Skocz do zawartości
IGNORED

Słuchawki - rozeznanie tematu


Grafii_

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie czysto teoretycznie na razie ale rozważam zakupu słuchawek, ale mam kilka pytań, może będzie w stanie mi to prosto wytłumaczyć ;)

Zastanawiam się nad słuchawkami do wieczornych odsłuchów, ale myślę że też jako odsłuch muzyki gdy np. żona ogląda TV (choć to rzadziej).

 

Poczytałem trochę i wiem że są różne konstrukcje m.in. otwarte, zamknięte i półotwarte. Nie mam doświadczenia z żadnymi, ale tak sobie myślę że otwarte chyba odpadają bo gdybym chciał słuchać, a żona oglądać TV to chyba średnio? Ponoć otwarte grają najlepiej, ale mogą przeszkadzać innym użytkownikom. Zamknięte z kolei boję się że będą niewygodne dla uszu, więc może najlepiej półotwarte? To tak tylko drogą eliminacji i dedukcji, ale nie wiem czy to dobry kierunek ;)

 

Jak to jest też z impedancją? Domyślam się że tutaj jest odwrotnie niż przy głośnikach, tzn. im niższa impedancja tym łatwiej wysterować. A jak wyższa to co? Co zyskuję? Niektóre modele słuchawek występują w różnej impedancji np Beyerdynamic, są 32, 250 i nawet 600 Ohm.

 

I ostatnie pytanie, a właściwe kluczowe.... czy typowy wzmacniacz napędzi takie słuchawki? Posiadam Roksan K2 i ma dziurkę na słuchawki... ale pytanie co ona jest warta? Czy jest w stanie to dobrze zagrać, czy ta dziurka to tylko dla celów marketingowych, żeby można było w ulotce napisać że jest? Czy niestety to słaby pomysł i do słuchawek trzeba myśleć o wzmacniaczu słuchawkowym?

Rozważam też wymianę wzmaka na Cayin A55TP (ze względu na głośniki nie słuchawki), ale nie wiem czy Cayin ma wyjście słuchawkowe, chyba nie, więc gdybym zmienił to bez wzmacniacza słuchawkowego by się nie obeszło :(

 

Słucham głównie jazz, rock progresywny, pop.

 

Myślałem o budżecie ok. 600-800 zł i myślałem może o AKG, może coś z Beyerdynamic np. DT 880, a może coś jeszcze innego? Czytałem też że ludzie chwalą Sennheiser hd600, chociaż to są otwarte słuchawki z tego co pamiętam, ale może nie trzymać się tych półotwartych? Cena inna, ale może rynek wtórny + nowe osłonki.

Co byście mi mądrego polecili? Jeszcze nie kupuję, na razie chciałbym wiedzieć do czego się przymierzać i co planować odsłuchać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy słuchawkach otwartych to bardziej żona będzie przeszkadzała Tobie oglądając tv niż Ty jej;) Otwarte nie tylko emitują dźwięki na zewnątrz ale także Ty słyszysz otoczenie, jeśli ktoś w pobliżu nie próbuje zasnąć to słuchanie na średnich/cichych poziomach głośności jest dla normalnego funkcjonowania reszty domowników pomijalne.

 

HD600 fajny trop na początek do rozpoczęcia przygody ze słuchawkami, choć i niektórzy na sześćsetkach kończą, dedykowany wzmacniacz słuchawkowy w przyszłości by się przydał- bo to są niezłe nauszniki i można z nich sporo wycisnąć, nie boją się zróżnicowanego repertuaru.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

l'enfant sauvage

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do listy można dołączyć słuchawki HiFiman Edition S , a więc możliwe w użytkowaniu jako otwarte lub zamknięte , więcej można znaleźć choćby w tej ocenie :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Słuchawki testowałem i jakość dźwięku jest naprawdę niezła, jednak zdecydowałem się ostatecznie na słuchawki planarne.

Mają bardzo krótki kabel, ale jest wymienny i można sobie za nieduże pieniądze dorobić dowolną długość.

Jeżeli chodzi o budżet, to polscy dystrybutorzy mają bardzo wysokie ceny, można alternatywnie poszukać np na ebay i nawet w UK są znacznie korzystniejsze ceny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

<p>Grafii ja od pewnego czasu tez szukam sluchawek dla siebie i tak jak koledzy wyzej - otwarte tylko jak masz grobowa cisze w pokoju inaczej dupa blada. Dziurki z integr mozna sobie darowac, zenujaca jakosc, owszem sa wyjatki ale te piece stereo z dobrymi dziurkami kosztuja w okolicy 10kzl. i sa to wyjatki ktore policzysz na palcach jednej reki, reszta integr gra gownianie z dziurki sluchawkowej. I najwazniejsze - nic nie zastapi osobistego odsluchu bo w sluchawkach to juz calkowicie co innego kazdy gada i slyszy a i tor ma kolosalne znaczenie, wszystkie daci, dacowzmaki i wzmaki maja ogromny wplyw na efekt koncowy. Te ohmy o ktorych piszesz tez. Wal na mp3forum, jest tam nas troche i wiecej sie dowiesz. Mozesz wypozyczac czesc sluchawek z salonow jak maja testowki , chociazby Q21 czy mp3store wychodza naprzeciw swoim klientom i umozliwiaja odsluch w domowym zaciszu. I jeszcze raz, TYLKO odsluch przez Ciebie ma sens bo w sluchawkach to juz calkowicie co innego kazdy slyszy hehehe. Moim zdaniem na testy najlepiej brac od razu sluchawki ze wzmacniaczem, same sprawdzanie sluchawek z dziurki integry stereo jest bezcelowe (przerobilem na sobie, tak slabo grajacej dziurki sluchawkowej jak ma moj atoll nie ma chyba zaden najgorszy obecnie klepany burakofon...)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre warunki daje box dźwiękoszczelny.. można umieścić w pokoju wstawić fotel do środka..

..i będzie cisza dla jednej i drugiej strony..;)

 

realizacja-dzwiekoszczelnych-budek-.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lubię słuchać.. oglądać.. czytać.. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy słuchawkach otwartych to bardziej żona będzie przeszkadzała Tobie oglądając tv niż Ty jej;) Otwarte nie tylko emitują dźwięki na zewnątrz ale także Ty słyszysz otoczenie, jeśli ktoś w pobliżu nie próbuje zasnąć to słuchanie na średnich/cichych poziomach głośności jest dla normalnego funkcjonowania reszty domowników pomijalne.

 

HD600 fajny trop na początek do rozpoczęcia przygody ze słuchawkami, choć i niektórzy na sześćsetkach kończą, dedykowany wzmacniacz słuchawkowy w przyszłości by się przydał- bo to są niezłe nauszniki i można z nich sporo wycisnąć, nie boją się zróżnicowanego repertuaru.

 

To bardzo dobry trop ale nie z dziurki wzmacniacza. Może się okazać, że to będzie jedyny, ostateczny trop ale ze wzmacniaczem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Do listy można dołączyć słuchawki HiFiman Edition S , a więc możliwe w użytkowaniu jako otwarte lub zamknięte , więcej można znaleźć choćby w tej ocenie :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Słuchawki testowałem i jakość dźwięku jest naprawdę niezła, jednak zdecydowałem się ostatecznie na słuchawki planarne.

Mają bardzo krótki kabel, ale jest wymienny i można sobie za nieduże pieniądze dorobić dowolną długość.

 

Wygląd fajny, opcja otwarte/zamknięte tez ciekawa. Jak z wymiana kabla? Z opisu zrozumiałem ze na kablu jest regulacja głośności, co tez może być wygodne. Może prościej dokupić przedłużacz czy to zły pomysł?

Zastanawia mnie jednak to że ktoś testuje słuchawki z telefonem, a Adam pisze ze nawet dziurka w integrze jest słaba. Czyżby telefony miały lepsze dziurki, czy to zasługa niskiej impedancji tych słuchawek?

 

P.S. Super designerska podstawka pod słuchawki na tym zdjęciu. Taką też bym chciał, o ile cena nie dorównuje słuchawkom ;)

 

Wiem że konstrukcja otwarta tylko w absolutnej ciszy dlatego myślałem o półotwartej. Wieczorem mam ciszę wiec mogłaby byc otwarta, a za dnia można je zamknąć. Może to i dobre.

 

Adam a taki wzmak do słuchawek to jaka cena tak pi razy drzwi? ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzial sprzedam na mp3forum, tam mozna wyrwac przerozne, wzmaki, daci, sluchawki w bardzo atrakcyjnych cenach i praktycznie nowe bo bardzo czesto sa tam organizowane zakupy w preorderach za duzo mniejsze niz sugerowane przez dystrybutora ceny, komus sprzet nie podpasuje brzmieniowo i wystawia na sprzedaz po jeszcze nizszej niz kupil cenie. Co do ceny, no przeciez sam wiesz, ze to tak jak w klasycznym stereo dziala, a tak naprawde chodzi i zlapanie synergicznego polaczenia nausznikow, wzmaka, dac-a i ...naszych upodoban. Nie da sie powiedziec - kup wzmaka sluchawkowego za min. 3kzl. a bedziesz zachwycony, bo moze sie okazac, ze dacowzmak za 1200zl. bedzie lapal lepsza synergie z Twoimi sluchawkami. Musisz sam posluchac paru zestawien, takie wypisywanie roznych modeli sluchawek, ktore nam sie podobaja nie za wiele Ci pomoga. Sam przewalilem juz ok. 15 roznych sluchawek w cenach do 4.500zl i dalej szukam, o nietrafionych zakupach na pale - z propozycji innych osob nie wspomne (w nausznikach to juz kazdemu co innego w brzmieniu przeszkadza, brakuje, jest za duzo, za malo itd. a jeszcze jest cos takiego jak wygoda uzytkowania...). Moge Ci tylko powiedziec, ze jedynie oppo pm3 wyraznie pokonaly moje duze stereo brzmieniem i to tez nie calosciowo a srednica, bo gore i bas maja juz bez szalu. Oczywiscie to tylko przyklad, czysto subiektywny, ja jednak na chwile obecna uwazam, ze sluchawki nie zastapia frajdy z klasycznego stereo. A czemu w takim razie szukam nausznikow? Bo cyt.: scisz to go...no bo spac nie moge... hehehe A jak bardzo cicho sluchac takich x 14? No nie da sie, przynajmniej z atollem....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oppo PM-3 właśnie się pozbyłem, fajne, nieduże, dosyć wygodne zamknięte, łatwe do napędzenia nawet z telefonu, niezła średnica ale w poważniejszym torze hd650 wypadły korzystniej, sennki jednak cięższe do uciągnięcia no i otwarte.

Co do wzmaka to próbuję ściągnąć do domu Schiit Jotunheim na kilkudniowe przetestowanie, miałem okazję go słuchać z LCD-3F i kompletnie zaskoczył mnie wysoką jakością prezentacji jazzu, rock/metal nie wypadał już tak dobrze ale wciąż na akceptowalnym poziomie, nie przesądzam jednak ponieważ odsłuch trwał ok. 30 minut i nie w swoim systemie, cena za wzmacniacz jest śmieszna -399$, no i napis 'made in usa' w dzisiejszych czasach-bezcenny;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

l'enfant sauvage

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączę się pod temat. Poszukuję słuchawek do kwoty 1200 zł z funkcją BT i możliwością prowadzenia rozmów telefonicznych. Z uwagi na fakt, że nie posiadam w domu dobrego sprzętu planuję też zakup przenośnego odtwarzacza z funkcją wzmacniacza, DAC, który obsłuży od biedy także TIDAL czy inny Spotify.

Muzyka, której głôwnie słucham to chorał, polifonia, barok, klasyka, blues, folk ogólnie pojęty.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może prościej dokupić przedłużacz czy to zły pomysł?

Zastanawia mnie jednak to że ktoś testuje słuchawki z telefonem, a Adam pisze ze nawet dziurka w integrze jest słaba. Czyżby telefony miały lepsze dziurki, czy to zasługa niskiej impedancji tych słuchawek?

Graffi , odpowiem następująco :

1. mam w domu zrobiony na zamówienie 4 metrowy kabel Cordial CMK 209 z mini jackami Amphenol. Wystarczy z tego HiFimana wyjąć wtyczkę tego krótkiego kabla i podpiąć dłuższy. Cena metra Cordiala to około 6 zł, wtyczka dobrej jakości to około 10 zł. Można założyć jakiś oplot, jak ktoś chce i za 70-80 zł mieć dobry kabel. jak ktoś lubi wychodzić z domu to ten firmowy kabel bierze zamiennie z sobą i podpina do mobilnego źródła.

2. Test tych słuchawek był robiony w domu na tym kablu i przy wykorzystaniu dobrego wyjścia słuchawkowego wzmacniacza Linear Audio Research , nie na telefonie, ja nie słucham muzyki z telefonu.

 

Jednocześnie przestrzegam, jak chcesz wypożyczyć słuchawki na odsłuchy, to wyraźnie uzgodnij ze sklepem możliwość zwrotu . Ja miałem ze zwrotem ogromne problemy, ale ostatecznie z moja stratą uzgodniliśmy taki zwrot.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Test tych słuchawek był robiony w domu na tym kablu i przy wykorzystaniu dobrego wyjścia słuchawkowego wzmacniacza Linear Audio Research , nie na telefonie, ja nie słucham muzyki z telefonu.

 

Ja nie pisałem że Ty testowałeś z telefonem tylko autor tego testu. Jak dla mnie to trochę dziwne żeby testować z telefonem, skoro do takiej klasy słuchawek powinno się mieć wzmacniacz słuchawkowy lub bardzo dobry wzmacniać z wyjściem słuchawkowym o czym pisaliście. Po co zatem w ogóle tel w to mieszać? Na ile zatem wiarygodny jest taki test? ;)

 

Co do kabla to super rada, dzięki.

 

Z wszystkich tych wypowiedzi wywnioskowałem ze jak słuchawki to i wzmacniacz słuchawkowy. To sporo podnosi mi budżet, bo myślałem ze wetknie je do mojego K2.

Bede chyba musiał odłożyć ten projekt na później i pomyśleć o komplecie. Chyba że kiedyś zmienię wzmacniacz na dużo lepszy to może i on sam starczy do napędzania słuchawek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.