Jump to content
IGNORED

Holo Audio – Spring DAC

xsnailx
 Share

Recommended Posts

Godzinę temu, Marcin Wielgus napisał:

gra dopiero po 2 godzinach "grania / grzania"

No, i to trzeba się cieszyć jak tak szybko sprzęt gra już dobrze. Mój DAC Aqua też dość szybko tj kilka godzin gra na powiedzmy 90% ale ten Terminator to niestety musi się rozbujać długo.

Opera Callas, Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2,
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, DIY

1 godzinę temu, Marcin Wielgus napisał:

Btw właśnie w klubie Musical Fidelity też dyskusja o tym że koledzy pytają czy to normalne że Wzmak pełnią krasy gra dopiero po 2 godzinach "grania / grzania" - nie mówię o wygrzewaniu.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Tak to normalne 1-2h. 

Posted (edited)

1-2h rozumiem ale 30 dni jest niepoważne. Sprzęt który wymaga tyle rozgrzewania uważam za uszkodzoony / źle zaprojektowany. Poza tym nie ma szans żeby człowiek usłyszał róznicę w brzmieniu licząc 1 - 2 - 3 - 4 tygodnie, chyba że sam zaprogramuje sobie w głowie że co chce usłyszeć.
Różnice między DAC-ami tej klasy to już tylko nuanse i match z resztą systemu a resztę mózg 'domyśli' sobie sam na podstawie ceny, opinii w necie oraz wyglądu sprzętu.

Jeśli coś nie zagra po krótkim rozgrzaniu jest nie dla mnie, ma od razu grać dobrze. Śmieszą mnie opinie typu recenzent a) pisze "Pierwsze 50h X grał kiepsko ale potem to był najlepszy DAC jaki słyszałem"...

Edited by Marek.S

43 minuty temu, Seth_A_Rider napisał:

Nigdy niczego nie wyłączam w swoim systemie. Teraz wziąłem lumin X1 na demo. Był wyłączony tylko przez kilka godzin, zanim go przywiozłem do domu i podlaczylem. Po tygodniu bezustannego streamowania brzmi zupełnie inaczej niż przez pierwsze kilka dni.

U mnie tak samo. Wyłączam tylko na dłuższe wyjazdy. 

Nigdy niczego nie wyłączam w swoim systemie. Teraz wziąłem lumin X1 na demo. Był wyłączony tylko przez kilka godzin, zanim go przywiozłem do domu i podlaczylem. Po tygodniu bezustannego streamowania brzmi zupełnie inaczej niż przez pierwsze kilka dni.

Wart grzechu / ceny ? Duża różnica w stosunku do T2 ?

1 hour ago, Marcin Wielgus said:

Wart grzechu / ceny ? Duża różnica w stosunku do T2 ?

Startuje z bardzo niskiego poziomu, wiec nie mam do czego się odnieść. Etherregen do X1 przez fiber i podstawki antywibracyjne dużo zmieniły. Zaczyna to dobrze brzmieć, ale bede miał jeszcze kilka innych dacow zanim podejmę decyzje.

W dniu 6.06.2022 o 21:11, Marek.S napisał:

1-2h rozumiem ale 30 dni jest niepoważne. Sprzęt który wymaga tyle rozgrzewania uważam za uszkodzoony / źle zaprojektowany. Poza tym nie ma szans żeby człowiek usłyszał róznicę w brzmieniu licząc 1 - 2 - 3 - 4 tygodnie

1-2h to on sie nawet dobrze nie rozgrzewa a mowimy o najpierw "wygrzaniu/ulozeniu" komponentow. Dopiero po takim czasie potzreba tych kilka godzin od zimnego by dobrze gral.

Jak na poczatku gra jazgotliwie i po pol roku bedzie dalej jazgotliwie to nigdy sie do takiego dzwieku nie przyzwyczaisz cokolwiek bys sobie nie probowal wmowic. Nie mozna sobie wmowic chyba ze lubisz sie oszukiwac. 

Po tygodniach czy miesiacach to sie uzywa pamieci skojarzeniowej, to ona pomaga zapamietywac te wszystkie brzmienia roznych urzadzen w roznych konfiguracjach. A taka nie jest juz taka podatna na autosugestie jak to co niektorzy sugeruja namietnie...

Opera Callas, Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2,
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, DIY