Skocz do zawartości
IGNORED

Wzmacniacz stereo z HDMI? - jak to wszystko podłączyć...


Jakub_65542
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

problem jak w tytule, ale żeby nie było za prosto będzie kilka czynników towarzyszących. Aktualnie mam kupiony lata temu zestaw: słaby i stary amplituner 5.1 Yamahy (bez gniazd HDMI) + duże kolumny Wharfedale Diamond 9.6 (tylko stereo). Efekt jest jaki jest i chciałbym wymienić amplituner na coś, co zmusi te Wharfedale do grania (nadal w stereo). Logika nakazywałaby nabyć przyzwoitej klasy wzmacniacz stereo i byłoby po problemie, ale mimo, że muzyka to podstawa czasem jednak chciałoby się obejrzeć czasem jakiś film na kolumnach + dochodzi strumieniowanie muzyki ze Spotify. Więc:

 

- byłyby 2 źródła dźwięku: CD i AppleTV, które ma po AirPlay puszczać Spotify, niestety nowe ATV ma tylko wyjście HDMI,

- byłyby 2 źródła video: BluRay i AppleTV, które jako odtwarzacz sieciowy przez apkę VLC ma podawać filmy z dysku sieciowego - tu już oczywiście też HDMI

- obraz teraz miałby iść na TV (stara plazma Panasonica, bez funkcji smart) i w przyszłości na projektor.

 

Najprościej byłoby to wszystko spiąć jakimś amplitunerem kina domowego, np. polecony Denon 3300, i po problemie, ale nadal chcałbym zostać przy stereo, bo może w tych samych pieniądzach dostanę po prostu lepszy dżwięk stereo.

 

I szukam teraz czegoś w rodzaju dobrej klasy wzmacniacza stereo, który miały wejścia HDMI i byłby w stanie odseparować kanał audio od video pod kątem muzyki z Apple TV. Przejrzałem z grubsza co jest na rynku i nic sensownego nie znalazłem poza jakimś Pioneer'em, ale wygląda słabo.

 

Gdyby pozostać przy tradycyjnym wzmacniaczu stereo można by też zastosować niezależny splitter, który wydzieli tor audio z HDMI, ale boję się ograniczeń HDCP przy oglądaniu filmów oraz jego (splittera) wpływ na jakość dźwięku.

 

A może niepotrzebnie kombinuję? Proszę o obiektywne spojrzenie i poradę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.

Poza amplitunerem Pioneer, jest także dosyć ciekawe Onkyo TX-L20D (http://www.q21.pl/onkyo-tx-l20d.html). Natomiast nadal nie jesteśmy przy klasie dźwięku dobrych wzmacniaczy, urządzenie to jest także pewnym kompromisem w stosunku do klasycznych segmentów.

Natomiast w najbliższych dniach do naszej oferty zostanie wprowadzony najnowszy amplituner stereofoniczny Onkyo TX-8270 (http://www.q21.pl/onkyo-tx-8270.html), od którego możemy wymagać wyraźnie lepszej jakości dźwięku, która powinna Cię w pełni usatysfakcjonować oraz wyposażenia, włącznie ze złączami HDMI, które pozwoli Ci stworzyć system zgodny z twoimi sugestiami.

 

Zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, w przypadku pytań oczywiście służę pomocą.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może niepotrzebnie kombinuję? Proszę o obiektywne spojrzenie i poradę.

HDMI nie musi być konieczne. Wystarczą wejscia i wyjścia cyfrowe. Takie mają na przykład wzmacniacze z sekcją cyfrową NAD lub Rotel.

 

NAD C368

Rotel A14

 

Rotel RT-12, T-14

NAD- moduły

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.

Poza amplitunerem Pioneer, jest także dosyć ciekawe Onkyo TX-L20D (

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ). Natomiast nadal nie jesteśmy przy klasie dźwięku dobrych wzmacniaczy, urządzenie to jest także pewnym kompromisem w stosunku do klasycznych segmentów.

Natomiast w najbliższych dniach do naszej oferty zostanie wprowadzony najnowszy amplituner stereofoniczny Onkyo TX-8270 (

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ), od którego możemy wymagać wyraźnie lepszej jakości dźwięku, która powinna Cię w pełni usatysfakcjonować oraz wyposażenia, włącznie ze złączami HDMI, które pozwoli Ci stworzyć system zgodny z twoimi sugestiami.

 

Zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, w przypadku pytań oczywiście służę pomocą.

 

Dziękuję za propozycję. Poczytam o tym Onkyo i odezwę się. Jaka będzie cena tego sprzętu?

 

HDMI nie musi być konieczne. Wystarczą wejscia i wyjścia cyfrowe. Takie mają na przykład wzmacniacze z sekcją cyfrową NAD lub Rotel.

 

NAD C368

Rotel A14

 

Rotel RT-12, T-14

NAD- moduły

 

Dziękuję, poczytam. Ale wstępnie widzę, że Twoje propozycje mają wejścia cyfrowe optyczne lub coaxial, co nadal oznacza konieczność użycia splittera/przejściówki z HDMI. Czy coś źle rozumiem?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się po co jest ci potrzebne HDMI do audio?

Sygnał video z dodatkowych urządzeń streamujących łącz bezpośrednio z TV lub dekoderem, a cyfrowo ze sprzętu audio przesyłaj dźwięk. Po co komplikować?

 

Jeżeli zamiast wzmacniacza chcesz koniecznie amplituner AV, i pierdylion głośników, a zależy ci jednak na lepszym dźwięku w dwóch kanałach, to pomyśl o dodatkowej końcówce mocy na przód. Będzie ciekawiej. Tylko to wtedy są dodatkowe, nierzadko, wysokie koszta. Bo i pewnie subwoofer też by się przydał.

 

Q21 oczywiście też dobrze radzi.

Onkyo w KD jest chyba najciekawsze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się po co jest ci potrzebne HDMI do audio?

Sygnał video z dodatkowych urządzeń streamujących łącz bezpośrednio z TV lub dekoderem, a cyfrowo ze sprzętu audio przesyłaj dźwięk. Po co komplikować?

 

Jeżeli zamiast wzmacniacza chcesz koniecznie amplituner AV, i pierdylion głośników, a zależy ci jednak na lepszym dźwięku w dwóch kanałach, to pomyśl o dodatkowej końcówce mocy na przód. Będzie ciekawiej. Tylko to wtedy są dodatkowe, nierzadko, wysokie koszta. Bo i pewnie subwoofer też by się przydał.

 

Q21 oczywiście też dobrze radzi.

Onkyo w KD jest chyba najciekawsze.

 

Przede wszystkim wolę zostać przy stereo i nie chcę mieć więcej głośników. Niestety jednym ze źródeł dźwięku ma być Apple TV, z którego jedynym wyjściem jest HDMI (poprzednie generacje miały jeszcze optyczne, ale nowa wersja już nie). Stąd problem jak to podłączyć bez gniazd HDMI we wzmacniaczu. Myślałem o takim patencie:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

I z drugiej strony potrzebne rozdzielenie sygnału HDMI na TV i projektor - da się bez pośrednictwa amplitunera?

 

To Onkyo zaproponowane przez Q21 wygląda bardzo obiecująco i rozwiązuje chyba wszystkie problemy. Poczekam na jakieś recenzje i zobaczymy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

Onkyo 8270 to jedna możliwość która chodzi mi po głowie. Biorąc pod uwagę że starszy model kosztował ..... To przypuszczam że ten będzie koło 3tys.

Tak szczelam.

Druga opcja to nie zamykanie się na ten model a kupienie konwertera z HDMI na złącze optyka. Wówczas wchodzi w grę każdy model z wbudowanym daciem.

Rotel, nad, Yamaha, magnat ... Jest tego trochę. A taki konwerter nie powinien być drogi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

Onkyo 8270 to jedna możliwość która chodzi mi po głowie. Biorąc pod uwagę że starszy model kosztował ..... To przypuszczam że ten będzie koło 3tys.

Tak szczelam.

Druga opcja to nie zamykanie się na ten model a kupienie konwertera z HDMI na złącze optyka. Wówczas wchodzi w grę każdy model z wbudowanym daciem.

Rotel, nad, Yamaha, magnat ... Jest tego trochę. A taki konwerter nie powinien być drogi.

 

Czy taki konwerter byłby Twoim zdaniem OK:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Jak z jakością dźwięku? Może to wpłynąć negatywnie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy konwerter to teoretycznie degradacja dźwięku, a ustrojstwa no name, składane zazwyczaj w Chinach, to już pewna ruletka.

Poza tym nadal nie wiem po co chcesz pchać sygnał wizyjny do wzmacniacza? Przecież masz w Apple TV cyfrowe złącze TOSLINK.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy konwerter to teoretycznie degradacja dźwięku, a ustrojstwa no name, składane zazwyczaj w Chinach, to już pewna ruletka.

Poza tym nadal nie wiem po co chcesz pchać sygnał wizyjny do wzmacniacza? Przecież masz w Apple TV cyfrowe złącze TOSLINK.

 

W ostatnim Apple TV zrezygnowali ze złącza optycznego i stąd problem. Gdyby zostawili nie byłoby rozmowy :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie dobrze doradzają, podpiąć co trzeba do TV i z telewizora wrócić optykiem do sprzętu audio. Już nawet niedroga Yamaha A-S501 ma optyczne wejście na pokładzie.

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko słuchając muzyki trzeba mieć włączony TV :/

A to już słabe rozwiązanie przy obcowaniu z muzyką.

Uważam że taki konwerter ma prawo zdegradować dźwięk, ale możesz go kupić i sprawdzić. Jeśli tak jest to odsyłasz.

Biorać pod uwagę że kosztuje Cie to w najgorszym razie 20 zł. To chyba warto sprawdzić.?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko słuchając muzyki trzeba mieć włączony TV :/

A to już słabe rozwiązanie przy obcowaniu z muzyką.

Uważam że taki konwerter ma prawo zdegradować dźwięk, ale możesz go kupić i sprawdzić. Jeśli tak jest to odsyłasz.

Biorać pod uwagę że kosztuje Cie to w najgorszym razie 20 zł. To chyba warto sprawdzić.?

 

Przez weekend przemyślałem temat i spróbowałem podłączyć TV zwrotnie optykiem do amplitunera - rzeczywiście działa i byłoby to rozwiązanie, ale tak jak napisał S4home konieczne jest, żeby TV było włączone a to już niepotrzebna komplikacja (i zbędny pobór prądu).

 

Zaryzykuję kupno przyzwoicie wyglądającego splittera hdmi na optyk (koszt ok. 100 zł) i zobaczymy jak to podziała. W międzyczasie poczekam na dostępność i recenzje tego Onkyo 8270.

 

Analizując propozycję wzmacniacza z wejściem cyfrowym przeglądałem ofertę NAD i trafiłem na opcję rozbudowania modelu NAD C368 o moduł MDC z gniazdami HDMI, co załatwiałoby sprawę elegancko i w dobrej jakości. Niestety tutaj suma kosztów to już wyraźnie wychodzi poza planowany budżet :-)

 

Jak przetestuję splitter dam znać jakie efekty.

 

Przy okazji pytanie z innej beczki (jeżeli to temat na nowy wątek to proszę o upomnienie): tak jak napisałem na początku ma to grać z dużymi kolumnami Wharfedale Diamond 9.6. Spotkałem się z opiniami, że lubią one "mocne" wzmacniacze a słabsze mocowo nie są w stanie ich odpowiednio napędzić. Onkyo ma 170W na kanał, więc przy kolumnach, które przenoszą 200W wydaje się to dobrym zestawieniem. Ale już ten NAD ma tylko 80W - czy to nie jest za mało?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Jakub_65542
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten spliter jak cię zawiedzie to po prostu go oddasz i tyle. Kup w sklepie i będziesz miał taką możliwość.

 

Na recenzje? A co ona zmienia?

Mogę co ja dzisiaj napisać, teraz. Tyle warte są właśnie recenzje...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ja natomiast jestem ciekaw, jaka jest jakość dźwięku w stosunku do "czystych" wzmacniaczy w podobnej cenie, chociażby do Denona PMA-720AE. Ja na razie posiadam staruszka PMA-500V i wydaje mi się że jego dni są policzone - np. ostatnio pojawiły się "przebicia" dźwięku w selektorze wyboru źródła z AUX/Video na pozostałe.

 

U mnie też jest wiele źródeł dźwięku i obrazu. Na stoliku jest i gramofon, i kaseciak, 2 odtwarzacze (blu-ray z możliwością odtwarzania SACD i Dvd-Audio oraz multimedialny Dune), dekoder Polsatu, konsola (audio po RCA). Dodatkowo chcę dokupić jakiegoś streamera, na razie po dlna gra mi Chromecast Audio, a w TV do jednego HDMI podpięty jest też Chromecast video. Tak więc złącz HDMI też mi brakuje. Odtwarzacze, konsola oraz TV (a dokładniej​ dźwięk z Chromecasta i dekodera) idzie po analogu przez audio-switch do wzmacniacza. Też noszę się z zamiarem kupna jakiegoś HDMI-switcha, np. coś takiego:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

by móc oba odtwarzacze, Chromecasta video i dekoder podpiąć do jednego gniazda HDMI w telewizorze oraz dodatkowo kupić jeden z dwóch takich audio ekstraktorów

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) (ten posiada własnego DACa)

 

by odseparować audio i podłączyć po RCA do wzmacniacza. A w przyszłości poprzez toslink do streamera albo daca (np. Oppo Sonica Dac).

Ale to chyba dużo zachodu i czy nie łatwiej w moim przypadku będzie zakupić wspomniany amplituner Onkyo, hehe

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Joseph K.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak dopisując jeszcze, co mnie interesuje p/k technicznym to kompatybilność z serwerem Synology, na którym zainstalowany jest MinimServer, możliwość obsługi odtwarzania dlna przez aplikację Bubble UPnP oraz czy gniazdo USB tylne byłoby w stanie zasilić 2 Chromecasty po hubie (raczej pasywnym) USB.

 

Wysłane z mojego SHIELD Tablet K1 przy użyciu Tapatalka

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to obecne amplituner stereo typu Pioneer sx30, onkyo 8150 czy Yamaha rn602 zagrają lepiej od takiego denona pma 720. Z tym że mieliśmy porównywać wzmacniacze z amplitunera mi w tej samej cenie. Pma jest jednak dużo tańszy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Szczerze to obecne amplituner stereo typu Pioneer sx30, onkyo 8150 czy Yamaha rn602 zagrają lepiej od takiego denona pma 720. Z tym że mieliśmy porównywać wzmacniacze z amplitunera mi w tej samej cenie. Pma jest jednak dużo tańszy

Ale już Denon pma-1520ae kosztuje więcej więc pewnie należy spodziewać się po nim lepszego dźwięku. Za to widzę, że Onkyo tx-8270 ma wyjście line out/pre out, więc pewnie można pominąć sekcję wzmacniacza i wypuścić dźwięk do zewnętrznego wzmacniacza bądź końcówki mocy?

 

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety jednym ze źródeł dźwięku ma być Apple TV

Muzykę puszczasz z TV a martwisz się potem o jakość jakiegoś przetwornika z hdmi na coś innego. Puść sygnał audio po optyku jakość muzyki będzie jak z hdmi, a biorąc pod uwagę że muzyka z TV to podobnie kiepska.

Wharfedale Diamond 9.6. Spotkałem się z opiniami, że lubią one "mocne" wzmacniacze a słabsze mocowo nie są w stanie ich odpowiednio napędzić. Onkyo ma 170W na kanał, więc przy kolumnach, które przenoszą 200W wydaje się to dobrym zestawieniem. Ale już ten NAD ma tylko 80W - czy to nie jest za mało?

No ale masz swój rozum i doświadczenia , bo grały u Ciebie z 45W pma500 i grały i chyba nie musiałeś odkręcać na 100% volume ? Te kolumny są akurat łatwe w napędzeniu, 6ohm i duża efektywność, tyle mówią fakty i pomiary, a nie opinie .

(Kolumny nie przenoszą mocy i jej nie mają)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez arekm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale już Denon pma-1520ae kosztuje więcej więc pewnie należy spodziewać się po nim lepszego dźwięku. Za to widzę, że Onkyo tx-8270 ma wyjście line out/pre out, więc pewnie można pominąć sekcję wzmacniacza i wypuścić dźwięk do zewnętrznego wzmacniacza bądź końcówki mocy?

Denon PMA 1520 i 720 to urządzenia z tym samym logo i o podobnym designie, tyle je łączy :)

Tak to urządzenie klasowo dużo lepsze.

zgadza się można wykorzystać 8270 jako pre. Chodź pewnie nikt tego nie zrobi bo "takie" źródło za 3000 zł to nic nowego :p

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Denon PMA 1520 i 720 to urządzenia z tym samym logo i o podobnym designie, tyle je łączy :)

Tak to urządzenie klasowo dużo lepsze.

zgadza się można wykorzystać 8270 jako pre. Chodź pewnie nikt tego nie zrobi bo "takie" źródło za 3000 zł to nic nowego :p

Cóż, o tym podpinaniu jako pre to tak opcjonalnie myślę, gdybym w przyszłości chciał rozbudowy systemu o jakiś lepszy wzmacniacz albo końcówkę mocy. Podoba mi się w Onkyo właśnie możliwość podpięcia tych odtwarzaczy, tv, dekodera i Chromecastów do jednego klocka i skorzystania z jego DACa. Zastanawiam się natomiast, jakiego dźwięku mogę się spodziewać po tym Onkyo w stosunku do posiadanego przeze mnie Denona PMA-500V. Na pewno będzie inny, ale jaka klasowo między nimi różnica jest, to nie mam pojęcia. Nie wiem, czy miałeś do czynienia kiedyś z PMA-500V, by móc coś na ten temat powiedzieć.

 

Wysłane z mojego SHIELD Tablet K1 przy użyciu Tapatalka

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
podejrzewam ze stary denek gra lepiej :)

Właśnie się tego obawiam. A może zostawić sobie i denka i zakupić Onkyo? Z racji tego, że docelowo miałyby​ być te same kolumny, to zaopatrzyć się dodatkowo w takie ustrojstwo:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Wysłane z mojego SHIELD Tablet K1 przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Joseph K.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podejrzewam ze stary denek gra lepiej :)

Wyjdzie że seria denka była 500 hiendowa ;)

Jednak znając parę innych modeli i styl diamondów nie ma czym się ekscytować i obawiać .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie to model z sredniej polki 31 lat temu kosztował 2200 zł teraz by pewnie kosztował z drugie tyle :)

 

a po co jakies przelaczniki lepiej kupic jakies zrodlo :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie miałem do czynienia z tym denkiem więc nie chce strzelać w ciemno. Ale przecież zawsze możesz go wziąć na testy do domu i zobaczyć sam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W salonie w moim mieście ma być na dniach. Nie wiem czy użyczają sprzęt na testy do domu klienta. Muszę poruszyć tą kwestię przy najbliższej wizycie u nich.

 

Wysłane z mojego SHIELD Tablet K1 przy użyciu Tapatalka

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.