Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  79 członków

Auralic Klub
IGNORED

Auralic Klub


Roxi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Keyop dzięki za objaśnienie. Ciekawa sprawa ten roon, ale to dodatkowy abonament :(. Ma to raczej zastosowanie jak mam dużo różnych sprzętów i zasobów wspierających roon, zeby centralnie tym zarządzać.

Apka do Auralic to taka namiastka roon, tylko nie uzupelnia sama meta danych do utworów które ich nie posiadają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można zawsze kupić licencję lifetime, nie jest może bardzo tania, ale w porównaniu z coroczną opłatą zwraca się dość szybko.

Same metadane na lokalnych plikach to nie wszytko (to łatwo uzyskać zresztą zgrywając własne płyty, a przy kupowaniu plików tym bardziej nie ma problemu), ale dla mnie nie do pobicia są dwie rzeczy:

- łatwość znajdowania nowej muzyki która mi się podoba - to z apką od streamera jest dużo słabsze

- bardzo płynna integracja plików lokalnych z Tidalem.

 

Myślę że do odtwarzania głównie plików lokalnych, i marginalnego używania Tidala, to zupełnie nie warto tych pieniędzy wydawać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Witam. Mam problem. Aries Mini skonfigurowany bez problemu w domowej sieci z NAS. pracuje aplikacja z iPhone. I bezproblemowo zapisała się w niej biblioteka z dysku sieciowego, natomiast problem jest z zapisaniem biblioteki z NAS na iPadzie. Ktoś przerabiał problem z dostępem do biblioteki na dysku sieciowym?

Edytowane przez Marcin_Sz

Sprzedam VITUS RI100

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Do tej pory bardzo podobała mi się apka Lightning DS, ale dziś odkryłem kilka denerwujących rzeczy....

1. Apka zrzeka bardzo dużo baterii uruchomiona w tle (10min na ekranie i 6h w tle), zużyło 51% baterii nowego telefonu

2. Jak mam uruchomiona aplikacje w tle, to nie działa nagrywanie filmów przez aparat (ekran robi się zamglony i zamrożony)

3. Na playlista nie da się ułożyć kolejności utworów (przez edytuj listę), są w takiej kolejności jak je dodano do listy

4. Jak mam ekran szczegółów odtwarzania bieżącego utworu i wyjdę z aplikacji (przycisk Home) to wycisza mi głośność do zera (muszę wrócić na listę przed wyjściem z aplikacji żeby nie ścisnął przy wyjściu)

 

Punkty 1 i 2 wcześniej zwołałem na stary telefon, ale na nowym jest to samo wiec poeksperhymentowalem i doszedłem do takich wniosków.

Punkt 4 tez już od jakiegoś czasu tak występuje, a 3 odkryłem dziś przypadkiem ;)

Mam apke v4.4, a w Auralic v5.3

 

Tez tak macie? Wydaje mi się ze producent coś przekombinował z tymi upgradami :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

U mnie występowały problemy z aplikacją sterującą która regularnie się zawieszała. Po wymianie na Bluesound mam spokój a i interfejs bardziej przejrzysty i ergonomiczny.

 

Niestety soft, zwłaszcza sterujący, to nie jest najmocniejszy punkt programu Auraliców.

Po kilku próbach (Aries / Altair) dałem spokój i zdecydowałem się na SOtM'a.

Lubię sobie pogrywać ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Luk77

Potiwerdzam problem. Regularnie co kilka tygodni się wiesza, dodatkowo jest bardzo gorący. Na domiar złego nie ma I nie będzie aplikacji na Androida, bo jak tłumaczą za dużo platform. Bzdura. Każdy z ich konkurencji na aplikację na iOS oraz Android, a tym leniwym chińczykom się w dupach już na początku poprzewracało, ceny z kosmosu mogliby o wiele więcej sprzedać Mini, ale nie, po cholerę zrobić coś co każdy może obsługiwać, lepiej trwać w swoim lenistwie.

 

Produkt niedorobiony. Generalnie to nawet myślę czy swojego nie sprzedać, I nie zamienić na NAS z Rapsberry PI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Melduję się z altairem.

Słucham auralica drugi dzień podłączonego bezpośrednio do monobloków lampowych jolida fusion, altair służy jako źródło i pre.

Chińczyk gra bardzo rozdzielczo, szybko i raczej lekko.

Szczegółowość i precyzja robią wrażenie po długim słuchaniu z lampowego cd i pre ale oczywiście teraz brakuje masy i wypełnienia jednak całościowo urządzenie odbieram bardzo pozytywnie, super gra tidala i ma świetną funkcjonalność.

Aplikacja auralica jest prosta, stabilna i w miarę szybka ale sama biblioteka utworów pozostawia wiele do życzenia w porównaniu do jriver na pc.

Wiele utworów w albumie jest zwielokrotniona np mam wszystkie utwory wczytane po 5x albo utwory zlepione w jeden długi gdzie na pc było wszystko idealnie, dlaczego tak się dzieje?

Dodatkowo połowy okładek nie wczytuje i są w kiepskiej rozdzielczości.

Mam dysk wd my cloud 4tb i to z niego streamuje auralic.

Edytowane przez szatan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auralic ma problem z właściwym rozpoznawaniem składanek. Wtedy potrafi interpretować wszystko po swojemu. Jeśli masz problem ze zwielokrotnionym wyświetlaniem tytułów, zrób coś takiego

settings - music library - lightning server - clear cache - refresh cache.

Powinno rozwiązać problem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie może być jakiś problem z dyskiem. Może sformatowanie pomoże? WD mam u siebie, co prawda przedpotopowy model ale działa ok. Problemy miałem za to z dyskiem Toshiba. Tu trzeba było zmienić format. Jeśli i to nie pomoże, kontaktuj się z pomocą techniczną Auralica. Bardzo szybki i profesjonalny kontakt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aplikacja auralica jest prosta, stabilna i w miarę szybka ale sama biblioteka utworów pozostawia wiele do życzenia w porównaniu do jriver na pc.

Wiele utworów w albumie jest zwielokrotniona np mam wszystkie utwory wczytane po 5x albo utwory zlepione w jeden długi gdzie na pc było wszystko idealnie, dlaczego tak się dzieje?

Dodatkowo połowy okładek nie wczytuje i są w kiepskiej rozdzielczości.

Mam dysk wd my cloud 4tb i to z niego streamuje auralic.

 

Podejrzewam, że utwory przeglądasz po ścieżce dostępu przez nazwy folderów :)

Przerzuć się na próbę przez wyszukiwarkę po artist/album lub podobnie i sprawdź.

 

Okładki wczytuje większość, ale gdy są otagowane. Mnie nie wczytuje na parę tysięcy płyt chyba z kilkanaście okładek, nie wiem dlaczego. Sam tagowałem.

Ty -- wódkę za wódką w bufecie...

Oczami po sali drewnianej -- i serce ci wali (Czy pamiętasz?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyszukuję przez artist, tak jest najwygodniej, nie ma to znaczenia jak wyszukuję jak wchodzę w daną płytę i jest nieprawidłowo wczytana to nic z tym już nie zrobię.

Wczoraj podłączyłem auralica do swojego pre lampowego sonus oliva i jest zdecydowanie lepiej z zewnętrznym pre, dźwięk nabrał masy i spójności

z auralica podłączonego do końcówek mocy grało to jednak trochę nerwowo i lekko.

Edytowane przez szatan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyszukuję przez artist, tak jest najwygodniej, nie ma to znaczenia jak wyszukuję jak wchodzę w daną płytę i jest nieprawidłowo wczytana to nic z tym już nie zrobię.

Wczoraj podłączyłem auralica do swojego pre lampowego sonus oliva i jest zdecydowanie lepiej z zewnętrznym pre, dźwięk nabrał masy i spójności

z auralica podłączonego do końcówek mocy grało to jednak trochę nerwowo i lekko.

 

Dla mnie najwygodniej jest po folderach, ale wtedy auralic głupieje, np utwory puszcza w kolejności alfabetycznej

Ty -- wódkę za wódką w bufecie...

Oczami po sali drewnianej -- i serce ci wali (Czy pamiętasz?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy wątek. Dla wygody również spróbuję wejść w pliki, ale żeby nie było od razu z grubej rury, najpewniej zacznę własnie od Auralic Altair. Czy użytkownicy tego małego kombajnu widzą inna alternatywę w zbliżonej cenie? Śledzę temat i jak dla mnie jest to myślę najrozsądniejszy wybór, szczególnie pod kątem funkcjonalności. Ważna jest też dla mnie stabilna aplikacja pod iOS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kilku dni używam wlaśnie appki Lumin (która jest app dla urządzeń Lumin) i przyznać muszę że jestem w szoku jak sprawnie może to działać. Stabilnie i bez najmniejszych problemów, polecam wszystkim użytkownikom Auraliców ! ahoj

_ . . _

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
problem w tym, że aplikacja wcale nie jest stabilna :) Bardziej stabilna jest app-ka Lumin, która równiez obsługuje Auralica.

 

Nie jest stabilna? To może masz coś nie tak z tel/tabletem. Ja mam 3 urządzenia iOS i na wszystkich chodzi bardzo stabilnie. Co prawda na iPhone 5 było pare niedociągnięć, ale na nowszych (od iP5s) problemów brak.

 

Apka Lumin ok, ale o tidal można zapomnieć

Edytowane przez Grafii_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.