Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  79 członków

Auralic Klub
IGNORED

Auralic Klub


Roxi

Rekomendowane odpowiedzi

  • Redaktorzy

Sterowania z Androida jako takiego dla Auraliców nie ma, więc kupno nadgryzionej psiary jest niestety koniecznością.  Pewną protezą jest desktopowy Kinsky, ale z jego poziomu można grać jedynie z zasobów lokalnych (NAS-a) , więc chciał, nie chciał musimy zrezygnować z Tidala. Nie ukrywam, że była to jedna z przyczyn, przez które finalnie zdecydowałem się na Lumina (firmowa appka zapewnia pełną obsługę z Androida, podobnie z reszta jak i Kazoo)  a nie Auralica, bo kupno pilota (iPada/iPhone'a) za 1,5-2 kPLN tylko po to, żeby obsłużyć streamer zbyt daleko wykraczała poza granice absurdu.

Fr@ntz

---------------------------------

"I am an audiophile"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Fr@ntz napisał:

Sterowania z Androida jako takiego dla Auraliców nie ma, więc kupno nadgryzionej psiary jest niestety koniecznością.  Pewną protezą jest desktopowy Kinsky, ale z jego poziomu można grać jedynie z zasobów lokalnych (NAS-a) , więc chciał, nie chciał musimy zrezygnować z Tidala. Nie ukrywam, że była to jedna z przyczyn, przez które finalnie zdecydowałem się na Lumina (firmowa appka zapewnia pełną obsługę z Androida, podobnie z reszta jak i Kazoo)  a nie Auralica, bo kupno pilota (iPada/iPhone'a) za 1,5-2 kPLN tylko po to, żeby obsłużyć streamer zbyt daleko wykraczała poza granice absurdu.

Niektórzy za kawałek kabla płacą po 2000 zł a bywa, że i kilkukrotnie więcej więc polemizowałbym mocno ze stwierdzeniem, że kupno komórki czy tabletu (nawet jeśli za 2000 i nawet jeśli miałaby służyć jedynie do tego i niczego innego przy okazji) wcale w tym momencie absurdem już nie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Marcin_Sz napisał:

To że sterujesz wszystkim na czym roon mozesz zainstalować 

Przecież roona nie zainstaluje na auralicu.

Roona instalujesz na komputerze lub dysku NAS który robi jako magazyn danych,  program wykrywa takiego auralica jako end point i przejmuje nad nim kontrolę. Sterujesz aplikacją do Roona. Jeśli wymienisz transport na inny, kompatybilny z roon zmieniasz, tylko urządzenie a aplikacja zostaje ta sama.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Redaktorzy
8 godzin temu, Marcin_Sz napisał:

Używanie Roon’a czyni Auralika niezależnym platformowo. IOS potrzebny jest wtedy jedynie do konfiguracji wstępnej 

Konfig spokojnie powinieneś dać radę ogarnąć poprzez dostępny w Auralicu interface - wbija się w dowolną przeglądarkę odpowiednie IP i tyle.

6 godzin temu, konradwo napisał:

Niektórzy za kawałek kabla płacą po 2000 zł a bywa, że i kilkukrotnie więcej więc polemizowałbym mocno ze stwierdzeniem, że kupno komórki czy tabletu (nawet jeśli za 2000 i nawet jeśli miałaby służyć jedynie do tego i niczego innego przy okazji) wcale w tym momencie absurdem już nie jest.

Będąc w grupie płacących po wielokroć więcej niż 2kPLN za metr kabla nadal nie jestem w stanie się przemóc, by zakupić ozdobiony jabłuszkiem tablet czy smartfon. Co ciekawe swojego czasu popełniłem nawet takowy krok stając się posiadaczem iPada 1 generacji, który do tej pory świetnie działa (pages śmiga idealnie) i nic mu nie dolega oprócz tego, że dowództwo Apple'a uznało, że nie będzie się do niego przyznawać i nie można już na nim niczego instalować.

Fr@ntz

---------------------------------

"I am an audiophile"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak włączyć wyświetlanie odtwarzanych aktualnie tytułów z Lightning DS na zablokowanym telefonie? Sterowanie aplikacją na zablokowanym ekranie. Kiedyś to wyłączyłem bo zżerało mi baterie, a teraz nie wiem jak to przywrócić :)
Pomoże ktoś? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukałem, ale nie znalazłem. A może już to wycofali? Możecie sterować aplikacja Lightning DS z poziomu zablokowanego telefonu? Wyświetla się nadal okładka, info o jakości nagrania, tytuł, przewijanie, itp?

Szukałem, ale nie znalazłem. A może już to wycofali? Możecie sterować aplikacja Lightning DS z poziomu zablokowanego telefonu? Wyświetla się nadal okładka, info o jakości nagrania, tytuł, przewijanie, itp?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.12.2018 o 14:33, Ministerolnictwa napisał:

Czołem klubowiczom Auralica! Potrzebuję od Was odpowiedzi na dwa pytania odnośnie Vegi. Mianowicie czy można w tym DAC wyłączyć sekcję przedwzmacniacza? Po drugie, jak wygląda zgranie Vegi z innym niż Jriver playerem np. MediaMonkey, czy nie ma z tym problemów? Z góry dzięki za pomoc.

Koledzy, szkoda, że nikt nie odpowiedział na moje pytania z końca roku. Niemniej mam u siebie Vegę już na stałe i wiem teraz jak sprawa wygląda. Jak się okazało nie można całkowicie wyłączyć sekcji pre, szkoda. Po drugie, udało się mi połączyć Vegę z innymi niż JRiver programem, ale najlepiej DAC gra jednak z dedykowanym playerem. Aby wycisnąć maksa z softu potrzeba chwilę spędzić nad ustawieniami JRivera, dużo dodaje też fidalizer. Szykuję się teraz do zakupem nowej sieciówki dla Auralica, będę wdzięczny za jakieś podpowiedzi. Budżet to max 2500 zł za nówkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Basstech napisał:

A Qobuz działa w Polsce? Narazie wkracza powoli do USA ale z tego co wiem, to w Polsce nie można go subskrybować.

Jeśli zarejestrowałeś się w kraju gdzie działa to możesz z niego korzystać wszędzie gdzie masz dostęp do netu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Redaktorzy
14 godzin temu, Ministerolnictwa napisał:

Koledzy, szkoda, że nikt nie odpowiedział na moje pytania z końca roku. Niemniej mam u siebie Vegę już na stałe i wiem teraz jak sprawa wygląda. Jak się okazało nie można całkowicie wyłączyć sekcji pre, szkoda. Po drugie, udało się mi połączyć Vegę z innymi niż JRiver programem, ale najlepiej DAC gra jednak z dedykowanym playerem. Aby wycisnąć maksa z softu potrzeba chwilę spędzić nad ustawieniami JRivera, dużo dodaje też fidalizer. Szykuję się teraz do zakupem nowej sieciówki dla Auralica, będę wdzięczny za jakieś podpowiedzi. Budżet to max 2500 zł za nówkę.

Jeśli nieco nagniesz budżet to gorąco polecam Organic Audio ORIGINAL SERIES (ok.2,9 kPLN)

Fr@ntz

---------------------------------

"I am an audiophile"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu ‎2019‎-‎01‎-‎20 o 19:00, Ministerolnictwa napisał:

 Szykuję się teraz do zakupem nowej sieciówki dla Auralica, będę wdzięczny za jakieś podpowiedzi. Budżet to max 2500 zł za nówkę.

U mnie w Altair bardzo dobrze się wpasował Enerr Transcedenta Supreme  i Ziggy Piccasso  ale do dostania w twoim budżecie jako używane.

Edytowane przez krzysiek29
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie słucham Vegę z sieciówką Furukawy i naprawdę nie mam zastrzeżeń. Lepiej zgrała się od Neotecha 3003 i dwóch Furutechów S35N i S35TC. Ciekaw jestem czy ktoś próbował Wireworld Gold Electra, słyszałem, że kabel dobrze zgrywa się z niskoprądowymi klockami?

Ps. Zaaplikowałem do Vegi bezpiecznik Verictum X fuse i bardzo dobrze jej to zrobiło. szczerze polecam te bezpieczniki.

Edytowane przez Ministerolnictwa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Ministerolnictwa napisał:

Na razie słucham Vegę z sieciówką Furukawy i naprawdę nie mam zastrzeżeń. Lepiej zgrała się od Neotecha 3003 i dwóch Furutechów S35N i S35TC. Ciekaw jestem czy ktoś próbował Wireworld Gold Electra, słyszałem, że kabel dobrze zgrywa się z niskoprądowymi klockami?

Ps. Zaaplikowałem do Vegi bezpiecznik Verictum X fuse i bardzo dobrze jej to zrobiło. szczerze polecam te bezpieczniki.

Ja używam Wireworld Gold Electra jak masz pytania pisz na PM.

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam pytanie: czy Auralic obsługuje natywnie Deezer? W polskich opisach/specyfikacjach brak danych, w US opisach tak, w speckach wymieniają tylko tidal i qobuz. 

 

PS pisałem do qobuza- mają wchodzić tak szybko jak to możliwe= nie wiadomo kiedy.  

"zresztą wydaje mi się również, że Kartaginy powinno nie być"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczy: ma lub nie ma stosownej aplikacji. 

THX za odp- jak dla mnie Auralic wypada z listy kandydatów do zakupu. Dokładnie z tego powodu, że nie gra deezer-a

 

Pozdrawiam

 

Edytowane przez absinth3

"zresztą wydaje mi się również, że Kartaginy powinno nie być"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Panowie moze ktoś bedzie potrafił pomóć , ma ktoś Auralica i Audirvane + , u mnie soft nie widzi w sieci altaira , altair sam pobiera sobie sterowniki i firmware , wszystko mam aktualne , ktoś wie jak rozwiązać problem? , Roon widzi, Linn Kazoo widzi, Audirvana + już nie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Auralic wypuszcza na przełomie czerwca i lipca nowy odtwarzacz sieciowy Altair G1. Zapowiada się bardzo ciekawie - wsadzą kość DAC ESS9038. Pytania: czy poprawią zasilanie? Jak mniemam, przeprojektowali też tor analogowy. To wszystko, za około 10 tys zł może być naprawdę dobrym wyborem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech zabiorą się wreszcie za dopracowanie aplikacji sterującej. Bez tego Auralic sporo traci ze swojego potencjału 

A co z nią nie tak? Do odtwarzająca jest ok, jedynie mogłaby lepiej Tidala wspierać pod katem propozycji nowych albumów na podstawie tego co słuchasz.

Odtwarzanie plików jest ok.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.