Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  265 członków

YB Audio Klub
IGNORED

Klub miłośników YB Audio


biniek

Rekomendowane odpowiedzi

Gratuluję. Świetne kolumny. Napisz coś o reszcie systemu. Z czym to gra?

 

Na ten moment gra to z i-AMP'em Borysa, wersja 100M na foliowcach i FG, dodatkowo wszystko polutowane na stałe i porobione boczniki gdzie się tylko dało.

Daje to niesamowicie plastyczną scenę, naprawdę, trzeba to usłyszeć.

 

U Roberta ten zestaw grał wyśmienicie, u mnie jest zdecydowanie lepiej, choć pomieszczenie dużo gorsze akustycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyglądają oblędnie gratulacje!

moje tez w orzechu i tez pochylone - nadaje to smukłości calej bryle

jak grają te wysokotonówki?

 

Tak jak napisałem wcześniej, dla mnie, są to najlepsze głośniki jakie dane było mi słuchać..

Jest wszystko czego by się chciało od głośnika z wyższej półki. Transparentność, powietrze, masa dokładność i to co najważniejsze, słuchanie wciąga.. Dziś już kilka godzin słuchania za mną.

Ten zestaw po prostu czaruje.. Trzeba posłuchać by to określić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najwyższy czas dopisać się do listy posiadaczy konstrukcji YB.

 

 

Gratuluję piękne kolumny !

 

Od piątku mam w domu na odsłuchu hybrydę HAIKU Bright MK4 - bardzo przyjemne granie jak na taką cenę, słyszałem, że świetnie wypada z Nefre, ale mimo wszystko bardziej oczarował mnie chyba SOL 2

 

Jakie różnice w brzmieniu między Bright MK4 i Sol 2?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie różnice w brzmieniu między Bright MK4 i Sol 2?

Sol szybszy, lepsza mikro makro dynamika , bardzo neutralnie, precyzyjnie, tranzystorowo... nie narzuca się, ale jak trzeba potrafi dać kopa. Brzmi bardziej... audiofilsko?

Bright MK4 ma mniej detalu, jest wolniejszy, ale z drugiej strony daje bardzo dużo przyjemności ze słuchania - muzyka na nim po prostu płynie i jeszcze dobrze nie usiądę i winyl mi się kończy. Dzwięk jest lekko ocieplony, ale ma fajne proporcje. Do tego jest sporo tańszy i ma pilota w zestawie... :)

www.wieczorzanalogiem.pl - moj dziennik przygód audio, dużo lamp, troche vintage'u, ale nie tylko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaczynamy odliczanie...do premiery nowego,referencyjnego monitora.

projekt nosi kryptonim: b.Yula.......

Triode

Ty robisz te monitory ? A co to za przetworniki są ?

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Triode, rozumiem, że projekt będzie realizowany w YB. To jakiś autorski projekt czy już sprawdzony diy? Masz już pomysł na skrzynię? Jaka pojemność? Opowiedzialbyś coś o tym. Rozumiem, że z chłopakami z YB już wszystko obgadałeś. Nie każ nam się domyślać wszystkiego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak,projekt będą realizować mądre głowy i utalentowane ręce panów YB.

będzie to duży monitor do pomieszczeń 15-20m o podwyższonej skuteczności i zoptymalizowanej pod kątem mało watowych wzmacniaczy,impedancji.

dobór głośników i kilka rozwiązań związanych ze skrzynką jest mojego pomysłu,bass refleks w tył..i chyba tyle..

reszta wyjdzie w praniu..lol.

oczekuję fajnego grania-poprzedni projekt zawiesił poprzeczkę bardzo wysoko.

kupione są sprawdzone akcesoria,okablowanie podkreślające charakter głośników itd.

...pozostaje trzymać kciuki i czekać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, ale to nie jest słabiutka lampka. Zaryzykuję, że powinien wysterować Twoje B. Kate...20W hmmm.

Ja w swojej lampce mam 17W i grzmi na iluminatusach bez zadyszki i z większą werwą niż 100W tranzystor.

 

A tak to wygląda wieczorem. Pewien wyświetlacz powinien wydawać Ci się znajomy...;)

post-60415-0-48681400-1491148162_thumb.jpg

post-60415-0-62313100-1491148420_thumb.jpg

Edytowane przez audiowit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak,myślę że potrzeba realnie 10-15W-- być może nieco więcej jeżeli ma być głośno.

raczej 50-60W max.

każdy głośnik może przyjąć ok.100W w impulsie,więc nie ma strachu.

A klasowy tranzystor,lampa SE lub d-klasa typu Tripath(2022,2024).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do Yoshiego bo tego mi brakuje w waszej ofercie :

 

Czy planujecie jakieś kolumny z ;

 

1. Wysokotonową wstęgą ( Fountek, Mundorf etc... )

 

2. 3 ( lub 3,5 )- Drożną konstrukcją z zamkniętą paczką na 20 ( lub większym ) basowym głośniku.

 

Na średnicy Satori albo ilumminator :)

 

Jeżeli chodzi o wysokotonówkę to rozumiem że Satorii czy Iluminator to godni przeciwnicy, ale jeżeli chodzi "dół" to jednak jak ktoś posłucha bardzo dobrej linii transmisyjnej lub zamknietych paczek to jednak b-r gra trochę inaczej ( dla mnie gorzej na jedno kopyto - gra nie gra )

 

Macie może w planach powyższe konstrukcje ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   2 użytkowników

  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 24

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.