Skocz do zawartości
IGNORED

Wzmacniacz stereo z HDMI? - jak to wszystko podłączyć...


Jakub_65542
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mówię o tym amplitunerze Onkyo. Oczywiście do muzyki wolałbym wzmacniacz zintegrowany a nie amplituner, ale tak jak pisałem wcześniej, muszę iść na kompromis i popodłączać te odtwarzacze po HDMI do jednego klocka a nie bawić się w przepinanie kabli albo używanie dodatkowych switchów audio albo HDMI. Teraz mam to wszystko trochę pogmatwane, ten Onkyo trochę ułatwiłby sprawę. Pozbyłbym się tych kabli audio oraz switcha RCA, amplituner odpowiadałby wtedy za dźwięk podany z odtwarzaczy cyfrowo.

 

Wysłane z mojego SHIELD Tablet K1 przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Joseph K.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to spoko. Cena już raczej ustalona miałem rację 3000 zł

Więc jest po rabatach droższy od poprzedniego modelu o tysiaka.

Twój wybór

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
  • 4 lata później...
Witam,
problem jak w tytule, ale żeby nie było za prosto będzie kilka czynników towarzyszących. Aktualnie mam kupiony lata temu zestaw: słaby i stary amplituner 5.1 Yamahy (bez gniazd HDMI) + duże kolumny Wharfedale Diamond 9.6 (tylko stereo). Efekt jest jaki jest i chciałbym wymienić amplituner na coś, co zmusi te Wharfedale do grania (nadal w stereo). Logika nakazywałaby nabyć przyzwoitej klasy wzmacniacz stereo i byłoby po problemie, ale mimo, że muzyka to podstawa czasem jednak chciałoby się obejrzeć czasem jakiś film na kolumnach + dochodzi strumieniowanie muzyki ze Spotify. Więc:
 
- byłyby 2 źródła dźwięku: CD i AppleTV, które ma po AirPlay puszczać Spotify, niestety nowe ATV ma tylko wyjście HDMI,
- byłyby 2 źródła video: BluRay i AppleTV, które jako odtwarzacz sieciowy przez apkę VLC ma podawać filmy z dysku sieciowego - tu już oczywiście też HDMI
- obraz teraz miałby iść na TV (stara plazma Panasonica, bez funkcji smart) i w przyszłości na projektor.
 
Najprościej byłoby to wszystko spiąć jakimś amplitunerem kina domowego, np. polecony Denon 3300, i po problemie, ale nadal chcałbym zostać przy stereo, bo może w tych samych pieniądzach dostanę po prostu lepszy dżwięk stereo.
 
I szukam teraz czegoś w rodzaju dobrej klasy wzmacniacza stereo, który miały wejścia HDMI i byłby w stanie odseparować kanał audio od video pod kątem muzyki z Apple TV. Przejrzałem z grubsza co jest na rynku i nic sensownego nie znalazłem poza jakimś Pioneer'em, ale wygląda słabo.
 
Gdyby pozostać przy tradycyjnym wzmacniaczu stereo można by też zastosować niezależny splitter, który wydzieli tor audio z HDMI, ale boję się ograniczeń HDCP przy oglądaniu filmów oraz jego (splittera) wpływ na jakość dźwięku.
 
A może niepotrzebnie kombinuję? Proszę o obiektywne spojrzenie i poradę.

Witaj!

Też jestem Jakub i aktualnie też się głowię nad tym samym!

Powiedz proszę, jak sobie poradziłeś ostatecznie z tym fantem?

Ja obecnie mam Apple TV 3gen, wiec nie ma problemu. Mam projektor 4K i korci mnie kupić Apple TV 4K! Na testy podpiąłem obecnie extractor HDMI/audio i działa to całkiem dobrze. Bez nadmiernych kosztów chciałabym uzyskać przyzwoity dźwięk z filmów, chociaż priorytet mają koszty związane z systemem stereo do filmów tez będę używał stereo. Uszu mam tylko dwoje i starczy.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 11.04.2021 o 10:38, jakub.odziemczyk napisał:


Witaj!

Też jestem Jakub i aktualnie też się głowię nad tym samym!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Powiedz proszę, jak sobie poradziłeś ostatecznie z tym fantem?

Ja obecnie mam Apple TV 3gen, wiec nie ma problemu. Mam projektor 4K i korci mnie kupić Apple TV 4K! Na testy podpiąłem obecnie extractor HDMI/audio i działa to całkiem dobrze. Bez nadmiernych kosztów chciałabym uzyskać przyzwoity dźwięk z filmów, chociaż priorytet mają koszty związane z systemem stereo emoji846.png do filmów tez będę używał stereo. Uszu mam tylko dwoje

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) i starczy.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Cześć.

U mnie wszystkie problemy rozwiązało Onkyo TX-8390. Połowa kabli i przejściówek zniknęła, dźwięk dwa razy lepszy i te krowy Wharfedale wreszcie mają dość prądu. Do tego obsługa AirPlay załatwiła codzienne słuchanie muzyki poprzez stream'owanie z iPhone'a ze Spotify.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 11.04.2021 o 10:38, jakub.odziemczyk napisał:

do filmów tez będę używał stereo. Uszu mam tylko dwoje

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) i starczy.

Wyszedłem parę lat temu z tego samego założenia- pozbyłem się kina domowego na korzyść zestawu stereo i lepszego jakościowo dźwięku. Choć nie do końca, bo subwoofer pozostał 😉

Nie odczuwam żadnego dyskomfortu oglądając film z dźwiękiem stereo.

A dokładnie, to stereo 2.1

A sprawę wejść cyfrowych rozwiązał zewnętrzny DAC. Do niedawna FX-audio 6mk2, teraz czekam na inny model. Nie ma on HDMI, bo te wejścia przełączam w tv, skąd sygnał idzie optykiem do DAC, a dalej do wzmacniacza.

IMG_20210317_155451.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 rok później...
W dniu 10.03.2017 o 17:50, luk1985 napisał:

a moze aple do tv podlaczyc hdmi i z tv opytkiem do daca czy tam wzmaka z daciem

Mam ten sam problem i taka opcja jest super - Apple ty hdmi - hdmi do tv, z tv optyk do dac a z dac rca do starego wzmaka. Extra konstrukcja. Widać i dobrze słychać  😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Majk71majk71
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.