Skocz do zawartości
IGNORED

małe monitorki [do 800 PLN]


teotym

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

poszukuję monitorków do 800 PLN za parę. Wyłącznie tych w ofercie Thomanna:

 

https://www.thomann....ola.html?oa=pra

 

Przeznaczenie: amatorskie, ciche słuchanie muzyki elektronicznej [ambient, downtempo] i sporadycznie poważnej. Miejsce ustawienia: biurko, przy monitorze. Pokój: bardzo mały [jakieś 3x3 m]. Źródło: zintegrowana karta dźwiękowa.

 

Nie zależy mi na basach [bo paskudnie rezonują z biurkiem i dudnią w małym pokoju], ani na dużej głośności/mocy, ale na zrównoważonym, detalicznym i analitycznym brzmieniu, z dobrą średnicą.

 

Rozmiar głośnika niskotonowego 3"-4". Im mniejsze gabaryty, tym lepiej. Niska awaryjność mile widziana :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fostex jest na czele mojej listy, chociaż suba nie brałem pod uwagę.

 

Jak się podłącza tego suba? Trzeba kupić jakiś interfejs?

 

 

Edycja: oczywiście inne propozycje mile widziane, szczególnie z uzasadnieniem ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrodlo podlacza sie do wejscia suba a monitorki do jego wyjscia. Sub jest malutki 20x20x20 cm i 13 cm glosniczek :) obudowa zamknieta, powinien dobrze pracowac nawet w malym pokoju i byc moze nawet na biurku. Tu juz warto troche poeksperymentowac z kolcami, podkladkami itp. System idealny do malych pomieszczen i jako tzw. biurkowy bo satelitki tez male 20x10x10 cm. Mysle ze bez suba byloby czegos jednak brak bo to tylko 3 calowe wooferki, ale z tym malym subwooferkiem powinno byc idealnie :) A poza tym wlasnie z thomanna bardzo atrakcyjna cena, lacznie ok. 1000 zl z przesylka (powyzej 200 euro - przesylka gratis).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak z czystej ciekawości - obecnie mam na biurku Modecom MC-SHF56:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

i słucha mi się ich bardzo dobrze, tylko są ciut duże. Czy po przesiadce na Fosteksy odczuję znaczącą różnicę, czy jest to podobna klasa i nie warto bawić się w upgrade?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest kompletnie inna klasa. A czy odczujesz znaczaca roznice? Tego nie wie nikt, oprocz Ciebie. A moze odczujesz roznice na niekorzysc Fostexow? Na takie pytania tylko sam sobie mozesz odpowiedziec :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Subwoofer z 5" wooferem, o wadze 3,6 KG? ... :) Kolejna sprawa, by sub grał, a nie rezonował z biurkiem, to trzeba by go postawić na biurku między monitorami, a nie na podłodze miedzy nogami. Po prostu ten pomysł z subem jest zły.

 

13 cm glosniczek :) obudowa zamknieta

Obudowa zamknięta ma swoje zalety, jednak potrzebny jest w praktyce większy głośnik niż przy BR, bo nie ma odciążenia tunelem w OZ - tak w bardzo telegraficznym skrócie (inaczej: szybciej przeciążają się głośniczki w OZ jak mają grać bas w porównaniu do BR, z tego powodu wskazane kompletować wielki woofer z OZ). Po prostu subwoofer z 5" głośnikiem w OZ to kiepski pomysł.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mi namieszaliście w głowie ;( Zastanawiam się jeszcze nad jedną możliwością - wielkość identyczna z już posiadanymi kolumnami i nieco większa membrana, dla lepszego basu, ale bez suba:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Duży bas po prostu mi dudni, musiałbym zmienić mieszkanie albo obłożyć pokój opakowaniami po jajach ;)

 

1500 PLN to już absolutne maksimum, nie dołożę nawet złotówki ;)

 

Mam irracjonalny sentyment do Yamahy, kojarzy mi się z wysoką jakością, jeszcze z czasów "komuny", chociaż teraz i tak wszystko to Chiny. Poza tym czytałem o HS 5, że jasne i analityczne a o takie brzmienie mi właśnie chodzi. Podkreślam, że zarówno średnica głośnika, jak i wielkość oraz moc kolumny HS 5, podobnie jak cena, to wartości graniczne. Boję się jednak, że Yamaha to za wiele jak na integrę Realteka i niewykorzystany potencjał, pieniądze w błoto, szczególnie w klitce, w której mieszkam.

 

Zresztą nie wiem, nie znam się ;(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz wydac wiecej to te dodatkowe 500 zl przeznacz na lepsza karte dzwiekowa, nawet tyle nie trzeba, wystarczy jakies 250 zl na uzywana np. Audinst hud mini. A jesli chcesz monitorki bez suba to tez w tej cenie sie znajda fajne np. te:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ale bedziesz musial jeszcze cos za 2 euro dokupic zeby nie placic 20 euro za przesylke :) a tu recka:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

tylko ze na Allegro jest duzo taniej :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) - 650 zł :)

 

tu recka troszke wiekszych:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale która z firm w tym zakresie cenowym i wielkościowym [do 1500 PLN, do 5"] oferuje najtrwalsze, najsolidniej wykonane produkty? Bo oprócz dźwięku zależy mi tez na tym, żeby było znośnie wykonane i podziałało więcej niż okres gwarancyjny ;) Dźwięk zawsze mogę skorygować korektorem a jakości wykonania już nie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie obrażaj się, te Fosteksy z pierwszego postu naprawdę biorę poważnie pod uwagę. Tylko ja nie mam zielonego pojęcia o tym cały sprzęcie a do 1500 i 5" wybór jest ogromny. Myślę, że mógłby zamiast zestawu z subem kupić numer większe Fosteksy, tylko nie mam pojęcia, jak to zagra.

 

Edycja: o tych mówię

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Po przemyślenui sprawy skupię sie jednak na małych modelach, maksymalnie 4", prędzej 3", co zawęzi krąg opszukiwań i będzie lepiej dostosowane do małego pomieszczenia i cichego słuchania. Na razie Fostex Nr 1:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie obrazam sie tylko napisalem prawde, nikt nie doradzi Tobie dobrze jesli Ty sam nie do konca wiesz czego chcesz, czego oczekujesz... Musisz chyba wiecej posluchac, wiecej doswiadczyc... Moze troche poeksperymentujesz na tanszych monitorkach zanim wydasz 1500 zl i okaze sie ze to nie to? Np. na poczatek Alesis Elevate 3 za 350 zl (uzywane jeszcze taniej). Kup, posluchaj, potem sprzedaj troche taniej :) I masz juz jakis punkt odniesienia :) Jest jeszcze opcja malego wzmacniacza z wbudowanym DAC i kolumn pasywnych :))) Tu tez jest mnostwo mozliwosci :)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę uważać z basem - to na pewno. Po prostu szybko mnie męczy i bardzo dudni w małym pokoju. Dlatego na suba, nawet małego, nie zdecyduję się. Yamaha HS 5 to za dużo mocy - nie wykorzystam nawet połowy tego.

 

W takiej sytuacji, z 3-calowych, niezbyt mocnych monitorków, najmniejsze Fosteksy wydają się mieć sens. O Mackie wyczytałem, że są awaryjne, zostały jeszcze do rozważenia Samson MediaOne BT3, Alesis Elevate 3 i M-Audio AV32.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yamaha HS 5 to za dużo mocy - nie wykorzystam nawet połowy tego.

I dobrze - im ciszej graja głośniki, tym mniejsze THD. Także wielka moc nie zaszkodzi i nikt nie mówi że trzeba grać na max.

 

Tak wracając do tematu, to sądzę, że powinieneś się wystrzegać głośników z rozwlekłym basem (bo nie tylko ilość basu się liczy, ale też jego kontrola/impuls). Może poszukaj jakichś konstrukcji w obudowie zamkniętej? W tym przypadku nie musisz się bać nawet 6" woofera w swoim trudnym akustycznie pomieszczeniu.

 

ps. i mam na myśli obudowę zamkniętą, a nie z membraną bierną

 

Generalnie wyższej klasy głośniki, nawet bassreflex mają lepszą zwykle kontrolę basu (impuls) od tańszych serii tego samego producenta ... może ciułaj od razu na jakieś KRK V4 S4, albo inne ADAM A3X? ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety wlasnie z tego co wczesniej wymieniles wlasnie Samson BT3 jest przebasowiony, Alesisy mniej ale chyba sa zbyt lagodne jak dla Ciebie na srednicy, do M-Audio jakos nigdy nie mialem zaufania i np. ten ich tani zestaw z subwooferem jest strasznie przebasowiony a sub nie ma mozliwosci regulacji glosnosci!!! Chcesz bez suba to Fostexy 0.4n, bardzo fajny zrownowazony dzwiek i kontrolowany szybki bas. W sklepach juz chyba nie ma ale uzywane mozna znalezc w granicach 600-700 zl.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za pomoc :-)

 

Przed chwilą zamówiłem i opłaciłem te monitorki:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Kupiłbym na 100% małe Fosteksy, ale zdyskwalifikował je bass-reflex z tyłu [wycofanych/używanych z BR z przodu nie brałem pod uwagę].

 

Dam znać, jak Swissonic brzmi z mojego amatorskiego punktu widzenia. Wyszperałem wszelkie możliwe recenzje/opinie w wielu językach [Google Translator] i pozytywne oceny [za te pieniądze] dominują. Za zestaw z kablem i padami zapłaciłem dokładnie 875,93 zł a poza tym mam możliwość zwrotu w 30 dni, więc chyba nie będzie to życiowy dramat ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam je! Na razie zbyt krótko, żeby pisać recenzję, ale jestem w 100% zadowolony. Co mnie szczególnie uderzyło, to fakt, że mogłem wyzerować korektor graficzny. Wszystkie głośniki, jakie do tej pory miałem, wymagały podbicia tonów wysokich dla względnie dobrego odsłuchu. Tutaj wszystko jest w pozycji neutralnej i dźwięk jest znacznie bardziej szczegółowy oraz przestrzenny bez korekcji. Nie żałuję zakupu :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.