Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  79 członków

Auralic Klub
IGNORED

Auralic Klub


Roxi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

31 minut temu, rambo54 napisał:

No dźwięk po USB mnie bardzo zaangażował właśnie

Musisz dobrać dobry, podobający Ci się kabel USB.

U mnie jednak - przy zbliżonej jakości kabli (cenie też), lepiej gra  AES/EBU; po rca i toslik - jakość zbliżona do USB. Wcześniej miałem Supra AES/EBU i świetny kabel USB był trochę lepszy. Mówią też, że USB bez zasilania gra lepiej niż z żyłką zasilającą- tego nie mogę zweryfikować, bo mój dak musi mieć USB z zasilaniem zewnętrznym. 

Co do UPNP- nie wiem, nie pamiętam już, ale pewnie tak. Tam jest opcja SMB i ta działa (specjaliści muszą się wypowiedzieć). Gram po wi-fi (podobno lepiej, ale nie sprawdzałem kabla LAN, są tacy, co uważają, że po kablu lepiej).

Po prostu- odkąd zaczęło to-to grać(zabrało to niestety sporo czasu, prób i błędów), nic już nie zmieniałem. Gra ślicznie- jeszcze Aries dostał fajny kabel zasilający i naprawdę jest dobrze!

"zresztą wydaje mi się również, że Kartaginy powinno nie być"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
4 godziny temu, rambo54 napisał:

Dzięki, 

mam po prostu alergie na Apla, za politykę i filozofię firmy.

Szukam innego rozwiązania do sterowania Auralic Aries G1 zamiast ipada, bo słuchałem tego urządzenia na systemie średniej klasy Hi-fi w jednym z salonów Audio, i urzekł mnie bardzo względem transportu który posiadam.

Rozumiem ze UPNP na Ariesie jest odpalone fabrycznie ?

 

Pozdrawiam

Mam ten transport, pokonał, w sensie lepiej zagrał, od  Lumin u1mini, czy Moon Mind2, na dodatek odtwarza praktycznie każdy format audio. Możesz sterować apk Lumina czy Linna 

I bardzo dobrze gra po AES/EBU 

4 godziny temu, MrSalieri napisał:

Budowa wewnętrzna nie porywa ale wiadomo dźwięk najważniejszy.

MC44NjYyOTAwMCAxNTM5NzcyODQx.jpg

Dobre zasilanie dobry procesor, to chyba klucz...

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Jonny napisał:
5 godzin temu, MrSalieri napisał:

Budowa wewnętrzna nie porywa ale wiadomo dźwięk najważniejszy.

MC44NjYyOTAwMCAxNTM5NzcyODQx.jpg

Pokaż więcej  

Dobre zasilanie dobry procesor, to chyba klucz...

Dobre zasilanie, dobry procesor i mnóstwo audiofilskiego powietrza ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aries gra w zasadzie najlepiej po fabrycznym wyjściu auralicowym (nie pamiętam jak to tam się zwie - link cośtam?), ale z oczywistych względów jest to rozwiązanie tylko dla kompletu z DACiem Vega (który z kolei gra dużo dźwięków ale mało muzyki). USB czy czy rca/aes grają podobnie - różnice będą zapewne wynikały z jakości wejść w konkretnym DACu. Oczywiście niezależnie jakie łącze wybierzemy jakość kabla będzie robiła różnicę. Z kolei ja nie słyszałem różnicy pomiędzy streamingiem po wifi a po LAN do AP i dalej po wifi do routera i NASa. Ponoć ludzie z Auralica polecają streaming po wifi.

4 godziny temu, rambo54 napisał:

Mam na razie USB Supra. 

Supra USB jest słaby - gra podbitymi skrajami pasma. Do Ariesów szukałbym czegoś równiejszego bo oba streamery (G1 i G2) również mają zaakcentowane skraje pasma. 

1 godzinę temu, Jonny napisał:

Mam ten transport, pokonał, w sensie lepiej zagrał, od  Lumin u1mini, czy Moon Mind2, na dodatek odtwarza praktycznie każdy format audio. Możesz sterować apk Lumina czy Linna 

Aries G1 nie jest lepszy od Lumina U1 mini - to ta sama półka, ale zupełnie inna sygnatura. Od U1 mini trochę lepszy jest Aries G2, ale ma przesadzoną cenę względem G1 i Lumina. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
9 godzin temu, Ministerolnictwa napisał:

Dobre zasilanie, dobry procesor i mnóstwo audiofilskiego powietrza ?

? to czysty transport, co tam mieli wsadzić 

9 godzin temu, enzo napisał:

Aries gra w zasadzie najlepiej po fabrycznym wyjściu auralicowym (nie pamiętam jak to tam się zwie - link cośtam?), ale z oczywistych względów jest to rozwiązanie tylko dla kompletu z DACiem Vega (który z kolei gra dużo dźwięków ale mało muzyki). USB czy czy rca/aes grają podobnie - różnice będą zapewne wynikały z jakości wejść w konkretnym DACu. Oczywiście niezależnie jakie łącze wybierzemy jakość kabla będzie robiła różnicę. Z kolei ja nie słyszałem różnicy pomiędzy streamingiem po wifi a po LAN do AP i dalej po wifi do routera i NASa. Ponoć ludzie z Auralica polecają streaming po wifi.

Supra USB jest słaby - gra podbitymi skrajami pasma. Do Ariesów szukałbym czegoś równiejszego bo oba streamery (G1 i G2) również mają zaakcentowane skraje pasma. 

Aries G1 nie jest lepszy od Lumina U1 mini - to ta sama półka, ale zupełnie inna sygnatura. Od U1 mini trochę lepszy jest Aries G2, ale ma przesadzoną cenę względem G1 i Lumina. 

Jest lepszy od U1mini, bas w mini jest nie do zaakceptowania dla mnie, zasilacz impulsowy w mini niestety daje się we znaki  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Jonny napisał:

Jest lepszy od U1mini, bas w mini jest nie do zaakceptowania dla mnie, zasilacz impulsowy w mini niestety daje się we znaki  

Nie wiem jak ma się dawać we znaki zasilacz, ale u mnie nic się nie działo?. Lumin ma inaczej ustawione brzmienie - jest bardziej płynny, ma lepszą barwę i spójność. Auralic wydaje się bardziej dynamiczny, ale to tylko efekt podbicia góry i dołu. Rozdzielczość obu jest podobna i żaden w tym aspekcie nie jest mistrzem. Jak słuchasz rozrywki to Auralic jest ok, gorzej gra natomiast klasykę i tu Lumin jest lepszy. Od obu wymienionych lepszy jest natomiast dobry cedek?.

16 minut temu, bkeram napisał:

Rozwiązanie Auralica na połączenie Ariesa z Vegą oraz Leo i Sirus, czyli L-Link  dotyczy jedynie serii G2. W pozostałych seriach nie wprowadzono takiego połączenia.

Masz oczywiście rację, nie zmienia to jednak faktu, że ten Link gra najlepiej? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

enzo ?

Nie musisz mnie przekonywać. Oczywiście, że masz rację. Obecnie mam w systemie Ariesa G2, Vega G2 i Leo GX Premium. Wszystko połączone właśnie L-Linkiem. Na Siriusa G2 muszę niestety zaczekać, aż będzie dostępny w marcu w Polsce. Dla mnie gra ten zestaw lepiej od utytułowanego i kilkukrotnie droższego DCS'a.

Edytowane przez bkeram
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
9 godzin temu, enzo napisał:

Nie wiem jak ma się dawać we znaki zasilacz, ale u mnie nic się nie działo?. Lumin ma inaczej ustawione brzmienie - jest bardziej płynny, ma lepszą barwę i spójność. Auralic wydaje się bardziej dynamiczny, ale to tylko efekt podbicia góry i dołu. Rozdzielczość obu jest podobna i żaden w tym aspekcie nie jest mistrzem. Jak słuchasz rozrywki to Auralic jest ok, gorzej gra natomiast klasykę i tu Lumin jest lepszy. Od obu wymienionych lepszy jest natomiast dobry cedek?.

Masz oczywiście rację, nie zmienia to jednak faktu, że ten Link gra najlepiej? 

Czyli nie masz mini, zasilacz impulsowy ogranicza potencjał Lumina, miałem D2 w którym wymieniłem zasilacz oryginalny na Sbooster, różnica w każdym aspekcie...

Bas w mini jest nijaki dla mnie, muzykalność spójność barwa bdb. 

G1 ma zejście i wybrzmienia, jest rozdzielczy i spójny, co do CD to się zgadzam, jeszcze daleka droga do poziomu najlepszych transportów CD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, enzo napisał:

Supra USB jest słaby - gra podbitymi skrajami pasma

Może ma podbity bas (i trochę rozlazły), ale nie górę. Jeśli mogę, to proponowałbym uruchomić aplikacje sterujące, żeby Aries miał pełną funkcjonalność a potem kablologia. 

15 minut temu, enzo napisał:

Jak słuchasz rozrywki to Auralic jest ok, gorzej gra natomiast klasykę i tu Lumin jest lepszy. Od obu wymienionych lepszy jest natomiast dobry cedek

Mam dobry cd, G2 i jak chodzi o przyjemność słuchania, to różnic nie ma- tu i tu bardzo dobrze. A słucham wyłącznie klasyki- od Monteverdiego do Schoenberga. 

U mnie AES/EBU wyraźnie przeważa nad USB, RCA i TOSLINK. Inaczej mówiąc: Przy porównywalnej jakości/cenie AES/EBU zagra lepiej niż pozostałe. Ale nie zagra powyżej 24/192 i tu już musi być kabel USB. RCA na Stereovox (jakiś najwyższy) gra na bardzo podobnym poziomie co TOSLINK  VdH Octopus- jeden i drugi pobity przez Suprę AES/EBU

"zresztą wydaje mi się również, że Kartaginy powinno nie być"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje bardzo refleksje.

W moim systemie brakuje już tylko transportu do plików i Tidal z prawdziwego zdarzenia, i ten G1 urzekł mnie nieodwracalnie ?

 

Aktualnie korzystam z USBridge Signature, zasilanym czystym liniowym zasilaczem, ale to nie jest ten poziom co Auralic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
33 minuty temu, MrSalieri napisał:

Jest np.  taki czysty transport dCS Network Bridge 

inside.jpg

Cena podobna do G1. Porównywałeś może?  

Może uda mi się w tym tygodniu porównać 

Wielu znajomych go miało na testach, tylko jeden zdecydował się go zostawić na dłużej, po pierwszym wow przychodzi refleksja, czy aby na pewno o to chodzi. Wypowiem się jak posłucham u mnie i porównam, słuchałem NB tylko u kogoś 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zupełnie na marginesie brzmienia (co się komu podoba) to ja mam do Auralica jedno, podstawowe zastrzeżenie: to nie są imho dopracowane softowo urządzenia, takie trochę beta V2.0... U mnie Auralici (G1 i G2) grały najstabilniej z Roonem. Co prawda nagminnie nie wyświetlały okładek, ale to znany problem (nie wiem czy juz rozwiązany). Brzmieniowo Roon również był najlepszy. Auralici grające z własnego softu grają brzmieniem bardziej "na twarz", nieco męczącym. No i niestety bywa różnie ze stabilnością odtwarzania. Tu imho Lumin jest lepszy bo miałem dosyć długo U1 mini i nigdy nie zrobił mi żadnych numerów. Apka Auralica jest również bardziej zasobożerna od apki Lumina, starsze Ipady potrafią lagować przy dużych bibliotekach co nie zdarza się w apce Lumina. Ok, w podstawowym zakresie Auralicami można sterować z innych aplikacji, ale nie mamy wtedy np. dostępu do ustawień urządzenia. 

Jeszcze na marginesie tych rozważań o streamerach... mam DAP'a AK300 marki Astell&Kern. Wielu twierdzi, że to przepłacone, marketingowe gadżety... ich zdanie, ale... iRiver zjadł zęby na przenośnych odtwarzacza i jeżeli jest tam jakaś funkcja to ona zwyczajnie działa. I tak takiego DAP'a można podpiąć (po USB lub Toslinku) do DAC'a i używać jako streamer po Wifi - jest firmowa apka i... działa to stabilniej niż rozwiązania Auralica. Można grać z pamięci wewnętrznej DAP'a, z NASów, Tidala itp. Jest bardzo audiofilsko bo na baterii ?. Nie będę pisać o brzmieniu żeby niektórym właścicielom drogich streamerów nie psuć dnia, ale od strony użytkowej jest bardzo dobrze.... a to "tylko" DAP, funkcje streamingu to jedynie dodatek. Jak się chce to można...

DCS NB to cena raczej jak Aries G2, więc chyba nie konkurent dla G1?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, Jonny napisał:

Może uda mi się w tym tygodniu porównać 

Wielu znajomych go miało na testach, tylko jeden zdecydował się go zostawić na dłużej, po pierwszym wow przychodzi refleksja, czy aby na pewno o to chodzi. Wypowiem się jak posłucham u mnie i porównam, słuchałem NB tylko u kogoś 

Daj znać jak u Ciebie wypadnie. Wnosi pewne swoje cechy do systemu ale wiadomo preferencje są różne.

14 minut temu, enzo napisał:

DCS NB to cena raczej jak Aries G2, więc chyba nie konkurent dla G1?

Jeśli patrzymy na ceny katalogowe to tak ale wiadomo można taniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
52 minuty temu, enzo napisał:

mnie Auralici (G1 i G2) grały najstabilniej z Roonem. Co prawda nagminnie nie wyświetlały okładek, ale to znany problem (nie wiem czy juz rozwiązany). Brzmieniowo Roon również był najlepszy.

Gram przez roon i wszystkie okładki wyświetla 

Zgadzam się że gra lepiej przez roon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.