Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  79 członków

Auralic Klub
IGNORED

Auralic Klub


Roxi

Rekomendowane odpowiedzi

12 godzin temu, piotrek7 napisał:

Dla mnie najsłabszy element całego produktu jakim  są odtwarzacze Auralic. Z utworami zapisanymi na dysku daje sobie radę bardzo dobrze, stacje radiowe - też. Ale na Tidalu się wykłada. Lightning stosuje jakieś swoje filtrowanie przez co ukrywa wiele albumów, które są dostępne w streamingu  

Widzisz, aż tak dokładnie nie miałem czasu sprawdzać, zobaczę i porównam to co widzę w Roon i LightningOS. Ale i tak uważam że sam sprzęt jest super np. jako centralny punkt systemu stereo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój ulubiony przykład - Nick Cave. Zobacz ile jego płyt wyświetla "czysty" Tidal (w aplikacji na komputer lub mobilnej). Potem porównaj z tym, co pokazuje Lightning DS. Gdzie się podziały brakujące płyty???? Problem nie dotyczy tylko Nicka. Pojawia się przy innych wykonawcach i do tej pory nie został rozwiązany przez Auralic. Z tego co wiem, był zgłaszany. Bez odzewu i co gorsza bez naprawienia problemu. Dlatego ja przy zakupie nowego transportu plików (lub odtwarzacza) nie będę brał pod uwagę produktów tej marki. Szkoda, bo grają bardzo przyzwoicie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Obsługuje. Tak samo jak Linn, Bubble, TEAC i wiele innych. Nie obsługują jednak innych funkcji oferowanych przez odtwarzacze Auralica. Kombinować więc można ale dla mnie jest to niepoważne. Kupować odtwarzacz za niemałe pieniądze po to aby obsługiwać go za pomocą kilku różnych aplikacji? Zdecydowanie nie. Poczekam co powie konkurencja z Silent Angel. Na chwilę obecną dodali do Rhein Z1 bezpośrednią obsługę Spotify. Podobno Tidal ma być następny. Opinie na temat tego serwera są bardzo dobre (powtarzam informacje zasłyszane i przeczytane, sam jeszcze nie testowałem) A cena niższa 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam żadnych problemów z aplikacją Lighting DS, poza tym że niektóre albumy pomija w Tidal (są niedostępne, to o czym ludzie tu pisali).

Spotify tez obsługuje z tego co kojarzę, ale nie mam konta premium Spotify żeby sprawdzić


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Auralic dodał możliwość RIPowania płyt CD na ich sprzętach: Firmware 7.x CD playback & ripping

Można to robić na:

• ARIES G-series
• ARIES Femto & LE
• ALTAIR G-series
• ALTAIR
• POLARIS

informacje na stronie: 

https://community.auralic.com/t/firmware-7-x-cd-playback-ripping/5846

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

No i po miesiącu testowania dopisuję się do klubu z Auralic Altair G1 - dla mnie na ten moment koniec z szukaniem DACa, aplikacja też mi się podoba (wiem, nie widzi wszystkich albumów z Tidal, ale dla mnie to nie problem), ważny jest dźwięk jaki na końcu dostaję.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Cześć. Od niedawna w systemie gra auralic aries Mini z zasilaczem sieciowym.

Ogromne zmiany w dżwięku wnosiło, podmienianie kabla zasilającego zasilacz Auralica.

To mój pierwszy transport cyfrowy, do tej pory grałem z Laptopa. Mini na zasilaczu i dobrym kabelku zostawiło  w tyle komputer. Pozbyłem się resztek "cyfrowości" ? 

Jak dla mnie dżwięk rewelacja, aplikacja do przeżycia. ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Adah napisał:

Ogromne zmiany w dżwięku wnosiło, podmienianie kabla zasilającego zasilacz Auralica.

Nic dziwnego.

I pomyśl o.... tym kabelku łączącym zasilacz i Mini. Podobno też dużo wnosi. Ja mam 1 pudło, więc akurat to konkretne połączenie - odpada

"zresztą wydaje mi się również, że Kartaginy powinno nie być"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, absinth3 napisał:

I pomyśl o.... tym kabelku łączącym zasilacz i Mini. Podobno też dużo wnosi. Ja mam 1 pudło, więc akurat to konkretne połączenie - odpada

Masz może jakiś "drogowskaz" gdzie mam "pomyśleć"? ? Zastanawiałem się nad opcją...., ale nie mam pojęcia gdzie szukać niskonapięciowych kabelków Audio. Podpowiesz coś może? 

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, Adah napisał:

drogowskaz

 

Dobrzy Ludkowie dali mi te namiary, o których myślałem:

https://www.ghentaudio.com/part/list-dc.html

 

Z tego co się orientuję (słabiutko zresztą) - dobre opinie miały Canare; ale poszukaj po sieci opinii i dobierz coś. To są stosunkowo drogie kable, ale może warte ceny (w porównaniu z "normalnymi")?

Jak chodzi o długość (mowa o połączeniu zasilacz-->urządzenie) to spotkałem się z opinią, że im kabelek krótszy, tym lepszy. Ale nie mam zdania w tym temacie.

 

Powodzenia!

 

 

"zresztą wydaje mi się również, że Kartaginy powinno nie być"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.09.2020 o 17:24, absinth3 napisał:

Nic dziwnego.

I pomyśl o.... tym kabelku łączącym zasilacz i Mini. Podobno też dużo wnosi. Ja mam 1 pudło, więc akurat to konkretne połączenie - odpada

Ostatnio zmontowałem kabelek zasilający 5v łączący zasilacz liniowy z kartą usb JCat Femto z przewodu Duelund 16GA. Byłem dość sceptyczny kiedy pomysł pod czaszką wykiełkował ale ciekawość zwyciężyła. Logicznie rzecz biorąc z karta usb wysyła zera i jedynki więc metrowy kabel podający prąd nie powinien mieć żadnego przełożenia na "jakość" sygnału cyfrowego. Okazało się jednak, że kabel wniósł istotne zmiany, szczególnie w budowie sceny. Źródła pozorne są teraz bardziej wyraźne, kontur jest ostrzejszy zniknęło rozmycie.

Reasumując, warto poeksperymentować z kablem zasilającym nawet przy mniejszych napięciach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.09.2020 o 18:18, absinth3 napisał:

 

Dobrzy Ludkowie dali mi te namiary, o których myślałem:

https://www.ghentaudio.com/part/list-dc.html

 

Z tego co się orientuję (słabiutko zresztą) - dobre opinie miały Canare; ale poszukaj po sieci opinii i dobierz coś. To są stosunkowo drogie kable, ale może warte ceny (w porównaniu z "normalnymi")?

Jak chodzi o długość (mowa o połączeniu zasilacz-->urządzenie) to spotkałem się z opinią, że im kabelek krótszy, tym lepszy. Ale nie mam zdania w tym temacie.

 

Powodzenia!

 

 

Kabelek zamówiony ?  Dam znać, jak  przetestuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Ministerolnictwa napisał:

Ostatnio zmontowałem kabelek zasilający 5v

I jakoś mnie ta poprawa nie dziwi. A wyjaśnienie zjawiska? Cóż nie jestem specjalistą a wyłącznie konsumentem. I to takim bez ambicji hihi

 

8 godzin temu, Adah napisał:

Kabelek zamówiony

Mam nadzieję, że efekt będzie zgodny z oczekiwaniami.

 

PS Nie bierzcie tego co poniżej za poradę:

ja przekraczając dość istotnie zakładany budżet- popełniłem streamer G2 i osobno DAC One. Tym samym zamknąłem sobie drogę do budowy układów wieloelementowych. I w sumie, biorąc pod uwagę budżet np 5-letni, to chyba zaoszczędziłem sporo kasy a bo to nowy moduł, konwerter, zasilacze, kabelki, izolacje, itd itd. 

Jedyna sprawa która mnie jeszcze korci to sprawdzenie czy G1/2 gra lepiej po Wi-Fi czy LAN. Producent twierdzi, że po wi-fi ale jeden doświadczony Kolega, że jednak lepiej po LAN. Macie jakieś zdanie w tym temacie? 

"zresztą wydaje mi się również, że Kartaginy powinno nie być"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
12 minut temu, absinth3 napisał:

Jedyna sprawa która mnie jeszcze korci to sprawdzenie czy G1/2 gra lepiej po Wi-Fi czy LAN. Producent twierdzi, że po wi-fi ale jeden doświadczony Kolega, że jednak lepiej po LAN. Macie jakieś zdanie w tym temacie? 

Zależy jaka sieć LAN (kabel) i jaka sieć WIFI. Jeżeli masz mocny router A/C zapewniający stabilne połączenie ze streamerem, to może być lepiej. Jeden kabel mniej, to mniej zakłóceń. 

Jeżeli słaba sieć WIFI, to po kablu (LAN), połączenie będzie mniej irytujące (zrywanie połączenia, buforowanie) mimo ewentualnych zakłóceń. Ogólnie uważa się sieć LAN za bardziej stabilną, ale w dobie nowoczesnych routerów może to być przestarzała opinia.

Edytowane przez MarekzMarek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, MarekzMarek napisał:

Jeżeli słaba sieć WIFI, to po kablu (LAN), połączenie będzie mniej irytujące (zrywanie połączenia, buforowanie) mimo ewentualnych zakłóceń. Ogólnie uważa się sieć LAN za bardziej stabilną, ale w dobie nowoczesnych routerów może to być przestarzała opinia.

Wi-Fi mam absolutnie stabilne, G2 i iPAD ma przydzielone pasmo 5G, reszta urządzeń (lap, komy, co tam jeszcze chodzi na 2,4G). Router od Orange Światłowzwód czyli jakość marketowa, ale chodzi toto od ponad 3 lat bez zarzutu... Nooo dostał zasilacz liniowy... Od routera do G2 jest ok 14m kabla (załamania, zakrętasy, kąty ścian)

"zresztą wydaje mi się również, że Kartaginy powinno nie być"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

@absinth3 Cześć nie wiem czy czytałeś na innym forum, ja kupiłem UpTone EtherRegen do G1 i po kablu łan VS WiFi jest ogromna różnica 

A co do tego co lepsze wifi czy lan, to tak jak przedmówca nadmienił, zależy od routera i kabla lan. Tak że masz kolejny temat do sprawdzenia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
2 minuty temu, absinth3 napisał:

To SPF to WEJŚCIE dla światłowodu?

Nie, to urządzenie z którego wychodzimy kablem Lan do transportu, w moim przypadku do G1, zapomniałem o bardzo ważnej sprawie, zasilacz liniowy do routera musi być 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie no - jasne, ale na "A side" są cztery  porty RJ45 i jeden SPF. Czy ten SPF służy do połączenia światłowodowego z routerem? Bo jeśli tak, to dużo łatwiej byłoby mi ułożyć światłowód od routera do REGEN i potem krótki kabel LAN do G2. 

Czyli: router--> kabel LAN--> konwerter---> 14 m światłowodu-->REGEN-->krótki kabel LAN--> G2

 

Router od dawna na zasilaczu liniowym 

"zresztą wydaje mi się również, że Kartaginy powinno nie być"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Korzystając z chwili wolnego, kolega "wystrugał" mi z aluminium lotniczego customową obudowę dla Auralic Mini.

Jako, że wszyscy wiedzą, że ten model Ariesa mocno się grzeje a jeszcze jak włożymy do niego dysk, to obudowa jest gorąca podczas dłuższej pracy. Obudowa została dokładnie pomierzona i wyszło to, co na zdjęciach. Założenie było takie, by proces przekładki był całkowicie odwracalny i tak też się stało. Ze starej obudowy została wykorzystana dolna klapka, w której jest mocowanie dysku. 

Cała płyta główna odtwarzacza jest przymocowana do nowej obudowy pastą do procesorów komputerowych by jak największą powierzchnią oddawane było ciepło.

Obudowa robi w tym momencie za wielki radiator. Generalnie założenie sprawdziło się gdyż obudowa jest ledwo ciepła w porównaniu z oryginalną obudową. O dziwo działa nawet WiFi, z którego byłem w stanie zrezygnować bo korzystam z Ethernetu. Mimo, że jest to metal, WiFi działa :-)

Prace oceńcie sami.

Pozdr.

20201121_112401_resized.jpg

20201121_112412_resized.jpg

20201121_112435_resized.jpg

20201121_093851_resized.jpg

20201121_112549_resized.jpg

20201121_102726_resized.jpg

20201121_112624_resized.jpg

20201121_112703_resized.jpg

20201121_112728_resized.jpg

20201121_112748_resized.jpg

20201121_105829_resized.jpg

20201121_112820_resized.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.11.2020 o 11:47, Basstech napisał:

z aluminium lotniczego customową obudowę dla Auralic Min

Fajne to.

Z odbojnikiem drzwiowym super- czyli nie tylko John Darko i ja używamy tego. Ja między obudowę a odbojnik wkładam plaster korka 2,5mm wysoki ?

Pozdrawiam

"zresztą wydaje mi się również, że Kartaginy powinno nie być"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, absinth3 napisał:

Z odbojnikiem drzwiowym super- czyli nie tylko John Darko i ja używamy tego.

Trzeba jednak z tym dociążaniem uważać i nie kłaść żelastwa czy granitu bezrefleksyjnie. Czasem takie działanie bardzo ogranicza wybrzmienia i niweluje informacje o miejscu nagraniowym. Robi się z tego taka komora bezechowa. Mam tak z Vegą, jak coś na niej postawię tracę część informacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.09.2020 o 18:18, absinth3 napisał:

 

Dobrzy Ludkowie dali mi te namiary, o których myślałem:

https://www.ghentaudio.com/part/list-dc.html

 

Z tego co się orientuję (słabiutko zresztą) - dobre opinie miały Canare; ale poszukaj po sieci opinii i dobierz coś. To są stosunkowo drogie kable, ale może warte ceny (w porównaniu z "normalnymi")?

Jak chodzi o długość (mowa o połączeniu zasilacz-->urządzenie) to spotkałem się z opinią, że im kabelek krótszy, tym lepszy. Ale nie mam zdania w tym temacie.

 

Powodzenia!

 

 

Zamówiłem odcinek 30cm na bazie Canare, jest już w drodze. Dam znać czy coś wniesie do systemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 27.09.2020 o 07:51, Adah napisał:

Kabelek zamówiony ?  Dam znać, jak  przetestuję.

Jest i kabelek. Dzisiaj wpadnie w system i dam znać czy coś wniósł. Zdjecie porównawcze z tym, który jest w komplecie z Tomankiem.

BTW - idąc za ciosem, robi się analogiczna obudowa do zasilacza żeby był ładny komlet.

 

20201209_211501.jpg

20201209_211516.jpg

20201209_211536.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 20

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.