Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  79 członków

Auralic Klub
IGNORED

Auralic Klub


Roxi

Rekomendowane odpowiedzi

Altair nie słuchałem. Vega bardzo przyjemnie grała. Dodawała jednak rzeczy, których w nagraniu nie było. Do bezpośredniego porównania mam mojego studyjnego DAC'a. Niektóre lampy robią to samo. Słucha się jednak dla przyjemności tylko jest to kwestia subiektywna.

 

Ja niedawno zmieniłem kolumny i trochę narzekałem na ich nadmierną szczegółowość. Po jakimś miesiącu się już wygrzały, ale został ich charakter "bogactwa" w ilości informacji. Z drugiej strony Altair jest rozdzielczy i ma niezwykle dokładne i czyste wysokie tony. Daje to niesamowity efekt. U siebie jeszcze nie słyszałem nigdy, aby tak precyzyjnie, subtelnie i bez natarczywości potrafiły wybrzmieć w cyfrze mikrodetale. Taka sztuka udawała mi się dotychczas jedynie z gramofonem. Daje to niesamowity efekt w gatunkach muzyki, w której zawsze mi tego właśnie brakowało. Np w muzyce poważnej lub instrumentach strunowych. Ładnie również Auralic różnicuje faktury wokali. Z pewnością nie wpisze się w každy system, ale u mnie gra bardzo ładnie. Bez kompleksów staje w szranki z gramofonem, czy lamowym DAC prezentując odmienny charakter, ale nie pozostawiając jakiegoś niedosytu, czy dyskomfortu.

Edytowane przez ROXI
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównując aplikacje LightningDS z oryginalną apką Tidal na iPhone widać przepaść oczywiście w korzystaniu z Tidal. Wchodzę w swoje ulubione i nie można odegrać ich po kolei....trzeba utworzyć oddzielna listę albo wciskać po kolei. Może coś źle robię albo czegoś nie widzę. Poza tym kolejny minus. Wchodzę na stronę danego artysty i nie mogę puścić jego najlepszych utworów. Trzeba klikać po kolei albo robić playlistę. Brakuje gdzieś przycisku PLAY, który w org apce jest. Kurczę szkoda że nie można używać oryginalnej apki z ariesem.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowane przez CrX
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety aplikacja DS lightning nie jest u mnie stabilna. Wcześniej myslalem iż winowajca jest wolny internet ale po przeprowadzce gdzie mam dużo szybszy net też napotykam na problemy.

 

 

Na szczęście moja wszystkomajaca integra Rotel ra 1592 załatwia sprawę i wpinam sie bezposrednio Ipad-em do USB i slucham z Tidal . Zewnetrzny dac nie ma w tym przypadku sensu. Pozostaje tylko słuchać dobrej muzyki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każde radio świata można odtworzyć

My Stations, tam dajesz dodaj i wklejasz ten adres dla radio trójka

http://w.dktr.pl:8000/trojka3.ogg.m3u

Analogicznie z pozostałymi

Stabilność apki zależy od routera i sposobu połączenia, czasami lepiej działa przez WiFi 5GHz niż po kablu, zależnie od modelu routera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja widocznie jestem mniej wymagający :) Być może to nic innego jak oddziaływanie zasady kontrastu. Przez kilka lat miałem kilka innych chińskich streamerów i w stosunku do tego, to softa Auralicka jest prawie doskonały :)

 

Na szczęście moja wszystkomajaca integra Rotel ra 1592 załatwia sprawę i wpinam sie bezposrednio Ipad-em do USB i slucham z Tidal  . Zewnetrzny dac nie ma w tym przypadku sensu. Pozostaje tylko słuchać dobrej muzyki :)

 

Bardzo dziwna konfiguracja :) masz dedykowany transport i zewnętrze DACki, a wolisz DAC w Rotelku. Albo ta integra jest taka dobra, albo Twoje DAC'ki tak słabe, albo jesteś już głuchy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Bardzo dziwna konfiguracja :) masz dedykowany transport i zewnętrze DACki, a wolisz DAC w Rotelku. Albo ta integra jest taka dobra, albo Twoje DAC'ki tak słabe, albo jesteś już głuchy :)

 

Nie tyle dziwna co po prostu dobrze grająca . Wpinając się bezpośrednio pod USB do integry Tidal działa zawsze stabilnie . Ipad leży na stoliku ale i z pilota Rotel mogę przeskakiwać utwory.

 

Auralic mini jako transport jest coaxialem podpięty do integry i tez jest dobrze ale niestety czasami mam zwiechę aplikacji DS Lightning . Często muszę resetować iPad-a .

 

Mimo wszystko wydaję mi się iż port USB w Rotel 1592 gra korzystniej aniżeli coaxial .

 

 

Że głuchy ... a może z racji zaawansowanego wieku :-))))

Edytowane przez Luk77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auralic minijako transport  jest coaxialem podpięty do integry i tez jest dobrze ale niestety czasami mam zwiechę aplikacji DS Lightning . Często muszę resetować iPad-a .

 

To ciekawe, u mnie się nigdy nie wiesza. Na początku faktycznie po kablu był jakiś problem, ale przez wifi jest super. Zmiana utworu Ok, ale płyty z pilota nie zmienisz :) Nakupowałeś tomanków, kabli pełno, DAC'ków i teraz łączysz iPada do Rotela po usb :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie podczas zmiany aplikacji LightningDS na np Safari i powrotu do LightningDS aplikacja znika z ekranu (częsty przypadek) albo musi się odświeżyć. Trochę słabe jak dla mnie.

Ale...są również pozytywy :)

Auralic Aries Mini grał z Minasami Anor Premium i Sugdenem 21a Signature BARDZO DOBRZE. Generalnie sprzęt bardzo dobry, jedynie trochę narzekam na aplikację, która tak naprawdę mogłaby więcej zaczerpnąć z TIDAL.

Edytowane przez CrX
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sugdenem 21a

 

Ponoć dobra rzecz. Nigdy nic tej firmy nie miałem

 

Jest w sprzedaży all in one Auralicka Polaris. Ma wejście gramofonowe, czyli nic więcej teoretycznie do szczęścia nie trzeba.

Chętnie go wypożyczę podobnie jak Lyngdorfa. Ciekawe jaki to jest poziom...

 

 

 

Jakiś czas temu grałem na tym Fengu. Grał zadziwiająco dobrze. Wiele nie ustępował Altairowi. Niestety producent nie przewiduje po za airplay obsługi serwisów strumieniowych. Brak wsparcia praktycznie go dyskwalifikuje. Szkoda, bo byłaby ciekawa alternatywa. Co ciekawe, to miałem dwie wersje na AKM i Sabre i grały odwrotnie niż to wynika z powszechnej opinii :)

post-59356-0-65099600-1490470151_thumb.jpeg

post-59356-0-72601000-1490471087_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ponoć dobra rzecz. Nigdy nic tej firmy nie miałem

 

 

 

Do łatwych wysokoskutecznych kolumn i o raczej jasnym brzmieniu.

 

Sonneteer alabaster gra tak samo ale ze względu na moc i wydajność prądową steruje nawet Dynki

Edytowane przez Luk77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do łatwych wysokoskutecznych kolumn i o raczej jasnym brzmieniu.

 

Co Ty mi pisałeś ostatnio, że jak będziesz na rencie, to zabierzesz się za handlem monetami, płytami i Vintage? To już powinieneś chyba pomyśleć o oznaczeniu się jako branżysta :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Co Ty mi pisałeś ostatnio, że jak będziesz na rencie, to zabierzesz się za handlem monetami, płytami i Vintage? To już powinieneś chyba pomyśleć o oznaczeniu się jako branżysta :)

 

Prawie do tej renty finiszuje . Myślę iż najwyższy czas na to zwłaszcza że słuch siada :)

Edytowane przez Luk77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jesteś już odpowiednio prawie przygotowany do tej renty. Masz już ładny niebieski wózek :)

 

Wywózka ala Buzka a wszystko i tak przez Tuska -))))

 

 

Damy radę ?

 

 

 

Edytowane przez Luk77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie sprzęt bardzo dobry, jedynie trochę narzekam na aplikację, która tak naprawdę mogłaby więcej zaczerpnąć z TIDAL.

:) Jak dla mnie to chyba jakiś żart :) Sorki ale aplikacja Tidal (bynajmniej na ios) to tandeta przy Lightning DS. Nie ma w niej nawet zakładki master, a przez Lighting DS jest.

 

W Tidal tandetnie ustawia sie kolejkę odtwarzanych płyt. W LDS przytrzymujesz palcem na okładce i masz menu, dodaj do kolejki po odtwarzanym utworze, dodaj na końcu listy, itp.

Jak to zrobić w Tidal? Jak podczas odtwarzania płyty A (np. 3 z 10 utworów), ustawić zeby po zakończeniu tej płyty odtwarzał płytę B? W apce Tidal tak nie umiem, a w LDS bez problemu (przytrzymujesz palcem i masz menu).

Zeby odtworzyć cała płyta wystarczy kliknąć ma "play" na okładce i juz, w Tidal musisz wejść w zawartość i dopiero dac play.

W LDS mozesz w pełni edytować kolejkę odtwarzanych utworów/płyt. Jednym ruchem palca mozesz np usunąć cała płytę wykonawcy A, przesuwać utwory w kolejce itd, a co mozesz w apce Tidal? Bez komentarza.

Obsługa LDS jest jak dla mnie 100x lepsza niż bidnej apki tidala. Nie rozumiem co chciałbyś z apki tidala skopiować? Apki Tidal używam tylko podczas spacerów wózkiem z córka i słuchania na słuchawkach, do niczego innego ta apka sie nie nadaje jak dla mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba rozmawiamy o różnych aplikacjach ;) ja mam na myśli tę na iPhone. Po naciśnięciu na okładkę albumu i przytrzymaniu nie ma menu. Nawet nie widzę gdzie jest opcja kolejkowania. Pewnie apka na iPada jest bogatsza.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojoj pomyszkowalem w apce Auralic na iPhone i jednak Graffi masz rację. Jednak to przyciśnięcie działa :) trzeba było popróbować ;) nawet nie wiedziałem o tych możliwościach.

 

Ipadowska jest imho super :)

 

Wczoraj słuchając trzeciej płyty z Blade Runnera, 10 nagrania się zdziwiłem ... polskim akcentem :)

post-59356-0-30322200-1490724791_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam pytanie, jaki router i switch polecalibyście dla ariesa mini ? Mam taki standardowy od upc i niestety zrywa połączenie (gubi urządzenie) i na gorze widnieje napis "No device". Na stronie supportu polecają linksys, netgear i Asus. Tylko ze to już lekko starsze urządzenia.

http://support.auralic.com/hc/en-us/articles/206072178-Choose-a-Good-WiFi-Router

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam TP-Link WDR3600 ale z softem gargoyle. Po WiFi 5GHz tez czasami sie gubił (po kilkudniowym nie używaniu), ale jakiś czas temu zmieniłem na LAN (+switch TP-Link SG108E) i póki co odpukać działa jak burza :)

 

Ale może kup coś z firm które polecają. Nowszy model chyba nie powinien być gorszy. Ja z nich wybrałbym Netgear, linksys to dobry sprzęt ale raczej nie z tej półki cenowej o której myślisz ;)

Edytowane przez Grafii_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, jaki router i switch polecalibyście dla ariesa mini ? Mam taki standardowy od upc i niestety zrywa połączenie (gubi urządzenie) i na gorze widnieje napis "No device". Na stronie supportu polecają linksys, netgear i Asus. Tylko ze to już lekko starsze urządzenia.

http://support.auralic.com/hc/en-us/articles/206072178-Choose-a-Good-WiFi-Router

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

U mnie też czasem się tak dzieje. W takiej sytuacji robię off/on wifi w iPadzie i już wszystko widzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cała sprawa polega na tym, że wszystko jest u mnie po kablu. Aries mini podłączony bezpośrednio do routera - tani switch tp-link ominięty. Mini podłączony do tego switcha, też się gubił. Czasem jak puszczam album to odsłucham kilka utworów i stop....

Roxi twój sposób niestety nie daje rezultatu na moim iPhone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Użytkownicy

53 postów

Rejestracja: 07.01.2012

Napisano dziś, 21:47

Cała sprawa polega na tym, że wszystko jest u mnie po kablu. Aries mini podłączony bezpośrednio do routera - tani switch tp-link ominięty. Mini podłączony do tego switcha, też się gubił. Czasem jak puszczam album to odsłucham kilka utworów i stop....

 

Takie coś u mnie nigdy nie występuje. Faktycznie jak jakiś czas nie używam Auralicka, to u mnie jest tak, że samo urządzenie niezależnie czy po kablu, czy po wifi sieć widzi. Ma za to czasem problem soft na sterowniku i wtedy ponowne uruchomienie wifi w iPadzie i to sprawę załatwia.

 

A z innej beczki. Porównywał może ktoś czy jest jakaś różnica pomiędzy plikami granymi z NAS, a lokalnego dysku umieszczonego w playerze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 33

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.