Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  79 członków

Auralic Klub
IGNORED

Auralic Klub


Roxi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

odpowiedni router i telefon i wszystko śmiga

Niestety nie zawsze to działa.

Ja już wymieniłem router na jeden z polecanych przez Auralica, nowy iphone, nowy soft, aktualizacje, po kablu, po wifi, stałe ip, 5G, nawet powyłączałem wszystkie urządzenia korzystające w domu z sieci, poza iphone obsługującym Ariesa.

I co?

Wiesza się jak nie wiem co, z byle powodu.

Po prostu coś się gryzie z moją siecią.

Przy słuchaniu z plików czy streamowaniu jest względnie OK, aplikacja zatnie się raz na kilkanaście, kilkadziesiąt minut, nie częściej, natomiast przy słuchaniu radia to koszmar, zmiana stacji radiowej wymaga często kilkukrotnego resetowania aplikacji i kilkunastu wciśnięć danej stacji aby zaskoczyło.

Nie znalazłem sposobu żeby to poprawić, do radia mam więc coś innego, a zwiechy przy słuchaniu plików toleruję w takiej częstotliwości, bo samo urządzenie w tej cenie oferuje świetną jakość (zarówno jako streamer z DACem jak i też sam transport) oraz bardzo wysoką funkcjonalność (możliwości, we/wy).

 

Nie umiem sobie natomiast poradzić z przeniesieniem w lightning DS ulubionych kawałków (collection) ze starego telefonu na nowy, jeśli ktoś ma jakiś sposób, chętnie się dowiem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To standardowa audiofilska droga usiana licznymi pułapkami.

 

Tyle, że ta opowieść jest całkowicie nieadekwatna do sytuacji, bo nie mówimy o dopasowaniu brzmieniowym (guście melomana) tylko o problemach natury technicznej.

 

Brzmienie Auralica może się komuś podobać, bądź nie podobać (kwestia preferencji własnych, z którymi nie dyskutuję). Jego dopasowanie do reszty toru może być lepsze lub gorsze (znów kwestia gustu). Nie chodzi o żaden złoty środek. Nie chodzi o poszukiwanie tajemniczego św. graala audifilizmu. Nie chodzi o subiektywizmy.

 

Wyobraźmy sobie, że kupujemy powiedzmy CDka. Podłączamy i orientujemy się, że ten dźwięk nam nie pasuje. (Zdarza się - musimy zdecydować czy sprzedać i kupić nowy, czy zaakceptować jego charakter). Czy to oznacza, że ten CDk jest zły?... niekoniecznie - może po prostu nie trafił w nasz gust w tej, konkretnej konfiguracji sprzętowej, pomieszczeniu, preferowanym materiale muzycznym.

 

A teraz wyobraźmy sobie innego CDka (czysto abstrakcyjny wywód). Przynosimy do domu i... najpierw nie działa pilot. Trzeba poszukać innego oprogramowania... aaa... na tego pilota innego oprogramowania nie ma (bo to pilot-android). Ale to dopiero początek - CDk wywala korki w mieszkaniu. No dobrze zmiana bezpieczników. Chwila... ale nie działa z tym wzmacniaczem. Ok już działa ... wymieniliśmy wzmacniacz. Niestety CD się zawiesza a restart trwa 5min. OK. - co tam 5 min. - mamy czas. No i uwaga! - nie wolno wyłączyć, bo może już nie wystartować.

 

Ale za to jak pięknie gra !!!

 

Czy ten CDk jest kiepski?... oczywiście, że nie jest. Jest super !! ... w końcu kosztował tylko 120 PLN (więc musimy się liczyć z tym, że nie wszytko będzie technicznie OK)

 

Jak to? nie kosztował 120 PLN tylko 7000 PLN. No rzesz kur... to jednak jest kiepski.

 

Jeszcze raz podkreślam - nie dyskutuję z gustami. Ale jeśli mam za coś zapłacić dużych kilka tys. PLN chciałbym, żeby to coś działało sensownie. Nie perfekcyjnie (bo takich rzeczy w przyrodzie nie ma) - po prostu sensownie.

Mam nadzieję, że Auralic wyciągnie wnioski z takich wpadek i w kolejnych odsłonach pokaże nieco lepszą kulturę techniczną swoich produktów. Trzymam kciuki.

Lubię sobie pogrywać ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

100% racji.

Ja na razie zostałem przy tym bo nie widzę nic sensownego w podobnych kwotach (jest np. Node2 ale nie ma wyjścia USB, a tego potrzebuję, poza tym gra zbyt miękko żeby spasować się z resztą mojego systemu). Ciągle pojawiają się jakieś streamery ale nic w tych kwotach mnie nie przekonało.

Jedyne co do mnie przemawia to DCS Network Bridge ale to już inne pieniądze. Aries Mini używka wraz z lepszym zasilaczem to 2 klocki.

Ten rynek bardzo szybko się zmienia, możliwe, że niedługo znajdę następcę, a możliwe, że z nowym dostawcą internetu i ustawieniami sieci nie będzie już tego problemu (w końcu sporo osób go nie ma przy zapewnieniu Ariesowi Mini tego co już zrobiłem - dobry router, stałe IP; wielu śmiga na zwykłych, tanich routerach, bez większych kombinacji).

Telefon i tak miałem wymienić, a zmiana routera dała mi sporo (podłączam teraz dysk do niego po USB a zasięg wifi poprawił się, komórki łączą się teraz z większej odległości na podwórku, akurat tam gdzie potrzebuję często korzystać z sieci, już to było warte zmiany routera).

Edytowane przez konradwo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może masz wadliwy egzemplarz? Ja kupowałem przez neta i pierwszy egzepmplarz padł po tygodniu. Cały czas się gubił tzn nie działał z aplikacja, trzeba było od nowa go ustawiać, a po tygodniu nie dało się go już połączyć z DS Lightning w ogóle. Wymienili na inna sztukę i działa. Na początku był po wifi 5G i działał różnie. Zmieniłem tylko sofy w roter na nowszy i już było ok. Przełączyłem go później na kabel LAN i tak działa do dziś.

 

P.S.

Konradwo o co pytasz z przenoszeniem ulubionych utworów na nowy telefon bo nie rozumiem? W aplikacji jesteś zalogowany na swoje konto i w nowym logujesz się na to samo. Nie o to chodzi? Opisz dokładnie luz zrób zrzut ekranu o co chodzi to sprawdzę, mam kilka urządzeń z iOS, ale korzystam z jednego żona ze swojego ale nie wiem czy ma to samo co ja bo słucha swojej muzy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na innej sieci, w innym budynku działa OK, więc podejrzewam, że urządzenie gryzie się w mojej sieci (wszystko na to wskazuje, bo od dawna mam problemy z różnymi urządzeniami łączącymi się z wifi).

 

Tak, loguję się na swoje konto na obydwu telefonach, ale jeśli dodam jakiś utwór z biblioteki "serduszkiem" na jednym telefonie, to na drugim już tego nie ma.

Próbowałem na drugim urządzeniu odświeżać bibliotekę itp. ale nie udało mi się ulubionych utworów tam załadować.

Wygląda to tak jakby baza ulubionych kawałków nie synchronizowała się z kontem użytkownika a była przypisana jedynie do danego urządzenia.

Spróbuję potem zrobić jakiś screen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat, o którym piszesz przerabiałem u siebie. Początkowo dostawcą internetu była kablówka - Multimedia. Auralic nie działał. Bez przerwy się zawieszał podczas odtwarzania utworów. Zmieniłem internet na światłowód, zapomniałem na czym polegają problemy z działaniem Auralica

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Panowie, mam problem - pomóżcie, bo zaraz mnie trafi.

Aires Mini - jako transport. Wszystko grało ok, sprzedałem wzmak, kilka tygodni nie grało nic. Dzisiaj podpinam inny piec - nie jestem w stanie puścić NIC z Tidala Unable to play selected streaming track.

 

Radio odtwarza normalnie, Tidal z telefonu działa normalnie... W czym może być problem? Próbowałem całkowitej rekonfiguracji, ponownej instalacji Lighting DS, odpinania od prądu, wpinania do sieci innym kablem...

 

Nerwy wysiadają...

www.wieczorzanalogiem.pl - moj dziennik przygód audio, dużo lamp, troche vintage'u, ale nie tylko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Ja niedawno zmieniłem kolumny i trochę narzekałem na ich nadmierną szczegółowość. Po jakimś miesiącu się już wygrzały, ale został ich charakter "bogactwa" w ilości informacji. Z drugiej strony Altair jest rozdzielczy i ma niezwykle dokładne i czyste wysokie tony. Daje to niesamowity efekt. U siebie jeszcze nie słyszałem nigdy, aby tak precyzyjnie, subtelnie i bez natarczywości potrafiły wybrzmieć w cyfrze mikrodetale. Taka sztuka udawała mi się dotychczas jedynie z gramofonem. Daje to niesamowity efekt w gatunkach muzyki, w której zawsze mi tego właśnie brakowało. Np w muzyce poważnej lub instrumentach strunowych. Ładnie również Auralic różnicuje faktury wokali. Z pewnością nie wpisze się w každy system, ale u mnie gra bardzo ładnie. Bez kompleksów staje w szranki z gramofonem, czy lamowym DAC prezentując odmienny charakter, ale nie pozostawiając jakiegoś niedosytu, czy dyskomfortu.

 

Witam,

 

trochę "na marginesie" chciałem zapytać jakie masz kolumny. Bo właśnie szukam takich które są bogate w informajce w górze pasma. (Oczywiście źródłem w moim systemie jest także Altair)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

trochę "na marginesie" chciałem zapytać jakie masz kolumny. Bo właśnie szukam takich które są bogate w informajce w górze pasma. (Oczywiście źródłem w moim systemie jest także Altair)

 

Opis dotyczył Dynaudio 3,4LE. Już na nich nie gram, ale dobrze je wspominam. Szczególnie po jakiś 6 miesiącach wygrzewania. Bardzo udane połączenie z monoblokami Electrocomaniet AW180. Integra tej samej firmy była do nich za słaba. Idealne do 18-25m.

Edytowane przez Roxy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

zestaw kosztuje 42tyś zestaw nie jest mój ale pożyczony od mojego taty.U mnie gra z końcówką sansui 2103 kolumny akkus Redwine 1261 posiadam jeszcze końcówkę xindaka a600p i z nią też świetnie gra.Z takich uznanych zródeł przyznaję nie bezpośrednio porównywany był u mnie zestaw dcs debussy i bridge.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 7 miesięcy temu...

Witam.

Zapisuję się z przyjemnością do klubu.

Do tej pory korzystałem z konfiguracji Mac Mini + swojego czasu Roon a później Audirvana. Trwało to tak kilka lat i coś chciałem zmienić. Mac Mini służył jako źródło dźwięku i obrazu (Kodi). Jako, że zrezygnowałem z Kodi na rzecz Nvidia Shield TV, szkoda było mi Maca tylko jako źródło dźwięku. Szukałem ponad pół roku odtwarzacza strumieniowego bo zaczęła mnie męczyć zabawa z ciągłym włączaniem komputera, jego usypianiem, wgrywaniem plików, edycją, machaniem myszka i klawiaturą itd. Chyba się starzeję...

Jako stereo służy mi Yamaha CD-S2100 z A-S2100. Dźwiękowo do Audirvany nie miałem żadnych najmniejszych zastrzeżeń. Kolega, notabene z Top HiFi, podsunął mi pomysł ze streamerem Auralica modelem Mini, którego niestety nie mają w ofercie.

Poczytalem, pooglądałem i w końcu kupiłem. Była promocja w MP3Store w cenie 1699zl więc nawet się nie zastanawiałem. Przyszła paczka, rozpakowałem, podłączyłem i gra. I to jak gra :-))

Nie myślałem, że tak małe genialne pudełeczko może tak grać i mieć tak świetne zarządzanie biblioteką z pozycji iPada. Coś kapitalnego.

Parę słów o konfiguracji. Zakupiłem od Tomanka dedykowany zasilacz do Mini bo ten impulsowy w komplecie faktycznie nie budzi zaufania. Mini podpięty jest kablem USB Wireworld do CD-S2100. Zasoby internetowe czerpie poprzez Apple Extreme Base Station a wpięty jest kablem ethernetowym. Moje zasoby muzyczne bierze z dysku sieciowego WD Live. Do obydwu urządzeń wpiąłem lepsze i krótsze kable ethernetowe. A to dlatego, że na zwykłych, nie wiem dlaczego, bardzo długo wczytywała się biblioteka 25000 utworów. Teraz trwa to dosłownie parę chwil.

Miałem zamiar włożyć do środka dysk 1TB SSD ale czytając opinie i sugestie na forum Auralic, większość rekomendowała połączenie LAN gdyż zdarzały sie przypadki zniekształceń spowodowanych problemem z zasilaniem wewnętrznego dysku. Poza tym moja biblioteka zajmuje ponad 1TB a dyski 2TB SSD są jeszcze drogie więc pozostaje LAN.

Aplikacja Lightning DS jest kapitalna. Czegoś takiego brakowało mi w Audirvanie. Piękny i prosty interfejs, świetne sortowanie, super dostęp do Tidal.

Także jeśli ktoś zastanawia się nad tym urządzeniem to jak najbardziej ma ono moją rekomendację.

Pozdr.

Edytowane przez Basstech
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Czołem klubowiczom Auralica! Potrzebuję od Was odpowiedzi na dwa pytania odnośnie Vegi. Mianowicie czy można w tym DAC wyłączyć sekcję przedwzmacniacza? Po drugie, jak wygląda zgranie Vegi z innym niż Jriver playerem np. MediaMonkey, czy nie ma z tym problemów? Z góry dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, Grafii napisał:

jakimi DAC macie je połączone? Używam Auralic mini i wbudowany w niego DAC, ale korci mnie żeby zastąpić go czymś lepszym dlatego pytam co polecacie do 5k. 

Używaną Auralic VEGA da się złowić w Niemczech w tej kwocie, z tym że wówczas Auralic Mini może stać się sporym ograniczeniem dla brzmienia zestawu jeśli reszta toru jest transparentna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Grafii napisał:

Z jakimi DAC macie je połączone? Używam Auralic mini i wbudowany w niego DAC, ale korci mnie żeby zastąpić go czymś lepszym dlatego pytam co polecacie do 5k. 

Ja Ariesa Mini mam spiętego z LKSem 004 i jestem bardzo zadowolony.
Czego szukasz w dźwięku?
Tzn w jaką stronę w stosunku do Ariesa Mini chciałbyś pójść z brzmieniem?
Jak barwowo, tonalnie czy w kwestii przestrzeni miałoby to być?
Czy funkcjonalność ma znaczenie?
U mnie LKS wpasował się bdb w powyższe i stąd wybór ale każdy system inny, akustyka inna i wreszcie preferencje słuchającego też różne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za podpowiedzi. Nie mam doświadczenia z żadnymi DAC wiec nie wiem w która stronę iść. Co chciałbym poprawić? Myśle ze przestrzenność i ogólna muzykalność. Nie jestem i nie będę audiofilem, wiec nie wiem jak to opisać. :) Słucham głównie z tidal i plików oraz filmy. Bardziej pytanie czy wymiana DAC ma sens, czy lepiej wzmacniacz zmienić na jakiś z większym pazurem ;)

Czy funkcjonalnosc jest ważna? Pewnie :) Ale jaką masz na myśli? Możliwość podłączenia różnych źródeł? Czy podłączanie odtwarzacza filmów do DAC ma jakikolwiek sens? Czy wystarczy od razu do wzmacniacza (tak mam teraz)?

Jako ze jestem laik to myślałem o czymś nowym co mogę wypożyczyć i ocenić na ucho w domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Grafii napisał:

Dzieki za podpowiedzi. Nie mam doświadczenia z żadnymi DAC wiec nie wiem w która stronę iść. Co chciałbym poprawić? Myśle ze przestrzenność i ogólna muzykalność. Nie jestem i nie będę audiofilem, wiec nie wiem jak to opisać. :) Słucham głównie z tidal i plików oraz filmy. Bardziej pytanie czy wymiana DAC ma sens, czy lepiej wzmacniacz zmienić na jakiś z większym pazurem ;)

Czy funkcjonalnosc jest ważna? Pewnie :) Ale jaką masz na myśli? Możliwość podłączenia różnych źródeł? Czy podłączanie odtwarzacza filmów do DAC ma jakikolwiek sens? Czy wystarczy od razu do wzmacniacza (tak mam teraz)?

Jako ze jestem laik to myślałem o czymś nowym co mogę wypożyczyć i ocenić na ucho w domu.

Jeśli jest tak jak piszesz to szkoda Twoich pieniędzy, serio!
5000 to nie mało, może w zestawie zrobić zamieszanie znacznie większe taka kwota jeśli przeznaczysz ją na kolumny, wzmaka czy poprawę akustyki, bo Aries Mini sam w sobie taki zły nie jest, przyrost jakościowy jest po dołożeniu DACa ale nie aż taki jak można wyczytać w wielu kwiecistych recenzjach.
DAC do filmów nie wniesie raczej nic, za co warto byłoby wyłożyć taką kwotę, jeśli we wzmaku masz DACa (podejrzewam, że on jest wystarczający).

Jeśli chodzi o funkcjonalność to dla mnie np. mój DAC daje mi to, że równocześnie mam podpięte 2 wzmaki (RCA i XLR) więc nie muszę żąglować kabelkami przy Ariesie jak chcę innego posłuchać.
Dużym plusem jest też regulacja głośności (sprawna, z pilota, nie taka jak z Ariesa, z tabletu/komórki, tylko chwytasz pilot i od razu zmieniasz poziom, dla mnie np. jest to bardzo istotne).
To jednak moje priorytety i fanaberie ;) więc normalnie nijak nie uzasadniłoby to zakupu DACa np. za 5000 żeby dostać takie coś (jeśli ktoś używa jednego wzmaka i steruje głośnością z niego).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.