Skocz do zawartości
IGNORED

Lampizator dac jaki wybrac


Blady99
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

27 minut temu, ASURA napisał:

Najłatwiej napisać słabo , trudniej wypunktować co słabo. Może ja inaczej pozytywem zripostuję mało innych urządzeń miało tak dobrze oddaną barwę a to podstawa przy graniu dobrze odtwarzanej muzyki

No właśnie, nie jesteś użytkownikiem a tu na forum wielu takich  "znawców" którym się nic nie podoba lub po prostu mają zadanie dany produkt zeszmacić; proza życia-walka z konkurencją, czy też zamykanie rynku dla danego produktu bo innych już jest tyle nawalone że klient głupieje co gra muzykę a co tylko wygląda..

Mnie bardziej interesują opinie tych którzy zagłosowali nogami i kupili sobie dane urządzenia

Każdy użytkownik forum - a nie użytkownik Lampiego. 

ak ktoś wycenia urządzenie na 100tys zł -  w którym nie ma ŻADNEJ przełomowej technologii tylko stare muzealne lampy, kondy, rezystory  i ma problemy z elementarną jakością wykonania co mam napisać - że to jest ok ?????????

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, babatular napisał:

Każdy użytkownik forum - a nie użytkownik Lampiego. 

ak ktoś wycenia urządzenie na 100tys zł -  w którym nie ma ŻADNEJ przełomowej technologii tylko stare muzealne lampy, kondy, rezystory  i ma problemy z elementarną jakością wykonania co mam napisać - że to jest ok ?????????

Ty ciągle coś musisz pisać LOL

Jak ma się problem z zakupem upragnionej rzeczy to frustracja tak się właśnie objawia..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
54 minuty temu, ASURA napisał:

wytaczać ciężkie działa bo to po prostu świadczy o braku argumentów

Lampizator nie gra.

Nie rekomenduję.

 

Gdzie tu ciężkie działa ?

 

Już kolejny raz emanujesz sztucznymi zapożyczeniami jakby z podręcznika odpowiedzi na każdą okazję, do tego prowokujesz bez klasy w wypowiedzi.

Nie dysponujesz w ocenach, szablonem rzeczywistych relacji jakości, z powodu płytkości odniesień posiadanych do dyspozycji, pływasz po wierzchu tego co jest w realu niezwykle głęboko umocowane i strategicznie ważne dla już tylko neutralnie poprawnej pracy urządzenia.

Kryteria dla urządzeń bezsprzecznie wybitnych wydaje się, że są Tobie zupełnie obce.

Taki infantylnie lekceważący ton ma tylko jeszcze Kolega pmcomp, którego pochwaliłem za bardzo dobry temat jaki zaprezentował w zakładce.

 

Nie musimy się tu droczyć i mam nadzieję że tego nie robimy, jednak zawsze trzeba pamiętać, że nigdy nic nie dzieje się bez powodu, jeśli grona osób umówiły się - pompujemy tego producenta, to jest najbardziej naturalną z reakcji, że znajdą się takie, które będą to kontestować.

Ja oceniłem tylko jakość dźwięku, nic więcej.

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, ASURA napisał:

Pacyfic gra tak że za bardzo nie ma mu kto podskoczyć. Jak się konkurencja postara to ceny spadną. Ten dźwięk to taka bajka.

Prawdopodobnie dla Ciebie i tych którzy go wybrali, zawsze ale to zawsze tam gdzie jest Lampizator, słyszę dziwną klinicznosc (właśnie takie słowo przychodzi mi do głowy aby określić to coś w dźwięku) w srednio- wysokim zakresie,
przecież wyróżnia się własną charakterystyką wiec jest inaczej
Dla mnie i moich uszu jest dziwnie, nienaturalnie, przesterowane
 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez .:Gerard:.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, babatular napisał:

ak ktoś wycenia urządzenie na 100tys zł -  w którym nie ma ŻADNEJ przełomowej technologii tylko stare muzealne lampy, kondy, rezystory  i ma problemy z elementarną jakością wykonania co mam napisać - że to jest ok ?????????

Przełomowa technologia może oznaczać również uproszczenie lub nowatorskie zastosowanie dotychczas znanych rozwiązań.

Pan Fikus właśnie tego dokonał. Audio Note odcinało kupony od swoich klasycznych rozwiązań, a Lampizator zaoferował światu połączenie lampowego "klimatu" z DSD, zastosował USB, możliwość upgreadu, stale nowe modele itd. Do tego bardzo zręcznie wykorzystał social media, a że nie każdy ma o tym pojęcie... Twój przykład jest do tego najlepszy. Ośmieszając blog Szymona wszędzie go promujesz ? Do tego pan Łukasz jest bardzo sympatycznym, otwartym i komunikatywnym człowiekiem. Dzielący się od lat bezpłatnie swoją wiedzą. Stereotypowo bardziej pasuje mi na Niemca czy Amerykanina, a nie zaściankowego i zazdrosnego często Polaka. W konsekwencji nie są to nowe technologie w rozumieniu np. konstrukcji nowych kości DAC, ale całościowo pozwoliło to na zajęcie w świadomości wielu audiofilów na całym świecie pozycji lidera w produkcji lampowych DAC. Możesz się to Babuś Tobie nie podobać, ale takie są realia ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Roxi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Roxi napisał:

Przełomowa technologia może oznaczać również uproszczenie lub nowatorskie zastosowanie dotychczas znanych rozwiązań.

Pan Fikus właśnie tego dokonał. Audio Note odcinało kupony od swoich klasycznych rozwiązań, a Lampizator zaoferował światu połączenie lampowego "klimatu" z DSD, zastosował USB, możliwość upgreadu, stale nowe modele itd. Do tego bardzo zręcznie wykorzystał social media, a że nie każdy ma o tym pojęcie... Twój przykład jest do tego najlepszy. Ośmieszając blog Szymona wszędzie go promujesz ? Do tego pan Łukasz jest bardzo sympatycznym, otwartym i komunikatywnym człowiekiem. Dzielący się od lat bezpłatnie swoją wiedzą. Stereotypowo bardziej pasuje mi na Niemca czy Amerykanina, a nie zaściankowego i zazdrosnego często Polaka. W konsekwencji nie są to nowe technologie w rozumieniu np. konstrukcji nowych kości DAC, ale całościowo pozwoliło to na zajęcie w świadomości wielu audiofilów na całym świecie pozycji lidera w produkcji lampowych DAC. Możesz się to Babuś Tobie nie podobać, ale takie są realia ?

Ta przełomową technologia to zlepek lampek, kondensatorów i blachy połączonej z paździerzem.

Realia to są takie że stosował/stosuje płyty paździerzowe w środku lampowych urządzeń elektronicznich, tylna ścianka w urządzeniu za 100tys zł wygląda jak przód tokarki z lat 70tych, a nasmarkane gluty lutownicze to kto pokazywał na swojej stronie,  do tego te lampy i gniazda nierówno przykręcone - a to wszystko za gruby szmalec. Nie rozśmieszaj mnie. 

Absolutnie do Pana Łukasza nic nie mam osobistego - nawet go nie znam. Zapewne to sympatyczny gość. Ja tylko podziwiam jego talent biznesowy. Naprawdę chyle czoła. Życzę mu by trzepał kasę na nawiedzonych audiofilach. 

A co do Szymusia i jego portalu - oczywiście że będę promował ten portal - portal chłopaków ze śrubokrętami w krótkich spodenkach. Lektura tego portalu bez cenzury to dla mnie  nieustające źródło chumoru i groteski. Jestem wielkim fanem tych rozgrywek Euro2020. 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez babatular

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, babatular napisał:

Realia to są takie że stosował/stosuje płyty paździerzowe w środku lampowych urządzeń elektronicznich, tylna ścianka w urządzeniu za 100tys zł wygląda jak przód tokarki z lat 70tych, a nasmarkane gluty lutownicze to kto pokazywał na swojej stronie,  do tego te lampy i gniazda nierówno przykręcone - a to wszystko za gruby szmalec. Nie rozśmieszaj mnie. 

Tak chyba było na kilka lat temu. Teraz inaczej biegnie czas niż kiedyś. Teraz rok, to jak kiedyś cała dekada. 

Co do desek, to oczywiście mógłby dłużej bawić się w perfekcyjne dopracowanie produktu, ale ważniejsze w tamtym czasie była nieuwaga AN w temacie. Nie jesteś fanem lampowych rozwiązań, to nie czujesz tematu. Można mieć oczywiście swoje preferencje, ale nie zmienia to faktu, że lampy mają wielu swoich fanów ?

Szymuś w takim razie powinien wypłacić Ci jakiś procent od zrealizowanych transakcji ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Roxi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

unnamed.jpg

201211241110576663.jpg

Roxi

To ta, przełomowa technologia??? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda jak jakiś "ProwizorkatOr" ten LampizatOr ?

Niebywałe... 

Wiem. Liczy się gra, nie wygląda ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez MariuszZ.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, babatular napisał:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

unnamed.jpg

201211241110576663.jpg

Roxi

To ta, przełomowa technologia??? 

Popacz sobie na zdjęcia produktów tak od 2017 roku do dziś.

Bój się jak Ci oko zbieleje.

I przestań pier...ić bo czytać hadko.

 

PS. juz to pisałem komuś innemu ... popacz  jak zaczynali w Apple. I gdzie są dzisiaj? Czego Fikusowi gorąco życzę ... komentarza już nie było i tu ... się nie spodziewam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, pmcomp napisał:

Popacz sobie na zdjęcia produktów tak od 2017 roku do dziś.

Bój się jak Ci oko zbieleje.

I przestań pier...ić bo czytać hadko.

 

PS. juz to pisałem komuś innemu ... popacz  jak zaczynali w Apple. I gdzie są dzisiaj? Czego Fikusowi gorąco życzę ... komentarza już nie było i tu ... się nie spodziewam.

No właśnie mi oko zbielało. Poniżej zdjęcie ze strony głównej Lampizatora ( 29.09.2020)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

No i jeszcze fotka (29.09.2020) z bieżącej "produkcji" z zakładki DAC. 

Najbardziej podoba mię się ta blaszane obudowa na trafo.

No i czy dobrze widzę - znowu dechy w środku ????

Dżizas !!!

_MG_8855-filtered.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już wiem Roxi o co ci chodzi z tą technologią. Ten karabowany  peszel to ta innowacyjna, opatentowana technologia. No Gryphon, Accuphse, Vitus, Soulution nie wpadli na to - faktycznie są 100 lat za Lampim. Na rodzinnym rynku rośnie nam nowy Apple...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Fotka ze strony - tym razem z sekcji - wzmacniacze.( 29.09.2020)

 

To ostatnia fotka ( oczywiście po 2017r tj. z dzisiaj  29.09.2020) - po prostu nie mogłem się powstrzymać.

Mój ulubiony pstryczek-elektrycznej.

ON/OFF ( i ten  piękny opis)

droppedImage.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez babatular

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, babatular napisał:

Vitus, Soulution

Tych dwóch producentów proszę łaskawie wykreślić z tej listy, gdyż właśnie oni mogą siedzieć na jednej ławce w parku opowiadajac sobie na temat jakości dźwieku swoich wyrobów w hi end / wraz z Lampizatorem /.

8 lat temu dokonałem analogicznych negatywnych rekomendacji tym producentom, zwłaszcza Vitus ,a było to w ciemno, bez s ł u c h a n i a ...!  / tylko na podstawie dokumentacji fotograficznej technicznej budowy urzadzenia /.

Będąc na wystawie słyszałem w przypadku Vitusa rzężenie, a nie byłem sam, ci, którzy byli ze mną nie mówili na moje wówczas wskazania - "coś ty". / same słuchowe efekty tzw prądow wirowych, nie do zniesienia dla ludzkiego słuchu, - tanie materialy magnetyczne na rdzenie traf i inne błędy /

Przedstawilem im właściwości, wskazałem jak to powinno być, zaprowadziłem do pokoi gdzie tych przykrych zjawisk nie było ..i przyznali mi rację.

To samo jest z Lampizatorem.

Tu urządzenie nie jest skonstruowane zgodnie z zasadami sztuki.

Nie trzeba tego uzasadnić nikomu, kto jest rzeczowym człowiekiem.

 

Z praw socjotechnicznych i tak wyniknie sytuacja, że znajdzie każda taka osoba, każdy uczestnik rynku swoich zwolenników.

 

 

Niczego więc mu tu nie odejmujemy, przeciwnie, nie ważne jak mówią, ważne że mówią, temat jest w czołówce, więc powinien być wdzięczny za zainteresowanie i Elberoth.

 

Urządzenia są różne, są takie które można poprawić jak Accuphase czy Luxman, nawet Esoteric, ale są też nie nadające się do niczego - tylko odsprzedaży, z gruntu złe, koncepcyjnie oraz co do fundamentalnie ważnych głównych podzespołów / montaż jest również niezwykle ważny, w źródłach - krytyczny ! /.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez 747
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, 747 napisał:

ych dwóch producentów proszę łaskawie wykreślić z tej listy, gdyż właśnie oni mogą siedzieć na jednej ławce w parku opowiadajac sobie na temat jakości dźwieku swoich wyrobów w hi end / wraz z Lampizatorem /.

Proszę Cię. Bez kompromitacji - po co ci to.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, babatular napisał:

Bez kompromitacji

Nie żartuj.

Vitus i Soulution oczywiscie że są skonstruowane od czysto montażowej strony poprawnie.

AGD, uznane marki również.

 

Vitus jako producent w hi end mógłby nie istnieć, nikt niczego by nie stracił, wprost przeciwnie.

 

Vitus, Soulution to są projekcje twórców, to są ich wizje, przełożone na materialny grunt.

Jeśli mówimy o materializacji czyiś ambicji to chyba lepiej opawiadać o D Agostino.

Już chociażby ten Relentless, to już jest coś.

 

 

 

 

20 minut temu, babatular napisał:

po co ci to

Bądź spokojny, wiem co piszę, zawsze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

To ma grać ?

To jest AGD.

image.thumb.png.781fdd0aa168b12cbd50cdc7e2547e63.png

Takie trafa może sprawdziłyby się w kuchence mikrofalowej, nie w referencyjnym wzmacniaczu mocy.

31 minut temu, babatular napisał:

Proszę Cię.

 

Ja Ciebie proszę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 28.09.2020 o 02:49, 747 napisał:

Nie ma żadnej nagonki, szczucia czy hejtu.

Są opinie.

 

Może istnieć sytuacja, że urządzenie jest nie do końca rozpoznane przez samego Twórcę, wydaje się oczywiste dla każdego że powinno być przez jakiś okres czasu przygotowywane w referencyjnych warunkach odsłuchowych.

Takie warunki nie są łatwe do osiągnięcia, co dopiero uzyskanie potrzebnej wrażliwości, rozpoznania, zdobycie doświadczenia i zrozumienia, by móc kształtować produkt.

To długi proces.

Dlatego nie ma kilku AudioNote, a ci, którzy aspirują...aspirują.

 

 

 

Pełna zgoda. Opinie to najtańsza rzecz na świecie. 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
48 minut temu, babatular napisał:

Bez kompromitacji

Tu masz przykładową kompromitację B&W.

Kolumny do demontażu, nawet nie ma się czego uchwycić..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Tu dobry wzmacniacz.

image.png.38f51400e53d562e0f3f63a6e8acbceb.png

Widzisz podobieństwa ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, 747 napisał:

Tu masz przykładową kompromitację B&W.

Kolumny do demontażu, nawet nie ma się czego uchwycić..

 

Zaznaczę, że oceniam nie kolumny z tego "porównania" ale  to co ja słyszę w realizacji tego nagrania.

Dla mnie to po pierwsze oczywiście przykład do bólu bezpiecznej prosprzedażowej prezentacji tak aby żadnemu producentowi nie zaszkodzić. Więc to nie jest test jaki powinien być a'la arena gladiatorów gdzie schodzi tylko jeden zwycięzca a innych wynoszą.

Dwa, biorąc pod uwagę opinie obydwu panów komentujących to co słyszą w "teście" to kolejny dowód na to jak dwóch ludzi (zakładam że osłuchanych ale nie znam ich) wydają opinie nt. odsłuchu kierując się własnymi preferencjami  (ten lubi muzę electro a ten woli inną..) a nie wzorcem pamięciowym brzmienia instrumentów, choć niby jeden z nich odnosi się do chodzenia na koncerty itd..

W tym NAGRANIU i w mojej opinii (nie wiem jak byłoby w innym ustawieniu, w innym pokoju z inną elektroniką itd.) B&W zabrzmiały zdecydowanie gorzej niż TAD i to nie jest różnica 3% jak jeden z prezentujących powiedział. Reprodukcja niższych rejestrów to już w video poruszyli ale zwróćcie uwagę na to jak zabrzmiał hammond w utworze "Turned my upside down" Sarah K. na TAD-ach a jak na B&W. Czy wy też słyszycie jak zdewastowany został ten instrument na Bowersach?

A jakby zamieniono miejscami kolumny w prezentacji - Bowersy do rogu, Tady do srodka to czego możnaby sie spodziewać po basie z B&W???

taki balans tonalny z kolumn za 30 tys euro?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wy tak naprawdę słuchacie tego z YT i na tej podstawie wyciagacie wnioski?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
8 godzin temu, 747 napisał:

Vitus jako producent w hi end mógłby nie istnieć, nikt niczego by nie stracił, wprost przeciwnie.

 

Na podstawie, którego konkretnego modelu Vitusa tak twierdzisz? Ja, z tą marką miałem bardzo mały kontakt, ale to co posłuchałem u siebie w domu, nie pozwala mi takich wniosków wyciągnąć - wręcz przeciwnie, dźwiękowo bardzo wysoko je pozycjonuje (moim zdaniem oczywiście) jest to marka z mojego top 10 i raczej bliżej podium niż dalej... Wykonanie też, bardzo dobre, więc nie wiem co Ci w nim nie pasuje...  

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, plastik1989 napisał:

Na podstawie, którego konkretnego modelu Vitusa

 

Cała produkcja jest dobra lub nie, nikt nie pozwala sobie na błędy.

Liczy się tylko nastawienie, kompetencja, wiedza twórców, jeśli ktoś ma nastawienie na biznes, braki kompetencji, wiedzy, nie wie po co klient zamierza kupić wzmacniacz, to wygląda on tak, jak na zamieszczonych fotografiach.

 

Zamieściłem video kompromitujące B&W,   wiesz ilu ludzi może napisać do mnie post jak Ty napisałeś ?

Tysiące użytkowników.

Jesteś inteligentny więc rozumiesz.

 

Jeśli miałbym ten wzmacniacz, przykładowo otrzymał w jakimś rozliczeniu, to oczywiście że wpiąłbym go i słuchał, lecz byłby to stan przejściowy, słuchałbym i uczył się jak zniekształcenia wypływające z tego rodzaju konstrukcji wpływają na postrzeganie.

 

Producentem wzmacniacza dziś może być każdy kogo stać na zainicjowanie produkcji k a ż d y  ...!

To nie jest już to co kiedyś, świat gna naprzód.

 

 

Rochu napisał niezwykle ważną rzecz, nie robi się badań nad jakością sensu stricte.

Praca obrabiarek i możliwości  "twórcy" w tym zakresie to ile, -  możemy dyskutować - procent zawartości dzisiejszego hi end ???

 

70 PROCENT ?

A kto dba o dźwięk ?

 

Japończycy, jeszcze, ..na szczęście.

 

28 minut temu, plastik1989 napisał:

dźwiękowo bardzo wysoko je pozycjonuje (moim zdaniem oczywiście) jest to marka z mojego top 10 i raczej bliżej podium niż dalej

Daj tą listę, z ciekawości zerknę co jest poniżej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, 747 napisał:

Vitus jako producent w hi end mógłby nie istnieć, nikt niczego by nie stracił, wprost przeciwnie.

747

Naprawdę bredzisz niesamowicie. Sorry - ale nie masz po prostu pojęcia o hi-endz'ie. Jesteś audiofil-teoretyk i po prostu nie masz bladego pojęcia o hi-end;dzie. Za dużo się naczytałeś recenzji, testów i za dużo zdjęć oglądasz.

Piszesz tu takie brednie i bzdury że aż miło poczytać. Ja lubię poczytać  takich nawiedzonych błędnych rycerzy walczących z wiatrakami i z samymi sobą. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez babatular

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, 747 napisał:

Tu masz przykładową kompromitację B&W

Tzn. Czym się na tym filmiku z YT firma B&W skompromitowała ? Wyglądem czy czym ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, babatular napisał:

 

Naprawdę bredzisz niesamowicie. Sorry - ale nie masz po prostu pojęcia o hi-endz'ie. Jesteś audiofil-teoretyk i po prostu nie masz bladego pojęcia o hi-end;dzie. Za dużo się naczytałeś recenzji, testów i za dużo zdjęć oglądasz.

Piszesz tu takie brednie i bzdury że aż miło poczytać. 

.... w tej wypowiedzi zmieniłbym tylko ostatnie słowa ,,aż miło poczytać,, poza tym - wszystko co napisałeś idealnie pasuje do Ciebie....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 28.09.2020 o 16:53, .:Gerard:. napisał:

Prawdopodobnie dla Ciebie i tych którzy go wybrali, zawsze ale to zawsze tam gdzie jest Lampizator, słyszę dziwną klinicznosc (właśnie takie słowo przychodzi mi do głowy aby określić to coś w dźwięku) w srednio- wysokim zakresie,
przecież wyróżnia się własną charakterystyką wiec jest inaczej
Dla mnie i moich uszu jest dziwnie, nienaturalnie, przesterowane
 

Tor na lampie nie jest łatwo złożyć, dane urządzenie przeniesione do innego systemu może diametralne inaczej grać i na koniec "wisienka" na torcie niesamowicie dużo zależy jakie lampy w jakiej konfiguracji złoży właściciel systemu.

 

Lampizator to taki system operacyjny oparty na Linuxie, co kto z nim zrobi zależy od jego użytkownika i jego umiejętności i osłuchania. Napiszę może trochę inaczej Lampizator nie zamyka drogi do dobrego dźwięku, wiele innych urządzeń robi to już na samym początku ot choćby autoformery w  elektronice firmy którą lubisz i używasz czy też ten nowy materiał na membrany w kolumnach B&W

2 minuty temu, piano napisał:

Gdzie nie wejdę, Baba ma wzięcie. Jak on to robi ? 

Jest na emeryturze i się nudzi...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, ASURA napisał:

Tor na lampie nie jest łatwo złożyć, dane urządzenie przeniesione do innego systemu może diametralne inaczej grać i na koniec "wisienka" na torcie niesamowicie dużo zależy jakie lampy w jakiej konfiguracji złoży właściciel systemu.

 

Dla mnie każde urządzenie ma własny charakter brzmienia, bo to urządzenia 
ciężko jednoznacznie ocenić najlepsze, ponieważ urządzenia nie potrafią przekazać (począwszy od nagrania) dźwięku transparentnie,
Ja wiem ze niektórzy lubią super detal szczególnie na wyższych zakresach, sa tacy dla których jest to przesadne 
Zgadzam sie ze dobranie elementów jest najważniejsze, a co do wisienki to dla mnie każdy element musi być "wisienka" dla tortu dźwięku 


 

 

 


 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, piano napisał:

Gdzie nie wejdę, Baba ma wzięcie. Jak on to robi ? 

zastrzyki z testosteronu ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, .:Gerard:. napisał:

Dla mnie każde urządzenie ma własny charakter brzmienia, bo to urządzenia 
ciężko jednoznacznie ocenić najlepsze, ponieważ urządzenia nie potrafią przekazać (począwszy od nagrania) dźwięku transparentnie,
Ja wiem ze niektórzy lubią super detal szczególnie na wyższych zakresach, sa tacy dla których jest to przesadne 
Zgadzam sie ze dobranie elementów jest najważniejsze, a co do wisienki to dla mnie każdy element musi być "wisienka" dla tortu dźwięku 


 

 

 


 

Sprzęt a raczej cały system łącznie z pomieszczeniem konfiguruję już lata tak że wiem że każdy jego element wymaga ciągłego cyzelowania teorie że tylko sam najlepszy drut i przesył nim sygnału załatwi wszystko jest psu na buty przydatny.

High End to wyzwanie bardzo kosztowne i wymagające ciągłego uczenia i obserwacji

Jest na prawdę bardzo wiele ścieżek dojścia do dobrego dźwięku tylko trzeba to chcieć robić, obserwować zmiany i wyciągać wnioski. Szybkie wymiany klocków, rewolucyjne wymiany systemów to nie ta droga!

Trzeba wyłapać moment w którym się zatrzymać żeby znów nie zacząć burzyć i budować od nowa. Ja raptem zbudowałem trzy systemy na różnym poziomie grania ale trwało to 44 lata, czyli co 13-14 lat zmiana systemu można by powiedzieć że okres prawie tak długi jak to forum.

 

Tak audio-to dobre wymaga spokoju

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.