfabulujesz.

Po pierwsze nie słuchamy razem, co może sugerować co napisałeś.

Po drugie nie oglądam i tym bardziej nie słucham takich filmików, dlaczego już napisałem.

Po trzecie nie interesuje mnie B&W.

Pozdro

 

PS. zaczynam podejrzewać, że całą Twoja wiedza pochodzi z YT.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, pmcomp napisał:

zaczynam podejrzewać, że całą Twoja wiedza pochodzi z YT.

Tylko czekałem, kiedy podobne zdanie napiszesz.

 

Wypal płytę tego materiału w DVD Audio, da się, odtwórz na systemie marzeń pmcomp, usłyszysz różnicę.

26 minut temu, pmcomp napisał:

Pozdro

Nic do Ciebie nie mam, tylko nie pisz głupot że przez medium YT nie przedostają się różnice w dźwięku, kiedy jest dokonywane tego typu porównanie.

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Miroslav1 napisał:

.... w tej wypowiedzi zmieniłbym tylko ostatnie słowa ,,aż miło poczytać,, poza tym - wszystko co napisałeś idealnie pasuje do Ciebie....

Mirciu

  Coś mnie nie lubisz. Nie widzę powodu. No chyba, że te durne lampy i lichutkie Herbatniki aż tak miłujesz ojcowską miłością, że rani moja opinia - na temat tych klamotów - Twoje szanowne serce.

Jeśli tak - to wybacz, nie gniewaj się na mnie. To tylko moje subiektywne zdanie ( zdanie starego zgreda)  - nie bierz tego tak bardzo do serca.

I tak Cie lubię.

2 godziny temu, 747 napisał:

Jeśli tego nie słyszysz, razem z Kolegą pmcomp, to jak chcesz rozmawiać ?

Z filmika z You Tube ?

747 jesteś solą tego forum.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, babatular napisał:

You Tube

Zamieściłem jeden filmik na 10 lat obecności na forum, rozumiem, o jeden za dużo.

Nie obrażasz mnie, podważasz celowość działania osób, które taką prezentację wytworzyly i zaprezentowały.

 

Napisz do nich, do innych, przedstaw argumenty, może wysłuchają, zareagują, może w rezultacie znikną te materiały z YT, gdyż...no właśnie..co one powodują w umysłowościach takich jak Twoja ?

- Zamieszanie ?

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, babatular napisał:

747

To forum niedawno krytykował Kolega Kaviter, nikt się nie wstawił, nikt nie bronił merytoryki poruszanych tu kwestii, musialem uczynić to samodzielnie, przyszedł Kolega ASURA i zrównał mnie z Ziemią, gdyż nie podobało mu się bezkompromisowe rozwiązanie JVC / niesymetrie w głośnikach /, ja oberwałem za jego zdaniem "błędy JVC", "BABOLE" tak je określił...

Takie jest forum..

Też uważasz że JVC nie potrafi zaprojektować głośnika, może .. znietrzeźwili się i ...wszystko wyszło im ..krzywo ?

Wyluzuj, mylisz mnie z kimś, to tu norma, więc nawet nie chce mi się odpowiadać.

Nie jestem z tych, którzy używają pojęć jak w temacie obok..coś jest ..cieplejsze..zimniejsze..  coś rozjaśnia.. no i chyba powinno być że coś..  ś c i e m n i a   ..ale tego nie piszą Koledzy od poważnych systemów słuchający poważnej muzyki...ciekawe dlaczego ?

Dużo radości życzę !

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
46 minut temu, babatular napisał:

 

Z filmika z You Tube ?

747 jesteś solą tego forum.

@baba, choc raz przybije Ci piątkę ? .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, babatular napisał:

Z filmika z You Tube ?

747 jesteś solą tego forum.

Razem przesalacie  ;))))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, ASURA napisał:

Razem przesalacie  ;))))

Asura ale tak stękasz - a który mój post Ci sie nie podoba, z którym się nie zgadzasz ? Napisz i uzasadnij proszę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, babatular napisał:

Asura ale tak stękasz - a który mój post Ci sie nie podoba, z którym się nie zgadzasz ? Napisz i uzasadnij proszę.

Nie będę Cię nakręcał, doskonale to sam robisz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
W dniu 29.09.2020 o 22:11, 747 napisał:

Daj tą listę, z ciekawości zerknę co jest poniżej.

Vitus, Mcintosh, Accuphase, Gryphon, Dan D'agostino, Electrocompaniet  z tranzystorów. Kondo, Audio Note, Leben, Air Tight z lampowych. Kolejność przypadkowa, nie pozycjonuje tych marek wyżej/niżej, kwestia gustu, designu, atrakcyjności cenowej, ale w oparciu o każdą z tych marek byłbym w stanie złożyć satysfakcjonujący i kompletny sytem audio o przemyślanym dźwięku. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez plastik1989

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monotematyczny system? Jak wieża Technicsa?

To cholernie nudne podejście. Nie ma wyzwania.

BTW o paru markach zapomniales. Tych zza Wielkiej Wody.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
Teraz, pmcomp napisał:

Monotematyczny system? Jak wieża Technicsa?

To cholernie nudne podejście. Nie ma wyzwania.

BTW o paru markach zapomniales. Tych zza Wielkiej Wody.

Wypowiadam się tylko o tym co znam dostatecznie dobrze z odsłuchów u siebie. Zapewne jest wiele innych marek godnych bycia w Top Topów, tylko nie znam ich dobrze, albo nie podchodzą mi z jakiś powodów. 

Jeśli się da to wolę monotematyczny system, może to i nuda, ale wolę przyjść na gotowe i nie kombinować tam gdzie nie muszę. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 28.09.2020 o 14:50, babatular napisał:

Każdy użytkownik forum - a nie użytkownik Lampiego. 

ak ktoś wycenia urządzenie na 100tys zł -  w którym nie ma ŻADNEJ przełomowej technologii tylko stare muzealne lampy, kondy, rezystory  ...

A z czego skladaja sie wspolczesne klocki audio?

Czasem lampy zastepuja tranzystorami, reszta to to samo. BTW uklady scalone to czasem tysiace, czasem miliony tranzystorow zazwyczaj.

 

baba ... a gdzie ty masz te niby przelomowe technologie w domenie analogowej czyli kolumny, wzmaki, preampy, phono stage czy gramofony od powiedzmy polowy lat 90-ych? Ja nie widze zadnych.

Jedynie marketing i sky is the limit.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

BTW najlepsze sluchawki jakie zrobiono ever pochodzą z ... 1991 roku. 30 lat !!! Sam sluchalem i porownywalem do najnowszych na obie literki S.

Jaki wiec mamy progres? Jedynie ... cenowy, he, he, he.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, plastik1989 napisał:

w oparciu o każdą z tych marek byłbym w stanie złożyć satysfakcjonujący i kompletny sytem audio o przemyślanym dźwięku. 

Dziękuję za odpowiedź.

Relentless wydaje się szczególnie udaną końcówką tranzystorową D'Agostino.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
50 minut temu, 747 napisał:

 

Relentless wydaje się szczególnie udaną końcówką tranzystorową D'Agostino.

 

 

Zdziwił byś się ale jego wcześniejsze konstrukcję są moim zdaniem wartościowsze

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, ASURA napisał:

Zdziwił byś się ale jego wcześniejsze konstrukcję są moim zdaniem wartościowsze

...a z pewnością nie było potrzeba 4 Pudzianów do ustawienia ich w domu :-)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Politykę robi się za pomocą pieniędzy, a pieniądze za pomocą polityki. Ot, taki przypadek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ten wpis ma wnosić istotnego do dyskusji?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma dyskusji na temat Relentless.

Wykoleiłeś ją na temat, bliżej nie określony.

 

W dniu 1.10.2020 o 19:24, plastik1989 napisał:

Gryphon, Dan D'agostino

Proszę poczytać komentarze pod materiałem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tobie się to granie na niepełnopasmowych kolumnach  z małymi membranami robiącymi przesunięcie tonalne basu w górę podoba????

Nie słyszysz tej dziury jakości i braku wypełnienia przy przejściu średnicy w górę

 

Ten detaling tak bardzo Cię kręci?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lampizator właśnie kończy swój najnowszy przetwornik - Baltic. Część cyfrowa ma być taka sama jak m.in. w GG2 (Digital Engine 53). 

Na wyjściu jakieś dziwne lampy (pierwszy raz widziałem) - coś jak piłka do golfa na cienkiej nóżce. W każdej lampie 2 połówki sygnału - więc lampy tylko 2 (plus w zasilaczu), a DAC balanced.

Cenowo ma się plasować pomiędzy najtańszym Amber oraz Atlantic. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo Fikus teraz wymyśla przedziwne stopnie wyjściowe na mało popularnych lampach. Mało popularny może oznaczać cenę lampy jak z kosmosu albo za grosze.

No bo cos nowego w stopniach wyjściowych to już trudno dzisiaj wymyśleć. 

To nie jest wada tylko moim zdaniem customizowanie pod wymagającego wyróznienia się klienta.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lampy są tanie. Do tego żarzenie jest z AC (a mimo to nie brumi), co pozwoliło znacząco zredukować cenę. 

Łukasz twierdzi, że to jedna z jego najbardziej udanych konstrukcji. Oczywiście, każdy może tak powiedzieć, ale autentycznie widać, że jest strasznie z niej dumny. 

spacer.png

Więcej:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, acapella55 napisał:

Kolejne urządzenie z cyklu "Na jak wielką ściemę dadzą się nabrać naiwnacy".

 

e tam...

 

fajnie grają te lampizatory :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Nie wiem, co masz na myśli? Chcę sprawdzić i może kupić  Amber 3 (oczywiście  posłuchać), a zrobię tak ze względu na doskonałe recenzje i opnie użytkowników zagranicznych na forach. Nigdzie tam nie przeczytałem, że ściema, że deseczki w środku (recenzenci największych portali hi end nie śmieją się z tego, tylko stwierdzają, że Fikus je stosuje - a np. acoustic revive każe sobie sporo płacić za jakieś podkładki pod kable z fajnego jakiegoś drzewka). Wasze utyskiwania na Lampizatora są śmieszne. Niemal każdy jego produkt jest wychwalany jak tylko można, ale niektórzy z was wiedzą, że to szajs. Fikus zaś sprzedaje setki i tysiące swoich daców w stanach, Azji i Europie i wasze utyskiwania nie pomniejszą jego wielkiego sukcesu w świecie hi fi, hi end.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, pantagruel napisał:

(...) Fikus zaś sprzedaje setki i tysiące swoich daców w stanach, Azji (...)

Wyobraźnia, piękna rzecz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.