Skocz do zawartości
xsnailx

Holo Audio – Spring DAC

Rekomendowane odpowiedzi

Dac zbiera dobre opinie na computeraudiophile.com - ktos mial juz mozliwosc posluchac ?

Jest to dac typu R2R ale na ich wlasnym module nie na soekrisie jak Vinshine audio

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dac zbiera dobre opinie na computeraudiophile.com - ktos mial juz mozliwosc posluchac ?

Jest to dac typu R2R ale na ich wlasnym module nie na soekrisie jak Vinshine audio

Zamówiłem level green. Myślę, że za parę dni coś napiszę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Niby fajny ale są opinie że dużo przecież tańszy Denafrips Ares, również R2R gra jednak od niego lepiej.

Chętnie bym porównał z moim Gustardem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Guys,

Let me know if i could assist.

Rgds,

Alvin @ Vinshine Audio

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

alvin1118, could you please describe upper denafrips models like terminator , venus etc. for example - I couldnt find any information if they have a volume control

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zamówiłem level green. Myślę, że za parę dni coś napiszę.

No i jak wrażenia z odsłuchu Holo Spring?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Też jestem ciekaw jak Halo wypada w stosunku do Denafrips Venus, so Risa czy innych pochodnych. Miało być objawienie ale czy tak faktycznie jest?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Bardzo przepraszam wszystkich zainteresowanych za karygodną i bezprzykładną zwłokę z odpowiedzią. Nie mam nic na usprawiedliwienie oprócz tego, że niezwykle dużo czasu zabiera mi słuchanie Holo :)

Przetwornik dotarł i słucham go od paru miesięcy. Jest wyjątkowy i dlatego pewnie zagości u mnie na dłużej. Trudno jest opisać własności soniczne nie odnosząc się do znanych konstrukcji. Tego jednak chcę uniknąć za wszelką cenę. Odniesienie się do grających gorzej urządzeń to proszenie się o napaść ze strony ich posiadaczy a porównywanie z grającymi lepiej nie ma sensu. Cokolwiek jednak napisać trzeba.

Wygrzewał się dość długo - ok.150 godzin. Nie słuchałem wielu przetworników pracujących w technologii R2R ale nie ma już dla mnie powrotu do delta-sigma. Nawet tych najdroższych. Dźwięk z Holo jest niezwykle "fizjologiczny". To trochę tak jak przesiadka z toru cyfrowego na dobrze zestawiony gramofonowy.

Niby parametry mierzalne na gorszym poziomie, dynamika słabsza z założenia a słucha się przyjemniej niż z cyfry.

Moja estetyka dźwięku, w największym skrócie to zbliżenie się dźwięku do tego co słyszę w naturze. Wprawdzie takie podejście to też duże ryzyko. Niezwykle ceniony i doskonale znany Recenzent audio nazwał moje oczekiwania bełkotem ale jakoś to przeżyję. Holo zbliża się mocno do rzeczywistości malując niezwykle plastycznie plamy nasyconego dźwięku. Dzięki temu i głębokiej scenie obecność instrumentów/muzyków jest bardzo namacalna. Dzieje się to wszystko bez utraty rozdzielczości i mikrodynamiki. Dźwięk się nie "skleja". Głębokość sceny, powietrze i wierna barwa to chyba główne zalety Holo.

Jedyne porównanie, które mogę śmiało przywołać to Leve lII gra znacząco lepiej niż Level II choć tego można się domyślić.

Jak zwykle w takich przypadkach trzeba posłuchać samemu. Wszystkich zainteresowanych zapraszam w tym celu do siebie ( po wcześniejszej awizacji na priv)

Holo gra w tej chwili z transportem Jay's audio CDT3, integrą Line Magnetic 219 ia oraz zamiennie z monoblokami Nagra HD sterowanymi przez Mark Levinson 380 S MK2. Kolumny głośnikowe ostatnio dość często się zmieniają ale stały dyżur pełnią Credo III Iluminator f-my ESA.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Odświeżam temat :) Są tutaj właściciele Holo Audio ? Jakich wersji ? Czy testowaliście różne wejścia Holo ? Można przeczytać, że Holo Spring ma dobre wejście USB. Ktoś testował ? Może ktoś używał transportu Allo DigiOne vs USBridge z Holo ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

nie jestem pewien czy warto?

rozpoczęła się już przedsprzedaż nowej generacji dac-a Holo Audio Spring.

niestety cena jest znacznie wyższa.

więcej informacji powinno pojawić się w drugiej połowie lutego br.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jestem posiadaczem Holo Audio Spring lev1. Pytam, ponieważ gram po BNC z Allo Digione a słyszałem, że Holo ma bardzo dobre wejście USB. Dlatego przymierzam sie do porównania jakiegoś transportu z USB (USBridge ? sMS-200?).
Swoją drogą jeszcze bardziej ciekawi mnie wersja Lev3 tego DAC’a. Chętnie bym porównał aczkolwiek w Polsce póki co nie ma dystrybucji. Może teraz, gdy wchodzi wersja druga tych DAC’ów pojawią się używki lev3. Mimo, że Holo to świetny dac to uważam, że Do wersji 2 nie warto dopłacać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
36 minut temu, h3x_Lukasz napisał:

Pytam, ponieważ gram po BNC z Allo Digione a słyszałem, że Holo ma bardzo dobre wejście USB. Dlatego przymierzam sie do porównania jakiegoś transportu z USB (USBridge ? sMS-200?).

W najbliższym czasie Allo prawdopodobnie wyda nowego USBridga, coś na kształt Digione Signature, czyli ze znacznie bardziej rozbudowaną i usprawnioną sekcją zasilania. Prawdopodobnie będzie to znacznie wyższy poziom grania po usb niż sms-200.

W delta-sigma granie po spdif i usb to zawsze spora różnica, usb gra bardziej "na twarz", pytanie jak to jest w R2R...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ale pewnie tak jak Digione Signature będzie 2x droższy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi