Skocz do zawartości
IGNORED

Wzmacniacz klasy A\AB kontra wzmacniacz klasy D


mer
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

31 minut temu, robsonic napisał:

To tylko swiadczy o tym, ze ten wzmacniacz jest na estrade a nie do domu , no ale co ja bede tlumaczyl....

Odtwarzacz BD Oppo95 też ma wentylator, jeden z moich telewizorów też taki ma, myślisz że one też są na estradę ;-)? Wystarczy zajrzeć do karty katalogowej modułów firmy Hypex żeby dowiedzieć się jakie zastosowanie przewiduje producent dla modułów UcD400 użytych w tych końcówkach jak i dla zasilających je zasilaczy SMPS400.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na pewno na estradę 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
57 minut temu, Lech36 napisał:

Odtwarzacz BD Oppo95 też ma wentylator, jeden z moich telewizorów też taki ma, myślisz że one też są na estradę ;-)? Wystarczy zajrzeć do karty katalogowej modułów firmy Hypex żeby dowiedzieć się jakie zastosowanie przewiduje producent dla modułów UcD400 użytych w tych końcówkach jak i dla zasilających je zasilaczy SMPS400.

Dziwnych urzadzen uzywasz. Nie widzialem w zyciu, zeby bluray czy TV mialy wentylatory to raz, dwa wzmacniacz wysokiej klasy nie moze wprowadzac zadnych niedogodnosci w postaci slyszenia wentylatora podczas cichszego sluchania. Jest pelno wzmacniaczy do domu, zwlaszcza wsrod amplitureow i kin domowych, ktore maja wentylatory ale zalaczaja sie wtedy kiedy jest glosno (rowniez jest regulowana predkosc obrotow). Nigdy ich nie slychac podczas cichego sluchania (pod warunkiem oczywiscie, ze wzmak jest sprawny).. Mialem kiedys Technicsa DX950 i nigdy wiatraka nie slyszalem...

PS. Urzadzen z wentylatorami tam gdzie nie ma koniecznosci ich wstawiania nalezy unikac, bo znacznie wzrasta ich awaryjnosc... To tak na marginesie stosunku jakosci/ceny..

24 minuty temu, jarekb napisał:

na pewno na estradę 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

I co slyszales go kiedys podczas cichego sluchania? Hipokryzja....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez robsonic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, robsonic napisał:

Nie widzialem w zyciu, zeby bluray czy TV mialy wentylatory to raz, dwa wzmacniacz wysokiej klasy nie moze wprowadzac zadnych niedogodnosci w postaci slyszenia wentylatora podczas cichszego sluchania.

Nie znasz TV z wentylatorami? Poważnie? Chyba wszystkie plazmy Panasonica takie miały i to często nie tylko jeden. W LCD też się zdarzały zwłaszcza w takich z tylnym podświetleniem matrycowym z dużą ilością LED-ów podświetlających, np. Toshiba ZL1.

Wentylatory we wzmacniaczu mogą rzeczywiście czasem być dokuczliwe, ale to łatwo opanować. Generalnie w klasie D rzadko występują wysokie lub bardzo wysokie temperatury na radiatorach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Lech36 napisał:

Nie znasz TV z wentylatorami? Poważnie? Chyba wszystkie plazmy Panasonica takie miały i to często nie tylko jeden. W LCD też się zdarzały zwłaszcza w takich z tylnym podświetleniem matrycowym z dużą ilością LED-ów podświetlających, np. Toshiba ZL1.

Mialem plazme LG 50 cali i wentylatorow jakos zapomnieli wstawic... Obecnie juz od 5 lat mam Sony 55 cali serii x85 i tez brak.. Zaden Samsung, Sharp czy Philips na wystawie sklepowej tez sie nie chwala wiatrakami.. Juz nie wspomne o OLED-ach.. Trzeba sie niezle postarac by utrafic taki z wentylatorem... Zycze powodzenia w takim razie w serwisowaniu swoich glosnych urzadzen jak sie im wiatraki zatra  ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, robsonic napisał:

Zycze powodzenia w takim razie w serwisowaniu swoich glosnych urzadzen jak sie im wiatraki zatra 

O mnie nie musisz się martwić. Wiem co zrobić żeby ewentualny problem wyeliminować choć nie wiadomo czy będzie on dokuczliwy, wentylatory w STA800D mają "inteligentne" sterowanie i włączają się jak już jest porządnie ciepło. Tak samo temat jest rozwiązany w Oppo95 a to bardzo porządny i solidny odtwarzacz wielo-formatowy ze słynnymi Sabre ES9018 na wyjściach w tym oddzielny 9018 do wyjścia stereo. Fakt że 105 (i chyba 205) tej firmy nie ma już wentylatora, ale za to ma paskudne otwory wentylacyjne zbierające kurz we wnętrzu odtwarzacza. Temperatury zawsze lepiej się pozbyć bo skraca żywotność elementów, głównie kondensatorów elektrolitycznych i nawet nie będziemy wiedzieć kiedy nasz hi-end przestanie być hi-endem. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Lech36

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Mialem plazme LG 50 cali i wentylatorow jakos zapomnieli wstawic... Obecnie juz od 5 lat mam Sony 55 cali serii x85 i tez brak.. Zaden Samsung, Sharp czy Philips na wystawie sklepowej tez sie nie chwala wiatrakami.. Juz nie wspomne o OLED-ach.. Trzeba sie niezle postarac by utrafic taki z wentylatorem... Zycze powodzenia w takim razie w serwisowaniu swoich glosnych urzadzen jak sie im wiatraki zatra 

 

Moje obydwa Panasoniki maja 4 wiatraki (i to niemale), leca od wielu lat, i jakos nic sie nie „zatralo“. To takie argumenty wyssane z palca ;-)

 

ebf5fe81de19fb33814ef04c01c89689.plist

 

BTW. Sat/DVD/HD Recorder tez ma wiatraki

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, robsonic napisał:

WRRRRR - co z tym obijaniem michy, bo watek niedokonczony?

Sądziłem, że odszukanie w twoim poście elementów ewidentnego (niechby i luźnego) związku frazeologicznego jednoznacznie będzie zrozumiane jako żart, ale po zastanowieniu przyznaję, że nie powinienem tak pisać bez upewnienia się co do wspólnych kodów kulturowych, poczucia humoru itp, w oczywisty sposób jako żart odebrane to nie zostało, wręcz przeciwnie. Przepraszam za niefortunny żart.

2 godziny temu, robsonic napisał:

Nie jestem zadnym konstruktorem

No właśnie, a ja pytam konstruktorów, specjalnie wyboldowałem przecież. W tym wątku nie tylko ty używałeś tych sformułowań. Oczywiście, poza wszystkim warto wiedzieć co to jest kolumna głośnikowa i jaki z liniowością jest jej związek, ale to dla chętnych, dla konstruktora jednak czy choćby zaawansowanego hobbysty to obowiązek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
44 minuty temu, Lech36 napisał:

O mnie nie musisz się martwić. Wiem co zrobić żeby ewentualny problem wyeliminować choć nie wiadomo czy będzie on dokuczliwy, wentylatory w STA800D mają "inteligentne" sterowanie i włączają się jak już jest porządnie ciepło. Tak samo temat jest rozwiązany w Oppo95 a to bardzo porządny i solidny odtwarzacz wielo-formatowy ze słynnymi Sabre ES9018 na wyjściach w tym oddzielny 9018 do wyjścia stereo. Fakt że 105 (i chyba 205) tej firmy nie ma już wentylatora, ale za to ma paskudne otwory wentylacyjne zbierające kurz we wnętrzu odtwarzacza. Temperatury zawsze lepiej się pozbyć bo skraca żywotność elementów, głównie kondensatorów elektrolitycznych i nawet nie będziemy wiedzieć kiedy nasz hi-end przestanie być hi-endem. 

No to po co byl ten wpis?:

44 minuty temu, Lech36 napisał:

A co do klasy D to w niedzielę podłączam do systemu nowe STA800D. Zobaczymy co się stanie. Na razie przechodzą próby temperaturowe i zgodności parametrów wyjściowych. Zgodność parametrów rewelacyjna, z temperaturami jest trochę gorzej bo powodują włączanie się wentylatorów, które pomimo że są bardzo ciche to wieczorową porą przy niskim tle mogą być w przerwach między nagraniami słyszalne (w południe słychać tylko z bardzo małej odległości), ale o tym będziemy myśleć po próbach już muzycznych. 

To slychac ten wentylator czy nie?...

Co do wentylacji to bardzo wazne sa projekty urzadzen, ktore radza sobie bez wentylatorow, bo czy tego chcesz czy nie kazdy wiatrak nawiewa wiecej kurzu niz to potrzebne.. 90% awarii laptopow jest zwiazana z wiatrakami... Niestety nie ma laptopow (nie mylic z notebookami) bez wiatrakow..

PS. PANOWIE W KOLKU WZAJEMNEJ ADORACJI (OSTATNIE POSTY)!... Skoro sluchacie wzmakow klasy D 800 watow wieczorami i macie te same telewizory panasonica z wieloma wiatrakami to ja juz nic nie poradze na Wasze "chodzenie pod prad".. Wasze malpy i Wasz cyrk.. Ja wole swoje TV sony i Wzmaki w klasie AB bez wiatrakow...

18 minut temu, przemak napisał:

No właśnie, a ja pytam konstruktorów, specjalnie wyboldowałem przecież. W tym wątku nie tylko ty używałeś tych sformułowań. Oczywiście, poza wszystkim warto wiedzieć co to jest kolumna głośnikowa i jaki z liniowością jest jej związek, ale to dla chętnych, dla konstruktora jednak czy choćby zaawansowanego hobbysty to obowiązek.

To po ch.. wymagasz ode mnie innego slownictwa? Zdecyduj sie w koncu kogo pytasz i czego oczekujesz...

26 minut temu, xajas napisał:

BTW. Sat/DVD/HD Recorder tez ma wiatraki

Widze, ze na fotografa mozesz smialo startowac... Ja w kiblu tez mam wiatrak. Czy zobaczymy zaraz zdjecie Twojego trofeum?.... Rozmowa na poziomie gimnazjum... NARA...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez robsonic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, robsonic napisał:

To po ch.. wymagasz ode mnie innego slownictwa? Zdecyduj sie w koncu kogo pytasz i czego oczekujesz...

Przecież nie od ciebie. Odpowiedź do cytatu jest pierwsza, potem to już dalsza część posta. To był inny akapit, tak się zwykło oznaczać nową myśl. Forum łączy zresztą posty, co czasem może prowadzić do nieporozumień. Jednak wyboldowałem, kogo pytam, wiem, że nie jesteś konstruktorem, to przecież nie ciebie pytam, prawda?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Lech36 napisał:

A czy nauce już udało się wyjaśnić dlaczego różne brzmienia słyszane przez hobbystów wychodzą ze wzmacniaczy o prawie identycznych parametrach technicznych?

No to opowiedz o tej nauce

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu mamy kolejne problemy występujące we wzmacniaczach klasy d.  Dotyczą również Hypexa, Lechu ?

Czyli aliasing. Udokumentowany pomiarami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ratowanie się ferrytami na wejściu sygnału rzczej nie pomaga, może nawet pogarszać

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez jar1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, robsonic napisał:

No to po co byl ten wpis?

Po to żebyś dowiedział się że wentylator chłodzący w urządzeniu nie jest cechą tylko dla urządzeń z rynku PRO/estradowych.

31 minut temu, robsonic napisał:

To slychac ten wentylator czy nie?...

Przecież to nie Twój wentylator to po co Tobie taka wiedza? Ale jak już pytasz to w tych STA nie wiem na ile może być to słyszalne bo końcówki jeszcze nie działają w systemie. Jeżeli chodzi o Oppo95 to z miejsca odsłuchu można coś usłyszeć w przerwach pomiędzy utworami odtwarzanymi z płyt późnym wieczorem przy niskim tle. Przy odtwarzaniu plików wentylator się nie włącza.

37 minut temu, robsonic napisał:

Ja wole swoje TV sony i Wzmaki w klasie AB bez wiatrakow...

Też używam takich wzmacniaczy pracujących w klasie AB w dwóch z trzech moich systemów, ale pewnie są niedobre bo zrobione z użyciem tranzystorów mos-fet w stopniach sterujących i końcowych a jak wiadomo znane są wypowiedzi znawców tematu, że mos-fety nie są dobre do wzmacniaczy audio ;-).

 Nikt Tobie nie zamierza nic wmawiać. TV różnych firm i typów są bogato omówione w zakładce "Kino domowe" i innych forach polskich i zagranicznych. Wystarczy poczytać. O wiatrakach ciężko jest tam znaleźć jakieś informacje, pewnie dlatego że ich praktycznie nie słychać w większości przypadków.

51 minut temu, robsonic napisał:

Ja w kiblu tez mam wiatrak

A ja w kuchni mam sprzęt grający bez wiatraka, wiatrak jest tylko w kuchence elektrycznej w piekarniku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
50 minut temu, jar1 napisał:

Dotyczą również Hypexa, Lechu ?

Czyli aliasing. Udokumentowany pomiarami.

Ja jestem "głuchy" ? pewnie tego nie będę słyszał. Tyle lat używam wzmacniaczy z modułami B&O i nigdy nic niepokojącego nie słyszałem. Słyszałem natomiast wiele niepokojących elementów z gramofonów analogowych, wzmacniaczy lampowych itd, które wielu hobbystów audio uważa za najlepsze, więc może Twoja sugestia dotycząca klasy D nie jest możliwa do usłyszenia a jak nie to mnie to nie przeszkadza. Mam już pierwsze wrażenia kolegi który eksperymentuje z modułami "Prufi". Są bardzo pozytywne mimo tych w/w zastrzeżeń pomiarowych ;-). Inny kolega od jakiegoś czasu używa "żółwia" Wadii klasy D i też jest zachwycony (kolumny Martin L.). Zdanie o jednym ze wzmacniaczy klasy D bardzo znanego forumowego hi-endowca było na forum przedstawiane. Myślisz że oni też ogłuchli tak jak ja ;-)? Pewnie watów za dużo w tej klasie D a głośność koncertowa w ekstremalnie czystym wydaniu pociąga ;-).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Lech36

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz trzeba będzie zmieniać obecne wzmacniacze klasy D na lepsze, bo są już nowe tranzystory znacznie szybsze i nie ma na to rady. Stare wzmaki klasy D trzeba zastąpić nowymi modelami mimo, że kiedyś były nawet topowe. To tak jak wyciągnąć 10-letniego peceta i próbować porównywać go do aktualnych modeli.

A wiatraki to trzeba dawać na te wzmacniacze, to będą wyciągały 100% mocy znamionowej, bo po co komu wzmacniacz 400W nie dający 400W.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Widze, ze na fotografa mozesz smialo startowac...

 

No wiesz, coniektorzy aby cos pokapowac, potrzebuja obrazki

 

Rozmowa na poziomie gimnazjum... NARA...

 

Zdecydowanie nie, do tego poziomu niedorastasz. To by byla obelga dla wszystkich gimnazjastow.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Lech36 napisał:

Zgodność parametrów rewelacyjna

Ile zmierzyłeś sygnału w.cz. na wyjściu?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
59 minut temu, J.Jerry napisał:

No to opowiedz o tej nauce

Już wielokrotnie opowiadałem i ja i inni w różnych wątkach, nie każ tego powtarzać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, J.Jerry napisał:

Zaraz trzeba będzie zmieniać obecne wzmacniacze klasy D na lepsze,

Dopóki kolumny nie zrobią jakiegoś milowego kroku w dziedzinie jakości to wzmacniacze istniejące obecnie są do nich i tak za dobre.

Teraz, J.Jerry napisał:

Daj tylko linka do tych naukowcówz

Jerry jak nie śledziłeś to przepadło, myślisz że ja prowadzę archiwum forumowe. Mogę Tobie dać tylko namiary do "naukowcówz" nie umiejących zrobić prawidłowo technicznie zwykłego odsłuchowego testu porównawczego sprzętu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A widzieliście film o tych nowych tranzystorach eGaN do klasy D na YT?

Wynika z niego, że będą porządniejsze wzmacniacze...prostokąt będzie jak trzeba przy 440 kHz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Widać Technicsa

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, J.Jerry napisał:

A widzieliście film o tych nowych tranzystorach eGaN do klasy D na YT?

Filmu nie widziałem, ale gdzieś o tym czytałem. Może to być skok jakościowy w domenie pomiarów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Lech36

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, J.Jerry napisał:

Ile zmierzyłeś sygnału w.cz. na wyjściu?

Nie mierzyłem sygnału w.cz.(rozumiem że chodzi o cz. przełączania i jej harmoniczne) na wyjściu, dopóki nic niepokojącego nie usłyszę na ucho nie mam zamiaru się tym zajmować. Sprawdziłem tylko dostępność maksymalnej amplitudy sygnału na wyjściu w celu określenia przy jakim poziomie zapala się dioda clipu (ca. 42 V dla wartości średniej napięcia) i sprawdziłem zbieżność wszystkich końcówek w celu ewentualnego wprowadzenia korekt do DCX-a. Nie potrzebne są praktycznie żadne korekty. 0,2 dB odchyłki na jednym z 6 kanałów pomijam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, J.Jerry napisał:

To pocieszające, że zaufasz swoim uszom, więc pewnie napiszesz jak to gra w porównaniu

Możliwe że będzie porównanie z klasą AB, ale nie u mnie, nie mam systemu pasywnego i muszę zdać się na innych kolegów. Wiem że jeden jest zainteresowany próbą, ale kiedy to nastąpi to nie wiem. U mnie przejście będzie z Roteli klasa D na te STA więc raczej nic ciekawego i to D i tamto też D.
Uszy to najważniejszy czynnik oceny bo mają największe ograniczenia, np nie usłyszą częstotliwości przełączania w klasie D. Oczywiście wiedza o tej częstotliwości pobudza wyobraźnię, ale np. w radiofonii analogowej wszyscy wiedzą o częstotliwości pilota stereo (19 kHz) a nikomu to nie przeszkadza. Oczywiście wiem odfiltrowane, ale faza na końcu pasma zakręcona że ho, ho ;-). A jednak niektórzy hobbyści wzdychają do tego dźwięku. Skąd takie gigantyczne wymagania od sprzętu cyfrowego i wzmacniaczy klasy D że mają być idealne. Ciężko zrozumieć audio hobbystę ;-).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, xajas napisał:

 

No wiesz, coniektorzy aby cos pokapowac, potrzebuja obrazki

 

 

 

Zdecydowanie nie, do tego poziomu niedorastasz. To by byla obelga dla wszystkich gimnazjastow.

Po tak plytkich zdaniach oceniam Twoje zestawy MOCy jednoznacznie ? - a jednak intuicja wciaz mnie nie zawodzi juz tyle lat ? - powodzenia w dziesieciokrotnym traceniu sluchu wprost proporcjonalnie do starzenia sie ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez robsonic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Lech36 napisał:

Możliwe że będzie porównanie z klasą AB, ale nie u mnie, nie mam systemu pasywnego

zbuduj

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
57 minut temu, slawek.xm napisał:

zbuduj

Miałem zbudowane. Grały parę lat. Były planowane jako aktywne i po paru latach lenistwa w końcu zostały uaktywnione zwrotnicą DSP. Powrotu do wersji pasywnej nie ma.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.