Skocz do zawartości
IGNORED

Dobrej klasy odtwarzacz blueray


IGNAC

Rekomendowane odpowiedzi

ylko że głowica laserowa nie ma nic wspólnego z jakością obrazu. W środku urządzeniu siedzi kostka tkz procesor obrazu który jest odpowiedzialny za jakość.

A ciort ich tam wie, przecież to masówka, taki sam napęd siedzi w sprzęcie za 500 i za 5000. Przy okazji, teraz robią soczewki lasera z tworzywa i szybciej się to zużywa, kiedyś robili szklane i one są trwalsze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko ja słyszałem różnice. Kolega tez. Bez konieczności wsłuchiwania się. Proszę nie wmawiajcie ludziom ze audi i seat to to samo bo siedzi tam ten sam silnik:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ciort ich tam wie, przecież to masówka, taki sam napęd siedzi w sprzęcie za 500 i za 5000. Przy okazji, teraz robią soczewki lasera z tworzywa i szybciej się to zużywa, kiedyś robili szklane i one są trwalsze.

Co do trwałości to się zgodzę - kiedyś napędy były wieczne i działają do dziś. Ale już na jakość obrazu napęd nie ma najmniejszego wpływu, chyba, że odtwarzana płyta jest tak mocno porysowana, że korekcja błędów nie daje już rady.

Na jakość obrazu mają wpływ algorytmy dekompresji (bo przecież obraz zakodowany jest kompresją stratną) i dalsze, służące do obróbki zdekodowanego obrazu. Dlatego różnice pomiędzy odtwarzaczami BluRay muszą być, nie wierzę, że wszyscy producenci stosują ten sam algorytm i ścieżkę przetwarzania obrazu. Inną kwestią jest, czy da się je zauważyć na 40 calowym TV...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam co autor wątku stwierdził, gościłem wczoraj u niego (jesteśmy z jednej wiochy...). Miałem ze sobą konsole PS3 też porównywaliśmy...co do obrazu może jestem ślepy ale różnica prawie żadna, natomiast dzwiek się poprawił lepsza przestrzeń itp. Ciekawi mnie porównanie z PS4? Cena Pionieera a Ps4 w sumie podobna jednak do konsoli się przyzwyczaiłem czasem se w gierkę zagram a pozatym Netflix itp. W Ps3 na obraz nie narzekam tylko brak DTS HD MA na amplitunerze (z Asusa bds 700 jest, ale obraz gorszy).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tą różnicą jakości obrazu , to ona jest . Może nazwałbym , większa lub mniejsza plastyczność , bardziej kinowa jakoś lub bardziej przerysowana ( cukierkowa)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po dwóch dniach grania jeszcze bardziej słychać różnicę, dźwięk bardzie poukładany, lepsza korekcja błędów, twardszy bas, fajnie :)

teraz szukam suba :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na jakość obrazu mają wpływ algorytmy dekompresji (bo przecież obraz zakodowany jest kompresją stratną) i dalsze, służące do obróbki zdekodowanego obrazu. Dlatego różnice pomiędzy odtwarzaczami BluRay muszą być, nie wierzę, że wszyscy producenci stosują ten sam algorytm i ścieżkę przetwarzania obrazu. Inną kwestią jest, czy da się je zauważyć na 40 calowym TV...

Zgadza się, podobnie jest w monitorach czy aparatach cyfrowych ale czy naprawdę ma znaczenie ta różnica? przecież jednym przyciskiem na pilocie tego pionka czy tv mogę zmienić barwę obrazu na zupełnie inną, i nie mówię tu tylko o jasności, ale ostrości, rozmycia, płynności, podświetlenia, kontrasty i kolor dynamiczny, redukcji szumów....

Na pewno jest różnica w porównaniu z tym krapem od netflixa.

 

po dwóch dniach grania jeszcze bardziej słychać różnicę, dźwięk bardzie poukładany, lepsza korekcja błędów, twardszy bas, fajnie :)

teraz szukam suba :)

To może będę miał szczęśliwą rękę ponownie, jamo 10 fajny jest i ma auto on/off:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może w przypadku suba lepiej kupic używkę ale z wyższej półki ?

25 cm glośnik, auto on/off, bez plastiku i jeden karabin co weźmiesz...

uważaj tylko na te za 2 tyś, potrafią buczeć ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IGNAC , jeszcze jak pisales o tych fantastycznych roznicach w obrazie i dzwieku ok , jestem to wstanie zrozumiec przesiadka z Samsunga na hiend Pioneer ;)))) . Wiesz ale jak piszesz ze po wgrzaniu tego najtanszego BD pionierka jest jeszcze lepiej to juz szok , ile to kosztuje 1200,1600 pl . Przeciez to cos ma pochodzic 2, 3 lata a pozniej smietnik i kupno nowego , myslisz ze nowe bd Samsungi to nie ta liga co ten twoj hajend , moze by trzeba bylo by je troche wgrzac .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a gdzie ja napisałem ze gen pionier to hiend?

Ale amatorka ...

 

To co napisałem poparte jest odsłuchami na tym samym sprzęcie towarzyszącym i w tym samym pomieszczeniu.

 

Dodam tylko marcus ze stwierdzenie "szukanie lepszego obrazu na monitorku 46 cali" Poprostu pokazało ze podniecają cię głupie i kontrowersyjne hasła pozbawione jakiegokolwiek rozsadkowego myślenia i czytania to co inni piszą i pytają. Nawet nie zapytałeś jak daleko siedzę od tv. Założyłeś nick na forum i za darmo pozwolili ci pisać. Wiec piszesz co ci przyjdzie do głowy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeciez to cos ma pochodzic 2, 3 lata a pozniej smietnik i kupno nowego , myslisz ze nowe bd Samsungi to nie ta liga co ten twoj hajend , moze by trzeba bylo by je troche wgrzac .

Ej no to po 2,3 latach jak padnie laser to go wymieni, nowy kosztuje 35 zyla. Przecież nie kupi takiego za 5 tysi padnie tak samo albo i szybciej ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Staram się już nie zwracać uwagi na takie kretyńskie wpisy o padających laserach bo udac tym tokiem myślenia najlepiej kupować sprzęt w biedronce

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jamo j10 to bliźniacza konstrukcja do r10sw. W końcu to ta sama firma. Jednak membrana zrobiona z innego materiału dlatego r10 gra lepiej. ZaprasAm do nas po lepszą cenę. Do końca marca możemy stargowac jeszcze że starej ceny. Później podwyżka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

<br />Staram się już nie zwracać uwagi na takie kretyńskie wpisy o padających laserach <br />

 

I dobrze.

 

Ale w moim pionku pod koniec gwarancji padł nie laser, tylko napęd - stąd mam teraz panasa, którego Ci polecałem. Do pioneera nie mam już zaufania, a konkretnie do mechaniki w ich odtwarzaczach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprostu pokazało ze podniecają cię głupie i kontrowersyjne hasła pozbawione jakiegokolwiek rozsadkowego myślenia i czytania to co inni piszą i pytają. Nawet nie zapytałeś jak daleko siedzę od tv. Założyłeś nick na forum i za darmo pozwolili ci pisać. Wiec piszesz co ci przyjdzie do głowy

Według mnie to kolega MarcusSE jednak wie co pisze. Droższe BR kupuje się dla większej trwałości, cichszej pracy i przede wszystkim lepszego toru analogowego. Różnice w obrazie jeśli jakieś są to bardziej kosmetyczne i wynikają z filtracji obrazu, czyli równie dobrze mogą psuć niż poprawiać. Zależy od upodobań. Zdecydowanie więcej robi tu TV czy projektor, bo to on finalnie kreuje obraz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

projektor: Epson LS10000; procesor/blu-ray: Cambridge CXU; końcówka mocy: Arcam FMJ P7; kolumny: Polk Reserve R700 + Paradigm CC-590 v4 + Studio 10 v5; sub: Paradigm Seismic 110; DAC stereo: Loxjie D40 pro; wzm. słuchawkowy: Schiit Asgard 3; słuchawki: AQ NightOwl, AKG K550

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Qbakos znowu to jest tylko teoria i brak praktyki. Wziąłem do domu tego pioniera z możliwością zwrotu i zobaczyłem na MOIM tv obraz lepszy o jakieś 25 procent i lepszy dźwięk o jakieś 40 procent, wydając 1300 zł zamiast 5000 zł. I cała ta wasza teoria nie ma sensu bo jestem zadowolony ze stosunku inwestycja vs korzyści. Nie mam zamiaru wydawać 5 tys skoro reszta toru ograniczy. Powiedz mi czy twój wywód jest poparty doświadczeniami z plazma panasonic g30 46 cali i Onkyo 876 ?

 

Po drugie w dupie mam trwałość bo nie wydaje 5 tys tylko 1,3 tys. I nie pytałem o trwałość tylko jakość obrazu i dźwięku. I tez nie pytałem o tor analogowy tylko cyfrowy. I pytałem o relacje samsung za 300 zł a pionier za 1,3 tys. I nie wyobrażam sobie w moim pokoju tv większe niz 50 cali i nie mam zamiaru wymieniać dobrej plazmy na byle co bo muszę kupić bd za 5 tys

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plazmy Panasonica nie miałem. Ale kilka odtwarzaczy BR testowałem, włącznie ze słynnym Oppo i tak jak napisałem różnice oczywiście jakieś były, ale tak niewielkie, że w życiu bym za to nie dopłacił. Za trwałość czy wygodę użytkowania pewnie tak... ale ostatecznie wybrałem obraz z PC, a odtwarzacza się pozbyłem.

 

Tor cyfrowy? A co tam może się różnić? Przecież prawie wszystkie filmy mają ścieżki kompresowane i dopiero amplituner je dekoduje. Więc jeśli coś może wprowadzić różnice to właśnie amplituner. Odtwarzacz tylko wysyła ścieżkę, którą ma zapisaną na płycie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

projektor: Epson LS10000; procesor/blu-ray: Cambridge CXU; końcówka mocy: Arcam FMJ P7; kolumny: Polk Reserve R700 + Paradigm CC-590 v4 + Studio 10 v5; sub: Paradigm Seismic 110; DAC stereo: Loxjie D40 pro; wzm. słuchawkowy: Schiit Asgard 3; słuchawki: AQ NightOwl, AKG K550

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To sugerujesz ze jestem ślepy i głuchy ?

Przewaliłem w stereo wiele klocków typu Naim, Musical fidelity, quad, creek, nad itd kolumny typu Dynaudio , Castle itd i potrafię słuchać :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pioneer to zwykła chiňszczyzna.

 

Liczy się tylko Panasonic. Kto tego nie rozumie ten błądzi.

Panasonic nie jest Chiński ,daj sobie spokój z takimi wpisami.

 

Panasonic nie jest Chiński ,daj sobie spokój z takimi wpisami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pioneer to zwykła chiňszczyzna.

 

Liczy się tylko Panasonic. Kto tego nie rozumie ten błądzi.

Obydwie firmy to Japończyki, obydwie firmy składają w różnych krajach, np. panas w czechach, w najgorszym badziewiu: turcji (Vestel), w chinach (na chwile obecną pewnie nie po protestach

miejscowych). Pionek w malezji, chinach, wielkiej brytanii... Ja bym się za bardzo tym nie przejmował.

Tak przy okazji wiesz że pioneer to onkyo?

 

Jamo j10 to bliźniacza konstrukcja do r10sw. W końcu to ta sama firma. Jednak membrana zrobiona z innego materiału dlatego r10 gra lepiej. ZaprasAm do nas po lepszą cenę. Do końca marca możemy stargowac jeszcze że starej ceny. Później podwyżka.

Można u was posłuchać monitor audio bronze 6, mr6 i klipsch premiere rp-260F z własnymi kawałkami?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę pamiętać właścicielem Panasonica są Japończycy a Pionieera Chińczycy.

Jakie to ma znaczenie,sprzęt nie jest produkowany w Japonii,tylko Chinach,oraz innych krajach europejskich.Co do tych dwóch firm Panasonic robi solidniejsze odtwarzacze,lecz Pioneer też jest bardzo trwały,i gadanie o padających laserach to brednie.I jedna,i druga firma wykonuje dobrze robotę.miałem kiedyś dwa odtwarzacze dvd i Pioneera,i Panasonica,obydwa dałem komuś w prezencie już z 10 lat temu,i do tej pory oba działają,i są mocno katowane,podobnie z Bluray, Panasonica używam od lat i żadnych problemów,między nimi były i Pioneery i też były ok.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 29

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.