Skocz do zawartości
IGNORED

Wzmacniacz klasy A\AB kontra wzmacniacz klasy D


mer
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

robsonic tak jedziesz po ''D'' , a w klasie a/b często producenci nie radzą sobie z ''transformatorem'' który buczy to się nie dopisuje do hałasu ze wzmacniacza , nie są to jednostkowe przypadki zobacz ile osób z tego forum przebierało jak dziad w ulęgałkach w tych buczydłach , i często przyjmują fakt od producenta ''tak musi być''

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez jarekb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, barmanekm napisał:

Nie tylko w typowych obwodach LC, tak jest w każdym obwodzie (np. z powodów pasożytniczych LC) Tylko co to znaczy, że 1 V to np. 1000 V, czy tam inną wartość. Jako elektronik mógłbyś pisać precyzyjnie, używając powszechnie przyjętych pojęć.

 

Brawo. Do tych obwodów dodaj impulsy zamiast liniowego przepływu prądu. Pytam się po jaki ch.. dodawac zakłócenia do sygnałów analogowych , następnie je filtrować umieszczajac w polce hi-endu i udawać że wszystko jest ok. To jest hipokryzja. Najlepszy wzmak w klasie AB zawsze brzmieniem przebije najlepszy szumofon..

15 minut temu, jarekb napisał:

robsonic tak jedziesz po ''D'' , a w klasie a/b często producenci nie radzą sobie z ''transformatorem'' który buczy to się nie dopisuje do hałasu ze wzmacniacza , nie są to jednostkowe przypadki zobacz ile osób z tego forum przebierało jak dziad w ulęgałkach w tych buczydłach , i często przyjmują fakt od producenta ''tak musi być''

Przesadzasz. Żeby coś buczalo to musi być chyba nabyte za puszkę piwa i konstrukcja z lat 50tych..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raczej nie przesadzam , i ten problem dotyczy sprzętu większej mocy gdzie potrzebne większe transformatory , z ceną 4-8 tyś złotych , 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez jarekb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, robsonic napisał:

Spodziewalem sie pomiaru jakiegos wzmacniacza, ale ok niech jest trafo..

A to jakaś systemowa różnica jest?

1 godzinę temu, robsonic napisał:

Brakuje mi schematu polaczenia trafa do karty dzwiekowej rozumiem?

No brakuje... Straszne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, jarekb napisał:

raczej nie przesadzam , i ten problem dotyczy sprzętu większej mocy gdzie potrzebne większe transformatory , z ceną 4-8 tyś złotych , 

I tutaj w tym przypadku dopuszczam zasilacze impulsowe i żadnych brumow nie będzie. Natomiast użycie impulsów bezpośrednio w torze audio to krok w tyl w świecie audiofilskim.

Ps. I znow duże moce na tapecie a nie jakość audio.. A jednak.. Hmmm...

20 minut temu, przemak napisał:

A to jakaś systemowa różnica jest?

No brakuje... Straszne.

Bo pewnie źle podłączyłes i zapomniałeś o sztucznym obciążeniu... ehh.. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, robsonic napisał:

Bo pewnie źle podłączyłes i zapomniałeś o sztucznym obciążeniu... ehh.. 

To możliwe, co ja tam wiem, tu znów muszę odesłać do użytkownika @slawek.xm, jeżeli chodzi o transformatory to nie ma sobie równych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, barmanekm napisał:

Jako elektronik mógłbyś pisać precyzyjnie, używając powszechnie przyjętych pojęć.

 

Moglbym i nawet tak kiedys robilem, ale zarzucono mi niezrozumialosc i ciagle musialem sie tlumaczyc wiec zaczalem pisac "lopatologicznie".., zeby zobrazowac jakos o co mi chodzi tym co na codzien: sprzedaja mieszkania, robia kawe, buduja domy, lataja samolotem, lecza ludzi, swiadcza uslugi seksulane, sprzedaja wzmacniacze w klasie D, itd.. Fachowy jezyk dopuszczamy wtedy kiedy mamy rowne szanse..

59 minut temu, przemak napisał:

To możliwe, co ja tam wiem, tu znów muszę odesłać do użytkownika @slawek.xm, jeżeli chodzi o transformatory to nie ma sobie równych.

Naprawde odpuscil bys juz sobie... Zachowujesz sie jakby Slawek zabil ci kota albo cos jeszcze gorszego..

Twoj filmik jest niekompletny. Nie wiesz co mierzysz (a bynajmniej widz nie wie). Nie podales modelu transformatora, nie wiadomo jak go podlaczyles, jakiej karty uzyles. Moim zdaniem bez sensu.

Pamietam, ze dla Ciebie transformator nie wplywa na impedancje wyjsciowa lamp, bo przeciez moze byc niczym nie obciazony wiec, nie smiej sie lepiej z nikogo...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, robsonic napisał:

Naprawde odpuscil bys juz sobie... Zachowujesz sie jakby Slawek zabil ci kota albo cos jeszcze gorszego..

Coś gorszego.

17 minut temu, robsonic napisał:

Twoj filmik jest niekompletny.

Owszem. Nie chcę podawać linka do blogu, wystarczy, że jest w stopce.

18 minut temu, robsonic napisał:

jakiej karty uzyles

A podobno masz dobry słuch. Czyli jak zwykle piszesz, że masz dobry słuch.

19 minut temu, robsonic napisał:

Pamietam, ze dla Ciebie transformator nie wplywa na impedancje wyjsciowa lamp, bo przeciez moze byc niczym nie obciazony wiec, nie smiej sie lepiej z nikogo...

To napisz może, w jaki sposób transformator może wpłynąć na impedancję wyjściową lamp, wtedy wszyscy będziemy wiedzieć.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
48 minut temu, przemak napisał:

To napisz może, w jaki sposób transformator może wpłynąć na impedancję wyjściową lamp, wtedy wszyscy będziemy wiedzieć.

 

Transformator rozwarty na uzwojeniu wtornym stanowi inna impedancje (wyzsza) dla elementow wzmacniajacych (zarowno lamp jak i tranzystorow) niz zwarty. Dlatego wszystkie pomiary robi sie pod sztucznym obciazeniem dedykowanym do konkretnych trafo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, robsonic napisał:

Transformator rozwarty na uzwojeniu wtornym stanowi inna impedancje (wyzsza) dla elementow wzmacniajacych (zarowno lamp jak i tranzystorow) niz zwarty. Dlatego wszystkie pomiary robi sie pod sztucznym obciazeniem dedykowanym do konkretnych trafo.

Tak tak, jasne, ale pisałeś, że transformator wpływa na impedancję wyjściową lamp, nie zmieniaj tematu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
54 minuty temu, przemak napisał:

A podobno masz dobry słuch. Czyli jak zwykle piszesz, że masz dobry słuch.

A co to ma wspolnego z Twoim filmem? Niby jak mam wykorzystac swoj sluch w tym konkretnym przypadku?

2 minuty temu, przemak napisał:

Tak tak, jasne, ale pisałeś, że transformator wpływa na impedancję wyjściową lamp, nie zmieniaj tematu.

A nie wplywa skoro lampa jest obciazana innymi impedancjami? Wybacz ale chyba mowimy o czyms innym... Kazdy stopien wzmacniajacy w dowolnym wzmacniaczu (mozy byc w klasie C na 100 mhz) ma tak zwane dopasowanie impedancji i tyczy sie tutaj obu stron, czyli wplywu wejscia do wyjscia i wyjscia do wejscia kolejnego stopnia wzmacniajacego. To jest bardzo istotna sprawa przy projektowaniu tym podobnych urzadzen. Zapewne te niezrozumienie do tej pory Cie mierzi. Pisalem o tym juz kilka razy w innych watkach ale jak widac wciaz jestes na tym samym poziomie... To nie moja wina, ze nie przysfajasz wiedzy, ale chociaz darowalbys sobie te uszczypliwosci wszystkich, ktorzy osmielili sie zwrocic Tobie uwage, ze glupoty, badz polprawdy piszesz..

Tak to jest jak sie cos wie na zasadzie dzwonienia w kosciele, tylko nie wiadomo ktorym..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, robsonic napisał:

A co to ma wspolnego z Twoim filmem? Niby jak mam wykorzystac swoj sluch w tym konkretnym przypadku?

Wzrok jak widać też słaby ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, przemak napisał:

Coś gorszego.

dopiero nastąpi

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PROPONUJE ZAWEZYC DYSKUSJE I SKUPIC SIE NA WZMACNIACZACH DO DOMU A NIE NA ESTRADE. FAKTYCZNIE TLUM MOZE DEKO ZAKLAMYWAC BRZMIENIE WZMAKOW KLASY D JESLI KAZDY GLOSNIK JEST ZASILANY MOCA KILKU KILOWATOW.

Ograniczmy moc do 100 watow, czyli w zupelnosci wystarczajaca do naglosnienia pomieszczenia 15-30m2. Ktory wzmak klasy D polecacie?... Jesli bedzie potrzeba kupie, zrobie testy i zlinczuje..., bo mam faworytow w klasie A/AB ? - lecimy z tym koksem...raz dwa trzy.. A jak sie nie podoba to polecam watek taki:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kup lub wypożycz lab gruppena lpd 1200

awantur na jego temat juz sie od dwóch lat naczytałem, chetnie poczytam opinię obiektywną

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, robsonic napisał:

MOZE DEKO ZAKLAMYWAC BRZMIENIE WZMAKOW KLASY D JESLI KAZDY GLOSNIK JEST ZASILANY MOCA KILKU KILOWATOW.

Kilka kilowatów jest dla ciot. Ja bez kilkunastu kilowatów nawet nie zasiadam do słuchania. Jak w wojewódzkim mieście odczuwają fale sejsmiczne to dopiero wiem że  jest słuchanie.?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Bartosz_70659 napisał:

Kilka kilowatów jest dla ciot. Ja bez kilkunastu kilowatów nawet nie zasiadam do słuchania. Jak w wojewódzkim mieście odczuwają fale sejsmiczne to dopiero wiem że  jest słuchanie.?

No i widzisz.. kiedys w latach 90-tych bedac nastolatkiem bylem na tyle madry badz swiadomy, ze zrozumialem, ze fala akustyczna szybko sie tlumi, wiec skonstruowalem nadajnik FM duzej mocy i zamiast kilowatami "dolatywac" do odbiorcow resztkami dzwieku na kilkaset metrow (za jeziorem powiedzmy ponad 2 kilometry) to mialem do dyspozycji wciaz w jakosci znosnej STEREO koleczko odbiorcow o promieniu kilkadziesieciu kilometrow ?

Ale czy to mialo cos wspolnego z brzmieniem wspolczesnych wzmacniaczy "nowinek technicznych"? Chyba nie bardzo...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez robsonic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, robsonic napisał:

A nie wplywa skoro lampa jest obciazana innymi impedancjami? Wybacz ale chyba mowimy o czyms innym... Kazdy stopien wzmacniajacy w dowolnym wzmacniaczu (mozy byc w klasie C na 100 mhz) ma tak zwane dopasowanie impedancji i tyczy sie tutaj obu stron, czyli wplywu wejscia do wyjscia i wyjscia do wejscia kolejnego stopnia wzmacniajacego. To jest bardzo istotna sprawa przy projektowaniu tym podobnych urzadzen. Zapewne te niezrozumienie do tej pory Cie mierzi. Pisalem o tym juz kilka razy w innych watkach ale jak widac wciaz jestes na tym samym poziomie... To nie moja wina, ze nie przysfajasz wiedzy, ale chociaz darowalbys sobie te uszczypliwosci wszystkich, ktorzy osmielili sie zwrocic Tobie uwage, ze glupoty, badz polprawdy piszesz..

Tak to jest jak sie cos wie na zasadzie dzwonienia w kosciele, tylko nie wiadomo ktorym..

Ja chętnie się czegoś dowiem, ale zmieniasz temat ciągle. Pytanie było proste i jasne, zresztą przez ciebie sformułowane, może powtórzę: jak transformator wpływa na impedancję wyjściową lamp? Jakiś wykres, zależność, własnymi słowami - maleje, rośnie, ilu lamp, coś w tym stylu. Choć kawałeczek konkretu, bo z powyższego wywodu, niewątpliwie cennego merytorycznie, to nie wynika... Ja widzisz filmik znalazłem, przykre, że nie spełnił oczekiwań i nadal nie wiesz, jak można prosto zmierzyć zniekształcenia, obiecuję, że będę się starał w przyszłości, ale ty obiecujesz, że wyjaśnisz i nic...

1 godzinę temu, slawek.xm napisał:

dopiero nastąpi

Ty już lepiej udawaj, że nie czytasz ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez przemak

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, przemak napisał:

Ja chętnie się czegoś dowiem, ale zmieniasz temat ciągle. Pytanie było proste i jasne, zresztą przez ciebie sformułowane, może powtórzę: jak transformator wpływa na impedancję wyjściową lamp? Jakiś wykres, zależność, własnymi słowami - maleje, rośnie, ilu lamp, coś w tym stylu. Choć kawałeczek konkretu, bo z powyższego wywodu, niewątpliwie cennego merytorycznie, to nie wynika... Ja widzisz filmik znalazłem, przykre, że nie spełnił oczekiwań i nadal nie wiesz, jak można prosto zmierzyć zniekształcenia, obiecuję, że będę się starał w przyszłości, ale ty obiecujesz, że wyjaśnisz i nic...

Dziwie sie ze to napisales.. Zastanawiam sie czy moge Ciebie traktowac powaznie... Bez urazy...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez robsonic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, robsonic napisał:

Dziwie sie ze to napisales.. Zastanawiam sie czy moge Ciebie traktowac powaznie... Bez urazy...

Rozumiem, że odpowiedzi nie będzie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, przemak napisał:

Rozumiem, że odpowiedzi nie będzie?

Jakiej? Odnosnie Twojej przyszlosci? To moze do wrozbity Macieja warto sie udac...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez robsonic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, robsonic napisał:

Jakiej? Odnosnie Twojej przyszlosci? To moze do wrozbity Macieja warto sie udac...

Czyli nie będzie. ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, robsonic napisał:

No i widzisz..

Mi wystarczy do słuchania poniżej 1 W a czasem i ok 0.3 W. Jednak rozumiem że niektorzy bez burzenia ścian i miażdżenia bebechów 1 kw  nie mogą żyć. Ja wolę jakość nie darcie japy. Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 27.09.2019 o 16:28, Lech36 napisał:

Właśnie zamówiłem STA800D na Hypexie, dual mono. Ciekawe co to za "zwierzę" ? 

Cześć 

I jak zwierzę? Testowałeś już? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 30.09.2019 o 00:57, przemak napisał:

To się właśnie nazywa bramka szumów. Z wikipedii:
"Bramka szumów (ang. noise gate) – urządzenie elektroniczne lub program komputerowy używany do regulacji głośności sygnału audio i służący do eliminacji niepożądanych dźwięków (szumów, przydźwięków) pomiędzy użytecznymi frazami sygnału audio."'
Chyba, że chcesz podyskutować o sygnale sterującym bramką, to proszę, jak czegoś nie wiesz, pytaj, trochę się na tym znam.

Dokładnie o to pytałem trzy razy, ale zamiast odpowiedzieć albo chociaż się zastanowić o co chodzi wolisz rzucać błotem. Dodając 40dB na stukrotną różnicę odległości potraktowałeś głośnik wysokotonowy jak źródło punktowe, którym on zdecydowanie nie jest. Już pominę, że to w wolnej przestrzeni, a centymetr to raczej bliskie pole więc zupełnie inaczej i w zasadzie nie wiadomo jak. A to jest w wikipedii:
"ciśnienie akustyczne jest odwrotnie proporcjonalne do odległości od źródła. Podwojeniu odległości od źródła odpowiada więc dwukrotny spadek ciśnienia."

Bramka szumów....definicja prawidłowa, Natomiast w odtwarzaczu cd jest coś takiego https://www.audiostereo.pl/topic/32204-jak-prawid%C5%82owo-usun%C4%85%C4%87-muting-z-onkyo/ Mógłbyś tego układu używać jako bramki szumów?

Co do głośników, to rzeczywiście nie mogę liczyć w ten sposób kopułki i kopułki w tubie, która nie rozprasza dźwięku tak mocno na boki.

W dniu 30.09.2019 o 11:41, Lech36 napisał:

Przecież u audiofila najważniejsza jest ocena na ucho. Siadasz przed kolumnami podłączonymi do wzmacniacza i słuchasz. Jak z odległości odsłuch słychać szum to jest kiepsko. Zazwyczaj jednak z takiej odległości (3-4 m) nic nie słychać i trzeba podejść bliżej, jeżeli z odległości 0,5 m w dalszym ciągu nic nie słychać poza tłem pomieszczenia to znaczy że jest bardzo dobrze, choć oczywiście może być lepiej, ale wtedy potrzebne są już pomiary. Mnie zadowala brak szumu lub bardzo słabo słyszalny szum z tej odległości. Oczywiście u "sportowców" musi być -120 lub nawet -130 dB ;-).

Masz szum tła powiedzmy 30dB, z pół metra szum głośnika 29 dB i ten szum jest taki niekłopotliwy, że stapia się z szumem tła. Niestety szum doda się do sygnału muzycznego i przy małych sygnałach (mocach) nie osiągniesz rozdzielczości cd 96 dB. Wzmacniacz przy 1 W, gdyby miał te 96 dB, to przy 10 ma 106, 100 ma 116, więc -120 S/N było by w sam raz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 30.09.2019 o 01:09, robsonic napisał:

Wzmacniacze w klasie D to glowna zaleta "sprawnosc" i na tym sie koncza wzdychania.

Jeszcze niska masa, niższa cena za wat, brzmienie nieco inne, więc coś nowego do słuchania. Jak pamiętam recenzje to klasa D może zagrać bezdusznie albo jak lampa, więc to jakby sprzęt dla każdego albo to marny argument, bo sprzęt nie gra neutralnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, robsonic napisał:

Moglbym i nawet tak kiedys robilem, ale zarzucono mi niezrozumialosc i ciagle musialem sie tlumaczyc wiec zaczalem pisac "lopatologicznie"

Niestety dalej piszesz niezrozumiale, a do tego trudno się odnosić do Twoich wypowiedzi bo są mało konkretne. A elektronika, w przeciwieństwie do subiektywnych ocen wzmacniaczy, to jednak nauka konkretna. Właśnie przez Twoje wypowiedzi, ktoś kto w elektronice godzi praktykę z teorią, może wziąć Ciebie za jakiegoś szalonego lutowniczego, który lutuje od 6 roku życia, ale nie wie po co i dlaczego. Jest tutaj kilka osób co się na elektronice zna, więc proponuję przejdźmy na konkrety, stosuj ogólnie przyjęte w elektronice terminy i bądź precyzyjny. 

9 godzin temu, robsonic napisał:

Brawo. Do tych obwodów dodaj impulsy zamiast liniowego przepływu prądu.

Np. to, o co Ci chodzi. Pisz konkretnie, a nie jakieś zagadki,  z których zawsze możesz wybrnąć. Np. pisałeś wcześniej o cewce, na cewce to raczej impulsów prądu nie ma, jak już to napięcia. Prąd musi być ciągły co wynika bezpośrednio z wzoru na napięcie na cewce U=L(di/dt), gdzie prąd musi być funkcją ciągła. Stąd np. łuki elektryczne przy rozłączaniu przewodów pod obciążeniem. Nie żebym się czepiał Twojej wiedzy, ale czepiam się sposobu w jaki piszesz. Powiedziałbym, że jest wręcz asekuracyjny. Jak ktoś Ci poda jakis argument, to zawsze możesz zasłonić się, że nie o to Ci chodziło.
 

5 godzin temu, robsonic napisał:

badz polprawdy piszesz..

Nie ma w tym wątku osoby, która pisze więcej półprawd niż Ty, powiedziałbym nawet ćwierćprawd, ale trudno określić zwykle co masz na myśli i na jaki temat piszesz.

3 godziny temu, robsonic napisał:

ze fala akustyczna szybko sie tlumi, wiec skonstruowalem nadajnik FM duzej mocy i zamiast kilowatami "dolatywac" do odbiorcow resztkami dzwieku na kilkaset metrow (za jeziorem powiedzmy ponad 2 kilometry) to mialem do dyspozycji wciaz w jakosci znosnej STEREO koleczko odbiorcow o promieniu kilkadziesieciu kilometrow

Tak sobie myślę, że kolega Robsonic należy do jakiejś rasy, która odbiera bez użycia sprzętu fale FM. Stąd być może "słyszy" te wszystkie zakłócenia. ?



 

9 godzin temu, robsonic napisał:

Przesadzasz. Żeby coś buczalo to musi być chyba nabyte za puszkę piwa i konstrukcja z lat 50tych..

Myśle, że to był Twój jedyny kontakt, (z nowoczesnymi w latach 50-tych) wzmacniaczami impulsowymi.

22 minuty temu, mer napisał:

.... a co Panowie, Panie w sprawie wzmacniaczy hybrydowych? 

Wzmacniacz jak wzmacniacz. Mogą grać znakomicie, mogą "kijowo". Zależy jak zrobiony, do czego podłączony i co się komu podoba.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez barmanekm

System gra dobrze, albo nie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, barmanekm napisał:

Tak sobie myślę, że kolega Robsonic należy do jakiejś rasy, która odbiera bez użycia sprzętu fale FM. Stąd być może "słyszy" te wszystkie zakłócenia

trochę sie czepiasz , nie trudno domyslic się z wpisu ,ze skoro powstał nadajnik sygnału to były tez jego odbiorniki

sens wpisu był taki ,ze nie chodzi o uzywanie wzmacniaczy mocy po to by słychac nas było w promieniu kilometrów(nawet teoretycznie) tylko mozna wykorzystac do przesylu sygnału czestotliwości radiowe

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domyśliłem się, to była uszczypliwość.

Oczywiście serdecznie przepraszam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

System gra dobrze, albo nie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.