Skocz do zawartości
IGNORED

Wybór DAC, prośba o Waszą pomoc


Neonix

Który DAC ?  

13 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Który DAC Waszym zdaniem lepszy?

    • Cambridge CXN i mod by Muda44
      4
    • Protagonista od MacGyver
      9


Rekomendowane odpowiedzi

Który z powyższych dac z ankiety byście wybrali i dlaczego?

Wybór niezwykle trudny, gdyż oba reprezentują wysoki poziom.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Kiedy wszystko się zmienia, muzyka piękną zawsze pozostaje."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypowiedzieć się mogą Ci, którzy mieli kontakt z jednym i drugim DACiem, ilu takich znasz?

:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypowiedzieć się mogą Ci, którzy mieli kontakt z jednym i drugim DACiem, ilu takich znasz?

:)

Po to ten post.

Zaraz się okaże.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Kiedy wszystko się zmienia, muzyka piękną zawsze pozostaje."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja słyszałem/miałem Stream Magic/CXN ale tylko fabryczny...

Protagonist też, tydzień temu.

 

Nie wiem jak CXN po modzie i jak je wtedy odnieść do siebie ale Protagonist McGyvera zestawiony z dobrym transportem gra świetnie!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki transport plików świetnie by się zgrał z Protagonistą?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Kiedy wszystko się zmienia, muzyka piękną zawsze pozostaje."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki transport plików świetnie by się zgrał z Protagonistą?

Słuchałem Protagonista z Auralic Aries (ale nie mini) na fabrycznym zasilaczu. Grało tylko trochę słabiej od CD transportu EAD. dyby dodać dobry liniowy zasilacz to ten dystans zapewne jeszcze by się zmniejszył.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem SM6 ponoć gra tak samo jak CXN

Gra tak samo, bo to to samo w środku, ale mowa o modzie Mudy44.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Kiedy wszystko się zmienia, muzyka piękną zawsze pozostaje."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość aqs

(Konto usunięte)

Ja bym się tam nie pchał w mody, wszystko co modne szybko wychodzi z mody :)

Na poważnie to ktoś pisał że po modzie sprzedał SM6 bo mu się nie zgrało z resztą, tak że albo się uda albo nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mircysko

(Konto usunięte)

Ja bym się tam nie pchał w mody, wszystko co modne szybko wychodzi z mody :)

Na poważnie to ktoś pisał że po modzie sprzedał SM6 bo mu się nie zgrało z resztą, tak że albo się uda albo nie

 

SM6 po modzie u mnie grał z H100, i grał lepiej jak przed modem. (musiałem sprzedać SM6)

Teraz mam NVA, a to dosyć "specyficzny" wzmak.

 

980b3278ac776b9bmed.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SM6 po modzie u mnie grał z H100, i grał lepiej jak przed modem.

No to wiadomo.

Teraz mam NVA, a to dosyć "specyficzny" wzmak.

No i?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Kiedy wszystko się zmienia, muzyka piękną zawsze pozostaje."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mircysko

(Konto usunięte)

No i?

 

NVA jest wzmakiem bardzo, ale to bardzo czuły na źródło, przy SM6 po modzie ,kopułki to chciały mi odlecieć, do tego stopnia że aż charczały.

 

Jednocześnie jeszcze miałem H100, i tu nic takiego nie miało miejsca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Który z powyższych dac z ankiety byście wybrali i dlaczego?

Wybór niezwykle trudny, gdyż oba reprezentują wysoki poziom.

 

Papier wszystko zniesie jeżeli chodzi o opinie, należałoby pożyczyć jeden i drugi i posłuchać w swoim systemie. Najlepiej jeszcze przesłuchać jakiś dac sklepowy choćby Marantz hd-dac1 czy Black Dragon'a Audiobyte'a jak celujesz w wyższą półkę aby potwierdzić ten wysoki poziom urządzenia x czy y.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po to ten post.

Zaraz się okaże.

 

[moderacja tematu]

Od założenia wątku upłynęło 12 godzin i nadal założyciel nie wyjaśnił nam dlaczego ten wątek powstał.

 

Autora wątku proszę zatem o sprecyzowanie co jest tematem niniejszego wątku.

 

Nadto zalecam przemyślenie punktu 9 Netykiekty.

 

Dodam, że wątki mające na celu doprowadzenie do pojedynku urządzeń i ich fanów są przesuwane na Bocznicę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Założyciel już wyjaśnił po co powstał ten wątek, i to zaraz na początku:

 

Wypowiedzieć się mogą Ci, którzy mieli kontakt z jednym i drugim DACiem, ilu takich znasz?

:)

Po to ten post.

Zaraz się okaże.

 

Dla mnie sprawa jest jasna, wątek powstał po to, by odnaleźć użytkowników którzy odsłuchiwali obu wymienionych urządzeń i mają porównanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autora wątku proszę zatem o sprecyzowanie co jest tematem niniejszego wątku.

 

Sprawa jest oczywista.

Pragnę, dotrzeć do użytkowników, którzy posiadali

i jedno i drugie urządzenie.

Zależy mi na ich opinii.

Zatem proszę nie kasować wątku, bo to nie prowokacja.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Kiedy wszystko się zmienia, muzyka piękną zawsze pozostaje."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś miał do czynienia z tymi zacnymi urządzeniami?

 

Widzę, że nie zgłasza się nikt kto porównywałby bezpośrednio oba DACi, ale ankieta się wypełnia;) Neonix pisał już do mnie przed założeniem tematu, gdy byłem po pierwszym odsłuchu obydwu urządzeń, napisałem mu wtedy parę słów.

 

Teraz Protagonist przyjechał po raz drugi i posłucham go jeszcze tydzień, mam też CXN po modzie.

Na wstępie napiszę tylko, że cxn po modzie gra wiele lepiej, nie mam tu na celu reklamowania modyfikacji, ale trzeba to jasno napisać, że dźwięk nie jest już tak suchy i płaski, a to że komuś nie odpowiadał w systemie to rzecz normalna, mamy tak różne systemy i gusta, że nie zagra on wszędzie.

Gdy skończę słuchanie mogę napisać kilka słów. Mogę przedstawić suche fakty, bez poezji;)

 

Trzeba też mieć na uwadze, że Protagonist to sam DAC. CXN to strumieniowiecr czyli dodatkowo radio, pilot, wyświetlacz okładek itp. Jednak od pewnego czasu przestałem słuchać Spotify gdy wpadł mi w ręce auralic mini i włączyłem Tidal, różnice na korzyść Tidala wyszły wyraźne i nie chciałem wracać do Spotify. Próbowałem puszczać z iphone tidal przez airplay na cxn, ale to nie to samo. Spotify trochę zaspało z bezstratną jakością plików, ale w zeszłym tygodniu podali informację o testach i wybrani użytkownicy już to sprawdzają, więc kwestia czasu gdy się pojawi, pytanie tylko czy ruszy to od razu w cambridge, bo oni też nie należą do tych bystrych z update. Znowu technicznie na korzyść Protagonista przemawia kontakt z McGyverem, ewentualne zmiany, można też spróbować innych lamp.

 

Dziś mam u siebie czarnego Protagonista z kondami audyn true copper wtedy był srebrny z Duelund alexander. Wtedy miałem ten DAC bez skończonego USB więc nie sprawdziłem go należycie bo komputera nie podłączyłem, mini też nie miałem. Miałem też inne kable i źródło. Mogę napisać tylko tyle, że wtedy różnic nie odnotowałem, a dziś już na wstępie pewne wyszły, ale o tym na spokojnie. Po pierwszej wizycie Protagonista wysłałem swój cxn do McGyvera żeby sprawdził go u siebie z transporetem EAD bo u mnie nie słyszałem różnic.

Pisaliśmy o tym na priv więc nie będę wywlekał tej korespondencji publicznie, Mac napisałby pewnie o tym parę słów, ale jako że nie chce być posądzony o reklamę i naganianie na swój sprzęt, więc naturalne, że pozostawił to bez komentarza.

 

Różnice pomiędzy dwoma DACami uwidaczniają się przy lepszym transporcie, jak zawsze nie bez znaczenia na pewno jest też akustyka. Na początku był to marantz cd52 i cxn jako transport, teraz porównuje je z ariesem mini+tomanek. Na pierwszy rzut ucha ciężko wyłapać różnice bo cxn ma balans tonalny jak Protagonist, ani jaśniejszy, ani ciemniejszy. Jednak po dłuższym słuchaniu pewne rzeczy wychodzą na korzyść Protagonista, do tego ma on tańsze kondensatory niż poprzednio.

 

Więcej napiszę jak dłużej ich posłucham. Sporo pracuję i w tygodniu licho z czasem, w przyszły poniedziałek go odsyłam, więc będę wiedział więcej po weekendzie. Jednak już wiem, że sam opis jak zawsze nie wystarczy i zainteresowany powinien sprawdzić u siebie te 2 urządzenia, u jednego różnice się zarysują, u drugiego zatrą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może chciałbyś odsłuchać?

Od maca mam dostać protagonista na testy a cxn na stanie jest.

Bez moda co prawda ale mógł byś sobie porównać na różnych wzmacniaczach i kolumnach.

Podjechał bys?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podjechał bys?

 

Odsłuchałbym z chęcią, ale niestety musiałbym pół Polski przejechać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Kiedy wszystko się zmienia, muzyka piękną zawsze pozostaje."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odsłuchałbym z chęcią, ale niestety musiałbym pół Polski przejechać.

Mam egzemplarz demo, jest w tej chwili u Emdestera, później jedzie do Venoma, jeżeli chcesz się wpisać do kolejki to nie ma problemu, Tobie też wyślę na odsłuch.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam egzemplarz demo, jest w tej chwili u Emdestera, później jedzie do Venoma, jeżeli chcesz się wpisać do kolejki to nie ma problemu, Tobie też wyślę na odsłuch.

 

Tak, oczywiście zapisuję się.

Dodaj mnie do kolejki oczekujących.

Będę wdzięczny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Kiedy wszystko się zmienia, muzyka piękną zawsze pozostaje."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem Protagonista z Auralic Aries (ale nie mini) na fabrycznym zasilaczu. Grało tylko trochę słabiej od CD transportu EAD. dyby dodać dobry liniowy zasilacz to ten dystans zapewne jeszcze by się zmniejszył.

Jakiego dokładnie Auralica słuchałes?

I czy po coaxialu czy po USB?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 20

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.