Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  79 członków

Auralic Klub
IGNORED

Auralic Klub


Roxi

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, piotrek7 napisał:

Skontaktuj się z Nostromo czy daje możliwość przetestowania swojego zasilacza. Sam ocenisz sens tego zakupu

To najlepsza opcja

"zresztą wydaje mi się również, że Kartaginy powinno nie być"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.  Mam chrapkę na Altair G1 ale "przeraża" mnie trochę czas włączenia tego streamera.

Czas od włączenia w trybie standby to 25 sekund.  Aktualnie posiadam CXN v2 gdzie ten problem praktycznie nie występuje. 

Jak to wygląda w praktyce w codziennym użytkowaniu ?

Edytowane przez kamon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 sekund, da się wytrzymać. W CXN, z tego co pamiętam dotyczy to wszystkich urządzeń "sieciowych" Cambridge Audio, to nawet w trybie standby działa cały czas sieć. Można to wyłączyć i w tedy start trwa chyba nawet dłużej niż 25 sekund. W Auralicu startuje wszystko jakby od początku i sprawdza jeszcze aktualizacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, bkeram napisał:

25 sekund, da się wytrzymać. W CXN, z tego co pamiętam dotyczy to wszystkich urządzeń "sieciowych" Cambridge Audio, to nawet w trybie standby działa cały czas sieć. Można to wyłączyć i w tedy start trwa chyba nawet dłużej niż 25 sekund. W Auralicu startuje wszystko jakby od początku i sprawdza jeszcze aktualizacje.

Nie ma możliwości przyspieszenia tego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli kablem to może tylko pomóc (ale niewiele) przypisanie w routerze stałego adresu IP Altairowi.

Spróbuj alternatywnie powyłączać funkcje związane z obsługą dysku (jeżeli go nie zainstalowałeś oczywiście) i  te funkcje co nie korzystasz (roon ready, bluetooth, spottify ...).

Edytowane przez bkeram
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, bkeram napisał:

Jeżeli kablem to może tylko pomóc (ale niewiele) przypisanie w routerze stałego adresu IP Altairowi.

Spróbuj alternatywnie powyłączać funkcje związane z obsługą dysku (jeżeli go nie zainstalowałeś oczywiście) i  te funkcje co nie korzystasz (roon ready, bluetooth, spottify ...).

Przesiadam się z CXN właśnie ze względu na roon :).

W każdym razie dzięki za rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
6 godzin temu, Grafii napisał:

Dzięki za podpowiedz, napisałem do MIP zobaczymy czy odpiszą.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Jak będziesz miał odpowiedź, to daj znać co i jak. Sam jestem ciekawy, czy można to jakoś rozwiązać. W Oppo Sonica np. odtwarza po kolei takie pojedyncze utwory. Problem jest więc po stronie Auralica lub przynajmniej jego aplikacji sterującej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpisali, treść poniżej. Na pewno problem jest w aplikacji Auralica. W oryginalnej aplikacji Tidal tez nie ma z tym problemu. Tutaj duży minus dla Auralic.

 

„Niestety w przypadku Polecanych, w tej chwili trzeba za każdym razem wybierać kolejny utwór do odtwarzania.

Jeśli stworzy sobie Pan playliste z wybranych kawałkow to będą wtedy odtwarzane automatycznie jeden pod drugim.”

 

Tylko ze playlisty tez nie można szybko stworzyć, trzeba klikać każdy z osobna :(

 

Ogólnie obsługa playlist w Lightning DS to tez porażka. Jak założysz playlisre na urządzeniu A np smartfon, a potem obsługujesz aplikacje z urządzeni B np na tablecie, to nie widzisz tej playlisty. Playlisty są przypisane do urządzenia a nie konta użytkownika. Od takie chińskie działanie. ;)

Jedyny sposób to założyć playliste z poziomu oryginalnej aplikacji Tidal i wtedy jest widoczna e pace Auralica, ale z jej poziomu i tak nie można dodawać utworów do tej playlisty (tylko z apki Tidal).

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zbliżam sie do momentu kiedy to komisyjnie zniszczę Ariesa Mini bezlitośnie waląc go młotkiem ...

Czy brak stabilności aplikacji Lightning DS to tylko zjawisko u mnie czy tez powszechna przypadłość tego gównianego urządzenia? Średnio restartuje go odłączając z zasilania 6-7 razy dziennie. Wiesza sie i przerywa regularnie. Połączony mam z siecią przez WiFi ale na łączu stałym jest tak samo....

WTF ?...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.03.2020 o 21:34, Bartekkw napisał:

Zbliżam sie do momentu kiedy to komisyjnie zniszczę Ariesa Mini bezlitośnie waląc go młotkiem ...

Czy brak stabilności aplikacji Lightning DS to tylko zjawisko u mnie czy tez powszechna przypadłość tego gównianego urządzenia? Średnio restartuje go odłączając z zasilania 6-7 razy dziennie. Wiesza sie i przerywa regularnie. Połączony mam z siecią przez WiFi ale na łączu stałym jest tak samo....

WTF ?...

Aplikacja DS ... jest stabilna, a przynajmniej jak większość tego typu app. Jeżeli występują problemy z łącznością to:

1. awaria i należy wymienić lub dać do serwisu urządzenie, lub

2. po prostu prawidłowo podłącz Auralica ( o ile to nie problem sieci WIFI).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi działa stabilnie, zdarzają się sporadyczne sytuacje ze aplikacja nie widzi urządzenia (2-3x w m-cu) ale wystarczy restart aplikacji na tel i wszystko działa. Samego urządzenia nie reszertowaken od... nie pamietam ale może z rok.

Kiedyś miałem takie same problemy i wymienili mi urządzenie na nowe. Problemem może tez być ruter który nie współgra z Auralic, ja zmieniałem soft w router i po upgradzie działa ok, wcześniej było różnie nawet na nowym wymienionym sprzęcie.

P.S.
O ile dobrze pamietam to w Auralic jest ustawienie wyłączania urządzenia. Ja z niego nie korzystam, tzn nigdy go nie wyłączam. Pobiera mało prądu wiec się w to nie bawię. Może to tez jest rozwiązaniem problemów.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie Auralic jest wzorem jeśli chodzi o stabilność działania. Raz na jakiś czas potrafi zamknąć się aplikacja Lightning ale sam Auralic jest niezawodny. Problemy były kiedyś na routerze TP Link. Na Asusie działa idealnie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, piotrek7 napisał:

Dla mnie Auralic jest wzorem jeśli chodzi o stabilność działania. Raz na jakiś czas potrafi zamknąć się aplikacja Lightning ale sam Auralic jest niezawodny. Problemy były kiedyś na routerze TP Link. Na Asusie działa idealnie 

Zgadza się, potwierdzam. Ja także używam routera Asus i ze stabilnością nie mam żadnego problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, enzo napisał:

Auralic poleca poniższe routery dla swoich urządzeń (rozumiem, że te przetestowali):

Netgear Nighthawk AC1900

Netgear Nighthawk AC1750

ASUS RT-AC68U

Linksys EA6900 AC1900

Ja używam Asus GT-5300. Auralic i aplikacja działają bardzo dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie jestem jedyny który narzeka na niestabilność. Od wczoraj testuje Lumina U1 Mini i w porównaniu z Ariesem to niebo a ziemia.....może to router ale w sumie to Fritz i nie powinno być problemu 

Ok, ale odtwórz Tidal przez Lumina ;)
Widać Fritz nie lubi się z Auralic. Ja mam TP-link i miałem podobne problemy, aż zmieniłem w nim soft na alternatywny Gargoyle i jak ręka odjął. Jak widać wszystko zależy od softu w routerze a nie samego sprzętu. Tak samo może być u Ciebie. Sprawdź może jest jakiś nowszy soft do Twojego routera. To ze drogi router nie znaczy ze będzie się z wszystkim zgrywał.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość

(Konto usunięte)
W dniu 4.03.2020 o 16:58, Grafii napisał:

Czy w aplikacji Lightning DS da się odtwarzać wszystkie utwory np z zakładki polecane Tidal? Wybieram tidal polecane, zakladka song i co dalej? Czy jest jakiś chiński patent na odtworzenie wszystkich?

Już jest ta możliwość. "Leci" nie jedna zaznaczona, tylko wszystkie po kolei. Dopiero dzisiaj zauważyłem. Ostatnio była aktualizacja aplikacji sterującej. Może Twoja interwencja u dystrybutora pomogła?

Edytowane przez MarekzMarek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Od kilku dni dzięki uprzejmości MP3Store testuje w domu Altair G1 i tutaj kilka wniosków:

1. Bardzo dobrze czyta pliki z serwera NAS - dźwięk jest według mnie bardziej dynamiczny i szczegółowy względem mojego standardowego DAC. (CMA 12)

2. Bardzo dobrze sprawuje się w roli przedwzmacniacza, spokojnie daje radę moim monoblokom WBA Thunderbird

3. Aplikacja LightningOS daje radę, mam też w domu Ronna i zaczynam się zastanawiać nad sensem płacenia za subskrybcji za niego.

4. Słabe jest wyjście słuchawkowe, w mojej opinii zbędny dodatek, byle jaki wzmacniacz słuchawkowy gra lepiej lub porównywalnie.

Generalnie nie mam dużego doświadczenia ze streamerami audio, ale jak dla mnie Altair G1 to dobry kawał sprzętu. Zastanawiam się nad jego zakupem. Ktoś ma jeszcze doświadczenie z nim?

20200807_193902.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Corvin74 napisał:

Aplikacja LightningOS daje radę,

Dla mnie najsłabszy element całego produktu jakim  są odtwarzacze Auralic. Z utworami zapisanymi na dysku daje sobie radę bardzo dobrze, stacje radiowe - też. Ale na Tidalu się wykłada. Lightning stosuje jakieś swoje filtrowanie przez co ukrywa wiele albumów, które są dostępne w streamingu  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 33

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.