Skocz do zawartości
IGNORED

Tannoy Precision 6.2 i 6.4, a Tannoy Revolution XT 8F


Ireneusz Janowski
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem ile te xt8 w polsce kosztuja ale jesli masz kogos w uk to na ebayu mozesz kupic dc8ti za £2400. To jest swietna cena za te kolumny. Nie ma tego wiele a pojawily sie bo jak wiadomo tannoy przeniosl produkcje do chin i prawdopodobnie skonczy tez produkcje dc8 a moze i calej serii dc wiec wyprzedaja ostatnie egzemplarze.

Dc8ti zagraja dzwiekiem ktorego szukasz :)

A i zamiast wydawac kase na bluesound kup Maline z dedykownym DACiem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez awietek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Definition już nie sa produkowane jak i Precision. To wszystko od jakiegoś czasu to tylko zapasy magazynowe. W tym roku mają byc nowe modele.

 

Cokolwiek na ebay było szybko zniknęło...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Definition już nie sa produkowane jak i Precision. To wszystko od jakiegoś czasu to tylko zapasy magazynowe. W tym roku mają byc nowe modele.

 

Cokolwiek na ebay było szybko zniknęło...

Sa jeszcze - 3egzemplarze za £2400

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Przecież dc8ti to jest właśnie już nowy model.

Nie taki nowy - pare latek ma.

Poza tym w zwiazku z przeniesieniem produkcji do chin moze cos tam zmienia.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piekne te kolumny Tannoy DC8 Ti, wyglad powala. Ale jak na razie niestety nie na moja kieszen. Myslicie ze jaka bedzie roznica w brzmieniu Tannoy Precision 6.2 do XT8F przy ampli Onkyo TX8270. Wiem ze elektronika slaba ale na razie innych opcji nie ma.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Naim Uniti Atom | Chario Delphinus | Vermouth Serenade 3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o takie gatunki jak jazz, akustyka, wokal, lekki klasyczny rock czy blues to Precision graja zjawiskowo - to jest granie na wyzszym poziomie niz ich cena. Jednak szybka muzyka, np hard rock czy metal tutaj juz nie beda dobrze zaprezentowane. To sa kolumny do konkretnej muzyki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

O to dokładnie mi chodziło!

Czy mógłbyś szerzej napisać z jakimi wzmacniaczami słuchałeś XT8F i co przeważyło na wyborze Rega Elicit?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Jesli chodzi o takie gatunki jak jazz, akustyka, wokal, lekki klasyczny rock czy blues to Precision graja zjawiskowo - to jest granie na wyzszym poziomie niz ich cena. Jednak szybka muzyka, np hard rock czy metal tutaj juz nie beda dobrze zaprezentowane. To sa kolumny do konkretnej muzyki.

 

Czyli jaka wg Ciebie opcja jest bardziej uniwersalna. Moge miec uzywki Tannoy Precison 6.2 ok 30% taniej niz Nowe XT8F.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Naim Uniti Atom | Chario Delphinus | Vermouth Serenade 3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wybrał Precision. Tylko nie wiem jak gra tx8250. Ale będziesz miał kolumny na lata.jakby nie było jest to wyższą seria.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez RobG1974
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o takie gatunki jak jazz, akustyka, wokal, lekki klasyczny rock czy blues to Precision graja zjawiskowo - to jest granie na wyzszym poziomie niz ich cena. Jednak szybka muzyka, np hard rock czy metal tutaj juz nie beda dobrze zaprezentowane. To sa kolumny do konkretnej muzyki.

 

Hmmm, rozumiem ze Marantz PM i Marantz sa 14s1 byłby dobrym zestawem do Precision?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzaj waść. Widzę, że cały ten wątek je tylko krytykujesz jakby ci za to ktoś płacił. Może słuchałeś je niewygrzane?

 

Wczoraj był u mnie kolega i daliśmy im trochę popalić.

Muszę powiedzieć, że po wstępnym wygrzaniu kolumny zaczęły powoli pokazywać pazura.

Różne winyle, Tidal itd.

Były przekładanki, puść to, daj następny utwór (kolega nie nawykły do czarnej płyty ;) )

I tak sobie biegałem od gramofonu do kanapy, aż przyszła kolej na Pink Floyd DSOTM. I tu koparki opadły i mnie i jemu. Ja tej płyty nie słuchałem wcześniej na tych głośnikach.

Jeszcze tak ta płyta u mnie nie brzmiała. Pierwsze tłoczenie francuskie. Przesłuchaliśmy całą. :D

Ogólnie im dalej w las tym lepiej!!

Teraz słucham "Crises" Oldfielda z Tidala i jest rewelacja.

Tych kolumn nie wolno oceniać bez wygrzania. Mam nadzieję, że to nie koniec ich dojrzewania jest. :)

 

Poszalej jeszcze troche z ustawieniami kolumn. Sprobuj skierowac je tak zeby osie krzyzowaly sie tuz przed glowa sluchacza - coaxialne glosniki zaskakuja przy takim ustawieniu. I napisz koniecznie jak sie zmienila scena.

 

Próbowałem tak ustawić ale jakoś tak dziwnie. Więcej basu, scena mniejsza. Lepiej mi brzmią jak są szerzej. Co prawda już miałem w czasie testu wiele browarów wypitych ale jakoś takie ustawienie mi nie pasuje. Może to kwestia pomieszczenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szaman777
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzaj waść. Widzę, że cały ten wątek je tylko krytykujesz jakby ci za to ktoś płacił. Może słuchałeś je niewygrzane?

 

Wczoraj był u mnie kolega i daliśmy im trochę popalić.

Muszę powiedzieć, że po wstępnym wygrzaniu kolumny zaczęły powoli pokazywać pazura.

Różne winyle, Tidal itd.

Były przekładanki, puść to, daj następny utwór (kolega nie nawykły do czarnej płyty ;) )

I tak sobie biegałem od gramofonu do kanapy, aż przyszła kolej na Pink Floyd DSOTM. I tu koparki opadły i mnie i jemu. Ja tej płyty nie słuchałem wcześniej na tych głośnikach.

Jeszcze tak ta płyta u mnie nie brzmiała. Pierwsze tłoczenie francuskie. Przesłuchaliśmy całą. :D

Ogólnie im dalej w las tym lepiej!!

Teraz słucham "Crises" Oldfielda z Tidala i jest rewelacja.

Tych kolumn nie wolno oceniać bez wygrzania. Mam nadzieję, że to nie koniec ich dojrzewania jest. :)

 

 

 

Próbowałem tak ustawić ale jakoś tak dziwnie. Więcej basu, scena mniejsza. Lepiej mi brzmią jak są szerzej. Co prawda już miałem w czasie testu wiele browarów wypitych ale jakoś takie ustawienie mi nie pasuje. Może to kwestia pomieszczenia.

Przy Precisionach w takim ustawieniu scena dostawala sporej glebii i separacja instrumentow byla duzo lepsza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jeszcze spróbuję na trzeźwo tak ustawić. U mnie to jest problematyczne bo mam drewnianą podłogę i za każdym razem muszę te kolce ustawiać by się kolumna nie gibała.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taką recenzję znalazłem.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Możliwe, że kocyk na wylocie basrefleksu jest jednak celowo i producent nie kłamie. Mała poprawka produkcyjna.

Ja jednak nie o tym. Tam w recenzji jest napisane, że wzmacniacze lampowe z wejściami na 4 ohm mogą być. Czy za tem lepiej je podłączyć do tych zacisków? Teraz mam podłączone do zacisków 8mio omowych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Z czym wg Ciebie przesadziłem? Uważasz że krytykuję xtf tylko dla tego bo stwierdziłem że Precision to wiele lepsze, ambitniejsze granie? Czy może to że xtf są sprzedawane w mediamarkt? Gdzie tu przesada, gdzie krytyka??

 

Bo kolce to stosuje się na dywan i to jest ich główne przeznaczenie a nie na drewnianą podłogę.

 

Bzdury o kolcach piszesz. Stosuje sie je tam gdzie slychac ich wpływ. Na drewnianiej podlodze rowniez ale z podkladkami , zeby podlogi nie niszczyc.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można też wypróbować u siebie deski ze sklejki z drzewa liściastego pod kolce. Kolumny stawiamy na deskach, jak na granicie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przełączyłem je jednak do zacisków 4 ohm i wydaje mi się, że jest duża poprawa. Szczególnie przy cichym słuchaniu. Generalnie to te tannoye mi się coraz bardziej słyszą. Muszę jedynie kabel wymienić by górę trochę przytemperować.

Kilka płyt pozytywnie mnie zaskoczyło.

Test basu na Massive Attack Mezzanine wypadł zabójczo.

 

Wczoraj była u mnie koleżanka i tez zachwycona. Przesłuchaliśmy np. Requiem Mozarta w wykonaniu orkiestry BBC z winyla. Chór jak wchodził to gęsia skórka u obojgu.

 

To są bardzo dobre kolumny. Trzeba im tylko trochę czasu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szaman777
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam, czytam i czytam i coraz bardziej dryfuje w strone Precision 6.4 . Jak wypadaja w porownaniu z XT8F? Czy warto placic prawie 2 razy tyle za kolumny przy dosc slabej elektronice? (Onkyo TX-8270). Fakt, ze jesli udalo mi by sie znalezc 6.4 to pewnie juz raczej przez dluuugi czas nie szukalbym kolumn a skupil sie na zmianie na wzmaka. No i tu kolejne pytanie... Jaka elektronika zagrala by z Precision 6.4. Myslalem o Roksan K3, Vincent SV-227 lub Denon PMA-1600NE. Jakies sugestie? Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Naim Uniti Atom | Chario Delphinus | Vermouth Serenade 3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pisalismy juz wiele razy tutaj, Precision graja bardziej wyrafinowanie pewne gatunki muzyczne (np. jazz, wokale).

XT sa znowu bardziej uniwersalne.

 

Wiele zalezy czego sluchasz albo w jakich gatunkach szczegolnie oczekujesz jak najwyzszej jakosci a w jakich mozesz isc na kompromis.

Jak sluchasz wylacznie Diany Krall (tylko przyklad), Precision cie zachwyca. Jak sluchasz Popu, Van Halen, Pink Floyd i Norah Jones prawdopodbnie XT lepiej sie sprawdza.

Ale nie jest oczywiscie tak, ze XT zagraja wszystko (bo nie zagraja zbyt dobrze klasyki) a Precision dwa gatunki. Ale w przyblizeniu jest taki rozklad akcentow...mniej wiecej...

 

Najwazniejsze ze obie serie graja lepiej od konkurencji w swoich klasach cenowych. Co nie kupisz zawsze wgrywasz. ;)

 

Co do elektroniki to jest rownie wazna ale zalezy tez od twoich preferencji. Kazdy z wymienionych przez ciebie wzmacniaczy ma swoj firmowy charakter.

 

Jaki masz metraz pomieszczenia?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pisalismy juz wiele razy tutaj, Precision graja bardziej wyrafinowanie pewne gatunki muzyczne (np. jazz, wokale).

XT sa znowu bardziej uniwersalne.

 

Wiele zalezy czego sluchasz albo w jakich gatunkach szczegolnie oczekujesz jak najwyzszej jakosci a w jakich mozesz isc na kompromis.

Jak sluchasz wylacznie Diany Krall (tylko przyklad), Precision cie zachwyca. Jak sluchasz Popu, Van Halen, Pink Floyd i Norah Jones prawdopodbnie XT lepiej sie sprawdza.

Ale nie jest oczywiscie tak, ze XT zagraja wszystko (bo nie zagraja zbyt dobrze klasyki) a Precision dwa gatunki. Ale w przyblizeniu jest taki rozklad akcentow...mniej wiecej...

 

Najwazniejsze ze obie serie graja lepiej od konkurencji w swoich klasach cenowych. Co nie kupisz zawsze wgrywasz. ;)

 

Co do elektroniki to jest rownie wazna ale zalezy tez od twoich preferencji. Kazdy z wymienionych przez ciebie wzmacniaczy ma swoj firmowy charakter.

 

Jaki masz metraz pomieszczenia?

Pomieszczenie 5x5m2, telewizor posrodku jednej ze scian, kolumny ok 1m od tylnej sciany, ok 1m od scian bocznych. Miedzy kolumnami ok 2.80m. Sofa ok 3.5m od kolumn,przed sofa debowy stolik. Kolumny skierowane do srodka ok 10 stopni. Wykladzina na podlodze, dwa okna na lewej scianie, jedno na prawej i niesety komoda debowa na jednej ze scian.

 

Jak można w ogóle stawiać XT przy Precision 6.4? Seria Precision to zupełnie inna, wyższa liga i to się da bez trudu usłyszeć. Może faktycznie 6.2 są bardziej odpowiednie do pewnych gatunków muzycznych, ale już 6.4 zagrają doskonale wszystkie rodzaje muzyki.

@David, koniecznie posłuchaj obu tych kolumn i sam zadecyduj bo tu się tylko niepotrzebnie bajek naczytasz.

W sumie to ja zestawilem te dwie linie ze soba wiec moja wina. W kazdym razie najbardziej jestem zainteresowany Precision 6.4 bo boje sie ze jak kupie XT to bedzie to tylko polsrodek i pewnie za chwile i tak bede celowal wyzej. Najlepiej byloby posluchac wszystkiego po kolei ale niesety seria precision nie jest juz tak popularna i dostepna jak XT i raczej nie dam rady nigdzie jej odsluchac.W Irlandii XT moge odlsuchac prawie wszedzie ale Precision juz jest niedostepna. Mi bardziej chodzilo o to czy przy moim amplitunerze Onkyo TX8270, ktorego nie mam na razie zamiaru zmieniac i to nie dlatego ze niechcialbym tylko ze wzgledow finansowych roznica pomiedzy tymi dwoma seriami bedzie na tyle duza zeby placic 4tys wiecej za kolumny. Z tego co czytam to wydaje mi sie ze jest znaczna i chyba sobie poczekam po prostu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Naim Uniti Atom | Chario Delphinus | Vermouth Serenade 3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie w Irlandii mieszkasz?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Precision do niedawna można było w UK kupić za 800gbp. I w tej cenie to re2elacyjna kolumna a xt8f za tyle nie kupisz, tylko dla tego że to nowy produkt i muszą to trochę posprzedawac. Standardowa strategia sprzedażowe. Ja mam swoje 6.2 podpięty da amplitunera i wzmacniacza lampowego Yaqin ms30l. I zarówno Krall jak Pink Floyd brzmią rewelacyjnie. Poczytaj sobie nasz klub miłośników z Lublina. Robimy wspólne odsłuch i to nie tylko moja opinia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stereolife ukazał się test xt-6f

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Wysłane z tapciocha

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez David_65062

Naim Uniti Atom | Chario Delphinus | Vermouth Serenade 3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Czytam, czytam i czytam i coraz bardziej dryfuje w strone Precision 6.4 . Jak wypadaja w porownaniu z XT8F? Czy warto placic prawie 2 razy tyle za kolumny przy dosc slabej elektronice? (Onkyo TX-8270). Fakt, ze jesli udalo mi by sie znalezc 6.4 to pewnie juz raczej przez dluuugi czas nie szukalbym kolumn a skupil sie na zmianie na wzmaka. No i tu kolejne pytanie... Jaka elektronika zagrala by z Precision 6.4. Myslalem o Roksan K3, Vincent SV-227 lub Denon PMA-1600NE. Jakies sugestie? Pozdrawiam

Przy 8270 nie zagrają ani xt8f ani precision 6.4

Roksana k3 do nich polecam no i standardowo marantza

 

piękna sponsorowana bajka - obowiązkowa lektura

Co kurde te opłacone artykuły maja wspólnego z testami ???

Mimo że absolutnie się z tobą nie zgadzam. Przypadku opinii o revolution. Bo uważam je za bardzo udane.

To o dziwo odnośnie testów w gazetkach to się zgadzamy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie zakończyłem półroczne poszukiwania wzmacniacza do XT8F.

Kupiłem z drugiej ręki Arcam a38.

 

Wczoraj pierwsze zabawy. Pierwsza duża różnica w porównaniu do mojego dotychczasowego amplitunera Yamahy, to że nagle czuć ogromne różnice w jakości nagrania poszczególnych plyt. Ta sama piosenka z różnych płyt brzmi zdecydowanie różnie.

 

Póki co muszę pomyśleć nad jakimś łatwym w obsłudze źródłem muzyki z sieci. Wczoraj słuchałem z NASa przez Xboxa, a po drodze dźwięk szedl jeszcze przez TV. Także jeszcze parę kabelków muszę kupić.

 

Ale i tak dźwięk stał się bardziej szczegółowy jednocześnie bardziej dociążony.

Jak na sprzęt za 2,7k to jestem zadowolony. No i mam baze do ewentualnych dalszych porównań.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre zrodlo dzwieku bedzie mialo tak samo wielki wplyw na jakosc.

 

Z ciekawosci, co w A38 ci wlasnie odpowiada ze wybrales wlasnie jego do XT8F?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.