Jump to content

Open Club  ·  73 members

Auralic Klub
IGNORED

Auralic Klub

Roxi
 Share

Recommended Posts

10 godzin temu, Basstech napisał:

Jest i kabelek. Dzisiaj wpadnie w system i dam znać czy coś wniósł. Zdjecie porównawcze z tym, który jest w komplecie z Tomankiem.

BTW - idąc za ciosem, robi się analogiczna obudowa do zasilacza żeby był ładny komlet.

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

20201209_211516.jpg

20201209_211536.jpg

Ja zamówiłem 40cm i ...od 1,5 miesiąca opłacony, utknął między cłem a Postnord ...

Dawaj znać jak efekty....

Hidden Content

Hidden Content

Hidden Content

14 godzin temu, Adah napisał:

Ja zamówiłem 40cm i ...od 1,5 miesiąca opłacony, utknął między cłem a Postnord ...

Dawaj znać jak efekty....

No to u mnie w miarę szybko. 22.11 wysłali a 08.12 był już na poczcie do odbioru.

Pierwsze co się rzuca na uszy to delikatne poszerzenie sceny dźwiękowej i lepsze usytuowanie instrumentów. Włączyłem nowe wydanie Delicate Sound of Thunder i tak dobrze zrealizowanej tej wersji jeszcze nie słyszałem. Bardzo dużo szczegołów pojawiło się. Przepiąłem kabel na stary i zniknęła scena dźwiękowa. Także na to ma największy wpływ wg mnie.

Mini mam wpiętego po USB do Yamahy CD-S2100 ale korci mnie, żeby spróbować z innymi DACami. Dużo pozytywnych opinii ma Chord Qutest w połączeniu z Mini. Z chęcią bym posłuchał takiego zestawu i porównał z Yamahą.

Edited by Basstech

Stereo: Yamaha CD-S2100, Yamaha A-S2100, Chario Constellation Delphinus (Mod), Intel NUC6i5SYH 256SSD + 2TB SSD, Burson Conductor V2+, Audeze LCD-X + Forza Audioworks Noir HPC MKII, Bang Olufsen H4, Sony WH-1000XM3. Kino: Samsung QE55Q85R & Samsung HW-MS750 + XBOX One X + Nvidia Shield TV.

• 4 weeks later...

No i kontynuując temat DAC do Aries Mini, dzisiaj wpadł Burson Conductor V2+ z Sabre 9018 na pokładzie, którego szukałem ponad pół roku.

Generalnie w połączeniu z Aries na nowo odkryłem słuchanie muzyki z plików. Posiadałem kiedyś HA-160 i brzmienie Bursona było mi znane. Ale wtedy były to tylko słuchawki. Tutaj jest pełnoprawny preamp z drabinką, dac i wzmacniacz słuchawkowy w jednym. Brak jakichkolwiek problemów z odtwarzaniem różnej postaci plików zarówno tych podstawowych jak i gęstych, na DSD128 kończąc. Yamaha ma czasem problemy podczas zmiany częstotliwości  np. z 44,1 na DSD. Objawia się to zniekształceniami. Trzeba na nowo przełączyć na źródło USB. Tutaj ten problem nie występuje.

Muzykalnie mistrzostwo, zarówno przestrzeń, odzwierciedlenie sceny czy poszczególnych instrumentów na bardzo wysokim poziomie. 

V2+ wpiąłem bezpośrednio do wzmacniacza w wejście Main Direct z pominięciem preampu Yamahy, wszystkich regulatorów itd. Czyste połączenie a Burson jako preamp. Myślę, że jest to najlepsze z możliwych i najkrótszych połączeń.

Hidden Content

Kotu chyba też się podoba ?

20210105_215932.jpg

20210105_220051.jpg

Hidden Content

Hidden Content

Hidden Content

Stereo: Yamaha CD-S2100, Yamaha A-S2100, Chario Constellation Delphinus (Mod), Intel NUC6i5SYH 256SSD + 2TB SSD, Burson Conductor V2+, Audeze LCD-X + Forza Audioworks Noir HPC MKII, Bang Olufsen H4, Sony WH-1000XM3. Kino: Samsung QE55Q85R & Samsung HW-MS750 + XBOX One X + Nvidia Shield TV.

14 minut temu, Basstech napisał:

V2+ wpiąłem bezpośrednio do wzmacniacza w wejście Main Direct z pominięciem preampu Yamahy, wszystkich regulatorów itd. Czyste połączenie a Burson jako preamp. Myślę, że jest to najlepsze z możliwych i najkrótszych połączeń.

Też tak kiedyś myślałem, ale jednak próby wykazały coś innego. Pre wbudowane w DACi jest najczęściej średniej jakości dodatkiem i "dorosły" przedwzmacniacz jest niezbędny dla uzyskania bezkompromisowego dźwięku. Przyznać muszę że nie słuchałem nigdy Bursona, a swoją opinię buduję na Audiolabie MDAC+ oraz Auralic Vega.

8 minut temu, Ministerolnictwa napisał:

Też tak kiedyś myślałem, ale jednak próby wykazały coś innego. Pre wbudowane w DACi jest najczęściej średniej jakości dodatkiem i "dorosły" przedwzmacniacz jest niezbędny dla uzyskania bezkompromisowego dźwięku. Przyznać muszę że nie słuchałem nigdy Bursona, a swoją opinię buduję na Audiolabie MDAC+ oraz Auralic Vega.

Posłucham jednego rozwiązania a później podmienię kable i posłucham drugiego. Teraz można eksperymentować i coś z tego wyjdzie.

• 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
W dniu 20.01.2021 o 20:49, piotrek7 napisał:

Za pośrednictwem aplikacji Auralic-a można wreszcie słuchać Radia 357 . Od razu dodałem do Ulubionych 

Czy Auralic ma możliwość nagrywania streamu radia intrernetowego tak jak np. Cocktail Audio ? 

• 1 month later...
  • 2 months later...
  • 3 months later...
  • 4 weeks later...

Najlepiej mieć obydwa. Jeżeli natomiast miałbym wybierać to, chyba lepiej zegar, czyli Leo. Sirius to takie „rozwinięcie” i odciążenie DAC’a Vegi.

Moja opinia odnosi się jednak do zestawu G2. Prawdopodobnie w przypadku G2.1 będzie podobnie, tak dużo ich przecież nie dzieli.

Sansui B/C-2105 MOS Vintage, Focal Alto Utopia Be, Auralic seria G2

• 2 weeks later...
On 9/14/2021 at 2:43 PM, bkeram said:

Najlepiej mieć obydwa. Jeżeli natomiast miałbym wybierać to, chyba lepiej zegar, czyli Leo. Sirius to takie „rozwinięcie” i odciążenie DAC’a Vegi.

Moja opinia odnosi się jednak do zestawu G2. Prawdopodobnie w przypadku G2.1 będzie podobnie, tak dużo ich przecież nie dzieli.

Leo to takie serce zestawu, zgadzam się z Tobą ze naturalnym wyborem byłby zegar ale..czytałem na kilku forach ze vega sama w sobie ma dobry zegar taktujący.Sam osobiście mialem okazje pożyczyć Leo wersje g2 (wtedy nie mialem jeszcze Siriusa,wiec niewiem jak to wypadłoby razem)i powiem szczerze ze różnica była baaardzo minimalna.Moze dlatego ze mialem go raptem 1dzien.

Sirius robi naprawdę dobra robotę i różnica jest słyszalna,mniejszy jitter,wiecej detali.

• 2 weeks later...

Witam.Czy ktoś mi może pomóc.Uruchomiony wczoraj nowy Altair G2.1, odmówił posłuszeństwa.Po włączeniu uruchomił się prawidłowo.Nie daje sygnału do wzmacniacza z transportu cd, nie strimuje tidala.Co robić?

• 3 weeks later...
W dniu 1.10.2021 o 17:23, tomwox napisał:

Witam.Czy ktoś mi może pomóc.Uruchomiony wczoraj nowy Altair G2.1, odmówił posłuszeństwa.Po włączeniu uruchomił się prawidłowo.Nie daje sygnału do wzmacniacza z transportu cd, nie strimuje tidala.Co robić?

Udało się uruchomić?

Sansui B/C-2105 MOS Vintage, Focal Alto Utopia Be, Auralic seria G2

W dniu 21.10.2021 o 14:14, bkeram napisał:

Z ciekawości. Dystrybutor ma jakiś sposób "tajemny/stacjonarny" na odblokowanie, czy musiałeś do niego zawozić?

W rozmowie telefonicznej, zalecono mi wyłączenie Auralica, następnie wciśnięcie pokrętła manipulacyjnego i ponowne włączenie.Odblokował się.Od tamtej pory, działa bez zarzutu.

Share

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!

Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

Registered users can disable this message.