Skocz do zawartości
IGNORED

Dobrej klasy odtwarzacz blueray


IGNAC

Rekomendowane odpowiedzi

Raczej wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują że BD4K to ślepa uliczka:)

 

Zapytam ponownie ... co to jest BD4K? Czy masz na myśli BD UHD?

 

Na razie Netflixowi i Amzon Prime baaaardzo daleko do jakości z płyty BD UHD.

 

Wiedziałeś, że dla Polski dostęp do serwerów Netflixa jest ograniczony do 25 Mbpsów? Jakie to ma być 4K UHD HDR HFR przy takim paśmie ???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem kilka dni temu dwa seiale z Netflixa w 4K HDR na jakimś drogim Samsungu wiec jakby nie masz tu racji :)

 

Natomiast jeżeli nie widzisz tego że płyta jako nośnik umiera od dawna a BD UHD jest tylko ciekawostką to chyba nie mamy o czym rozmawiać :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co Ty oglądałeś. Ja wiem co oglądam u siebie w domu, codziennie. I łatwo sprawdzić transfer. I dramat. Z Amazon Prime dużo lepiej.

 

Jak na razie tak jak to piszesz ... "ciekawostka" zapewnia najlepszą jakość obrazu i dźwięku w domu. A przynajmniej w Polsce. Nawet z fejkowych wydań BD UHD w pseudo 4K.

 

To piszesz w końcu o jakosci czy o umieraniu? Mam w domu ponad sto "umarłych” dysków HD-DVD i ciagle cieszę się ich jakością.

 

BTW nie odpowiedziałeś na moje pytanie co to jest BD4K.

 

Zapytam na koniec ... masz z OTT dźwięk w Atmos, DTS-X czy Auro 3D ??? He, he, he. A słuchałeś chociaż u ... kolegi?

 

 

 

Internet przyjmuje wszelkie wpisy ... bezkrytycznie. A życie sobie. I obiektywna prawda staje sie dana tylko nielicznym ... tym co sami sprawdzą, u siebie, nie u kolegi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pioneer BDX-300 nie ma na panelu przycisków ani sensownego wyświetlacza który chociaż pokazywałby numer tracka, to faktycznie do muzyki bomba ;) To jest raczej odtwarzacz z "super obrazem" dla takich co to łykają ;)

Za jego cene masz przyzwoite CD typu DENON DCD720 + Blu-ray np. Sony BD6500, więc uważam że trzeba być pustakiem żeby to kupić ;)

 

Yamaha Bd-A 1060 to już do CD może być ale za tą kase kupujesz np. PS4 PRO + też jakieś CD więc...

Mam obydwa i Piooner BDX-300 może wyświetlać ścieżki na TV i na czytelniejszym (większym) wyświetlaczu a denon 720 tylko ścieżkę na malutkim ekraniku którego nie widać z 2 metrów. Zresztą tak naprawdę nie jest to do niczego potrzebne, słucham muzy a nie cyferek na malutkich ekranikach. Ani razu nie korzystałem z przycisków na panelu, dupy mi się nie chce ruszać z fotela. Pionka kupiłem za 1200 zł, sam cd denona to koszt 1300. Wszystkie twoje wywody na śmietnik zatem.

 

Jeśli ktoś szuka dobrego br z dobrym torem muzycznym ten pionek jest ok, tym bardziej że nie jest jakoś drogi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro lubisz słuchać muzyki z włączonym telewizorem to w porządku, Ja lubie podejść do odtwarzacza, odpalić płyte w 2sekundy i włączyć konkretny numer który widzę na wyraźnym wyświetlaczu. To się nazywa wygoda obsługi. Każdy ma inne preferencje. Ważne że jesteś zadowolony :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro lubisz słuchać muzyki z włączonym telewizorem to w porządku, Ja lubie podejść do odtwarzacza, odpalić płyte w 2sekundy i włączyć konkretny numer który widzę na wyraźnym wyświetlaczu. To się nazywa wygoda obsługi. Każdy ma inne preferencje. Ważne że jesteś zadowolony :)

Podchodzenie do sprzętu to żadna wygoda, słuchać też się tak nie da będąc przy odtwarzaczu. Ale jak lubisz na blisko słuchać i chodzić po pokoju, ważne że jesteś zadowolony :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak ty plyte potrafisz z fotela na odległość załadować to faktycznie wygoda duża. Ja nie potrafię bez podchodzenia.

Mam ją we flac na strumieniowcu, wygodne czy gdzie tam?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po kilkunastu dniach pionek zapierdziela aż miło :) lepsza dynamika obrazu czyli zróżnicowanie barw, ostrość, głębia, widzę teraz rzeczy na które wcześniej nie zwracałem uwagi. A dźwięk lepiej dociera do słuchacza, mocny w średnicy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

"What Hi*Fi" wyróżniło nowy odtwarzaczyk BD Sony ->

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) w PL ~około 400pln

 

Xbox One S po nowej aktualizacji otrzymał obsługe Dolby Atmos i DTS:X ;)

 

A sprzedaż odtwarzaczy Blu-Ray spadła o kolejne 25%

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki tam jest zastosowany procek i kości w torze audio w tym pionku że jest taki dobry bo na stronie producenta nie ma wzmianki co jest zastosowane ?

Jak pamietam 450 miała Marvell a w tym modelu co jest?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Xbox One S po nowej aktualizacji otrzymał obsługe Dolby Atmos i DTS:X ;)

 

 

 

Chyba na razie tylko Atmos.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 6 miesięcy temu...

Panowie...odświeżę temat... a mianowicie , mam pytanie ... posiadam Panasa BDT-500 i mam problem z odtwarzaniem z twardego dysku dźwieku DTS HD MA i DOLBY TRUE HD , z plików ściągniętych z sieci...nie puszcza ścieżki dźwiękowej (cisza).... jakieś pomysły...? może mam coś źle w ustawieniach...Głównie odtwarzam z płyt blu-ray , ale ostatnio dostałem kilka nowości na twardym i wyniknął ten problemik...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie...odświeżę temat... a mianowicie , mam pytanie ... posiadam Panasa BDT-500 i mam problem z odtwarzaniem z twardego dysku dźwieku DTS HD MA i DOLBY TRUE HD , z plików ściągniętych z sieci...nie puszcza ścieżki dźwiękowej (cisza).... jakieś pomysły...? może mam coś źle w ustawieniach...Głównie odtwarzam z płyt blu-ray , ale ostatnio dostałem kilka nowości na twardym i wyniknął ten problemik...

 

hej, jesli chodzi o DOLBY TRUE HD to ten temat mam juz przerobiony.

Moj problem polegal na tym ze pliki MKV z sieci na ogol maja zly plik THD brakuje w nim (nie wiem jak to powiedziec - RDZENIA?) Core. Takie audio trzeba wyexportowac przerobic na AC3+THD i wmuxowac spowrotem (ale raczej nie do MKV - MKV znowu wywali AC3-core). Dzieki temu, po pierwsze plik jest poporawny, po drugie urzadzania ktore nie obsluguja THD, moga odtwarzac dzwiek z core, czyli AC3.

Z DTS-MA nie mialem problemow nigdy, ale z plikami mkv czesto.

MKV jest zbyt uniwersalny - jak dla mnie (jak dla stacjonyrnych odtwarzaczy) kazdy kto tworzy plik MKV ma kilkadziesiat mozliwsci do do samej wersji programu muxujacego (co sie odbija czkawka stacjonarnym odtwarzaczom). Problem obszedlem za pomoca formatu TS i M2TS (czyli tego ktory jest na Bluray-ach). Program do muxowania jest bardzo wybredny, ale gwarantuje poprawne dzialanie pliku na (chyba) kazdym urzadzaniu stacjonarnym (problemem jest tresc 3D na mede8er wywala blad i nie odtwarza pliku). Moje oppo 95 (niezaktualizowane, jeszcze z opcja czytania ISO) jest eksremalnie wybredne i tylko TS i M2TS dziala tam poprawnie. Wrazie czego sluze pomoca jesli chodzi o to: jakiego programu uzyc, oraz jak.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

SONY HW55, DENON PMA-2020AE + Cambridge Audio 751R, Monitor Audio: GX200, GX50, GXC150, Silver W12, Oppo BDP-95 (ISO), Mede8er 600X3D, DAC Nostromo 5 & wzm. Nostromo, Denon AH-D7200, BT: qudelix5k & 10kg kabli wszelakiej maści 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie...odświeżę temat... a mianowicie , mam pytanie ... posiadam Panasa BDT-500 i mam problem z odtwarzaniem z twardego dysku dźwieku DTS HD MA i DOLBY TRUE HD , z plików ściągniętych z sieci...nie puszcza ścieżki dźwiękowej (cisza).... jakieś pomysły...? może mam coś źle w ustawieniach...Głównie odtwarzam z płyt blu-ray , ale ostatnio dostałem kilka nowości na twardym i wyniknął ten problemik...

 

Najprościej to kup sobie jakiegoś pleyerka który wszystko Ci otworzy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego Dolby TrueHD przegrało z DTS HD MA, który jest mniej problemowy. Ja tylko raz spotkałem MKV z TrueHD. Reszta wydań z bezstratnym dźwiękiem to wydania z DTS HD MA lub FLAC 5.1 z którym też nie ma większych problemów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

projektor: Epson LS10000; procesor/blu-ray: Cambridge CXU; końcówka mocy: Arcam FMJ P7; kolumny: Polk Reserve R700 + Paradigm CC-590 v4 + Studio 10 v5; sub: Paradigm Seismic 110; DAC stereo: Loxjie D40 pro; wzm. słuchawkowy: Schiit Asgard 3; słuchawki: AQ NightOwl, AKG K550

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie...juz po problemie... w ustawieniach panasa musiałem zmienić na pcm ... dźwięk idzie...tylko dekoduje go odtwarzacz nie ampli.. dzieki za odpowiedzi...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, panowie mam takie pytanie.Chce zmienic odtwarzacz BR Panasa, juz leciwy 9 latek.Interesuje mnie albo CA CXU HD albo Panasonic DMP UB 900.Interesuje mnie to czy bede mial ladniejszy obraz z ktoregos z tych odtwarzaczy.Wyswietlane to bedzie na plazmie panasa 55" st 60.

 

Wysłane z mojego HUAWEI CRR-L09 przy użyciu Tapatalka

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To juz Oppo UDP 203 bedzie tanszym wyjscuem niz CA.

 

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Preamp: Marantz SR7010. Power Amp: Onkyo M-5000R, Onkyo PA-MC5500. Bluray: Oppo UDP-205, PS3 Glosniki: Tannoy Precision 6.4 - front,Tannoy Precision 6C - central, Tannoy Revolution DC6T - sorround, Tannoy Revolution DC6 - front high Tannoy Revolution DC4 -sorround high. Subwoofery: 2x Tannoy Revolution R-SUB15. TV: Sony KD-65XD8599. Projektor: Póki co brak, Dekoder: NC+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
To juz Oppo UDP 203 bedzie tanszym wyjscuem niz CA.

 

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Niewiem czy tsnsxym bo kosztuje wiecej

 

Wysłane z mojego HUAWEI CRR-L09 przy użyciu Tapatalka

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Niewiem czy tsnsxym bo kosztuje wiecej

 

Wysłane z mojego HUAWEI CRR-L09 przy użyciu Tapatalka

Nie wiem gdzie patrzysz ale wszedlem na 1 lepszy sklep i Oppo jest 50f tansze. No i jeszcze ma analogi a CA nie.

 

O widzisz nie patrzylem jak to stoi w Polsce. Luklem na ceneo i Oppo drozsze jest o 100zl hehe dziwne.

 

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Preamp: Marantz SR7010. Power Amp: Onkyo M-5000R, Onkyo PA-MC5500. Bluray: Oppo UDP-205, PS3 Glosniki: Tannoy Precision 6.4 - front,Tannoy Precision 6C - central, Tannoy Revolution DC6T - sorround, Tannoy Revolution DC6 - front high Tannoy Revolution DC4 -sorround high. Subwoofery: 2x Tannoy Revolution R-SUB15. TV: Sony KD-65XD8599. Projektor: Póki co brak, Dekoder: NC+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem gdzie patrzysz ale wszedlem na 1 lepszy sklep i Oppo jest 50f tansze. No i jeszcze ma analogi a CA nie.

 

O widzisz nie patrzylem jak to stoi w Polsce. Luklem na ceneo i Oppo drozsze jest o 100zl hehe dziwne.

 

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Mieszkam w niemczech i oppo tez jest drozsze

 

Wysłane z mojego HUAWEI CRR-L09 przy użyciu Tapatalka

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na szybko to ten CA wygląda wyjątkowo dobrze: jest i UHD i Darbee na pokładzie, czego nie ma ten model Oppo. Rozumiem, że Darbee działa tylko do FullHD... ale to i tak spory plus. Z drugiej strony Oppo ma więcej wyjść i po aktualizacji wspiera Dolby Vision. CA zdaje się tego nie ma. Więc zależy co jest potrzebne.

A w porównaniu z Panasem, CA na pewno wypadnie lepiej pod względem jakości obrazu - przynajmniej materiały w FullHD. Tyle, że jest spora różnica w cenie pomiędzy nimi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

projektor: Epson LS10000; procesor/blu-ray: Cambridge CXU; końcówka mocy: Arcam FMJ P7; kolumny: Polk Reserve R700 + Paradigm CC-590 v4 + Studio 10 v5; sub: Paradigm Seismic 110; DAC stereo: Loxjie D40 pro; wzm. słuchawkowy: Schiit Asgard 3; słuchawki: AQ NightOwl, AKG K550

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.