Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  79 członków

Auralic Klub
IGNORED

Auralic Klub


Roxi

Rekomendowane odpowiedzi

Jako przykład weźmy

Nick Cave and the Bad Seeds

Ile albumów pokazuje aplikacja Auralica a ile aplikacja Tidal ? Gdzie są te brakujące? Lightning nie pokazuje wszystkich nowości, o czym sam wspomniałeś. 

No i niestety. Nadal nie lubi Androida. Mimo licznych zapowiedzi

Dlatego na chwilę obecną wolę zwrócić swoją uwagę w kierunku SOtM lub Stack Audio

Edytowane przez piotrek7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auralic znalazł 23 albumy i single, w Tidal naliczyłem 18 albumów, 3 składanki, 3 albumy live. Brakuje jednego.

Tidal ma jeszcze 16x EP-ki i single, tego Auralic nie znalazł.

Auralic tez nie podpowiada co posłuchać na podstawie tego co odtwarzasz, ale jak tak się czepiać to Spotify robi to lepiej niż Tidal, ale to nie powód żeby przejść na Spotify. A może jednak?

Android? Kup iPhone 5 za 300zl i po problemie. Ludzie tu wydają więcej na kable zasilające które wzbogacają prąd ;)

No dobra, Auralic doskonały nie jest (jak wszystko), a te co podałeś nie znam, wiec nie wiem jak wyglada porównanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, piotrek7 napisał:

Jako przykład weźmy

Nick Cave and the Bad Seeds

Ile albumów pokazuje aplikacja Auralica a ile aplikacja Tidal ? Gdzie są te brakujące? Lightning nie pokazuje wszystkich nowości, o czym sam wspomniałeś. 

No i niestety. Nadal nie lubi Androida. Mimo licznych zapowiedzi

Dlatego na chwilę obecną wolę zwrócić swoją uwagę w kierunku SOtM lub Stack Audio

Polecam przesiadkę na Roon, ja używam razem z SOtM i wszystkie pięknie śmiga na iPadzie, nie ma problemu z grupowaniem albumów, które są z Tidala i jednocześnie mam je w plikach, jedyna wada całego rozwiązania to Roon Core, czyli dodatkowy zasób sprzętowy w całym systemie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ktoś przetestował rzetelnie transport plików G1 ? Jest już dostępna wersja Altair G1 w tej samej cenie ale nie jest mi potrzebny DAC, PRE i inne głupoty. Czym się to różni właściwie ? Cena ta sama, a Altair ma tych funkcji ... Zaznaczę, że Altair bez G1 to średnie urządzenie dla mnie. Jedyna zaleta to, to że można wrzucić dysk do środka choć i tak chcę korzystać z Roon. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma dużej różnicy funkcjonalnej w stosunku do starego Ariesa, choć wielkościowo jest ogromna. Podobnie jak w starym Ariesie podłączany dysk musi pobierać mało prądu, inaczej nie zadziała, no i niestety nie ma izolacji galwanicznej jak w G2. Soft cały czas rozwijany, potrafi się powiesić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem kiedyś Ariesa G1. Dobry sprzęt, ale wtedy moje graty były za słabe, aby wydobyć z niego wszystko, co ma. 

Po jakimś czasie, myślę jednak o Altair G1 lub Vega G1, gdyż zależy mi na dobrym transporcie, niezłym DAC’u oraz regulacji głośności. Unikamy tez wielu połączeń kablowych w takim przypadku, więc może to być jakiś kompromis.

Pozbyłem się za to standardowego preampu, bo mi degradował dźwięk. Marzy mi się Vega G2, z regulacją głośności R2R, ale to już są zbyt duże pieniądze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, WuMike napisał:

Mialem kiedyś Ariesa G1. Dobry sprzęt, ale wtedy moje graty były za słabe, aby wydobyć z niego wszystko, co ma. 

Po jakimś czasie, myślę jednak o Altair G1 lub Vega G1, gdyż zależy mi na dobrym transporcie, niezłym DAC’u oraz regulacji głośności. Unikamy tez wielu połączeń kablowych w takim przypadku, więc może to być jakiś kompromis.

Pozbyłem się za to standardowego preampu, bo mi degradował dźwięk. Marzy mi się Vega G2, z regulacją głośności R2R, ale to już są zbyt duże pieniądze. 

Ja miałem Altair i Mini. 

Takie zestawy to niestety kompromisy. Nie spotkałem się jeszcze z bardzo dobrym takim urządzeniem. Sam mam CDA2 i to jest pierwsze które daję radę z każdej strony. 

Odzielny PRE + Audio GD R2R + jakiś streamer

Najdroższe rozwiązanie, do tego kable ale wtedy zagra.

Jest jeszcze mytek Bridge.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mytek Bridge jest znakomity. Mało doceniany/rozreklamowany ale naprawdę świetny. Pisze to mimo, ze poszedłem w stronę Auralica i DAC One. 

Jest wspaniale, ale z MBridge było więcej niż dobrze............

Edytowane przez absinth3

"zresztą wydaje mi się również, że Kartaginy powinno nie być"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mytek Bridge jest znakomity. Mało doceniany/rozreklamowany ale naprawdę świetny. Pisze to mimo, ze poszedłem w stronę Auralica i DAC One. 
Jest wspaniale, ale z MBridge było więcej niż dobrze............

Polemizowalbym. Mytek ma problem z przestrzenią - spłaszcza plany i ustawia w jednej linii. Jest neutralny - lubią go muzycy ale kompletnie nie ogarnia sceny i jej głębokości

Sprzedam VITUS RI100

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Marcin_Sz napisał:

Polemizowalbym(...)

Ja nie polemizuję, bo warunki akustyczne w domu mam takie, że szkoda gadać i przestrzeni nie udało mi się nigdy uzyskać, więc mogło mi to umknąć.

Ale na tle innych zestawień (kilkukrotnie droższych), MB (także DAC+) nie ma się czego wstydzić i stanowić może bardzo rozsądny wybór dla jednych, kompromis dla drugich. Do tego zasilanie -LPSU odpowiednio mocne (>5A). 

Powtórzę- wybrałem Ariesa i DAC One.

Każda z marek ma bardzo dobrą i przyjazną dystrybucję- a Musictoolz- bajka: dzwońcie, pożyczajcie, słuchajcie itd

"zresztą wydaje mi się również, że Kartaginy powinno nie być"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Marcin_Sz napisał:


Polemizowalbym. Mytek ma problem z przestrzenią - spłaszcza plany i ustawia w jednej linii. Jest neutralny - lubią go muzycy ale kompletnie nie ogarnia sceny i jej głębokości

Jakie urządzenie polecasz? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Marcin_Sz napisał:

chińskie Holo Audio Spring gra swietnie

To prawda ale nie zrozumieliśmy się.  Myślałem że piszesz o Myteku w kwesti transportu plików a nie jako DAC. Szukam dobrego transportu plików.  Coś między digione signature a dCS Network Bridge ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze Innuos Zen i Sonore. Urządzenia o bardzo różnej funkcjonalności ale oba podobno "dają radę". Piszę "podobno" bo sam nie miałem dotąd przetestować u siebie. Opieram się na opiniach innych. Obie marki mają polskich przedstawicieli tak więc z przetestowaniem nie powinno być problemu. Dla zainteresowanych programem Roon jest jeszcze Nucleus. Tylko, że to tak naprawdę ładnie zabudowany komputerek Intel Nuc. Zbieżność nazwy jest więc nieprzypadkowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, piotrek7 napisał:

Dotyczy głównie naszego kraju. Poza granicami zyskuje znacznie wyższe uznanie. Tak samo jak inne projekty Jurewicza 

Dziwne, że "polski" produkt a u nas tak średnio z opiniami na temat tych produktów. Na zagranicznych forach aż kipi od testów. Miałem na testach Brooklyn pierwszą wersję. Sam nie wiem, wtedy mi Hegel HD12 grał lepiej jako DAC. 

Godzinę temu, MrSalieri napisał:

Podobno ?

Ale znowu tylko USB.  

A taki auralic aries g1?  Ktoś, gdzieś, coś? ?

Miałem Ultra - bajka ! Z dedykowanym zasilaczem oczywiście. Jeśli jest problem z USB to polecam jakiś konwerter. Ja miałem Singxter Su-1 (są już jakieś nowe wersje tego urządzenia) pięknie sonicznie i technicznie. Problem taki, że kabli pudełek tysiąc. 

Chciałbym ładne zgrabne urządzenie. Dysk w środku SSD i kontrola Roon tych danych. Gram z CD, a pliki jako dodatek więc do tysiąca pudełek, baterii itp nie chcę wracać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno
Ale znowu tylko USB.  
A taki auralic aries g1?  Ktoś, gdzieś, coś?

Pisałem już G1 nie jest jakimś przeskokiem w stosunku do Ariesa Femto, owszem wygląd obudowa itd. tak, ale podobnie jak Femto, G1 nie ma izolacji galwanicznej, dodanie czegoś po Ariesie poprawia brzmienie. Sieciowo działa ok, z dyskiem USB trzeba uważać, bo nie wszystkie będą pasować, ze względu na ograniczone zasilanie z portu USB.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No raczej , nie. Nie porównywałem bezpośrednio, bo nie chciałem zostać z dwoma streamerami i kupiłem dopiero jak sprzedałem Ariesa Femto, ale nie odczułem znaczącej różnicy po zmianie. Za to wpięcie iFi pomiędzy Ariesa i DAC wnosi poprawę, także G2 może być lepszy z tym że różnica w cenie jest ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do klubowiczów - czy warto kupić Auralic Vega z drugiej ręki? Mam system grający dość ciepło (Dynaudio/Modwright), obecny dac (rDAC) chyba trochę odstaje jakościowo od reszty. System mam w gabinecie, a DAC jest podpięty do laptoka. 

We stand in the Atlantic
We become panoramic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że zważywszy na cenę warto kupić Vegę z drugiej ręki, choć nie wiem jak poradzi sobie w zestawieniu z dac na r2r czy nowszym Sabre. Przesiadłem się na Vegę kilka miesięcy temu z Audiolaba MDAC+ i progres jest znaczny, szczególnie w głębi, akustyce pomieszczenia, namacalności źródeł, fakturze instrumentów. Słyszałem jednak, że do Vegi trzeba niezły transport bo nie zagra dobrze z byle czym. Sam gram z plików na dedykowanym cichym PC z kartę USB do audio i zasilaniem liniowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przećwiczyłem zarówno Ariesa G1 jak i G2. W kategoriach bezwzględnych G2 jest lepszy - bardziej wyrafinowany, bardziej rozdzielczy, odrobinę mniej masy ale więcej precyzji. Grałem po coaxialu. Ariesy grają nieco inaczej po własnej aplikacji (badziewnej zresztą), inaczej jako endpoint Roon'a. W tej drugiej kategorii bywają problemy z wyświetlaniem metadanych pliku. Są też różnice czy gramy z NAS'a czy z dysku usb. U mnie najlepiej grało z NAS'a jako endpoint Roon'a, w drugiej kategorii własna apllikacja + dysk USB (2,5 Seagate - i tu kabel usb do dysku również robi różnicę). Najgorzej grało z NAS'a i własnej aplikacji. Nie słyszałem różnic grając po wifi oraz LAN. Fajną opcją jest możliwość zaprogramowania dowolnego pilota i sterowania nim Ariesami (działa play, pausa, przewijanie ścieżek - nie trzeba sięgać za każdym razem po tableta).

Generalnie, gdyby nie słaba apllikacja to Ariesy są fajne, ale mają swoje wady (szczególnie cena G2 jest tu przegięta). Na podobnym poziomie do Ariesa G1 gra Lumin U1 Mini z tą uwagą, że Lumin gra lepiej klasykę (jest gładszy i bardziej spójny) a Aries jest bardziej dynamiczny i konturowy. Lumin ma również bardziej stabilną aplikację, która działa bardziej płynnie, szczególnie przy dużych bibliotekach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.