Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  79 członków

Auralic Klub
IGNORED

Auralic Klub


Roxi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam- Aries G2 się grzeje i nie zawodzi moich oczekiwać, tedy dołączam do Klubu.

i dobra wiadomość:

https://community.auralic.com/t/is-it-possible-to-stop-at-fw-6-2-1/4396

 

 

"zresztą wydaje mi się również, że Kartaginy powinno nie być"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, bkeram napisał:

Witam Wszystkich z Vegą G2 i Ariesem G2

Yaaaaaaaa ale super!

A Kolega skąd? Jeśli mogę zapytać

 

USB, AES/EBU czy jak?

Edytowane przez absinth3

"zresztą wydaje mi się również, że Kartaginy powinno nie być"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki SSD? 

Ja mam plan (urządzenie się jeszcze dość świeże) żeby SSD z własnym LPSU podpiąć do routera. Na razie wi-fi,  choć podobno kabel jest jednak lepszy.

Robiłeś porównania wi-fi vs LAN?

"zresztą wydaje mi się również, że Kartaginy powinno nie być"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie „siedzi” Samsung SSD EVO 2TB. Każdy inny ze złączem sata też się nada (tylko „mały” 2.5”). Polecam jednak SSD, ponieważ nie grzeje się tak jak HDD.

Moim zdaniem WIFI w zupełności wystarcza. Nic nie przerywa, zasięg (dom jednorodzinny) bardzo dobry. Oczywiście wszystko w paśmie A/C. Najpierw miałem samą Vegę G2, która była połączona kabelkiem, a po dokupieniu Ariesa G2 wszystko hula bezprzewodowo. Moim zdanie szkoda się tak „kablować” ?. Różnic brak. Kabel polecałbym tylko w przypadku baaaaardzo dużych powierzchni i problemów z zasięgiem.

Edytowane przez bkeram
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wi-fi też działa bez zarzutu. Jak miałem na testach G1 to wydzieliłem pasmo 5G i wydawało się, że trochę fajniej grało. Na razie nie powtarzałem eksperymentów. Za info- dziękuję

"zresztą wydaje mi się również, że Kartaginy powinno nie być"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponadto w przypadku dysku wewnątrz Ariesa nie będziesz obciążał sieci domowej, ponieważ wszystkie pliki będzie miał niejako „na miejscu”.
???? Jak dzieciaki zaczynają grać w weekend, to obciążenie sieci jest takie, że nawet kabel nie pomoże. Router i tak będzie przycinał przepustowość, by każdy dostał po równo.
 

 

 

A ha, dla Tych co nie wiedzą, a są zainteresowani Auralic’iem za mniejszą cenę. Pojawił się w przedsprzedaży nowy Altair z oznaczeniem G1.

Edytowane przez bkeram
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Witam

Już ponad rok temu sugerowałem że zestaw vegi g2 i ariesa g2 to naprawdę bardzo dobre granie widzę że grono posiadaczy się powiększa.Jak dla mnie dopiero połączenie linkiem powoduje pozbycie się w dużej części jiitera po prostu vega taktuje ariesa swoim zegarem aby to osiągnąć potrzebna jest łączność dwukierunkowa .Kable za pierdylion typu usb coaksial i ten typ połączeń nie mają startu do nawet do fabrycznych hdmi.Jeżeli macie możliwość to wepnijcie do tego zegar neo to się kolejny raz zdziwicie .Wiem bo mam te 3 urządzenia.Zegar jest wart swojej ceny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie sprostować Kolegę, chyba chodziło o LEO G2 (lub GX, różnie podają)?

Potwierdzam, słyszałem, potrafi zrobić rewolucję w systemie. Oczywiście na plus.

Jest u mnie na pierwszym miejscu do kupienia w najbliższym czasie. ? Zostanie jeszcze Sirius G2 do pełnego kompletu.

Edytowane przez bkeram
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, nie wiedziałem, że trzeba teraz dołączyć do Klubu, aby zadać pytanie :)

Pytanie jest takie: mam na odsłuchu Vegę G1 i Moon'a 280D Mind2 - jeszcze nie wiem jak oba wypadną, a już zastanawiam się czy Vega G2 jest dużo lepsza of G1 ?

G1 znam, bo już kiedyś miałem u siebie. Generalnie to urządzenie bardzo mi pasuje zarówno pod względem jego możliwości i opcji jak i moich potrzeb.

Reasumując: miał ktoś kiedyś możliwość odsłuchu G1 i G2 łeb w łeb ?? Warto dopłacić i wejść w G2? O ile Moon 280D MInd 2 "przegra" :))

Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...
W dniu 22.09.2019 o 10:00, bkeram napisał:

Jestem z okolic Warszawy.

Połączone przez L-Link (w przypadku Auralica to jedyny słuszny wybór). W przypadku dalszej rozbudowy o np. Siriusa G2, czy Leo G2, to nawet konieczność.

Cześć,

Czy kabelek do połączeń L-Link jest fabrycznie dostarczany w pudełku od Ariesa G2 i Vegi G2? Czy należy kupić osobno?

Pozdrawiam

W dniu 17.10.2019 o 17:16, will66 napisał:

Hej, nie wiedziałem, że trzeba teraz dołączyć do Klubu, aby zadać pytanie ?

Pytanie jest takie: mam na odsłuchu Vegę G1 i Moon'a 280D Mind2 - jeszcze nie wiem jak oba wypadną, a już zastanawiam się czy Vega G2 jest dużo lepsza of G1 ?

G1 znam, bo już kiedyś miałem u siebie. Generalnie to urządzenie bardzo mi pasuje zarówno pod względem jego możliwości i opcji jak i moich potrzeb.

Reasumując: miał ktoś kiedyś możliwość odsłuchu G1 i G2 łeb w łeb ?? Warto dopłacić i wejść w G2? O ile Moon 280D MInd 2 "przegra" :))

Dzięki.

Cześć,

Czy jesteś już po testach Vegi G1 vs Monn 280D Mind2? Jakie wrażenia? Co według Ciebie wypadło lepiej? albo czym się różnią i który mocniej chwycił za "ucho" i "serducho" ? ?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 17.10.2019 o 17:16, will66 napisał:

Reasumując: miał ktoś kiedyś możliwość odsłuchu G1 i G2 łeb w łeb ?? Warto dopłacić i wejść w G2? O ile Moon 280D MInd 2 "przegra" :))

Przed kupnem miałem  ten sam dylemat.  Niestety nie miałem możliwości porównać  jeden do jeden, ale podobno róznica jest niewielka i jeżeli nie planujesz w przyszłości rozszerzać o Ariesa G2 i zegar,  to nie warto dopłacać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, muzaman napisał:

Czy jesteś już po testach Vegi G1 vs Monn 280D Mind2? Jakie wrażenia? Co według Ciebie wypadło lepiej? albo czym się różnią i który mocniej chwycił za "ucho" i "serducho" ? ?

Tak, skonczylem testy i musze przyznać, ze miałem spoooory dylemat. Oba urządzenia słuchałem po tych samych RCA (Audioquest) i jest spora różnica na wyjściu obu urządzeń - Vega G1 gra głośniej przez co pierwsze wrażenie było ze jest lepszy. Po wyrównaniu poziomów mikiem różnice zatarły się i grając te same track’i przełączając A/B, ja i inni słuchający nie byli w stanie po kilkunastu nagraniach powiedzieć definitywnie A czy B ?? Wszystkie pliki grałem MQA ale tez testowałem starsze nagrania. 
Imo, Vega jest trochę bardziej dynamiczna a z kolei Moon trochę bardziej gładki w niektórych nagraniach - tutaj bardzo dużo zależy od jakości nagrań.  
Jak dla mnie Vega ma też trochę lepsza aplikacje, ma zmienne filtry do wyboru no i może „robić” za preamp. Generalnie ma tez lepszy bardziej czytelny design.

Jednak nie jest to prosty wybór??

 

1 godzinę temu, Przemos1980 napisał:

Przed kupnem miałem  ten sam dylemat.

Tez tak myślę? Chyba lepiej wydać nadwyżkę i dołożyć do jeszcze lepszego wzmacniacz, na przykład....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, will66 napisał:

Tak, skonczylem testy i musze przyznać, ze miałem spoooory dylemat. Oba urządzenia słuchałem po tych samych RCA (Audioquest) i jest spora różnica na wyjściu obu urządzeń - Vega G1 gra głośniej przez co pierwsze wrażenie było ze jest lepszy. Po wyrównaniu poziomów mikiem różnice zatarły się i grając te same track’i przełączając A/B, ja i inni słuchający nie byli w stanie po kilkunastu nagraniach powiedzieć definitywnie A czy B ?? Wszystkie pliki grałem MQA ale tez testowałem starsze nagrania. 
Imo, Vega jest trochę bardziej dynamiczna a z kolei Moon trochę bardziej gładki w niektórych nagraniach - tutaj bardzo dużo zależy od jakości nagrań.  
Jak dla mnie Vega ma też trochę lepsza aplikacje, ma zmienne filtry do wyboru no i może „robić” za preamp. Generalnie ma tez lepszy bardziej czytelny design.

Jednak nie jest to prosty wybór??

 

Tez tak myślę? Chyba lepiej wydać nadwyżkę i dołożyć do jeszcze lepszego wzmacniacz, na przykład....

Mam pytanie: jakiego wzmacniacza używałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

H300

Zamierzam kupić Vege G1 i wtedy mam zamiar przetestować inne: H390, Moon Evo 600i i być może Maca - ale jeszcze nie wiem który model. 
Miałem juz kiedyś Evo600 i jest to świetny wzmak - także to kolejna rzecz do zmiany...

Edytowane przez will66
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, will66 napisał:

Tak, skonczylem testy i musze przyznać, ze miałem spoooory dylemat. Oba urządzenia słuchałem po tych samych RCA (Audioquest) i jest spora różnica na wyjściu obu urządzeń - Vega G1 gra głośniej przez co pierwsze wrażenie było ze jest lepszy. Po wyrównaniu poziomów mikiem różnice zatarły się i grając te same track’i przełączając A/B, ja i inni słuchający nie byli w stanie po kilkunastu nagraniach powiedzieć definitywnie A czy B ?? Wszystkie pliki grałem MQA ale tez testowałem starsze nagrania. 
Imo, Vega jest trochę bardziej dynamiczna a z kolei Moon trochę bardziej gładki w niektórych nagraniach - tutaj bardzo dużo zależy od jakości nagrań.  
Jak dla mnie Vega ma też trochę lepsza aplikacje, ma zmienne filtry do wyboru no i może „robić” za preamp. Generalnie ma tez lepszy bardziej czytelny design.

Jednak nie jest to prosty wybór??

 

Tez tak myślę? Chyba lepiej wydać nadwyżkę i dołożyć do jeszcze lepszego wzmacniacz, na przykład....

Dzięki za odpowiedź ? też podobają mi się produkty Auralica i mocno chodzą mi po głowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli Vega G1 ma dobrą, wbudowaną regulację głośności, lepiej zainwestować w samą końcówkę mocy.

Ja steruję swojego Passa bezpośrednio z Oppo 205, który ma to zaimplementowane w kości ES9038Pro. Omija się w tym momencie - średniej zwykle jakości - wbudowane w piecyk tej klasy pre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
47 minut temu, WuMike napisał:

 Vega G2 ma regulacje na R2R. Ciekawe, czy faktycznie robi to dużą różnicę?!

no właśnie brałem pod uwagę drabinkę i chyba ma też chyba lepiej rozwiązane zasilanie, galwaniczną izolację, itd.

Sam Auralic i na paru zachodnich forach doczytałem, iż jest ponoć dobrze słyszalna różnica soniczna pomiędzy G1 i G2.....

Niestety nie udało mi się "zorganizować" G2 na odsłuch jak miałem G1 I Moon'a i tego potwerdzić lub zaprzeczyć ?

Jak sprawdzałem możliwości ściągnięcia G2 to w jednym miejscu powiedziano mi, żę mogę zamówić i jak nie spodoba się to oddać......No, ale......

 

Aaaa, o jednej rzeczy zapomniałem wspominieć. A mianowicie jak słuchałm te dwa urządzenia równolegle, to Auralic często zrywał połączenie z apką na Iphonie - wprawdzie trwało to parę sekund i G1 pokazywał się na apce ponownie, ale jednak....Działo się to w czasie przełaczania pomiędzy apkami w trakcie odsłuchów....

Ktoś doświadczył sytuacji, że Auralic "znikał" z apki ??

Edytowane przez will66
literówki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.