Skocz do zawartości
IGNORED

Cyrus 8 dobór monitorów


SilentEmpire

Rekomendowane odpowiedzi

Jest taki zestaw:

Cyrus CD-t

Cyrus 8 ver.2 DAC

Rega RS3

Rel T9

 

Istnieje potrzeba przeprowadzki do pomieszczenia, gdzie nie wejdą podłogówki i trzeba je zamienić na monitory.

Koniecznie brytyjskie (ale takie made in england, jak regi), koniecznie w obudowie zamkniętej (jak Rel, który zostaje).

Ponieważ sub zostaje, nie muszą schodzić specjalnie nisko.

Budżet - ok. 5 kPLN (jeśli nówki, ale może być second hand).

 

Po przewertowaniu netu najbardziej podchodzi:

Spendor S3/5R2

ATC SCM7

 

Ktoś może przerobił temat? I mógłby coś doradzić?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem ci że wymagania masz tak specyficzne że nie zostaje nic innego jak iść na odsluch i tyle.

Doskonale wiesz czego szukasz :)

Jeśli 3 kolegów napisze spendor to je kupisz w ciemno? Pewnie nie.

A pewnie oare osób dołoży jeszcze swoje propozycje.

Mieszkasz w UK? Czy skąd to uwielbienie? Pewnie jakiś sklep masz pod nosem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem ci że wymagania masz tak specyficzne że nie zostaje nic innego jak iść na odsluch i tyle.

Doskonale wiesz czego szukasz :)

 

Moje skromne doświadczenie mówi mi, że nie dam rady bez suba. Słucham ciężkich gitarowych rzeczy i tam dół jednak jest fundamentem. Próbowałem - miałem na basie w stereo 2 x 16,5cm, dołożyłem suba, potem znowu chciałem klasyczne 2.0, wszedłem w 2x20cm, przyszła też mania na małe głośniki, ale ostatecznie wylądował u mnie Rel. On pracuje sobie niezależnie, nie odcina nic z pasma kolumn - w takim rozwiązaniu zawsze jest tak, że coś poprawi, coś popsuje - stąd chęć na kolumny z 'biednym' basem.

Monitorki ze względu na umeblowanie, zamknięte - bo Rel jest zamknięte i jeszcze nigdy zamkniętych nie miałem i chyba nie słuchałem. Może słyszałem, ale nie słuchałem.

 

Jeśli 3 kolegów napisze spendor to je kupisz w ciemno?

 

O ile zestawiali je z Cyrusem, bardzo możliwe, że kupię, bez odsłuchu.

 

A pewnie oare osób dołoży jeszcze swoje propozycje.

 

Chętnie. Rozważę przemyślę poczytam - jeśli ktoś słyszał, a nie przewertował net, to właśnie na coś takiego czekam.

 

Mieszkasz w UK? Czy skąd to uwielbienie? Pewnie jakiś sklep masz pod nosem.

 

Mieszkam w PL.

Nie uwielbienie - pomysł. Jakaś idea. Mam już kanadyjskie głośniki z małą nalepką 'Made in China'. Uwierzyłem w to, że niektóre GB faktycznie są GB i są tam składane, nawet ręcznie. Zdaje się, że moje obecne REGI tak mają.

Sklep - pod nosem może nie, sklepów w okolicy sporo, w żadnym nie ma równocześnie tych kolumn, które wymieniłem.

 

Dzięki za odpowiedź:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli szukasz czegoś fajnego do ciężkich gitar, to może wrzucę Ci pomysł na markę nad którą myślę dla siebie? Wprawdzie nie ma obudowy zamkniętej, ale linię transmisyjną. Cała reszta się zgadza, w tym też made in UK, z tego co wiem, to Luton ;)

Spróbuj gdzieś w okolicy posłuchać PMC DB1 Gold, delikatnie ponad zakładany przez Ciebie budżet, ale kolumny bardzo fajne, przy okazji odsłuchu podłogówek PMC na które się czaję, w sklepie podłączyli mi DB1 i mówiąc szczerze byłem poważnie zszokowany co te maluchy potrafią :)

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sub w zamkniętej tak. Monitory jestem na nie. Wyższy bas i kickbas będzie kartonowy.

Jeżeli chcesz konkretnego jebudu to powinny Cie interesować kolumny na przetwornikach z membranami kevlarowymi, ew. włókna szklane, lub celuloza utwardzana. Takie jednostki mają to pożądane jebnięcie na basie. STX tak, ta niska seria paczki chyba za 700pln, dynavoice definition lub focal chorus. Wzmacniacz docelowy dla ciężkich gitar to nic innego jak NAD lub lampa yaqina na EL34 JJ, lub wzmak dziubczyńskiego na lampach RFT. Choć na stricte metal, mogę lepiej się sprawdzić lampy KT.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Musica curat cor meum et animam meam delenit

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SilentEmpire->

Trochę mnie dziwi Twoje podejście (z całym szacunkiem) że szukasz pomocy właśnie tu. Od razu Ci to streszczę. Dostaniesz zapewne 144 propozycje kolumn (gdzie ponad 50%) nie będzie można przesłuchać w jednym miejscu. Po drugie każdy słyszy inaczej i każda z tych sugestii napisana tutaj nie jest miaro dajna. Każdy tu, z owych zapomina że kluczowe jest pomieszczenie...Jeżeli jesteś z większego miasta (a jeśli nie) to udaj się do porządnego salonu, gdzie mają dużo sprzętu, weź ze sobą elektronikę i słuchaj!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówisz, że my zapominamy o pomieszczeniu a sam każesz brać koledze elektronikę pod pachę.

Jak już to niech pożyczy kolumny do domu

 

Chociaż z mojego doświadczenia, akustyka pomieszczeń to problemy z buczeniem/ echem / zanikiem basu / wycinaniem pewnego pasma / ale ogólny charakter kolumn można rozróżnić. Szczególnie porównując do obecnych.

Pomysł z wizytą w salonie jest tylko wygodny i taki na pierwsze wrażenie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Musica curat cor meum et animam meam delenit

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PMC DB1 Gold

 

Dzięki za cynk. Znam firmę i paczki - odrzuciłem ze względu na 'tylny wydech'. Ale może faktycznie posłucham, mają w sklepie blisko mnie...

 

powinny Cie interesować kolumny na przetwornikach z membranami kevlarowymi, ew. włókna szklane, lub celuloza utwardzana. Takie jednostki mają to pożądane jebnięcie na basie. STX tak, ta niska seria paczki chyba za 700pln, dynavoice definition lub focal chorus. Wzmacniacz docelowy dla ciężkich gitar to nic innego jak NAD lub lampa yaqina na EL34 JJ, lub wzmak dziubczyńskiego na lampach RFT. Choć na stricte metal, mogę lepiej się sprawdzić lampy KT.

 

Może masz rację. Ale ja chcę zmienić same kolumienki, reszta toru zostaje. NADy może kiedyś były fajne, ale odkąd się przenieśli do Chin, to jakoś przestałem ich lubić. Podobnie B&W - tak a propos kewlaru. Lampy przerobiłem. Grzeje, buczy, dotknąć nie można... dla koneserów, podobnie jak winyle.

 

Dostaniesz zapewne 144 propozycje kolumn (gdzie ponad 50%) nie będzie można przesłuchać w jednym miejscu.

 

Wydawało mi się, że na forum mogę liczyć na wypowiedź ludzi, którzy właśnie takie klocki składali i słyszeli:)

 

elaci. Made in DE

 

Elac? NIeee, niemieckie samochody i piwo - tak, hifi niekoniecznie;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.